• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Somewhere on the rocky shore

Huh ez tényleg szépen alakul. Jól letisztult az aki. A mohák még nem hozzák az igazi formájukat, de pár héten belül ők is üdezöldek lesznek.

Még mindig mesebeli hangulata van. :thumbup:
 
Köszi Vik! Igen a mohák kicsit lassabban indulnak be (de gondolom ez így normális :roll: ) A flame még sehol nem tart, a spiky-n vannak kis hajtások, de azok még nálatok jöttek, illetve a weeping-en látok mini világoszöld végeket (azoknál amik már kb. 3 hete nálam vannak). majd szépen lassan... Ahogy Atti Dzsedi mondaná nekem, sok sok türemel, ifjú pádáván :mrgreen:
 
Tömör gyönyör.Nagyon pazar látvány! :thumbup:
Akkor szembesül vele az ember hogy mekkora az aki ,mikor látja benne az élőlényeket.
 
Köszi myk74! :wave:
Egy kis mai fauna jelentés :clap: A kis galaxyk ezek szerint jól érzik magukat :angel:
Íme a szerelmük egyik gyümölcse az üvegre tapadva:
Kp001-4.jpg
 
attibva said:
Köszi myk74! :wave:
Egy kis mai fauna jelentés :clap: A kis galaxyk ezek szerint jól érzik magukat :angel:
Íme a szerelmük egyik gyümölcse az üvegre tapadva:
Kp001-4.jpg
Ez igen!
Sokat belőlük!
Végül is semmi más dolguk nincsen mint hogy jól érezzék magukat,ebben a tökéletes környezetben.Én sem csínálnék mást :thumbup: .
 
hát ez nem igaz! már megint lemaradtam az indításárol ennek az akidnak is :D Nagy gratula, szépen kihasználtad az akid magasságát. :clap: :thumbup:
 
attibva said:
Druszám a középre benyúló ág végét kézi ráhatással (előg fogóval kicsit előkészítve) lereccsentettem, így már természetesebb :D.
Mindenkinek jó hétvégét! :wave:

Szia! Hatalmas gratula, latszik, hogy sokat agyaltal rajta, s tenyleg nagyon jo lett.
Van kep a reccsentett faagrol? A kepeket nezve, tenyleg az elre vagott agak a zavaroak a szamomra, en a kozepso agat teljesen kivettem volna,az also ag veget jo volna elrejteni, hogy ne logjon az egyenes vege a levegoben ill. a jobb also 'gyokeret' visszavezettem volna a kovekbe (v. levagni azt a reszt, ami elore jon). Szamomra talan termeszetesebbnek hatna akkor.
A szemelyes kedvencem a maritima, hihetetlenul feldobja az oszkepet. Csak gratulalni tudok.
 
Üdv!

Na, hát úgy látszik javadra vált, hogy megtettem a megjegyzést az előző setupod túlzott szabályosságára. :lol:

Ahogy más is megjegyezte már, igen jól sikerült ez az új, ügyesen kihasználtad az akvárium adottságait. :thumbup:

Megjegyzem, nem véletlenül mondtuk már többen is korábban, hogy a tudatos tervezés a kulcs. Nem elég belerakni néhány követ meg fát, aztán majd lesz belőle valami. Ki kell találni szépen előzetesen a koncepciót, és ehhez válogatni össze a dekorelemeket. Aztán persze az finomodik valamelyest a tényleges összerakásnál, de ha már eleve nem rendelkezik valaki ötlettel, elképzeléssel a majdani látványt illetően, akkor nem is lehet igazán szép akit összehozni. Nálad viszont már nem ez a helyzet, nagyon jól sikerült kis setup.

Egy dolgot jegyeznék még meg: hosszabb távon érdemes figyelni a növények kordában tartására, hogy ne nyomják el a dekorelemeket, mert sok jól kitalált setup azon csúszik el később, hogy a nekilóduló növények miatt nem tudnak érvényesülni a fókuszpontokat és arányokat elsődlegesen meghatározó dekorelemek. Szépen meg kell találni azt az arányt, amellyel a növények is meg tudják mutatni megfelelő fejlettségüket, illetve a dekorok is tudnak érvényesülni.

Hajrá! :thumbup:
 
Köszi Orpheus! :) A Maritima nagyon elkanászodott, mindenféleképpen meg kell majd reguláznom, a mohára még várok,hogy beinduljon, illetve az emers HM is most éledezik. Mindenféleképpen szeretném megtalálni az egyensúlyt, és nem akarom nagyon nagyon eldzsungelesíteni, mert akkor elnyomom a koncepció fő elemét, a sziklás partot.
 
oRphEus said:
Üdv!


Ki kell találni szépen előzetesen a koncepciót, és ehhez válogatni össze a dekorelemeket. Aztán persze az finomodik valamelyest a tényleges összerakásnál, de ha már eleve nem rendelkezik valaki ötlettel, elképzeléssel a majdani látványt illetően, akkor nem is lehet igazán szép akit összehozni.

Na ezért nem rendezem át az akit, fogalmam sincs mit csináljak. Az előzőnél volt ötletem így az olyan lett amilyen, de most :roll:
 
Másfél hetes helyzetjelentés :lol: :
Ma egy vízcsere keretén belül lepucoltam az üveget, illetve átraktam a bal oladra a fa mögé a szűrő beszívócsövét, mert a jobb oldalon a HM-et magáhozrántotta és lefogta a szűrőt. Alga idáig (kopp kopp kopp) nem jelentkezett.. A képen látható, hogy a mohák elkezdték hozni a friss hajtásokat, HM jobb oldalt elkezdett szépen hajtani, és a flame is kezdi felvenni a "láng formát". A Maritimát még nem nyírtam, inkább pozícionálgattam, hogy ne borítsa el az egész akit :twisted: . Jah és már két kis galaxyt láttam úszkálni :clap:
Kp011-3.jpg
 
Nagyon szépen alakul. A korábbi akváriumod is patent volt, de ez az akvárium hangulatra és látványra szerintem már most is jobb. Jó lehet nézegetni. :thumbup:
 
Főnök hova tudod ezt még fokozni vagy fotózni??? :lol:
Nagyon rendben van az akid, nagyon szép, szuper. :thumbup:
 
patzu said:
"Egyedi" - ez volt az első gondolatom, ahogy megláttam az elrendezést.
;)

Ezt írtam az első pillanatban és most is ez a véleményem, hogy remek az amikor sikerül egy olyan elrendezést összehozni ami még az eddig született rengeteg elgondolást követően is egyedileg hat!
Gratulálok!....és egyre jobb! :)

Az akival szuperül boldogulsz, de vajon evvel a sok dicsérettel mit fogsz kezdeni?! :D
 
Köszi srácok! :cool: Patzu próbálok nem elszállni :D :D Tegnap kapott a kompánia négy tigris garnélát (ezerrel kezdtek pucolgatni, mert az amanok már annyira lusták, hogy megvárják míg kapnak kaját... :twisted: ) és két kis Ottot. Tegnap meséltem Viktoréknak, hogy érdekes módon a fák dzsuvásodása elmaradt.. (vagy a garnélák és galaxyk esténként eltűntették, de jelét sem láttam).. A HM elég lassan indul be (full emers volt). Vannak már új hajtások a végeken, de nem nő robbanásszerűen. A kövek közé, és a hátra betűzött tenellus jól érzi magát, és a mohák is egyre pofásabbak (Hydro meg tombol..) Hamarosan jelentkezem! :mrgreen:
 
Back
Oldal tetejére