• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lomis - 24L davidii nano

Beköltöztek a lakók! Ez egy régi álom volt, nagyon rég óta szerettem volna ilyen garnikat, csak soha nem jött össze, de @star67 Csillának köszönhetően ma végre nálam kapirgálnak!!! 11 darabot számoltam össze, mialatt hálóval áttelepítettem őket egy rövidke szoktatás után. Nagyon szépek, van köztük egész csíkos, és van olyan is, ami már-már blue jellyre hajaz. Remélem, hogy majd jól érzik magukat a jó kemény gyáli vízben és szép homogén állományt sikerül majd fenntartanom. :)
És akkor a képek:
19733006489_0c0131f776_h.jpg


19893462676_fd4f016cce_h.jpg


19924754921_ba82940672_h.jpg


19893460406_c8bc5ca276_h.jpg


19297060834_0c00bd7dd2_h.jpg
Szepek [emoji106]
Ha majd beindulsz gondolj am ram,bar fogalmam sincs hova raknam [emoji16]
 
És mondá az Úr: szaporodjatok és sokasodjatok!

Sok örömet hozzájuk!

Milyen jó, hogy ilyen jó fotókat csináltok, most látom, mennyire gyönyörűek.:snaphappy:
 
Ma méricskéltem vízcsere előtt:
Ph: 7,5
Gh: 12
Kh: 10
W T F ???
Na most vagy megjavult a csapvíz, vagy ennyire lehúzná a keménységet az aktív aljzat, vagy elromlott a teszt. :S
Most sietnem kellett, de majd rámérek a csapvízre is, hogy mi a helyzet.

Ami az akit illeti, sajna a Pecástól kapott hm teljesen elolvadt, szerintem sok volt neki a meleg a workshopos napon. De a többi szépen növöget én meg nem sietek sehová. :p A többi növény köszöni, jól van, szép lassan fejlődnek, jönnek mindenhol a friss zsenge hajtások. :)
A fa nyálkásodást a garnélák lerendezték, most majd a csigákkal lesz gond, de egyelőre még nincs nagy baj, csak sok pici csigusz, de majd kapnak a nyakukba 1-2 helenát, ha lesz értelme.
A garnélák tök jól elvannak, elhullás nem volt, remélem ez így is marad. :) Egyelőre 1-2 nyerges nőstényt látok, remélem, hamarosan vedlenek egyet és elkezdik legyezgetni a következő generációt. :)
Tegnap kaptak kukoricát... nagy sikere volt! :D
 
Figyu Laci: ha minden jól megy, 8.-án szombaton járok arra fele, bár megint agylágyító időt ígérnek, de viszek egy adag HM-et újra ha akarod.
Majd délután igyekszem hűvösbe parkolni, 3-4 órát csak kibír valahogy, aztán ha megyünk Pécelre a szüleimhez, csörgök. (mondjuk ehhez el kell kérjem a számodat:))
 
Figyu Laci: ha minden jól megy, 8.-án szombaton járok arra fele, bár megint agylágyító időt ígérnek, de viszek egy adag HM-et újra ha akarod.
Majd délután igyekszem hűvösbe parkolni, 3-4 órát csak kibír valahogy, aztán ha megyünk Pécelre a szüleimhez, csörgök. (mondjuk ehhez el kell kérjem a számodat:))
Köszi Szabolcs, de ne fáradj vele! :)
Elég szépen fejlődik, és ha megbontom a másik akit, akkor onnan az összes ide fog kerülni, mert közben ott is szépen fejlődgetett. Meg ráadásul ez a hét nekem totál kilőve, mert ezer felé megyünk nagybevásárolni, meg készülődünk, mert egy bizonyos fiatalember szombaton egy éves lesz és nagy családi banzájt rendezünk! :)
 
egy bizonyos fiatalember szombaton egy éves lesz és nagy családi banzájt rendezünk!
No, akkor annak a bizonyos fiatalembernek így előre boldog szülinapot kívánok!:woot: (nehogy a nagy kapkodásban a hétvégéig kimenjen a fejemből...:whistle:)
 
Ma itt is volt egy karbantartás. Lekapartam az algát, kipucoltam a szűrőt, és leszívtam a homokra került aljzat nagyját. Volt sajnos a melegben 2 elhullásom, és szerintem mind a kettő nőstény volt, mert most ahogy nézem, csak hímeket látok, szóval kell majd növelni az állományt 4-5 nősténnyel, hogy legyen végre szaporulat is. :( Ez most az egyik problémám.
A másik az, hogy a fissi elkezdett fonal algásodni. Egyelőre még nem tudom, hogy a meleg miatt, vagy simán csak kevés neki a fény. Az akvárium fala is eléggé diatomos volt most, meg a dekorhomok is, úgyhogy össze kell lassan szednem magam és neki kell állnom a világítás összeszerelésének.
A harmadik probléma, hogy a nematodák nem nagyon akarnak kipusztulni, de a hidrák sem... Lehet, hogy kell beszereznem ide pár kisebb halat. Pygmy cory-n és az endleren gondolkozom. Lehet, hogy azok megoldanák ezt a gondot.
Egyelőre ennyi, megpróbálok lőni pár értékelhető képet.
Köszi, hogy benéztél! :)
 
Jövő héten ide beköltözik remélhetőleg 2db hím japán kék endler guppi, és a hétvégén bővítem a hardscape-et is, mert a nagy akvából kikerültek még kövek, amikből aprítok az előtérbe, illetve kicsit nagyobb darab/ok mennem kajd a jobb sarokba is és a bal sarokban lévő köveket is megdolgozom kicsit.
A tápozáson is változtatnom kell, mert a microsorumok elkezdtek hiánytüneteket produkálni, ami sárgulást jelent, szóval kell tolni némi NPK tápot is. A lámpa összeszerelése kezd egyre sürgetőbb lenni, mert folyamatosan jön a diatom mindenhol, a hm is szenved és a fissi is, szóval valamit sürgősen alkotnom kellene...
 
Ma még mindig nem tudtam hozzányúlni a kicsikéhez, leghamarabb szombaton kap törődést szegényke. :( A hm erősen vegetál, a trident pedig sárgul... Gondolom a fény is kevés (ki tudja, mikori a fénycső...), meg a táp is karcsú. Majd kapni fog az új macroból.
Sajnos ismét volt egy elhullásom, @Evereka kollégához hasonlóan vedlési probléma volt, amit nem sikerült csipesszel orvosolni. :( Így a létszám 8-ra redukálódott. Most, hogy beáll a jó idő, muszáj lesz beszereznem 4-5 nőstényt és remélem elindul a futószalag. :D

És egy kis érdekesség:
Az esti szemlénél láttam, hogy hogyan bújnak meg a fonálférgek a fissi pamacsokban... Rafkós kis dögök!!!:banghead:
És láttam egy hidrát, ahogy elkap és megesz egy ilyen szemetet. o_O Érdekes volt!
 
Hidrával jó bőven el vagy látva!(y)
Majd a guppik letakarítják őket, meg szerintem a férgeket is kiegyelik, ha elő merészkednek:)
 
Jól értem, guppi pár marad is fixen?
Szűrő hogy bírja a strapát?
Igen, két darab szép endler hímet tervezek bele. Remélhetőleg sikerül japán kékeket beszereznem. algát is csócsálnak és minden kis GERONIMO megesznek, ami nem kívánatos számomra. :) A nagy akváriumban nem volt bajom velük és Anyámnál is garnéla kompatibilisek.

A szűrő nagyon jól végzi a dolgát, csak az az egy bajom van vele, hogy nagyon erős!!! Már nem tudom hogy visszafojtani, hogy ne kavarja túlzottan a vizet. Az is lehet, hogy ez nem tetszik a növényeknek. Már nagyon várom a percet, amikor végre a nagy aki alá sikerül elkészítenem a rozsdamentes szűrőt, és az atmant erre rárakhatom.
 
A szűrő nagyon jól végzi a dolgát, csak az az egy bajom van vele, hogy nagyon erős!!! Már nem tudom hogy visszafojtani, hogy ne kavarja túlzottan a vizet. Az is lehet, hogy ez nem tetszik a növényeknek. Már nagyon várom a percet, amikor végre a nagy aki alá sikerül elkészítenem a rozsdamentes szűrőt, és az atmant erre rárakhatom.
Az atman nem lesz erős?
A rozsdamentes projekt hogy áll? Ha jól emlékszem, a szűrőház kész, "csak" pumpa hiányzik?
 
Az atman nem lesz erős?
Jól megtömöm, meg van rajta a csap is és max kap egy dennerle lily-t is. Az esőztető a fő gondom.


A rozsdamentes projekt hogy áll? Ha jól emlékszem, a szűrőház kész, "csak" pumpa hiányzik?
Ugyanúgy, mint eddig. Pumpa hiányában hozzá sem nyúltam. A pumpán kívül természetesen még hiányzik hozzá a szűrőanyag (elsőre kb 6l lávakő fog bele kerülni, amire meg majd 2l Trop, aztán a tropot fogom bővíteni.), a szűrőanyagot elkülönítő tárcsák, szivacs, csapok, szűrőcső, szorító bilincsek és kb 1m akril cső kezdésnek. Az mindenesetre látszik, hogy a pumpa lesz a leg"húzósabb" a maga 4-5e forintos költségével. Előtte viszont lehet, hogy inkább egy mágnesszelepre ruházok be a co2 rendszerhez, mert megvariálták a munkarendem és össze-vissza tudom indítani a rendszert... Már egyébként azon is gondolkoztam, hogy egy 600lph-s pumpát veszek és azt szerkesztem bele, hátha elég lesz az iwaguminak az is, ha nem, akkor elviszi a kis akváriumot. És ha meg cserélnem kell nagyobbra, akkor a kis pumpa jó lesz vízcseréhez.
 
Milyen pumpát teszel rá? Az írt árból arra tippelek, nem iwaki-bikát, hanem valami sima bolti polcról levehetőt.
 
Back
Oldal tetejére