• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

:confused: Gondolom nekem írtad mert válaszként jött. Hasonlót én is tudok neked küldeni ciril betűkkel amit én megértek. Ha már ezt leírtad gondolom érted is. Lennél szíves magyarul vagy oroszul? Nagyon megköszönném.:)

Ja bocsi! :)

NBAT szabályok szerint 10 centiméterenként 1-1 fajtájú növény használható az akvárium teljes hosszában (bírói döntés szerint néha 2 is). Az is benne van hogy csak a frontüveg látszódhat, se hát- se oldalüveg nem. De Viktorék és Nikiék már leírták. :D
 
Ja bocsi! :)

NBAT szabályok szerint 10 centiméterenként 1-1 fajtájú növény használható az akvárium teljes hosszában (bírói döntés szerint néha 2 is). Az is benne van hogy csak a frontüveg látszódhat, se hát- se oldalüveg nem. De Viktorék és Nikiék már leírták. :D
Értem és köszönöm szépen.Nem gondoltam,hogy ezt tartalmazza. Igen ezek a szabályok szerint készítem az újat. Hála a segítő szándéknak elláttak információkkal.(y)
 
Nekem azért a 4dik tanaka viszi a primet
Hm.Érdekes.. Mármint nem az hogy neked az tetszik hanem az hogy mennyire különböznek a vélemények. Kíváncsi vagyok hogyan is megy több különböző nemzetiségből a bírálat. Ahogy én ezt el tudom képzelni:
van 10 bíró. Mindegyik megkapja a képeket. Elkezdi nézegetni, nem számít az élesség, a fotó minőség, csak a részletességre arányokra megy rá és pontoz. Amikor ez megvan jön a minőség pontoz. Végül az összkép stb stb. Utána nyilván egy csomo összejött ami ugyan annyit kapott de nem tudja eldönteni ilyenkor megy rá az apró részletekre, hibákra stb ez már a sorrend melyik jobb melyiknél. Amikor megvannak összedobják amit összehoztak, és ami mindenkinél szinte ugyan az az kapja azt a helyet ami megállapítódott. A végére maradnak a legjobbak. Ezt nyilván csak én gondolom de érdekelne hogyan is működik ez. Egy biztos. Minden versenyben látok kakukktojást amit nem értek meg,és szívesen megkérdeznék egy zsűri tagot, hogyan lehetséges ez? Viktor?
 
Itt van egy nagyobb felbontású kép a 8. helyezettről.
 

Attachments

  • 6631945175978655715.jpg
    6631945175978655715.jpg
    126.8 KB · Megtekintések: 0
A fent linkelt képen jobb egyharmad-közép, gondolom valamilyen Bolbitis. Tudtok szerezni @viktorlantos ?

Szerintem nem az. Valami páfrányféle. A múlt évben láttam néhány ázsiai akváriumot ahol ez bent volt. Volt ahol sokkal inkább fókuszban volt. Meg mertem volna esküdni, hogy nem is akváriumi növény. Az ilyenért régen kivágták a versenyből az embert. De simán lehet valami spec dolog.
Azt biztos meséltem, hogy a japánoknál van egy Aquarium Plants magazin ami negyedévente jelenik meg és egy tonna olyan növény van amiről gőzünk sincs. Szóval nem lennék meglepődve, ha szimplán csak nem ismernénk.
 
Szerintem Asplenium cf. normale amire gondolsz, bár több néven is fut.
Divatossá váló növény, ezért még az sem kizárt, hogy előbb utóbb bekerül a boltokba, addig is Szmóki kollégával vedd fel a kapcsolatot, nekem ő volt szives adni .
Ez úton is köszönöm neki!
 
Back
Oldal tetejére