• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Spring morning in the mountains 95L

tibicuk said:
A full összes led használatnál sikerült a HC-t kissé megpörkölni.Vannak elfonnyadt,elsatnyult levelei emiatt

Ezt víz felett még talán el tudom képzelni, de víz alatt szerintem kizárt némi LED-el. Víz felett is betudnám a gyenge párásításnak.

Csak gondolj bele, nálunk 6x54Watt is ment a HC szőnyeg fölött 240 liternél és olyan brutál fényorgia volt, hogy minden más lealgásodott volna. A HC kifejezetten imádja a sok fényt. Ha kevés fény van törpe színtelen leveleket hoz. Sok fénynél buja húsos leveleket.

Akármennyi LED volt felette, biztos vagyok benne, hogy közelében sem volt a fenti 6x54Wattnak. Jelenleg ennél nem tudunk több fényt kreálni egyetlen lámpatesttel sem, ami az ATI lámpákban van. Pedig saját fénycsövet is gyártottunk, hogy kifogjunk rajta ;)

Azt tudom még elképzelni, hogy a szokásos fénymennyiséghez képest, most többet kapott, viszont a rendszereddel nem mentél utána. Pl CO2. Ilyenkor a növény szépen feléli a tartalékokat és elkezdi lebontani magát.

Ettől függetlenül jó hír, hogy a növények meghálálják az új világítást. :thumbup:
 
Sajnos a tengeriseknél is előfordult, hogy elégtek a koncentrált erős led fénye miatt a korallok. Bár nálunk a Hc kifejezetten élvezi a nagyon erős fényt, de pl a brasiliensis nálunk is elkezdett pirosodni, amit nem feltétlenül annak tulajdonítok, hogy jól érzi magát a led alatt.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
viktorlantos said:
Azt tudom még elképzelni, hogy a szokásos fénymennyiséghez képest, most többet kapott, viszont a rendszereddel nem mentél utána. Pl CO2. Ilyenkor a növény szépen feléli a tartalékokat és elkezdi lebontani magát.:

Nem hiszem,hogy ez volt a gond,mert a full világítást csak kb. 3 napig 2-3 órákat használtam.Szerintem meg az lehetett,hogy hirtelen kapott sok fényt.Nem véletlenül ajánlják,hogy a neon csöveket ne egyszerre,hanem szakaszosan cseréljük ki.

Nigro said:
Sajnos a tengeriseknél is előfordult, hogy elégtek a koncentrált erős led fénye miatt a korallok.

Én is olvastam ilyesmit,ezért gondoltam,hogy ilyesmi történhetett.
Nem állítottam az időkapcsolón,6 órát világítok,ugyan úgy,mint a T5-nél.Ez eddig elégnek tűnik.Bubi hegyek mindenütt.
Volt "Nagy fényteszt" ,nálam most NAGY LEDTESZT van. :)
Valami teljesen más akit szeretnék majd,faág,kövek,HM,valami olyasmit,amit sűrűben lehet nyírni.
 
Semmi rossz,csak szétszedtem. :D
A teljes nappalit át kell rendezni a majdani kandalló miatt.
De nem ezért lett szétszedve,hanem már úgy is terveztem.
Még nem is tudom hova kerül át,majd az átrendezésnél meglátjuk.
Most óriási "robbantás" van a nappaliban. :)
 
Szétkaptam kb 1 óra alatt. a garnéla halászás volt egy kicsit hosszadalmas.
Aki átrendezésnél kb. 3 akvárium van használatban. :p
Egy amiben eredetileg volt,egy,ahova átteszem a növényeket,halakat,szűrőt.És egy új.
A párom már tiszta ideg,kérdezte,hogy ezek mind a nappaliban lesznek majd?Nem rakjak több akváriumot be. :D
A gépben lehet van kép,de most a szám.gépet is kihúzom, úgyhogy csak valamikor este lesz bekapcsolva.
Majd jelentkezem.
A restart valamikor a héten lesz.
 
Szia Mária!

tibicuk said:
A párom már tiszta ideg,kérdezte,hogy ezek mind a nappaliban lesznek majd?

Ismerős!
Itthon volt időszak amikor a hálóban volt egy és a két gyerekszobában is, meg a nappaliban kettő (majd három),bár ez biztos nem vigasztalja a párodat!
Most csökkentem a számukat és csak egy hálóbeli marad, meg kettő a nappaliban, jobb lesz így a hangulat!

Sok sikert az új akváriumhoz!!
Kíváncsi vagyok nagyon!
Lesz friss napló?

A.ttila
 
tibicuk said:
Szétkaptam kb 1 óra alatt. a garnéla halászás volt egy kicsit hosszadalmas.
Aki átrendezésnél kb. 3 akvárium van használatban. :p
Egy amiben eredetileg volt,egy,ahova átteszem a növényeket,halakat,szűrőt.És egy új.
A párom már tiszta ideg,kérdezte,hogy ezek mind a nappaliban lesznek majd?Nem rakjak több akváriumot be. :D
A gépben lehet van kép,de most a szám.gépet is kihúzom, úgyhogy csak valamikor este lesz bekapcsolva.
Majd jelentkezem.
A restart valamikor a héten lesz.


Hajrá Mária!
Bizonyára ez is olyan jó lesz, mint az előző.
Amit elmondtál, és amit láttam az alapján garantált.
 
Még az ünnepek előtt végre megjött az összes nyereményem.

Do!aqua üveg ki befolyó...
17572659_ab1963244c4021a543dc285bf3ffe28e_m.jpg


...és a többi apróság...:) ja,és egy Do!aqua csipesz,azóta mindent azzal csinálok.
Már már az evést is.:D

17572661_9c56fab0d185acb4bcadcc556ba8a1cd_m.jpg
 
Szia Maria(remelem szolithatlak igy),erdekelne a velemenyed az Amstrongikrol.Keves infom van rola, azt tervezek az uj akiba.Most Amandaim vannak de eleg felosek, pedig 25 en vannak.Gyakran bujkalnak, es szeretnek egy nagyobb csapat Amstrongit.Ha irnal roluk, megkoszonnem.
 
ezt a gyönyörű kék hátteret hogy éred el?

fotó trükk, vagy élőben is ilyen?

én már próbálkoztam kék kartonnal és kék led háttérrel, de a ledet elnyomja a 100w fény és semmi nem látszik belőle, a karton és egyéb hátterek pedig idegenek az akihoz, nem ilyen szép homályos kék mint nálad.

ui: gyönyörű aki :)
 
..huhhh,hát ez régen volt.
Azt hiszem sima opálfólia volt mögötte, és a fehér fal.
Az Olympus brdge gépemmel csináltam a képet auto WB vel.
Ilyen lett,nem csináltam semmit vele.
Én is próbálkoztam anno mindenféle kék kartonnal,kék háttérvilágítással,de azok nem természetesek,túl sok a kék.
Legjobban bevált a fehér háttér.
Annyi tanácsot adhatok,hogy ha van az akva mögött hely,legalább 5-10cm,akkor nem fektesd rá az üvegre a hátteret,hanem tőle
5-10 centire legyen.Ezzel megelőzhető a hátoldalon felül a csúnya csík.
 
..huhhh,hát ez régen volt.
Azt hiszem sima opálfólia volt mögötte, és a fehér fal.
Az Olympus brdge gépemmel csináltam a képet auto WB vel.
Ilyen lett,nem csináltam semmit vele.
Én is próbálkoztam anno mindenféle kék kartonnal,kék háttérvilágítással,de azok nem természetesek,túl sok a kék.
Legjobban bevált a fehér háttér.
Annyi tanácsot adhatok,hogy ha van az akva mögött hely,legalább 5-10cm,akkor nem fektesd rá az üvegre a hátteret,hanem tőle
5-10 centire legyen.Ezzel megelőzhető a hátoldalon felül a csúnya csík.




igen van hely, igazából pont 10cm, utána a fehér fal.

opál fólia van nekem is hátul, megpróbálom akkor a falra rakni valahogy a kék kartont, megnézem milyen lesz.

köszönöm
 
Back
Oldal tetejére