• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Stone Garden

Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat, bár a neheze még csak ez után következik. :) :oops:

star67 said:
Ami a Hydroctlye verticillata növekedésével kapcsolatos tapasztalatot illeti, nekem aránylag szerény fény és szűrés mellett is burjánzik, és valóban mindent behálózó növény, amit persze lehet nyírbálni, de nagyon szemmel kell tartani a térhódítását. Igaz, van olyan növényes akvárium, aminek ez a fő profilja, de az nem ilyen kis nano, azt hiszem.

A hegyoldal ültetése hány óra volt? Mindegy, mert megérte; remekül sikerült.

Jó ízlés + jó technika + ügyes kertész = 100% siker! :thumbup:

Hanyagolom a Hydroctlye témát, még nem tudom mi lesz helyette... Tenellust láttam boltban élőben, hát megijedtem. :) Blyxa ötlet még tartja magát. :)

Nem mértem, de úgy érzésre kb. max 1 órát bíbelődtem a növénnyel. :roll: Hát nem egy Amano tempó. :lol:

A technika adott, ízlés szubjektív, az ügyes kertész meg a következő hónapokban kiderül. :roll:
 
Nos, azt hiszem a bő másfél hónapig nevelgetett nitrifikáló kolóniámat 2-3 nap alatt kinyírtam. :eek:
De legalábbis ellehetetlenítettem az életüket, ha lehet hinni a teszteknek:
pH: 6
KH: 1 dH
GH: 7 dH

Amit mondjuk nem gondoltam volna... :)

Az okok, ha jól gondolom: 100% RO víz -> 0 közeli KH -> puffer kapacitás minimális -> pH nagyon könnyen mélybe zuhan -> nitrifikáló fajok nem nitrifikálnak (és most enyhén fejeztem ki magam) -> többit kitaláljátok.

Úgyhogy mai vízcsere 50% csapvíz - 50% RO víz, próbálok valami normális KH értéket elérni, fenntartani.
CO2 adagolást kicsit visszaveszem, éjszakára meg levegő porlasztással szellőztetem az akváriumot, remélem értékelni fogják a bacik. :|
Naponta mérem a KH-t, pH-t, addig keményítek vissza csapvízzel, amíg elfogadható értékeket nem kapok.

Remélem nem csináltam nagy galibát, de ez majd a köv. napokban/hetekben úgy is kiderül. :shifty:
 
Szia!
Jó, hogy ezt megosztottad, én még nem indítottam el az enyémet, szerintem megvárom a Green Aqua nyitását, még kell egy-két dolog. Egyébként hasonlóban gondolkodom, ezért is hasznos hogy kiírod ezeket a dolgokat, tedd meg továbbra is.
Reméljük tényleg nem lesz nagyobb gond. Sok sikert, várom a bejegyzéseidet.
Lámpáról tapasztalatot, :) mondjuk rossz nem lehet :p
 
Ma egy hetes a kert, így fest:
P1030383.JPG


Még tart a KH és pH feltornászása, most KH=3-4 dH, pH=6,4 :|
Kicsit zöldes a vizem, ami nem jó, mert ammóniumra utal. Mondjuk ez Amazonia-tól várható is az indításkor. Úgyhogy vízcserével folytatom a napi 50+ %-ot.
+ valamiféle lebegő hártyadarabok akadnak el a HC-ban... Nem tudom mi lehet ez... Arra tippelek, hogy a dragonból ázik ki valami... :wtf:
Algát egyelőre nem látok (kopp-kopp).
Egyik-másik HC akkora leveleket hoz, hogy durva. :eek:

Ma elkezdtem tápozni. Hát röviden ennyi.
 
A lebegő szöszök nem lehet hogy a Tropica által használt ültetőgyapotból valók?
Egyébként Gratulálok!
 
Isti, nem értem a problémádat. ;) A KH-val nem foglalkoznék a helyedben. Inkább arra törekedj, hogy a 3-as GH-t tartsd.

A 6-os pH több mint rendben van. Nézd meg a következő két sticker-t az ADA Niigata-i galériájából leste az egyik lengyel srác:

seminar90210jpg820100fo.jpg

seminar90211jpg820100fo.jpg


Láthatod, hogy Amano nitrifikáló bacijainak is több mint megfelel a 6-os pH. Láthatod, hogy KH mérési eredményei nincsenek (sehol nem is láttam). Láthatod, hogy a GH viszont mindenhol ott van. Ha a nitrifikáció miatt aggódsz, azt megbízhatóan csak az ammónia szint mérésével tudnád megállapítani. Amíg viszont az akid bejáratós, addig erre nincs esélyed, mivel az Aqua Soil eleve engedi ki magából kezdetben... Így nem marad más hátra, mint a gyakori vízcserék, a Green Bacter adagolás, és a Zen. ;)
 
Lehet, hogy én vagyok amatőr, de én GH feliratot egyik cimkén sem látok. :( Vagy nem is azt kell keresni? :oops: :silent:
 
mardelboy said:
A lebegő szöszök nem lehet hogy a Tropica által használt ültetőgyapotból valók?
Egyébként Gratulálok!

Köszi. :)
Kizárt, hogy az lenne, mert teljesen kiszedtem a gyökerei közül:
P1030236.JPG


viktorlantos said:
Nagyon szépen alakul és öröm nézni ezt a tisztaságot. :clap: :thumbup:

Köszi. :) Igen, nagyon jó érzés egy nehéz munkanap után megpillantani. :)

keymaker said:
Isti, nem értem a problémádat. ;) A KH-val nem foglalkoznék a helyedben. Inkább arra törekedj, hogy a 3-as GH-t tartsd.

A 6-os pH több mint rendben van.

Helló Balázs! Idézek Nigro mester tollából:
NIGRO AKVARISZTIKAI BLOGJA said:
Úgy látom, hogy ez a két érték az, ami legkevésbé tartható optimális szinten egy növényesben. Az irodalom szerint pH 6,5 alatt már nagyon lelassul a nitrifikáció és pH 6.0 alatt teljesen le is áll.

A Nitrosomonas fajok az érzékenyebbek, ők már pH 7.0 alatt lassulnak. Tehát pH 7.0 alatt figyelni kell az ammónia(NH3) felhalmozódásra. Azonban azt érdemes megjegyezni, hogy pH 6,5-nél már szinte nincs ammónia a vízben. Ilyenkorra átalakulnak ammóniummá(NH3+), mely sokkal kevésbé toxikus a halakra nézve. Minden estre a helyzet zűrös… icon smile A biológiai szűrés alapja nitrifikáció

Úgy tűnik, hogy akkor tudunk a baciknak kedvezni, ha pH 6,8-7.0 körül tartjuk a víz kémhatását.
(Forrás:http://akvarisztika.budapet.hu/2010/09/12/a-biologiai-szures-alapja-nitrifikacio/)

Ez hajtott, amikor a pH 6,8-7 célt kitűztem. :) A KH-t azért nézegetem, mert ha elég magas (értsd: nem 1-2 dH), akkor a pufferkapacitás miatt kevésbé fog ingadozni a pH. Ezzel meg majd a jövendőbeli halaknak kedveznék.

Na, hol az igazság? :p

Maxipotzak said:
Lehet, hogy én vagyok amatőr, de én GH feliratot egyik cimkén sem látok. :( Vagy nem is azt kell keresni? :oops: :silent:

Helló! Amikor Keymaker TH-ról beszél, akkor a GH-ra gondol. :)
Itthon CaO koncentrációban (mg/l) adják meg az összkeménységet, a GH ennek tizede. Egy dH 10 mg/l CaO koncentráciumnak felel meg.
Japánban CaCO3 koncentrációban (mg/l) adják meg az összekménységet (TH).
1 dH úgy kb. 18 mg/l CaCO3-nak felel meg.

(Legalábbis én így tudom, ez ragadt rám. Szakik, javítsatok, ha helytelen.)
 
OFF

Itt egy kicsit a különböző nézetek csapnak össze, megjegyzem nem is baj. ;)

Amit key mond gyakorlatilag bizonyított tény, de..... Japánban.
Értem, hogy a pH nálunk is pH és a keménység nálunk is keménység, de ...Egy ideje nézegetem én is ezt a témát és csak arra tudok tippelni, hogy az ottani halak, növények más vízhez vannak szoktatva. Az EU neveléssel, tenyésztéssel szépen hozzászoktatják ezeket növényeket halakat egy általános nálunk gyakrabban előforduló közeghez. Különben nem lehetne RO nélkül akvarizálni.

Baktériumok... erre esetleg lehet magyarázat az ADA-nál állandóan működő éjjeli levegőztetés. Így pótolhatják a veszteséget, vagy erősítik a meglévő baktériumokat.

De hogy az alacsony pH a CO2 és a szuper lágy víz hogy nem borítja meg az egyensúlyt, erre még nem olvastam magyarázatot.

Ezért Key-el ellentétben én inkább a hagyományos 5-8-as keménység és semleges pH-ra célzok.
Aztán lehet ez a nézetem idővel megváltozik, ha más tapasztalatok érnek. Ha minden igaz a galériában több dolgot is ki tudunk próbálni majd. Többek között ezt is.

ON
 
HC-vel kapcsolatosan, ha van türelem, még jobban szét lehet szedni. A szálakat könnyebb behúzni a talajba és kevésbé jön fel.
Jobban felfekszik ez az egy szál a talajra, mint egy csokor.

Amano-ék a powderre esküdnek a jó HC gyepnél. Én ezt használtam nekem bejött.

Q) I planted Cuba pearl grass but it easily floats up. It also takes time for it to take root in the substrate and does not grow well. Is there any good growing method for Cuba pearl grass?

A) The roots of Cuba pearl grass are very short which makes it difficult to plant. It is particularly hard to plant Cuba pearl grass with above-water leaves as air bubbles are formed on the leaves immediately after planting and this makes the plant float up easily. To prevent the plant from floating, lay the powder type of Aqua Soil on the substrate surface and plant the Cuba pearl grass by putting its roots into the soil as much as possible. If the Cuba pearl grass is originally rooted in rock wool, leave a little bit of rock wool at the root tip so that it can be used as a wedge which prevents the plant from floating. Another useful planting tip is to bury wabi-kusa Cuba pearl grass in the substrate. This wabi-kusa can be cut into 4 to 8 pieces before planting.
This planting method is recommended because it is easy and new leaves will develop quickly as the Cuba pearl grass roots will not be damaged.

Bocsi az offért.

Gondolom azért jó rápillantani esténként a kis nanóra ;) :thumbup:
 
A dolog egyszerű. ;) Nem kell semmilyen elméletben hinni. Meg kell nézni laborban (nem cseppteszttel), hogy egy beállt akiban milyen a nitrifikáció ("normál" vízcsere után 1 nappal le kell mérni az értéket), majd egy újabb - ezúttal RO-s - vízcsere után újra. Ha az érték nem magasabb, akkor nem érdemes foglalkozni a pH-val.

Ha az empirikus módszert választod, még egyszerűbb. Mivel egyelőre nem vittem laborba vizet, azt elmondhatom, hogy amikor full RO-s vízcserére tértem át, több mint fél évvel ezelőtt a Sedona setup-ban, akkor semmilyen nitrifikáció leállás miatti ammónia-felgyülemlés és ezáltal algásodás problémám nem jelentkezett. Épp ellenkezőleg. A növények imádták, szépen nőttek, és ezáltal nem volt bomlástermék (ammónia) és alga.
 
Nahát az alacsony GH-tól még távol vagyok, de próbálom elérni. :)

Addig is bekerült 2 tő Blyxa, kíváncsian várom mi lesz vele... :wtf:

P1030543.JPG
 
Hát ez egyre szebb. Szépen megmaradt a domboldalad is. HC is egész gyorsan fut. Nagyon baba. :thumbup:
Jó lett a Blyxa is így, hogy elrejtetted és csak finoman lóg ki a szikla mögül.
 
Profi! :clap: :cool:

...és a kompozíció tízpontos, tökéletes, hibátlan! Nagyon érzed te a dolgokat. :clap:
 
Köszönöm mindenkinek. :) :oops:

Az élet nem fenékig tejföl:
- enyhén zöldes a víz, ami inkább nappali fényviszonyoknál látszik. Lámpánál nem szembetűnő.
- a Blyxa egyik-másik levele mintha mállana, illetve ma este tüzetesebb vizsgálódás után mintha egyik-másik levelén staghorn szerű mini-algát látnék. Azonnal kivettem a leveleket. Remélem ez csak annak a jele, hogy a Blyxa még nem akklimatizálódott.

Fentiek miatt még folytatom a napi legalább 50% vízcserét.

Ma lett pontosan 2 hetes, meg is örökítettem:
P1030616.JPG


P1030607.JPG


Folyt. köv. :) :wave:
 
Mint egy kis ékszerdoboz. Nagyon fotogén ;) :thumbup:

A fehér falad előtt semmi színe nincs a víznek. Időnként hajlamosak vagyunk a tisztát is színesnek látni. Amíg nappal nincs színe nincs gond.

Nagyon szépen fejlődik egyébként. A HC szerintem kifejezetten élvezi a sok friss vizet. Elég gyorsan terjed.
 
Back
Oldal tetejére