• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Spring morning in the mountains 95L

Re: 95l Címre kérek tippeket

Bocsi, h nem tudtam egy hsz-be írni, de milyen kövek vannak az akiban? Nem találtam róla infót :).
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Köszi Recon!
Eqinox szerint "... ez rózsapátos granodiorit. Plutoni kőzet, fő alkotói a kvarc, rózsapát esetleg biotit...."

viktorlantos said:
Szépek a fotók gratu ;) :thumbup:
Volt nálunk is ilyen, furamód minden halat népszerűsíteni kell, különben senki sem keresi.
Nem félősek nálad a halacsok?

HAC-on remélem látjuk a szép aksidat? ;) :thumbup:

Pontlazacot és bármilyen halat nem nagyon vesznek 10-20-at.Ebből kettőt,hogy párja legyen,abból hármat,5-6 féle halat össze vissza.
De ugye ez ismerős.Még kevesen vagyunk,hogy így egyfajta halra koncentrálunk.Ezért is 100km-t utaztam,hogy elfogadható minőségben,
széles választékban válogathassak.Dávid is a helyi halast kérte, hogy szerezzen már Hengelit.Persze nem tudott.
Én próbálkoztam zöld neonnal,nem is ismerik,"az a sima neon,őt nevezik zöld neonnak."

Félősnek félősebbek a vörösorrúaknál,de most legalább élet van az akiban.A vörösorrúak mindig lenn a legmélyebb ponton tartózkodtak.
Mint kiderült,a fény zavarta őket.Ha nem ment a pilács,kicsit feljebb merészkedtek.
A gyémántok szépen együtt maradnak,együtt úsznak mindenhova.
Nekem a tónusuk tetszik nagyon , a kék és az ezüst egyébként is nagyon megy egymáshoz.
Mindig is valami kék halacsokat szerettem volna.A sima neonok túl harsányak,ezért volt tervben a zöld neon.
A Hengelik pedig nagyon elegánsak,kecsesek.

A héten tervezem befotózni az akit.Egy vízcsere,aztán másnap jöhet a fotózás.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Én GA-ban láttam őket, és nagyon kis mutatós halacsok! Lehet fekete háttérrel még inkább kijön a színük! :thumbup:
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

attibva said:
Lehet fekete háttérrel még inkább kijön a színük! :thumbup:

Egy sötétszürke háttér van mögöttük.Kék a fehéregyensúly beállítás miatt. ;)
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Vettem Amanokat is.Vik ,amit múltkor tőletek vettem,abból egy elindult szerencsét próbálni.
A maradék kettővel van most 10db.
Hogy ezek a fickók milyen falánkak!Viszik,cipelik a kaját.Bedobtam kettőt,pár perc múlva nézem,hova lett?
Az aki másik felében épp veszekedik rajta 2 Amano.Tegnap is tökre meglepődtem,hogy az egyik fickó ide-oda
forgott vele,nehogy a többiek beleharapjanak.
Megvan ,hogy mit szeretnek.TetraWafer Mix bevált jelenleg,a sziámik és a garnélák is szeretik.

Az újdonsült halaim nem akarnak enni.Pedig már eltelt 2 nap,a helyet megszokták elvileg.
Egész apró granulátumot adok nekik.A szűrőt is leállítom,eljövök onnan,ha esetleg zavarná őket.
De nem esznek.Szerintetek megszokták a boltban,amit kaptak?

13670859_58a791cf91e90a2bd4ea3a17e7a4038f_l.jpg

https://img2.indafoto.hu/4/5/23775_2a3ea ... 38f_xl.jpg

13670853_f9ae4cb353921b2c1bab5e7f6cefd572_l.jpg

https://img1.indafoto.hu/4/5/23775_2a3ea ... 572_xl.jpg
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

wow de szuper kis fotók. gratu! ;) :clap: :thumbup:

Halacsok miatt ne aggódj, valamennyi átszokási idő biztos van. Kicsit félősek is a kajáláshoz, de valami apró eleséggel nem lehet gond. Ha pár napig nem esznek az még nem baj.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Köszi Labirint!

Egy kis hal idomítási gyakorlat. :angel:

13685747_ff507ac84f69ef22b001c72340fb8c27_m.jpg
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Szép lett az aki, halak és a fotók is jók lettek. Sok sikert a versenyre. :thumbup:
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

tibicuk said:
Köszi Labirint!

Egy kis hal idomítási gyakorlat. :angel:

Wow de jó ez a fotó! Szép a bevilágítás is jópofa az idomítás :p
Már alig várom a versenyt. Jó kis képek lesznek hála nektek! :clap: :thumbup:
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Mária szuper képeket csinálhattál, kíváncsian várom majd őket!!! :clap:
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Az egyik kezemben az idomító szerkezet,a másikban a hajszárító,a gép 12mp-s időzítőre állítva.
Nem mindig sikerült elvennem a kezem.Ezt a párom nem vállalta,hogy egész délután a hajszárítót tartsa. :p
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

A halacsaid után a napokban megnéztem Ati stemes akijában lévő rokonait is. Nem is rémlett, hogy ilyen szép kék sáv van az oldalukon.
Csak a fotóid után vettem észre, hogy ilyenek nálunk is. :p
És találtam rózsaszín csíkost is. Nálad van ilyen? Vagy mind kék?
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Most,ahogy mondod megnéztem és a nagyobbakon valóban van egy alig észrevehető rózsaszín csík is.Felül a kék felett.Ha úgy fordulnak,csak akkor látszik.Az orruk sötétkék.Ez is a nagyobbakon markánsabb.
Valóban kicsit ijedősek,ezért is tudtam őket "idomítani".De tetszik,hogy középen úszkálnak,élet van az akiban.Úszkálnak a fő kő mögött,megkerülik,majd egy kicsit árral szemben,utána kezdik elölről.Nagyon bírom a fejüket.

Esetleg tudsz latin nevet is mondani?
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Ha felülről nézem,határozottan látszik a rózsaszín csík a kék helyén,ha olyan a megvilágítás,akkor a szemük felső részén és néha a hasukon is visszacsillan a rózsaszín.Ha szemből nézem őket,akkor kék a csík.Pici zöld is van nekik hátul.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Jaja, nagyon érdekes színek jönnek elő. Csak ne lennének ilyen félősek. Bezzeg a másik akiban a fekete neonok.... ;)

Ez a fajta amineked is van Hyphessobrycon EOS néven fut. :thumbup:
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Ajjaj,akkor a HAC-ra nem jól küldtem be a nevet. :roll: Paracheirodon innesi sp. "Diamond"-ot írtam.
Jaj Vik,ezt is kijavítanád?
A másik fórumon valaki írta az általad mondott nevet,de azt hittem ugrat,hülyéskedik az EOS név miatt.(Canon EOS)
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

tibicuk said:
Ajjaj,akkor a HAC-ra nem jól küldtem be a nevet. :roll: Paracheirodon innesi sp. "Diamond"-ot írtam.
Jaj Vik,ezt is kijavítanád?
A másik fórumon valaki írta az általad mondott nevet,de azt hittem ugrat,hülyéskedik az EOS név miatt.(Canon EOS)

Semmi gond, javítottam ;)
Igen fura neve van. El tudom képzelni, hogy van egy normálisabb neve is.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Nigro said:
Hemigrammus armstrongi

Igen,ahogy én is most elkezdtem kutakodni,ehhez a névhez én is eljutottam.Több találat is van rá a gugliba.
Több magyar kereskedő is ezen a néven árulja.
 
Back
Oldal tetejére