• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Spring morning in the mountains 95L

Re: 95l Címre kérek tippeket

Asssszem rájöttem magam is,hogy lehet jobb képet kicsikarni egy kompaktból.
Eddig nem mertem magasabb ison dogozni a gépet,csak 50-100 on.Most 200-ra raktam,sokkal jobb lett.
A színtelítettségen is állítottam.Meglátjuk milyen lesz,ha leáll a Co2 és nem lesz bubis az aki.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Alakul ez! Sokkal jobb lett. ;)
A halakat etesd meg, hátha akkor jó helyre úsznak. Meg akkor is máshol vannak, ha megállítod a szűrőt. De mindig más segít a tanításuknál. Múltkor törülközőt kellett rázni az orruk előtt és akkor mentek jó helyre. :)
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Volt,hogy úgy fotóztam őket,hogy egy piros valamit kötöttem egy seprűnyélre.Felváltva tettem az oldalakra.Hol a egyik sarokba,hol a másikba mentek ijedtükben. :lol: .Aztán később az sem vált be.Legyezgethet itt ez a simabőrű,mi bizony nem ijedünk meg. :)

Lehet szóra bírom a fényképezőt,teszek fel majd jobb fotót.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Na végre!!
S ez még csak szebb lehet, gratu!!! :thumbup:
Szerintem ezzel mindent leírtam. :cool: ;) :thumbup:
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Hu! Ezt szépen összehoztad, szerintem nagyon jól néz ki.

Amano kérdés megoldódott?
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

lakly said:
Hu! Ezt szépen összehoztad, szerintem nagyon jól néz ki.

Amano kérdés megoldódott?
Köszi!
Amanokat a GA-tól vettem 3-at, az egyik akvarista barátom épp ott járt.Még megvannak,meglátjuk,hogy tetszik-e nekik a környezet.

Közben gyűröm a gépet.Csináltam egy nappali tükröződőst,ez eddig a legjobb.
A technikát csak akkor vagyok hajlandó kiszedni,ha találok egy beállítást,ami értékelhető.
Egyik nagy hátránya a fekete háttérnek,hogy este is a hátlapon tükröződik a kő.
Hosszútávon meg zavar,hogy látom a bubikat.

13396449_0915e61321e2084d66f24cb699c732ff_xl.jpg
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Jah! Hogy így néz ki az aki valójában?! :p ;)
Állítsd időzítőre a fényképezőt, majd fogj egy nagy fekete takarót és takard ki vele a tükröződéseket mikor csattintasz :wave:
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Gratulálok hozzá Mária! Igazi dísze lehet a lakásnak, csak így tovább! :clap:

U.i.: Címként ahhoz mit szólnál, hogy "(The) Heart of the Desert" (azaz a Sivatag Szíve, oázis, érted? :mrgreen: )?
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Hű..ez tényleg nagyon klasszul halad!Tetszik! :)
Nem lehet,hogy nem szimpi a halaknak az erős flow?Más ötletem nem nagyon van. :oops:
 
Re: 95l "(The) Heart of the Desert" ??

Luna said:
Címként ahhoz mit szólnál, hogy "(The) Heart of the Desert" (azaz a Sivatag Szíve, oázis, érted? :mrgreen: )?
Valami Desert?Hát persze ,Ti tudtok asszociálni,de a zsűri nem. :lol:

Nigro said:
.. majd fogj egy nagy fekete takarót és takard ki vele a tükröződéseket mikor csattintasz :wave:
Mint valami szatír,először összehúzza magát,aztán mikor jön a pillanat kitárja a hacukát.A halak garantáltan egy irányba úsznak. :p

ZaCK said:
Nem lehet,hogy nem szimpi a halaknak az erős flow?Más ötletem nem nagyon van. :oops:

Leállítottam a szűrőt,néztem mit csinálnak.Akkor is a frontüveg előtt és a kis völgyben úszkálnak.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Mondanám,hogy ott érzik magukat jól,de eléggé sántít a dolog,még talán azt tudom elképzelni,hogy az erős fény zavarja őket!? :crazy:
Mióta vannak benne a halacsok?
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Ők már több mint 1 évesek,már az előző akimban is ők voltak.Akkor is csak ugyan ez a szűrő és világítás felállás volt.A másik akiban minden este ide oda úszkáltak.Gyülekeztek az egyik sarokban,majd az egyik elindult és oda vissza ,felfele is "táncoltak", de akkor is többnyire a frontüveg előtt.Ezt még az új akiban nem igen láttam.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Én akkor láttam hasonlót, amikor a HC-s akváriumon felkapcsoltuk a két extra fénycsövet. A Hengelik onnantól kezdve az akvárium alján úsztak inkább.
El tudom képzelni, hogy most nagy nyitott tér van, nincsenek árnyékoló részek és a halacsok inkább lent vannak.

Ha tudod kapcsold le a fényed felét és nézd meg változik e a viselkedésük.

névvel kapcsolatban:
Land of siamese ;)
Grassland with the hills
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Kezd egyre letisztultabbá válni a dolog. :thumbup: Már csak a halak kellenének oda a szabad térre. :twisted:
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Egy pár halas fotó.Hozzájutottam egy csodálatos halfajhoz,mikor megláttam őket,teljesen beléjük szerettem.
Gyémánt neon néven futnak.Csodálatos ezüst színű pikkelyükön középen kék csík húzódik.
Vannak akiknek vasárnap kinyitják a halas boltot. ;) Ma vettem őket,még frissek,egy órája vannak az akiban.
Eredetileg Hengelitket vagy Zöld neonokat szerettem volna,de épp egyik sem volt a boltban.
De nem bántam meg,gyönyörű halak ők is.Totál bezsongtam tőlük.Javaslom választék bővítésre a GA-nak. :)

Nem ismeri valaki esetleg a latin nevüket?
Így,hogy gyémánt neon,"külföldiül" nem mond semmit a gugli.

13647039_c0296157affc8deeeb51a419bf5e9a1f_l.jpg

13647043_58428bfffe3a12b2701df9852a986d66_l.jpg

13647051_d3375a5d6df3049d7d5d9427a875784c_l.jpg

13647055_10de67db487c3c7c8b1b609b7d9489f3_l.jpg


Közben kivirágzott a mohám is.Egy,két hangulatfotó róluk is.

13647057_53e675749acb5df30ea77a0afa2c4dab_m.jpg

13647059_9d95b6fba93a56a81f04c0a3cd365a94_m.jpg

13647063_293a957aed9d2c69eed7c79b30a9df45_m.jpg
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

A neve Paracheirodon innesi sp. "Diamond".
Van náluk már elég régóta, ill. volt amikor volt, hogy most van e azt nem tudom.
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Nagyon szép halacskák, én már régen kinéztem magamnak, csak sajnos kicsit nagy egy nano-ba :(
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Ez igen! Nagyon nagyon szép lett. Sokkal jobban tetszik mint az előző setup! Valahogy e-mellett elsiklottam :) Gratu
 
Re: 95l Címre kérek tippeket

Szépek a fotók gratu ;) :thumbup:
Volt nálunk is ilyen, furamód minden halat népszerűsíteni kell, különben senki sem keresi.
Nem félősek nálad a halacsok?

HAC-on remélem látjuk a szép aksidat? ;) :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére