• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Spring morning in the mountains 95L

Re: 95l Címre kérek tippeket

Köszönöm szépen mindenkinek a szép szavakat.
Kivételes helyzetben érzem magam,hogy része lehetek ennek a kis közösségnek.Köszönöm Nektek Atilla,Viktor és Balázs,hogy feltámasztottátok ezt a hobbit.Sok sok akvárium díszeleg szerte az országban a nappalikban , szobákban.
A zsűri értékeléseit köszönöm.Nekem is megfordult a fejemben ,hogy sokkal több talajt kellett volna még a kövek alá pakolni.

Ramen said:
Gratulálok ehhez a szép eredményhez. Az akid topp formában volt a fényképezésekor, öröm ránézni! :clap: :wave:

Ez egészen biztos.A Japán Sp. a fotózás utáni pár napban már nagyon elszabadult.Később is ültettem és nem tudta felvenni a versenyt a mohákkal.Utána meg úgy beindult,mint a rakéta.
A fotózást követően jó ideig nem nyúltam az akihoz.Most nyírtam meg csak nem rég a növényeket.Már a kövek alig látszottak.Olyan formában sosem lesz.Az Amanok teljesen szétburványolták a talajt a HC és a kövek között.Tényleg valami szökési kísérleten gondolkodnak.A HC kicsit vissza esett,valószínűleg a kései tápozás és a flow visszaesés miatt.A csöveket megint lehetne tisztítani a diffit pedig most nem rég tisztítottam.Mostanában kicsit kevesebb időm van az akira.
Majd csinálok fotót is a "tépett" formájáról is.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Várjuk a képet arról a "tépett" akiról.
Ha nagyon elégedetlen vagy vele, már indulok is érte. ;)
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Nagyon szép az akváriumod! Főleg nagyban jött elő a részletessége.
Viszont szerintem a főköved nagyon nem természetes. Annyira látszik, hogy csak oda van támasztva. Valahogy be kellene futtatni az éleit mohával, hogy beleolvadjon a hegybe.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Az egyik kedvenc akváriumom a versenyen. :clap: Kár a főkőért az a szépséghibája.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Köszi mindenkinek!
Hát igen , a fő kő.Ez az egyik gyengéje az akinak és alapjában véve maga a kövek színe.Egyébként nekem tetszik,nem olyan rossz,csak sokaknak szokatlan,mert nem szoktak ilyen színű követ használni és talán túl világos.Természetesen a kritikát elfogadom és megfogadom.
Egy két szó a mostani állapotról.Volt egy nyírás még december elején.Úgy vettem észre,hogy a HC-nak nagyon nem tetszett a nyírás.Teljesen vissza esett,kezdte elengedni a talajt.Az szűrő szívó ága állandóan tele volt HC darabokkal.Már azt hittem,vége is lesz,de pár hete mintha feltámadt volna.Kezd megint dúsulni.Most félek megint megnyírni.Mitől lehet ez?Miért regenerálódott ilyen sokáig?Most nem sokára megint lehetne nyírni,de félek tőle.Eddig 2x lett megnyírva.5 hónapos az aki.Ez normális,hogy ennyi idő alatt csak ennyiszer "hagyja magát" megnyírni?

Van egy kis ecset megint a köveken.Az üvegen is szokott lenni,sötétszürke és mind egy szálirányban vannak az üvegen.Ahol nem sikerült jól leszedni a pengével,ott később kis pamacsok lesznek.Én inkább ezt flow többletnek tudom be,talán túl koncentrált az áramlás,mert mikor ömlött a co2,mikor kevesebb ment, ugyanúgy jelen volt.
Mikor Carboval lekezeltem a köveket,akkor egy jó időre visszaesett ,de később megint előjött.

Szenvedtem egy kicsit a Sera szűrőmmel.Kitisztítottam.Féltem tőle,mert mindig olyan nehezen tudom összerakni.Már totál ripegett-ropogott ,úgy erőltettem,csak hogy el nem tört .Már nem is egyszer,már jó ideje szenvedek az összerakásnál.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy nincs az olyan rossz anyagból. ;) Ha ezt az többszörös erőltetést kibírta.Már többször felkészültem,hogy most szétszedem,kész, reccs,vehetek másik szűrőt.De úgy néz ki megvan mi baja van.A szűrőfej valami műanyag pattintós csapszegekkel van összefogatva,az egyik része.Vannak csavarok is,de máshol fogják össze.Az egyik ilyen csapszeg veszett el.Ezért ment ilyen rosszul az összerakás. Sőt,volt,hogy összeraktam,feltöltöttem és eresztett.Most tettem egy fa csapszeget bele,reméljük jó lesz.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

tibicuk said:
Volt egy nyírás még december elején.Úgy vettem észre,hogy a HC-nak nagyon nem tetszett a nyírás.Teljesen vissza esett,kezdte elengedni a talajt.Az szűrő szívó ága állandóan tele volt HC darabokkal.Már azt hittem,vége is lesz,de pár hete mintha feltámadt volna.Kezd megint dúsulni.Most félek megint megnyírni.Mitől lehet ez?Miért regenerálódott ilyen sokáig?Most nem sokára megint lehetne nyírni,de félek tőle.Eddig 2x lett megnyírva.5 hónapos az aki.Ez normális,hogy ennyi idő alatt csak ennyiszer "hagyja magát" megnyírni?

A nagy HC-s akváriumunkon azt figyeltem meg, hogy az első 4 hónapban iszonyatos tempóban nőtt a növény. 2 hetente nyírást igényelt. Aztán jött egy váltás és érezhetően sokkal kevesebb levelet termelt a gyep. Beálltunk 3-4 hetes nyírásokra, ami a boltban mondjuk nem volt rossz, de ott is ezt éreztem valószínűleg amit te.

Hogy miért lehetett? Fény, CO2, tápozás azonos volt mindvégig.

Én arra gyanakodtam, hogy kimerült a talaj a gyep alatt. A kezdeti lórugásnyi táp lassan a vízcserékkel eltűnt és gyökérzet felől nem pótoltuk utána.
A másik gondolat az lenne, hogy kb ez az időszak volt, amikor elkezdett elengedni 1-2 helyen a HC. Már nem a talajból kapta a táp utánpótlást, és az elrohadt gyökerekben nem tudott olyan gyorsan futni, mint a talajban.

Inkább az elsőre tippelnék. Ezt könnyen kipróbálhatod, ha megkínálod egy kis talajtáppal a gyeped. Ha úgy érzed a következő hetekben felgyorsul megint, akkor ez volt a gond.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

A HC úgy néz ki erőre kapott,de még nem az igazi.Már nem tapad a szűrőhöz semmi,legalábbis HC nem.Adtam egy kis gyökértápot minden növénynek.
Nemsokára nyírás lesz,elég dzyungeles lett már.
A halacsok szépen megszokták a körülményeket,nem annyira ijedősek már.Alapból egy félős halfaj.Azelőtt közelítettem az akihoz,rögtön szétrebbentek.Most egész közel mehetek,figyelnek ugyan,de nem úsznak el.
Az Amanokból mára maradt 4 a 10-ből,de ez hosszú ideje stagnál.Tetemet csak kb. hármat találtam,valószínű a Manci lerendezte őket(macsaka :angel: )
Csak érdekességként írom, a macskánk egy zabagép.A párom kárászokat vett horgászni.Tudtuk,hogy a macs rá fog ugrani, ezért egy hosszúkás vödörbe raktuk a halakat lefedve.Reggelre ennek ellenére egy db hal sem volt a vödörben.
Jöjjön egy pár közeli kép.

14424495_4241c0e5fe970a5a36c3b33a4190d1eb_l.jpg

14424491_3375aaabf7e056041eecf20828e7ff9d_l.jpg

14424489_20836ce48f408227f882ab49c8a1673d_l.jpg

14424485_d0fa35f0ccf492be07288df3466b7445_m.jpg


Ezt érdemes nagyban is: https://img1.indafoto.hu/4/5/23775_2a3ea ... c35_xl.jpg
14424487_4d9de21578e8db6ebecd24e9fe549c35_l.jpg


Valamint mutatnék két érdekes garnélát.Sajnos kicsit rosszabb minőségben.
14426011_535ed945d03071029c737e519c52ea7d_m.jpg
14426009_9bbf3f635459119515d81e32499b6e32_m.jpg



Most csak erős idegzetűek nézzék a képeket.Planária támadás történt az akiban.Először észre vettem egyet az aki frontüvegén alul egyet.Aztán még egyet,rövidesen újra egyet.Akkor mennyi van beljebb? :crazy: Valószínű a valami növénnyel lett behurcolva.Csináltam egy csapdát nekik.Gyógyszeres üveg tetejébe lyukakat fúrtam,szívószálat nyomtam bele úgy , hogy kívűl egy szintben legyen a kupakkal,belül pedig egy centit benyúlik az üvegbe.Igy a kis dögök befelé tudnak menni,csak kifele nem.Nyers marhahús,ezt olvastam mindenhol.Mivel nem volt ,csak disznó,megpróbáltam azt.Sikerrel jártam,íme az eredmény.

14424601_54a64b26b0624b2ebb58d33415ba2129_m.jpg
14424597_97eff7e508d30011abe77a3f118cda24_s.jpg

14424603_304444db5c44cd3774521b88e87880a3_m.jpg

Elég jól sikerült őket likvidálni.Majd még vissza rakom a csapdát,hogy petékből kikeltek is menjenek.A planáriás topikba is majd beteszem az eredményt.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Szia!
Gyönyörűek a neonjaid! Ez a csapdás dolog pedig nagyon tetszik, ötletes, nekem eszembe nem jutna, hasznos infó volt ! :)
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Jó kis fotók! :thumbup:
A garnélák szerintem valami "visszavadult" red-ek lehetnek.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Lehet valamilyen babaulti fajta a garnéla. Talán, ha Szentgyő erre jár segít kicsit. :angel:

A fotók pedig fantasztikusak. Jó hír, hogy a halacsok kicsit lenyugodtak. Nálunk is mindig bújkálnak sajna.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Csináltam posztereket,egy két helyre ki lesz rakva,népszerűsítendő az akvakertész hobbit.
.
14591989_90bcfc06edad80a0f10fc5e0e68af1e5_m.jpg

14591987_5ff28027cd9a7eae51df2cda10864f29_m.jpg

14591983_1e0b47e41537f3f6a2ef5d462a078789_m.jpg


"Terhes" Amano garnéla(ezek nem lesznek tacepaók :) )
14592133_326a97cdcb97853b58f047a2cfda0e25_m.jpg


..és a kis RC...
14592139_56cb7a93743c414cdd916b146ca21c47_m.jpg
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Wow de jó kis szett! :thumbup:

Ez most már megmarad az utókornak! ;) De viccen kívűl mennyire jó lesz már vissszanézni ezeket a képeket a későbbiekben is. Az akvárium megkapta az őt megillető montázst. Ezért is érdemes a végső fotókba kicsit több energiát ölni. Sajnos tényeg ez az egyetlen ami megmarad majd és amire mindig jó lesz visszanézni. Ezért dolgozunk év közben a sok vízcserével, nyírással stb-vel.

A poszter szuper ötlet egyébként. :clap: :thumbup:
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Egy ilyen szép akinak még mindig nincs neve. Ejnye-bejnye :) :cool:
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Hát Dani,mindenkinek azt mondom, hogy 5. helyezett lett az aki,állandóan ez jön a számra.De ez komoly! :) :mrgreen: Ugye nem haragszol érte?
Légyszi javítsd ki akkor:Spring morning in the mountains
Eredetileg A2-es nagyságban akartam nyomtattatni,de sajnos A3 a legnagyobb,amit tudnak az egyik boltban.
Aztán hazajöttem és feldaraboltam a képet(Picasa).A4 méretben lesz nyomtatva,azután majd hátul összeragasztom.
 
Egy kis helyzetjelentés.Az akvárium átvedlett kísérleti medencévé.
A stílushoz idegen növények vannak benne,nincs megnyírva, mondhatni rendetlenség uralkodik benne.Dzsungel lett.
Szeretek kísérletezni,növényeket megfigyelni. Mindig ez történik az akváriumaimmal.Hagyom,hogy nőjenek a növények.
Közben az egyik szűrőt(a Sera-t)lecseréltem egy Hydor Koralia-ra.Jobb lett az áramlás,mindenképpen jobb választás volt.Az Eheim esőztetőt levetem és rátettem egy műa. lilepipe szerű valamit.Egy Műa. lopó csövéből csináltam,felfújtam,majd a megfelelő helyen levágtam.Így együtt úgy néz ki,hogy megoldást jelent az örökös ecsetalga lerakódásra az üvegen.
Jöjjenek a képek.
15126461_9b6a8c1fd27cfd4711d3e3b4abc72292_xl.jpg


A Spiky moha alatt ott van valahol a fő kő.
15126465_c199a2ffbccf8094e7b19c9a7675e2c1_xl.jpg
 
Back
Oldal tetejére