• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Stone Garden

Elképesztő ez az akvárium! Érdemes megnézni az első képet és ezt a mostanit egymás mellett, igaz más perspektívából lett fotózva, de hihetetlen, hogy 2 hét alatt mennyit nőt a HC. Gyönyörű, grat!
 
Nagyon baba!! Még két hét és nem lesz más dolgod mint a HC nyírásával foglalkozni. Nagyon ütős lesz. :thumbup:

szentgyo said:
Elképesztő ez az akvárium! Érdemes megnézni az első képet és ezt a mostanit egymás mellett, igaz más perspektívából lett fotózva, de hihetetlen, hogy 2 hét alatt mennyit nőt a HC. Gyönyörű, grat!
(Szentgyo még a végén kedvet kapsz egy növényes medencéhez is... :lol: :shh: :wave:)
 
Tegnap lett 3. hetes az akvárium. Időközben egy "nagyobb" átalakításon esett át: :D
-kivettem a HC leszorító fém bigyókat. (lehet későn, mert alatta besárgult a HC :|)
-a DC elköltözött a bal hátsó sarokba

"Fárasztó" munka volt ;), a végén ez a látvány fogadott:
P1030792.JPG


P1030778.JPG


A tervezettnél korábban került bele élőlény. Valami fél-1 mm hosszú nagyon vékony féreg szerűség lepte el az üveget. :evil: Gőzöm sincs mi ez, de remélem nem sok vizet kavar és eltűnik.
A Blyxa továbbra is érdekesen viselkedik, jönnek a gyökerek meg az új levelek, de a mállás még mindig nem maradt abba.

A front üvegen ma láttam valami zöld színű pamacs szerű algát, azonnal likvidáltam, a CO2-n tekertem kicsit.
Világítást 4-ről 5 órára növeltem, vízcsere minden másnap.
 
Hali,

Baromi szép akváriumot sikerült összehoznod, gratulálok. Ez a domb, a sziklák, a növényválasztás. A változtatás is előnyére szolgált. ;)
 
Nagyon szép lesz. A HC-t szerintem kezd el nyírni. Ne engedd hogy felfelé nyurguljon. :thumbup: Nagyon pöpeceül néz ki már most.
 
stevo, cecska, outro köszönöm. :)

A nyíráson már én is gondolkodtam...
Ma nekiesek ollóval, de csak úgy óvatos módban. :)
 
Nagyon tetszik. Példa értékű aki, bámulatos a fejlődés. Gratula. :clap:
 
!!!HELP! SOS!!!

Vettem 3 Amano garnélát, mint afféle takarító személyzet. De túljátsszák a szerepüket, felcsaptak kéretlen lakberendezőnek! :ugeek:

Teljesen széthordják a dombot, betemetik a HC-t. Azok a helyek a problémásak, ahol még nem tudott megerősödni a HC.

Ha ez így megy tovább, nagy lesz a káosz. :cry:

Aki budapesti, és átmenetileg magához venné a 3 db garnélát, az kérem SOS jelezze!
Szívem szerint még ma "gyerekmegőrzőbe" tenném őket, mielőtt kiegyengetik teljesen a talajt. :eek:

(Vagy aki esetleg venni tervezett, az is szóljon nyugodtan, megegyezünk.)
 
Picit legyél velük türelmes. Az első egy hétben nekem is szétmatattak mindent de utána lenyugodtak,meg kell ismerniük az új helyet...
 
Hozzánk bedobhatod bármikor a shopba. Amanoból sosem elég. Holnap is bent leszünk raktározunk.
Valóban nanóban nem túl szerencsés főleg ha kis gyökerű növények vannak.
 
lchnorbert83 said:
Picit legyél velük türelmes. Az első egy hétben nekem is szétmatattak mindent de utána lenyugodtak,meg kell ismerniük az új helyet...
Egy hét alatt teljesen átrendezték volna a layoutot. :)

viktorlantos said:
Hozzánk bedobhatod bármikor a shopba.
Köszi Viktor, élni fogok a lehetőséggel.

2 Otocinclus váltotta az Amano brigádot, szerencsére bennük nincs meg a lakberendezői hajlam. ;)

A HC-vel érzésem szerint baj van/lesz, a levelei elkezdtek sárgulni, majd kilyukadni... Gőzöm sincs mi lehet (nyilván valami hiány), kezdődhet az utána járás.
A Blyxa fejlődik, bár a mai napig szedek ki málladozó régi leveleket, illetve staghorn-ra emlékeztető alga van a régebbi levelein.

Képek (4 hetes + 1 napos az akvárium):
P1030856.JPG


P1030851.JPG
 
Nagyon szépen alakul! :thumbup: A kövek elrendezése nagyon profi. (Esetleg a jobb oldali egy irányba dőlő két kőbe tudnék belekötni. :roll: ) Kíváncsi vagyok, hogy megmarad-e a blyxa. Sok sikert hozzá!
histi said:
Példás megoldásnak vélem a külső oldalra ragasztott, fényképezőgépet ábrázoló féligáteresztő matrica használatát, melynek ennyire tudatos alkalmazását még a San Diegoi World Aquarium Show-n sem volt alkalmam tapasztalni. :p
 
Hali!

Azzal én is örökké küzdök, hogy a fényképezőgép ne látszódjon visszatükröződve, de nekem sem sikerült. Ha valaki ad egy jó tippet, mivel lehet ezt kivédeni - gondolom nem ördöngősség -, akkor én is élnék vele.

A dragon kompozícióról mindig az ugrik be, hogy olyan, mint egy becsapódás. A középső nagy kő szétpattintotta az ott lévőt, így nyíltak szét körülötte, mint egy virágszirom.

Kíváncsi leszek, felfut-e rájuk a HC később (persze, csak ha engeded neki!)? Az mennyire változtatna a látványon?
A blyxa a nagy kő mögött meg számomra olyan, mint egy páva, amikor széttárja a farktollait.

Sok sikert továbbra is!
 
star67 said:
Kíváncsi leszek, felfut-e rájuk a HC később (persze, csak ha engeded neki!)? Az mennyire változtatna a látványon?

Szia!

Na hát erre én is kíváncsi vagyok, ugyanis a HC-m behúzta a kéziféket, de úgy rendesen. :shifty:
 
star67 said:
Azzal én is örökké küzdök, hogy a fényképezőgép ne látszódjon visszatükröződve, de nekem sem sikerült. Ha valaki ad egy jó tippet, mivel lehet ezt kivédeni - gondolom nem ördöngősség -, akkor én is élnék vele.
A lényeg annyi, hogy a legkevesebb fény menjen közvetlenül a gépre: sötét legyen a szobában, az aki világítása lehetőleg az akvára koncentrálódjon (pl. függesztett világításnál reflektor használata, illetve a direkt erre a célra készült függesztett armatúrák) ha mégis valami fény esik a gépre, azt lehetőleg árnyékold ki (ha nem megy fény a gépre, nincs ami visszatükröződjön).
 
Új lakók érkeztek a kertbe, 6 db Boraras urophthalmoides személyében. :)
Fürgék is, picik is, én meg rossz fotós, úgyhogy egyelőre csak ezt sikerült alkotni:

boraras.jpg


Igazi nano lakók, legalábbis egyelőre... Google barátom azt mondja, a legnagyobb boraras faj, ellentétben az eladóval. :evil:
 
Back
Oldal tetejére