• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szeretett növényesem 150 literben

addig értem.De ha mondjuk van 5-ös vizem 7,5 ös ph val reggel a dc kék.Estére a co ment egész nap feltételezem a keménység 5 marad a ph-m sose ment 7,5 töl se le se fel akkor honnan tudom meg ebből mennyi a co tartalom?
 
Nekem folyamatosan fejlődtek a növények, csak lassan. A Pogokkal viszont kb. 3x próbálkoztam, de néhány hét után mindig szétmálltak.Pedig az előírt Green Aqua Micro Macro mennyiséget adagoltam naponta. Aztán sok utánaolvasás után a meglévő tápozást kiegészítettem az Easy Life vas-, kálium- és (mivel nagyon kevés élőlény volt a medencében) nitrát tápokkal. Innentől kezdve nálam új dimenzióba lépett a növények fejlődése. A leveleken eltűntek a hiánytünetek, a parvula már kinyomja az üveget, az MC-t már kétszer nyírnom kellett (ennél a leglátványosabb a bubizás), a pogokból már ajándékoztam is (nem csak növekszik, de erősen terjeszkedik is), a bonsaiaimat nem győzöm nyírni (amelyeket nem nyírtam azok már több, mint 30 centi magasak), a Hydrocotile Tripartitat 3 hetente vissza kell nyírnom, különben túl nagy árnyékot vet.
Véleményem szerint tehát nálam az váltotta ki az ugrásszerű fejlődést, hogy kiegészítettem a tápozást .
 
Nekem folyamatosan fejlődtek a növények, csak lassan. A Pogokkal viszont kb. 3x próbálkoztam, de néhány hét után mindig szétmálltak.Pedig az előírt Green Aqua Micro Macro mennyiséget adagoltam naponta. Aztán sok utánaolvasás után a meglévő tápozást kiegészítettem az Easy Life vas-, kálium- és (mivel nagyon kevés élőlény volt a medencében) nitrát tápokkal. Innentől kezdve nálam új dimenzióba lépett a növények fejlődése. A leveleken eltűntek a hiánytünetek, a parvula már kinyomja az üveget, az MC-t már kétszer nyírnom kellett (ennél a leglátványosabb a bubizás), a pogokból már ajándékoztam is (nem csak növekszik, de erősen terjeszkedik is), a bonsaiaimat nem győzöm nyírni (amelyeket nem nyírtam azok már több, mint 30 centi magasak), a Hydrocotile Tripartitat 3 hetente vissza kell nyírnom, különben túl nagy árnyékot vet.
Véleményem szerint tehát nálam az váltotta ki az ugrásszerű fejlődést, hogy kiegészítettem a tápozást .

Nagyon barátian hangzik.Most elkezdem rendbe tenni az aksik mental higiéniáját és ha a látvány szemmel mérhető neki állok matekolni a kiegészítésekkel.Meg fontolandó amit írtál.
 
Úgy néz ki a vizem alapjai jok lettek,megkezdtem a ga-s tápozást,illetve a dc-k is jól működnek új folyadékkal.
70 literes gh 7 kh 6 ph 6,8 ppm 189. tápozás 3,5 ml ec 3,5 mic 3,5 mac
160 literes gh 7 kh 5 ph 6,8 ppm 179. tápozás 1,5ml ec 8 mic 8 mac itt az easy carbo mennyiséget minimumra kellett mérni mert a ga-ajánlott adagnál elkezdtek hullani a halak.
Kíváncsian várom a fejleményeket :)
 
Hölgyeim és Uraim. :)
Elsősorban Külön köszönet @Barnapl -nek @outside_agency -nek és a ph-gh-kh megértését segítő @viktorlantos -nak aki szombaton a ga-ban érthetően elmagyarázta hogyan is működik ez.
Hihetetlen dolog történt 2 napja adagolom a mic-mac-ec trilogiát és a bubizás elkezdődött.Azt hittem rosszul látok.El sem hiszem,hogy ilyen rövid idő alatt látható jelei vannak a tápváltásnak.Elöszőr azt hittem a tegnapi vízcsere de nem az mc-böl láthatóan telnek a bubik mielött elhagyja a növényt.
A nagy 160-asom kb fél éve nem fejlődött nem is bubizott,a kis 70-es jól indult de le is állt 3 hete.
Nagyon boldog vagyok köszönöm :) :) :) :) :)
 
Most legszívesebben nem változtatnék máson de az az egy dolog még foglalkoztat,hogy vajon hagyjam a 160 literesen a 100watt 6500K-s led-et, vagy vissza tegyem a 8000K-s 160 wattos neont?
 
Szerintem egyenlőre hagyd így és figyeld mi történik és ha normalizálódnak dolgok fejlődnek a növények majd akkor érdemes kísérletezni. Egyébként a 100wat led menyi lumen?
 
Köszönöm szépen. Nagyon rámfér a hátradőlés sok időm meg idegem benne van.Még sajnos sosem értem el a nyírásig :( mindig potólnom kellett a kidöglött növénykéket.
Alig várom már :)))
Ma le sem fekszek aludni hanem a buborékokat fogom számolgatni :)
 
IMG_20150509_163106.jpg


Így állok jelen pillanatban.Bubizás továbbra is erőteljes,a növények hajtanak szépen. :)

IMG_20150509_163119.jpg


Lecseréltem az Eheim Classic 250-et (áttettem a 70-esbe) egy tetra ex 600-ra köszönet @keszalvo -nak és kibővítettem egy eheim prof 2 2026-al köszönet @Bükike -nek érte,a 2 szűrő 2 irányból gyönyörűen teszi a dolgát hihetetlen erővel szívja az aljzatrol is a koszmoszt,és a flow is értékelhető. Elégedett vagyok :)
Kezdem úgy érezni elértem a kezdő szintet az akvakertészet világában :)Most úgy tűnik minden fainúl beállt, az alapokat letettem. Szemmel látható számomra ahogy működik a gépezet :)
 
Valaki ha tudna segíteni egy kis azonosításban.

IMG_20150511_193002.jpg


A baloldali növényke úgy gondolom bolbitis heudeloti. Én a jobb oldalira is simán azt mondanám de láttam belőle nagyobbakat is káposzta fej méretben és vékonykák maradnak a levelei akkor is ha 30-40 cm-esek. Az Amazonas-rol került be egyenesen 5 db és sikerült egyet ami a kép jobb oldalán van elkunyizni :)
 
Back
Oldal tetejére