• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ŞųɱɱęŗĻąŋᶁ

kezdek pipa lenni a Chihire... több mint 3 hete adtam le a rendelésemet és a mai napig nem kaptam kézbe, pedig a nyomkövető szerint repülővel jön. Ilyenkor 1hét után már kézhez szoktam kapni... 6.-a óta Hollandiában dekkol a csomagom, azt se értem, hogy került oda ilyen még nem volt, és ott vámkezelték. Aztán ennyi... Írtam is nekik, de ők csak annyit válaszolnak, hogy nagyon sajnálják és legyek türelmes, hamarosan megkapom. Egy bizonyos pontig türelmes tudok lenni, de aztán... 😁
Na mindegy...
közbe vettem egy Chihi pengés algakaparót is olyan akváriumra, ahol nem akarnám az ADA kaparót használni... hát nekem ez a kaparó, nagy csalódás. Kényelmetlen a fogása is, olyan bumszli a feje ami természetesen, nagyobb szögbe van hajlítva mint az ADA, ezáltal baromira használhatatlan, mert csak csikorog a penge az üvegen, nem lehet vele egyenletesen tologatni... A pengéje sem egy minőség, szóval az ADA még mindig a favorit! :)

Ne legyél pipa. Gondolj csak bele, mekkora galibát okoz a Vörös-tengeri balhé: vannak speditőrök, akik Afrikát kerülik meg hajóikkal. És vannak olyanok, akik a légi fuvarra tértek át. Utóbbi esetben iszonyatosan megnőtt az amúgy sem túl sok logisztikai központok leterheltsége. Arról nem is beszélve, hogy a vám procedúra EU-n kívüli termékek esetében (olyan országok, amelyekkel nincs egyezmény, ill. a kínai termékekre vonatkozó anti dömping szabály) több papírmunkát igényel. Munkaerő meg nem lett több.

Nekem semmi bajom a Chihi kaparóval, igaz nem tudom összevetni az ADAval, mert arra nem fussa.
Egyre kell figyelni, hogy a nyél párhuzamos legyen az üveggel. Akkor nem nyekereg, nem karcol, stb.
 
Nekem az eheim rapid cleaner bejött. Igaz, csak a Tettrával tudom összehasonlítani, ami egy hulladék. Ha esetleg valaki szeretne boldogabb lenni a mostani algakaparójával, annak az utóbbiból szívesen kikölcsönzök egyet.
 
Nekem az eheim rapid cleaner bejött. Igaz, csak a Tettrával tudom összehasonlítani, ami egy hulladék. Ha esetleg valaki szeretne boldogabb lenni a mostani algakaparójával, annak az utóbbiból szívesen kikölcsönzök egyet.
az volt életem második kaparója... azt sem használtam sokáig, ahogy megvettem az ADA-t ment a levesbe az összes... 😁
 
az volt életem második kaparója... azt sem használtam sokáig, ahogy megvettem az ADA-t ment a levesbe az összes... 😁
Na, igen, az ADA mindenből más minőség. A spring washerük valami fantasztikus.

Ne viccelj már! Csak a tavalyi évben +227.000 új munkaerő érkezett Hollandiába. Ennyi ember már csak letudja vámkezelni azt a csomagot...
Én visszamondtam ott egy munkát, s egy hollandot vettek fel a helyemre. Lehet, pont ő vámkezelte volna Burney csomagját. Sorry. :D
 
Most jött meg a cucc....
A az adagoló fej vagy cső rögzítő számomra beigazolódott, hogy egy forintot nem ér. Jó lenne de totál belóg a vízbe. Nagy is, meg csúnya is. A vizet meg a lily miatt nem tudom lejjebb engedni, de nem is akarom.

holder X.jpg

és a mágneses cuccnál is korrigálnom kell majd a polc magasságát, mert magasabb ugyebár mint a tartály keret.

IMG_20240318_074438.jpg
magnetic stirrers.jpg
 
Most jött meg a cucc....
A az adagoló fej vagy cső rögzítő számomra beigazolódott, hogy egy forintot nem ér. Jó lenne de totál belóg a vízbe. Nagy is, meg csúnya is. A vizet meg a lily miatt nem tudom lejjebb engedni, de nem is akarom.

View attachment 181143

és a mágneses cuccnál is korrigálnom kell majd a polc magasságát, mert magasabb ugyebár mint a tartály keret.

View attachment 181144
View attachment 181145
Nekem kifejezetten tetszik, elegáns. ... de gondolom, ez téged nem vígasztal. :(
Az ergonómiája... az más kérdés.
 
Gondolom fárasztó már a "majd én meg mondom" hozzáállás. Azért fel a fejjel. Magyar virtus, én is mesélek valamit. 3-hete, két napja indítottam az akvát. Növények, állatok minden benne van. Ma a vízcserénél megpillantottam két planériát vagy mit. Vérnyomásom szerinted? Talajból kihúztam, elejtettem. Nagyon gyorsan úsznak, de csak a talajig. Ott elkaptam, mindkettőt, már a csatornázási műveké. Most gondolkodom, hogy a falnak menjek, vagy beugorjak az akvába. Nem kicsit lombozódtam le. Egyébként szép idő van...
 
Back
Oldal tetejére