• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás garnéla-tanya

A black out egészen jól sikerült, nem tűnt el teljesen a fonál, de rendesen legyengült. A black után kiszedtem egy halom növényt, hogy jobb legyen az áramlás és igyekeztem minél több fonalast is kiszedni. Ma vettem észre, hogy újabb 1-2 mm-es csíkosok pocolnak mindenütt vagyis újabb szaporodás volt a csapatnál. Most úgy 50-60 újonc mozgolódik az akiban, aminek én csak nagyon örülni tudok! :)
 
Ma fura viselkedést vettem észre egy felnőtt CRS-en. Minden áron ki akart mászni az akiből ês ezért mindent meg is tesz. Már a libertyre is megpróbált felmászni. Nincs valakinek ötlete? Nem történt változás, megnéztem a vízparamétereket, de minden ok és csak egy garnéla csinálja. Vagy vedlés előtt áll és be van kattanva?
pe9uza8a.jpg
a4a2upez.jpg
dy5unujy.jpg
8aby3yjy.jpg
 
Lehet, hogy ő nem hinomaru, hanem kamikaze!:blackalien:

Kiközösítették a többiek? Elhagyta a párja és öngyi akar lenni?

Viccet félretéve: azt mondják, ha egy garnéla menekül, ott valami gond van a vízzel(kevesebb oxigén, magasabb nitrát vagy ammóniaszint). Lehet, hogy ő érzékenyebb a többinél.
Vedléskor inkább elbújnak. Bekattanni meg a nász előtt szoktak.
Majd szentgyo megmondja a tutit, ha erre jár!

Csilla
 
Lehet, hogy ő nem hinomaru, hanem kamikaze!:blackalien:

Kiközösítették a többiek? Elhagyta a párja és öngyi akar lenni?

Viccet félretéve: azt mondják, ha egy garnéla menekül, ott valami gond van a vízzel(kevesebb oxigén, magasabb nitrát vagy ammóniaszint). Lehet, hogy ő érzékenyebb a többinél.
Vedléskor inkább elbújnak. Bekattanni meg a nász előtt szoktak.
Majd szentgyo megmondja a tutit, ha erre jár!

Csilla
Köszi Csilla!
Ma vízcsere volt, kiszedtem a 3 amanot és talán majd árad a nyugalom az akiban :D
Nem tud kimászni, mert mindig hagyok 7-8 cm-t, nem töltöm tele az akit. Sajnos tapasztalat...
Ha felkapcsol a pilács, megnézem a nyugtalankodót. Lehet, hogy másnapos volt :D
 
Nos, ha amano nem próbált elmenekülni, akkor biztosan nem lehet nagy baj, mert azok igazi szabadulóművészek!
Nálam a legutóbbi vízcsere után a nappali közepén jött velem szemben a szőnyegen egy amano.

Feng shui szerint jó helyen van az akváriumod?:LOL:

Másnapos garnéla? Nálatok mi van a vízben????????? Táp helyett valami jófajta, hazai befőzésű páleszt adagolsz?:whistle: Akkor jelentkezem Hozzád CBS-nek!
 
Amanoék komázták az akit, de nem oldották meg a fonál problémámat, így mentek az akiból. Idegesítően durván bántak az ifjoncokkal :D
Tegnap fél méterre az akitól pálesziszogatás volt, ezért gondoltam az azonnali függőség kialakulásra és az elvonási tünetek miatti furcsa viselkedésmódra. Szabolcsi CRS/CBS csapatról van szó, alapból imádni kell a pálinkát :D nálunk az RO készülékből is ez csöpög :)
 
:)(y)
Látom vannak félvérek is (sajnos nálam is). Tervezel esetleg szelektálást? Vagy rábízod a természetre?
 
:)(y)
Látom vannak félvérek is (sajnos nálam is). Tervezel esetleg szelektálást? Vagy rábízod a természetre?
Odabízzuk a természetre! ;)
Nem az a célom, hogy tiszta vérvonalat hozzak ki belőlük (nem is lehetne :ROFLMAO:), egyszerűen szeretem őket és úgy ahogy vannak.
Nem egy PRL csapat, bár egy cbs talán az, de nekem kedvesek, úgyhogy mehet az ungibungi összevissza. :D
 
Az aki hamarosan átalakul, kérek egy moderátort, hogy hajítsa át a naplómat a befejezettek közzé! Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére