• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Somewhere on the rocky shore

Fényképezős kedvemben voltam , így lőttem pár közelit (macro obival biztos lehetne szebbet jobbat, de ezek is talán elmegyegetnek):
Ami a képeken látszik bubizás az kb. 4 óra világítás után keletkezik.. :twisted: hogy ömlenek fel az enyhe kifejezés (kell is a tápot és CO2-t tolni a rendszernek :lol: )

Kp040-1.jpg

Kp027-6.jpg

Kp033-3.jpg

Kp021-6.jpg

Kp046-2.jpg

Kp034-1.jpg
 
Szia!
Szerintem is jók lettek a képeid. :thumbup: Ha nem titok, akkor légyszíves mond meg, hogy milyen gépel készíted ezeket a fotókat?
 
Csak hogy folytonos legyen a napló, a mai napon úgy döntöttem megcsinálom a HAC fotókat. :D tegnap tisztítás és vízcserét csináltam, ma felkerült a fekete karton és a pc ventillátor, ki a szűrőcsövek és a DC, sötétítés a lakásban, majd nekiestem.. kb. 200 képet lőttem. :crazy: ebből mire kimazsoláztam a nevezési 4-et... wááá :twisted: az AGA-s és HAC-os totálokat egymás mellé tettem :eek: ég és föld (megtette a lágyvíz és az 1millió Watt a hatását :cool: ). Nah de majd a nagyrabecsült zsűri véleményezi a prodzsektet :D , mert a sajátjval mindenki részrehajló.. ;) szerintem HAC után az akvárium be is kerül a befejezett aksik naplójába. :wave: :clap:
 
HAC-ra nevezés megtörtént, kíváncsian várom majd decemberben az eredményeket! :clap: :wave:
 
attibva said:
Csak hogy folytonos legyen a napló, a mai napon úgy döntöttem megcsinálom a HAC fotókat. :D tegnap tisztítás és vízcserét csináltam, ma felkerült a fekete karton és a pc ventillátor, ki a szűrőcsövek és a DC, sötétítés a lakásban, majd nekiestem.. kb. 200 képet lőttem. :crazy: ebből mire kimazsoláztam a nevezési 4-et... wááá :twisted: az AGA-s és HAC-os totálokat egymás mellé tettem :eek: ég és föld (megtette a lágyvíz és az 1millió Watt a hatását :cool: ). Nah de majd a nagyrabecsült zsűri véleményezi a prodzsektet :D , mert a sajátjval mindenki részrehajló.. ;) szerintem HAC után az akvárium be is kerül a befejezett aksik naplójába. :wave: :clap:
Már most megcsináltad a képeket? :eh: Elárulod, hogy miért ilyen hamar? A nevezési határidő még odébb van, vagy rosszul tudom? Vagy, ha jól gondolkozok, akkor a mostani állapotát tartod a legjobbnak?
HAC után szét is szeded?! :shock: Egy feltétellel engedhető ez meg, ha nagyobb akváriumot raksz majd össze... :D
 
A nevezési határidő november 11, tehát tényleg arrébb van még. Az AGA-ra még nagyon fiatal volt az akvárium, azóta 1 hónap eltelt. A felső részen a tennelus olyan szinten bedúsult és bevörösödött, hogy késznek mondható (amit szerettem volna vele elérni), a mohák is olyan szintre fejlődtek, hogy ütik a kívánt szintet, illetve a maritima is most olyan megregulázott állapotban van, ami még pont egyensúlyban van a többi növénnyel. A mostani állapotból inkább a dzsungelesedés felé megyek majd, szóval mostmár inkább a mohák és a tennelus regulázása jön, illetve a mostani szint tartása. Ezért döntöttem a nevezés mellett. Biztos lehetne még plusz 500 fotót lőni, és még jobbakat leválogatni, de szerintem az a négy darab is megmutatja milyen is valójában ez a kis akvárium.
A HAC eredményhírdetése még messze van, de a fejemben már vannak tervek egy új, letisztult iwagumi összerakására (fa-kő kombót most kipróbáltam). Ha minden igaz, akkor egy opti lesz a mostani helyett, azzala különbséggel hogy magassáűga 35-ről 30-ra változik (ne legyen annyira kocka). Van egy 90-es GA-által készítetett aksim (nagyon szép munka, ami tökéletes lenne egy növényeshez) de annak a beindításához iszonyat sok pénz kéne (világítás, stb stb...). Ezért döntöttem a mostani kicsi újraépítése mellett. :wave:
 
Csináltam egy rövid vidit a garnélák délutáni állománygyűléséről :lol: (alatta a Lucky Luke megy :mrgreen: )

 
Az előbbi képen nem lett a színbeállítás a legjobb... :evil:
lámpakapcsolás előtt gyorsan lőttem egyet róla:

Kp006-8.jpg
 
wow hát eztet jól benőtte a moha ;)

Nagyon maszek még így is. :thumbup:

Örülök, hogy ragadt rád egy kicsi a mai klubbhangulatból :lol:
Nem tudom mi volt ma, de mintha VIP party-t rendeztünk volna. ;)
 
Múltkor emlékszel amikor az üzletben mondtam, hogy azért is fotóztam múltkor a HAC-ra, mert mostmár a trimmelések jönnek majd (az erős fény és a lágy víz keményen meghozta a hatását.. :twisted: )
 
Atya Isten, több mint egy hete nem posztoltam ide :lol: :lol:
Pótolom!!! Legalább lehet látni az eszközölt változtatást:

Kp013-5.jpg

Kp004-9.jpg

Kp0061-1.jpg
 
Szia attibva!

Már megijedtem, hogy az idétlen viccemmel lesz vége az akváriumod naplózásának (de csak egy kis büntető éheztetés)!
Bocsánat!

attibva said:
Jobb szélről kikerült a két előrenyuló faág! :D
Jó lett volna ha leér az aljzatig!

Így is tuti!
 
Back
Oldal tetejére