• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Somewhere on the rocky shore

attibva said:
Csináltam egy rövid videót, hogy folyamatosan vezessem az akvárium naplóját! :wave:


Nagyon klassz az akid, egyáltalán nem retrós, ezért nem tudom, hogy a youtube miért ezek közé tette:



:D
 
:D :D Nem tagadom meg a múltam! :lol: :lol: :mrgreen: (aki nem ismer személyesen, a piros mellényes vagyoK :lol: )
 
weak sok sok segítségével és tanácsával (innét is köszi Viktor :wave: ) egész nap barkácsolva elkészítettem egy DIY 2X24w-os power compakt lámpicskut (kicsit csaltam, mert mögé felkerült a két blau lámpa is, ugyanis abban a magasságban a fák miatt úgy tűnik kelleni fognak, meglássuk..). ha meg majd nem akkor csak egyszerűen külön lekapcsolom őket.. látszani nem látszanak :D
NAgyon idegesített már, hogy az üvegre felaplikált lámpák miatt nem tudtam soha normálisan matatni az akiban, illetve állandóan beléjük akadtam...
:wave:
Kp002-10.jpg
 
Bakki Atti most már te vagy minden lámpák őrzője. Ekkora akin ennyi lámpa még sosem járt.... :D
 
Nigro said:
Bakki Atti most már te vagy minden lámpák őrzője. Ekkora akin ennyi lámpa még sosem járt.... :D

Ráadásul az akváriumod is fantasztikus. Egyszerűen piszokjó ránézni.... te maximalista! :p :thumbup:
 
Köszi srácok!! :D :D szerettem volna már valami kompaktabb lámpát, de a szekrény belmérete egyszerűen nem engedte, hogy gyári lámpát vegyek oda... :evil: ezért a barkács mellett döntöttem :clap: bár egész nap melóztam vele, de nem is lett olyan rossz.. majd csinálok nappali képet is hogyan is néz ki maga a lámpa!

ui: hogy az ember milyen áldozatokat hoz az akvakertészet oltárán: Tegnap fénycső és alkatrészbeszerzésből sieteve haza 6-os úton xxx km/h-nál hátsó durrdefektet kaptam egy nagy kanyarban... hogy majdnem összesz@rtam magam az finom kifejezés, hogy dönthetetlen letta motor (aki motorozik az tudja, hogy a motor nem a kormány eltekerésével fordul)...3 óra napon sülés a 6-os mellett a semmi közepén ráadásul a mentés+gumicsere (valszeg balesetes üvegre mentem és 1.5cm nyesett bele a gumiba) 47.000 pénz, nem volt egy olcsó projekt :lol: :lol:
 
Ugh ez horrorisztikusan hangzik. Még szerencse, hogy neked nem lett bajod. Ezért is parázok annyira a mocizástól. Pedig egyszer még ki kell próbálni ezt is, ha nem is egy superbike-on, de egy harley-n el tudnék pöfögni. ;)
 
ui: hogy az ember milyen áldozatokat hoz az akvakertészet oltárán: Tegnap fénycső és alkatrészbeszerzésből sieteve haza 6-os úton xxx km/h-nál hátsó durrdefektet kaptam egy nagy kanyarban... hogy majdnem összesz@rtam magam az finom kifejezés, hogy dönthetetlen letta motor (aki motorozik az tudja, hogy a motor nem a kormány eltekerésével fordul)...3 óra napon sülés a 6-os mellett a semmi közepén ráadásul a mentés+gumicsere (valszeg balesetes üvegre mentem és 1.5cm nyesett bele a gumiba) 47.000 pénz, nem volt egy olcsó projekt :lol: :lol:


Onnan fentről szóltak , hogy abban a kanyarban csak xx-k/h-val szabad menni!Van olyan akinek ennél drasztikusabban szólnak!Remélem a ijedségen kívül nem lett más bajod! :shock: (47 ropiból mennyi tápot lehetett volna venni :wtf: )


Az aki meg mocskosúl tetszik!!!!Ha nevezed a HAC-ra , többünk esélye komolyan romlik :evil:
 
köszi gézsé! ;)
Szerencsére mire belementem kanyarba már éreztem hogy nem bírom dönteni a gépet, ezért akkor már vészvillogóztam és próbáltam 0 felé közelíteni a sebességem.. az biztos hogy őrült nagy szerencsém volt.. és nem előző nap párommal hátul az autópályán történt ugyan ez.... pénzt ne is mond, azt hittem lekarmolom az arcom..
 
Köszi Viktor! Azért egy kis lendületet én is adtam neki, mert már nagyon tekergőzött a vízben :mrgreen:
 
Szia attibva!

Úgy látom a HAC-ra nem kell egyedüliként nevezned, hogy jó helyezést érjen el az akváriumod!!! :thumbup:

Nagyon tetszik!

(már csak az a három elölre nyúló gyökérvég- arra tehetnél valamit)
 
Köszi Atti,

Azért nem tettem végig rájuk mohát, mert pont olyan hatást akartam elérni, mint ahogy a partfalakon szoktak a fák gyökerei csak úgy kilógni a vakvilágba :mrgreen:
valami hasonló elképzelésben:

hawa33364.jpeg

pd699924.jpg
 
attibva said:
weak sok sok segítségével és tanácsával (innét is köszi Viktor :wave: ) egész nap barkácsolva elkészítettem egy DIY 2X24w-os power compakt lámpicskut (kicsit csaltam, mert mögé felkerült a két blau lámpa is, ugyanis abban a magasságban a fák miatt úgy tűnik kelleni fognak, meglássuk..). ha meg majd nem akkor csak egyszerűen külön lekapcsolom őket.. látszani nem látszanak :D
Jajj ugyan már! Túlzol ;) Jó lett!
Hátrafelé elfér mégegy ugyanilyen, ha ez nem lenne elég ;)

Ja... és az akvid még mindig csodás! :thumbup:
 
Szia attibva!

IGEN meggyőztél!

(Már csak mesterségesen meg kell koptatni legközelebb a végeket, ... igen ismerem a csalános közmondást!)

Maradok továbbra is hű rajongód! A.ttila
 
;) köszi Atti! Az az igazság, hogy az ember menet közben vesz észre, olyan kis apróságokat, amiket telepítésnél nem is annyira észlel, csak aztán működtetéskor, már túl bonyolult orvosolni a dolgot! ;)
 
Tegnap egész nap azon agyaltam, hogyan tudom még hatékonyabbá tenni a világításom, mert valahogy nem volt az igazi... sajnos a műanyag doboz,a mibe aplikátam a hőtől eldeformálódott.. és a hátra felfogatott lámpicskuk sem voltak az igaziak...a wattszámot egyáltalán nem tükrözte az akváriumban látható fényerő... :evil:
Úgy döntöttem, hogy fekete bútorlból csinálok keretet az egésznek szépen szellősen fogatom fel a foglalatokat, illetve a régi lámpákat is szétszedtem, és úgy fogattam fel őket. A rendszer kapott egy DIY tükörfóliát (alias alufólia :lol: ). Holnap veszek még egy kis tábla plexit, és alulra rögzítem.
Innentől kezdve a nappaliban nem kell lámpát kapcsolni :mrgreen: :mrgreen: az eredmény iszonyat brutál lett...
egy kis vidi az akiról:

 
:twisted: :angel:
Ömlenek a bubik :thumbup:
A világítás tartamát viszont így csökkenteni fogom, hogy megelőzzem a bajt ;)
 
Back
Oldal tetejére