• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás garnéla-tanya

Maci

VIP kertész
Sziasztok!
Megkezdődtek az új akváriumom előkészületei, így ígéretem szerint megnyitom a naplóját is. :)
Több mint fél éve gondolkodom azon, hogy a Féléves álom | Magyar Akvakertész Fórum mellett egy kisebb akit is el kellene indítanom, ahogy szokás ezt mondani, elkapott a gépszíj. :D
A napokban döntöttem és el is kezdtem a gyűjtögető életmódot.
Adott egy szekrény, melynek méretei megszabják az aki nagyságát. 54x35x30 opti legyártására esett a választás. Az akit növényes-garnélásnak szánom, biztosítanám a brémai csapatomnak a zavartalan életmódot amellett, hogy a növények is mindent megkapnának.
Aki: 54x35x30 6mm opti - gyártás alatt;
A szűrő: adott Eheim 2071, be- és kifolyó adott, üveg;
Világítás: 55 W kompakt 6500 K beszerzés és módosítás alatt;
CO2: adott, a GA tegnap kapta meg a megrendelésemet, melyben a rendszer megosztásához szükséges kütyük vannak. Difi van;
Talaj: a már jó megszokott tropica táptalaj, amazonia és ada dekorhomok. Sokat filóztam a talajon, de az amazonia nagyon bejött és van időm arra, hogy az akit üresen járassam hosszabb ideig, szóval nem mondok le az amazoniáról.
Dekor: red moor és siryu, melyek már adottak;
Víz: RO készülék adott;
Növényzet: egy része adott a másik akiból, de még összeállítás alatt;
Lakók: adott a brémai csapat a másik akiban, ők kerülnek majd át, 25 db CRS és 5 CBS, halakat nem szeretnék;
Tápozás: saját mixelésű GA-ból beszerzett száraz-tápok alapján;
Érezhetően kevesebbet kell költenem az indításra, mint az előző akinál, mert az elmúlt időszakban beszerezgettem ezt-azt ;), adott a CO2 rendszer és az emberre ragadt valami az elmúlt 1,5-2 évben.
Remélem, hamarosan ismét jelentkezem! :)
 
Mindenképpen be fogok számolni, de egy kis idő még eltelik az indításig. A megosztásra én is kíváncsi vagyok, mert a nagy akit reaktor dúsítja, míg a kicsibe difivel oldanám be a CO2-t, így biztosan lesz egy kis játék a tűszelepekkel, de szerintem simán kivitelezhető. A dekorfa áztatásához is kell néhány hét, az amazonia miatt +4 hét, egyszóval augusztus-szeptember. ;)
 
Némi előrelépés! :)
Úgy 1,5 hete megérkezett a GA-ból a csomagom! Volt zsákjukban minden jó..., vagyis amit rendeltem. A CO2 rendszerhez ada cuccokat rendeltem, nem bíztam a véletlenre, elosztó, tűszelep, a megosztáshoz már minden adott. Megérkezett a tropicás táptalaj, egy nagy zacsi amazonia és a colorado homok. Aki lerendelve, júliusban személyesen elhozzák a világítással együtt, addig szinte naponta forgatom a dekornak szánt red moor fát, a GA kosaramba rakosgatom a kiválasztott növénykéket és elkészítettem a 10 kg-s kalapácsot a seiryu kövek összezúzásához. Nagyjából itt állok. Júliusban vagy már előtte elkezdem áztatgatni a fát, lassan készülök
 
Ma elkezdtem a fadekor áztatását. :)
Sejtettem hogy gáz lesz, mivel a fa kb. 50 cm széles és ilyen alakú vödör nincs itthon :D A kisfiam régi fürdetőkádját nem akartam befogni, így maradt a tó. Betettem a tóba és rátettem egy szép nagy követ. Szerintem nem lesz gáz belőle, az akiba helyezés előtt szépen megtakarítom.
 
A kisfiam régi fürdetőkádját nem akartam befogni, így maradt a tó. Betettem a tóba
Még egy pont a kerti tó mellett!
Remélem nekem is sikerül az idén legalább magát a tavat megcsinálni!
Jövőre meg legózok vele!
 
Én nagyon szeretem a tavacskánkat, jó ránézni, mert mindig eszembe jut, hogy 32 C-ban hogy szívtam a megásásával, a fólia beterítésével stb :D
Már évek óta kárpótol a látványa, gyönyörű amikor nap mint nap 10-15 tavirózsa virágzik benne. ;)
 
Nem indítol naplót neki?

Gondolkoztam rajta, de mivel már 5-6 éve ketyeg, nem tudnék túl sok új infót leírni róla.
Itt van egy-két kép:
P1070022.JPG

P1070024.JPG
 
Mivel komolyan gondolom a garnizást, beszereztem egy ADWA pH és TDS mérőt. ;)
Hát? Meglepődtem az elsőre mért adatokon.
pH 6,9 TDS 260 ppm. Hát ezek messze sz@r értékek, de a két kütyüvel végre mérhetem az értékeket. (y)
 
Máris egy kérdésem lenne a jártas kertészekhez!
Tudtommal ahogy egyre jobban használódik el az RO készülék membránja-szűrői, egyre magasabb TDS értékű vizet állít elő. Ha mondjuk elérem vele a 140 ppm-et ez azt jelenti hogy nem kell visszasóznom a vizet?
Köszönöm előre is a válaszaitokat!
 
Máris egy kérdésem lenne a jártas kertészekhez!
Tudtommal ahogy egyre jobban használódik el az RO készülék membránja-szűrői, egyre magasabb TDS értékű vizet állít elő. Ha mondjuk elérem vele a 140 ppm-et ez azt jelenti hogy nem kell visszasóznom a vizet?
Köszönöm előre is a válaszaitokat!

Szia,

ez sajnos nincs így... :( Azért használunk RO készüléket, hogy kivegyen mindent a vízből, és azt, és annyit tegyünk vissza, amennyit akarunk! Ez a garnélák esetében még hangsúlyosabb! A RO készülék viszonylag konstans jó vizet csinál, tehát mondjuk 0 körülit. Persze az nem baj, ha 3-6-os víz jön le, de ha 120-as, akkor kiszakadt a membrán, és szinte semmit sem ér a rendszer (persze az előszűrő és az aktívszén ér valamit). Fontos, hogy nem csak a keménység az, amit csökkent a RO, hanem minden mást is kivesz. Pl.: nálunk van valami "X" összetevő a csapvízben, ami öli a garnélákat (bármilyen vízkezelőt használtam), amire a megoldás a RO volt. Ha elkezd nőni a TDS a tiszta RO vízben, azonnal cserélnem kell majd a membránt, mert nem tudom, hogy mi az a "TDS", ami visszakerült (lehet Ca, Mg, de réz, vagy valami más mérgező anyag is...)


Szerk.: Az akváriumméretednél egy doboz SaltyShrimp GH+ nagyon sokáig elég! A membránra, meg ha vigyázol (használat előtt, után öblítesz, akkor elég sokáig jó lehet!)


Üdv,
Péter
 
Szia,

ez sajnos nincs így... :( Azért használunk RO készüléket, hogy kivegyen mindent a vízből, és azt, és annyit tegyünk vissza, amennyit akarunk! Ez a garnélák esetében még hangsúlyosabb! A RO készülék viszonylag konstans jó vizet csinál, tehát mondjuk 0 körülit. Persze az nem baj, ha 3-6-os víz jön le, de ha 120-as, akkor kiszakadt a membrán, és szinte semmit sem ér a rendszer (persze az előszűrő és az aktívszén ér valamit). Fontos, hogy nem csak a keménység az, amit csökkent a RO, hanem minden mást is kivesz. Pl.: nálunk van valami "X" összetevő a csapvízben, ami öli a garnélákat (bármilyen vízkezelőt használtam), amire a megoldás a RO volt. Ha elkezd nőni a TDS a tiszta RO vízben, azonnal cserélnem kell majd a membránt, mert nem tudom, hogy mi az a "TDS", ami visszakerült (lehet Ca, Mg, de réz, vagy valami más mérgező anyag is...)


Szerk.: Az akváriumméretednél egy doboz SaltyShrimp GH+ nagyon sokáig elég! A membránra, meg ha vigyázol (használat előtt, után öblítesz, akkor elég sokáig jó lehet!)


Üdv,
Péter

Szia Péter!
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásodat, sokat "tisztult" a kép!!! ;)
Van még 2-3 hónapom, de addig szeretnék a lehető legtöbbet megtudni a témával kapcsolatosan.
 
Ma ismét nálam járt a GLS! ;)
Megérkeztek az amtra cuccok, néhány üveg-cucc, növénytápok, GH+ és természetesen nem hagyhattam ki a stílusos törcsit sem :ROFLMAO:
Minden készen áll az aki indításához, már csak az aki és a világítás hiányzik és persze a növények egy része. :D
Aki gyártás alatt, együtt érkezik a világítással. Készülődőm... :) izgulok...
 
Back
Oldal tetejére