• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás garnéla-tanya

Egy gyors kép. Amikor egyetlen garnéla sem látható :)
etybyset.jpg
 
Ma nem tudom mi történt, de a nyugodt CRS és CBS garnélák teljesen ki fordultak magukból. Cikáznak mint az őrültek fel-le az akiban?
Miért van ez? Tudja valaki?
Nem történt semmi különös, 2 napja volt vízcsere a megszokott módon, a paraméterek a megszokottak, ma enni sem kaptak, semmi új nem történt. Előre is köszönöm!
 
Valószínűleg az egyik nőstény készül bepetésedni! Ezt vedlés előzi meg, nem találtál üres páncélt?
 
Násztáncra gondoltam én is, mertvedlettek valamelyik nap. Nem tapasztaltam még ilyet, kicsit be is sz@rtam :)
Köszi az infókat skacok!!!
 
Ezzel az akival már lényegesen többet szopok!
Nehéz a növényezést összeegyeztetni a garnizással, de nem adom fel. ;)
A jobb oldal erősen bealgásodott, lefojtottam a 2071-est és igyekszem eltüntetni a drágákat.
Az "igazi" elatine meglepően jól érzi magát, simán rohangál a köveken is, igaz az erősen flow-os részt nem csippantotta. ;)
photo+%25282%2529.JPG
 
Fincsi barna algával együtt :ROFLMAO:
Jövő heti vízcserénél megy a levesbe ;)

Szerintem az diatom! Nem kell kidobnod ha nincs ecset.
Csak rá kell engedni pár garnélát, sziámi algaevőt stb és lelegelik.

A múlt héten bedobtam a friss 60-as akinkból egy durva diatomos rácsos riccardiát a sakurákhoz. Hát nem akarom mondani de 1 óra alatt lepucolták.
Ez az alga csak azt mutatja hogy nincs rendes karbantartó csapat az akidban. A CRS-ek fura kényes banda. Őket rohadtul nem érdekli ha minden ilyen körülöttük :)

Az ecsetes részt vágd le.

Sokszor kidobáljuk ezeket a növényeket pedig lehet csak ráküldenél egy takarító bandát vagy levágnád az ecsetes részt és évekig élvezhetnéd a szépségét.
 
Szerintem az diatom! Nem kell kidobnod ha nincs ecset.
Csak rá kell engedni pár garnélát, sziámi algaevőt stb és lelegelik.

A múlt héten bedobtam a friss 60-as akinkból egy durva diatomos rácsos riccardiát a sakurákhoz. Hát nem akarom mondani de 1 óra alatt lepucolták.
Ez az alga csak azt mutatja hogy nincs rendes karbantartó csapat az akidban. A CRS-ek fura kényes banda. Őket rohadtul nem érdekli ha minden ilyen körülöttük :)

Az ecsetes részt vágd le.

Sokszor kidobáljuk ezeket a növényeket pedig lehet csak ráküldenél egy takarító bandát vagy levágnád az ecsetes részt és évekig élvezhetnéd a szépségét.
Szívok rendesen a CRS/CBS bandával, mert tényleg baromi kényelmesek. Néha picit megtépkedik az algát, de alapból sz@rnak rá.
Köszi Viktor a tanácsokat! Egy csapat amano kinyalná a bugyijából az akit, de én korábban úgy döntöttem, hogy csak ez a csapat garnéla lesz benne, nyugodt körülmények között. Így marad a fogkefe és a levegőztető cső...
 
Ezt az akit nagyon görcsölve indítottam, féltem a CRS/CBS csapattól, a lehető legjobbat akartam nekik. Folyamatosan mértem a paramétereket, csesztettem minden cuccal a vizet és így voltak elhullásaim, sajnos. Az elhullásoktól még jobban rágörcsöltem... Aztán összekaptam magam és az alapszabályokat betartva befejeztem a görcsölést és így hetek óta minden rendben van. Sajnos mindent elkövettem az akival, lesavaztam, olykor feltoltam a ph-t, össze-vissza tologattam a paramétereket, nem szabad. Jó lecke volt...
Néhány kissé fonalas kép
u3avupun.jpg

nepu6eve.jpg

y8agubu9.jpg
 
Back
Oldal tetejére