• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Stone Garden

histi

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Sziasztok,

Hosszas várakozás után végre úgy néz ki lassan elindíthatom a kis nano kertemet:
P1030041.JPG


Növények:
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Blyxa japonica
Hydrocotyle verticillata

Halak:
Még nem tudom...

Január elején tervezem a startot, addig még pár dolgot be kell szerezni. (RO, DC, egyedi üveg csövezés, növények).
A szűrőt (Eheim 2222) kb. egy hónapja elindítottam némi Bacter Ball-lal, 100% Substrat Pro-val, remélem már tolonganak a bacik. :)
CO2-t majd nagynyomású rendszerről kapják a növények, tápot pedig EI alapján házilag kevert macro és Green Aqua micro löttyökből.

Ültetés után pakolok még fel képet.
Addig is üdv. :wave:
 
Szuper lesz, kíváncsian várom a folytatást. :thumbup:
Ha megengesz egy kommentet. Érdemes lenne leszúrni egy két műanyag lapot a bal oldali emelkedőbe és a jobbra leejtős részre hátra, mert ha beindul a szűrő a dombodból pillanatok alatt síkság lesz. A többi helyen a kövek szerintem megfogják a talajt.
 
Na én is pont ilyen kis nanot fogok indítani./bekell szerezni jópár dolgot de az aki megvan :thumbup: / . Hány liter talajbol alakítottad ki ezt a dombocskát és hány Kb kovet pakoltál be? Szuper lessz!!!! :thumbup:
 
viktorlantos said:
Érdemes lenne leszúrni egy két műanyag lapot a bal oldali emelkedőbe és a jobbra leejtős részre hátra, mert ha beindul a szűrő a dombodból pillanatok alatt síkság lesz.

Köszi, ez jó ötlet. :clap: Majd észben tartom. :geek:

baji66 said:
Hány liter talajbol alakítottad ki ezt a dombocskát és hány Kb kovet pakoltál be?

Huh hát egy 9l-es zsákkal operáltam, ránézésre kb. még fele megvan... De ez most erős becslés, nem méricskéltem. :wtf:
2 nagyobb dragon stone-t aprítottam fel és azokkal legóztam. Végül 5 db kő került bele.
 
Van a talaj alatt táptalaj?vagy csak sima amazonia az egész? Jólessz látni hogy alakul a dolog :) Reméllem innen is tanulok valamit! :thumbup: En legkésobb tavassz végen indítom a kicsikét.
 
baji66 said:
Van a talaj alatt táptalaj?vagy csak sima amazonia az egész? Jólessz látni hogy alakul a dolog :) Reméllem innen is tanulok valamit! :thumbup: En legkésobb tavassz végen indítom a kicsikét.

Power Sand Special van alatta. Hát arra én is kíváncsi vagyok hogy fog alakulni. :shifty: Azért egy nano akváriumban a mozgástered is elég nano... vagy inkább piko. :lol:
Úgyhogy sok sikert Neked is. :)
 
Nagyon jól néz ki ezekkel az üveg cuccokkal, sok sikert az akihoz, örülök hogy újra belevágsz a kertészkedésbe ;) :thumbup: !!
Egy észrevétel részemről is ha megengeded, a növény listát a HC kivételével én átgondolnám, mert a hydrocotyle családjából én a martima-t http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... x?pid=039A, blyxa helyett meg tenellust http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... px?pid=067 javasolnék, de szíved joga hogy te hogy döntesz, de az általad felsorolt növények nagysága miatt elfogják nyomni a köveidet!
 
A technika szuper, irigykedek ;)
Én is csak annyit szólnék, hozzá, hogy egy icipicit jobbra dönteném a főkövet, de tényleg csak kicsit. A többi jó
A talajba jó ötlet lapokat nyomni, nekem is kellett volna... :?
A technikáról kérünk még bővebb infót :)
 
Szia!
Szép, én is hasonlóban gondolkodom, az akvárium megvan és a szűrő 2211, de a talaj lehet africana lenne....
A tiéd melyik? Ez is elég jól megy a kövekhez, kíváncsi leszek.
Még nem adtam le a rendelési listát (talaj, kő kell még, a kő dragon), úgyhogy minden észrevétel jól jöhet :)
Grat még egyszer!!
 
ipopovics said:
Szia!
Szép, én is hasonlóban gondolkodom, az akvárium megvan és a szűrő 2211, de a talaj lehet africana lenne....
A tiéd melyik? Ez is elég jól megy a kövekhez, kíváncsi leszek.
Még nem adtam le a rendelési listát (talaj, kő kell még, a kő dragon), úgyhogy minden észrevétel jól jöhet :)
Grat még egyszer!!

Szia! Nekem sima Amazonia van benne. Igazából ha benőtték a növények, akkor nem sok fog látszani a talajból. Malaya-val próbáltam még, az is jó volt, de végül ez lett. :)

ipopovics said:
Ja, és ez hány kg. dragon? köszi

Hú, ezt nehéz megmondani, nem mértem. :) 2 nagyobb darabot vettem (10kg), ennek a darabjai mentek bele, kb. 5 kg. lehet :?: (Minél többet veszel, annál több formával tudsz legózni, szóval szerintem nem érdemes kicentizni.)

inadsz said:
A technika szuper, irigykedek ;)
Én is csak annyit szólnék, hozzá, hogy egy icipicit jobbra dönteném a főkövet, de tényleg csak kicsit. A többi jó
A talajba jó ötlet lapokat nyomni, nekem is kellett volna... :?
A technikáról kérünk még bővebb infót :)

Fotózás előtt döntöttem balra a főkövet icipicit. :p
Technika:
Eheim 2222, Substrat pro, Seachem Purigen, ADA Bacter Ball, ADA Do!aqua ki és befolyó
Hydor ETH 200 külső fűtő
2kg CO2 palack, Papillon reduktor, Aqua Medic mágnesszelep, ADA áttetsző CO2 cső, ADA bubiszámláló, ADA Pollen Glass Mini, ADA visszacsapó szelep
ADA Cube Garden M, ADA Solar Mini M 27W
Egyedi gyártású bútor, egyedi gyártású üveg csövezés a problémásabb hajlatokba (gyártás alatt)
Azt hiszem kb. ennyi (egyelőre).

Cecska said:
Nagyon jól néz ki ezekkel az üveg cuccokkal, sok sikert az akihoz, örülök hogy újra belevágsz a kertészkedésbe ;) :thumbup: !!
Egy észrevétel részemről is ha megengeded, a növény listát a HC kivételével én átgondolnám, mert a hydrocotyle családjából én a martima-t http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... x?pid=039A, blyxa helyett meg tenellust http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... px?pid=067 javasolnék, de szíved joga hogy te hogy döntesz, de az általad felsorolt növények nagysága miatt elfogják nyomni a köveidet!

Köszi Cecska, meglátjuk mire megyek. :) Blxya-hoz és Hydrocotyle-hoz még nem volt szerencsém. Ezeket szigorúan a hátsó üveghez tenném, mindegyiket a kövek mögé, hogy még véletlenül se takarja ki. Bár átfutott már az én fejemen is, hogy lehet valami kevésbé burjánzó/terjeszkedő növényt kéne választani. Szóval akinek van/volt tapasztalata Blyxa és Hydroctlye verticillata növekedési ütemmel/terjeszkedéssel kapcsolatban (esetleg nano környezetben), az megoszthatná. ;)
 
Köszi, én sem akarom kicentizni, ezért kérdezem :)
Blyxa nekem volt, nincs vele gond, ha mindent megkap, nekem annyi volt a baj, hogy könnyen kijön. Kicsik a gyökerei a növényhez képest, legalábbis szerintem. Jól nő, szépen terjeszkedik, de karbantartható. Én is tervezek a nanomba. Én Tropicásat vettem(asszem, Veréb Gábortól), egy adag is elég sok, de szerintem rendelj többet...

Köszi az infót a kőről, én 7-8 kilot terveztem, de lehet többet kellene...
 
Blyxához csak annyit hogy lájkolja a lágy vizet! :thumbup: nálam a kemény vízben 2 hét alatt tonkre ment 7 cserépnyi.... :oops:
 
Na hát eljött az ültetés napja is, egyelőre csak HC került bele (+ a "lavina" fogók :thumbup: ).
A végeredmény:

P1030295.JPG


A szűrő kapott némi Purigent, a stresszes növények Green Gain-t, a bacikat meg némi Green Bacter-rel támogattam meg.
Holnaptól napi vízcserék, CO2 moderáltan megy, világítás egyelőre napi 4 óra.
 
Gratu a telepítéshez Histi :thumbup: . Ügyesen sikerült megtartani a domboldalt. Ha a HC ellepi majd a talajt, már nem lesz gond a legördülő szemekkel.
Kíváncsian várom a frissítéseket. Szerintem jól sikerült. Most még kicsit felhős de pár nap és letisztul a dolog.

A vízcserékkel is vigyázz, nehogy ledózerolja a hegyoldalt. Én a mai napig minden feltöltést kis tálkába töltök a nanonál.
 
Szép :) ha a domb is megmarad akkor igazán ütős aki lesz, profi technikával.
 
Szia histi!
Gratulálok a kis nanódhoz. Nagyon ütősre sikerült a berendezés!Sok sikert a továbbiakhoz! :thumbup: :clap:
üdv:
Roli
 
Szemkápráztató lett, és hétről hétre egyre csodálatosabb kis kert lesz belőle!
Jó lesz hétfőnként az újabb képekben gyönyörködni.
Gratulálok! :clap:

Ami a Hydroctlye verticillata növekedésével kapcsolatos tapasztalatot illeti, nekem aránylag szerény fény és szűrés mellett is burjánzik, és valóban mindent behálózó növény, amit persze lehet nyírbálni, de nagyon szemmel kell tartani a térhódítását. Igaz, van olyan növényes akvárium, aminek ez a fő profilja, de az nem ilyen kis nano, azt hiszem.

A hegyoldal ültetése hány óra volt? Mindegy, mert megérte; remekül sikerült.

Jó ízlés + jó technika + ügyes kertész = 100% siker! :thumbup:

Csak így tovább!
Csilla
 
Idáig nagyon jó, ötletesnek tartom a tropica kártyák használatát, grat. nagyon szép munka!! ;)
Szép kis anno lesz! ;) :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére