• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Stone Garden

Sajnálom, pedig nagyon szépen fejlődött, és ígéretes volt minden szempontból. Megint HC lesz, vagy most ezúttal mással próbálkozol majd?
 
Hát bakker..kár érte..ráadásul ez a tank meg a boltban lévő HC tengeres medencék láttán komolyan elgondolkoztam rajta,hogy a következő medencémnél nem DSM indítást csinálok..de akkor úgy látszik a HC mégiscsak HC :eh: :(
 
Á, ennyitől nem szabad feladni, ugyan úgy folytatom HC-vel. :)

Ez "csak" egy újraültetés lesz, illetve brutálisan betámadom a meglévő algát CO2 és easy carbo túl-túl-túl-túl-túladagolással.

Meglátjuk. :wtf:
 
Dehogyis..egy szóval sem mondtam,vagyis írtam,hogy feladni..én is ugyanúgy brutál algásodással küzdök..Szintúgy tövig csavartam a co2-t és carbobol is túl adagolok..következő hétre meg jön majd az amano sereg..
Biztos én rontottam el,talán nem is csak 1-2 dolgot..de az egyik ok,amiért a DSM mellett döntöttem,pont ez volt,hogy kerüljön el messziről az alga és már lassan több az alga,mint a HC..helyenként folytja megfele..na sebaj..ha könnyű akkor már nem is olyan jó :lol: :)
Sok sikert a következő ültetéshez,histi!
 
ZaCK said:
Dehogyis..egy szóval sem mondtam,vagyis írtam,hogy feladni..én is ugyanúgy brutál algásodással küzdök..Szintúgy tövig csavartam a co2-t és carbobol is túl adagolok..következő hétre meg jön majd az amano sereg..
Biztos én rontottam el,talán nem is csak 1-2 dolgot..de az egyik ok,amiért a DSM mellett döntöttem,pont ez volt,hogy kerüljön el messziről az alga és már lassan több az alga,mint a HC..helyenként folytja megfele..na sebaj..ha könnyű akkor már nem is olyan jó :lol: :)
Sok sikert a következő ültetéshez,histi!

Először is kitartást kívánok az alga elleni harcban, másodszor meg Zack-nak is mondanám, hogy a CO2 brutális túladagolása nem biztos, hogy a legjobb megoldás, inkább a stabilitás az, ami jóval fontosabb. Saját tapasztalatból beszélek, ugyanis nekem is hasonló gondjaim voltak, ezért túladagoltam a CO2-t és nem tudtam rájönni, hogy miért nem szűnik meg az alga, majd mikor visszavettem, elkezdett eltűnni...ha viszont high-tech akit nyomtok, ott egy napi gáz-kimaradásnak csúnya következményei lehetnek ;)
 
Szia!
Ne is add fel nekem gyengébb a technikám, és nő a HC. Tegnap nyírtam, de jót tett neki ;) és én nem variáltam túl, beültettem, ennyi.
A hardscape marad? vagy változtatsz? Nekem is tetszett az akva. Blyxa???azzal mi a helyzet?
 
Marad a hardscape... Talán a bal szélső kővel kezdek valamit, legdrasztikusabb esetben kiszedem. Mindezt a jobb áramlás miatt. Azt gondolom, hogy az a kő eléggé blokkolja az áramlást, ezért a bal első sarok most némileg "állóvíz".

Blyxa köszöni megvan. :) Érdekes egy növény... Pont akkor fejlődött talán a legjobban, mikor az utóbbi időben kicsit hanyagoltam az akit, gondoltam had menjen magában az újraültetésig: heti vízcsere, az is csapvízzel :)
 
:) igen, nekem is most indult be az utricularia, mikor kezdtem feladni, mert állt, és átálltam csapvízre :D
Valószínű, amúgy is beindult volna , de így is nő, akkor nem kell a vízzel pepecselni.
Várom a képeket
 
Én asszem továbbra is maradok a 100%-RO-nál, de szigorúan visszasózom 5-6 összkeménységig.

Lehet pont Ca és/vagy Mg hiány miatt lett olyan a gyepem mint amilyen lett... :roll:
 
histi said:
Á, ennyitől nem szabad feladni, ugyan úgy folytatom HC-vel. :)

Ez "csak" egy újraültetés lesz, illetve brutálisan betámadom a meglévő algát CO2 és easy carbo túl-túl-túl-túl-túladagolással.

Meglátjuk. :wtf:

Vigyázz a carbo túladagolással is, mert nálam kikapcsolt szűrés mellett (1ml carbo + 4ml víz) ugyanúgy pusztítja a HC-t mint az algát.
 
Stone Garden - Reloaded

Ma kapott egy restartot a kert. :)

Az "anyag" :):
P1050007.JPG


A 2 cserép HC-t szálanként szétszedtem, elültettem, kb. 3 óra alatt. :crazy:

Végeredmény:
P1050027.JPG
 
HC szezon van itten kérem szépen!

histi said:
A 2 cserép HC-t szálanként szétszedtem, elültettem, kb. 3 óra alatt.

Akkor most már van elképzelésed róla milyen feeling volt 50 cseréppel ugyanez a galériában. :lol:
Sok akvakertész mogulnál olvasni, hogy különböző praktikákat alkalmaznak a durva hátfájásra, ami egy-egy alaposabb ültetés után jelentkezik.
Ebből a szempontból sokkal hálásabb egy nano aki. ;)

Egyébként jól szétszedted, szerintem jövőhéten már nyírás lesz :thumbup:
 
stevo said:
Alapos munkát végeztél! ;) Reméljük ezúttal Te győzöl, nem a HC! :)

Reméljük így lesz. :)

weak said:
Nagyon klassz! Nagyon tetszik! :thumbup:
Köszönöm. :oops:

viktorlantos said:
HC szezon van itten kérem szépen!

histi said:
A 2 cserép HC-t szálanként szétszedtem, elültettem, kb. 3 óra alatt.

Akkor most már van elképzelésed róla milyen feeling volt 50 cseréppel ugyanez a galériában. :lol:
Sok akvakertész mogulnál olvasni, hogy különböző praktikákat alkalmaznak a durva hátfájásra, ami egy-egy alaposabb ültetés után jelentkezik.
Ebből a szempontból sokkal hálásabb egy nano aki. ;)

Egyébként jól szétszedted, szerintem jövőhéten már nyírás lesz :thumbup:
Eddig semmi hátfájásos tünet nem jelentkezett. :cool: kopp-kopp :)
 
Elrendezés jobban tetszik!!! :thumbup:
Sűrű HC nyírást kívánok, nagyon jól néz ki!! ;)
 
Gratula,histi!
Én is ma végeztem a Hc ültetéssel..Neked is sok szerencsét kívánok hozzá!Vagy mondhatni sok HC gyepet!
Csatlakozom,nem jelentkezett semmi hátfájás dolog..bár igaz,ami igaz..3 cserép nem 50 cserép! :D
 
EZ IGEN! :clap: :clap: :clap: :clap:

Persze itt nem az én véleményem számít, de női szemmel nekem sokkal jobban tetszik ez az elrendezés. :thumbup:
Remélhetőleg a szűrőd jól átforgatja a vizet a dombok-hegyek mögött is.
Ha begyepesedik, és a canyonba beúsznak a razbórák, a hegyen meg szöszmötölnek az amanok, akkor igazi "nyugalom kertje" lesz!

Nagyon drukkolok, hogy ezúttal siker koronázza a fáradozásod!
Sok sikert :!:
 
Back
Oldal tetejére