• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Somewhere on the rocky shore

Jó reggelt mindenkinek! Nagyon, nagyon szépen köszönöm az elismerést (mindig jól esik az embernek, főleg úgy hogy a kezemen nincs bőr a sok "pancsolástól, meg a hátamat sem érzem a vízcipelgetéstől :mrgreen: )! És bár má biztos tiszta hülyének néztek (szegény nejem is már csak mosolyog), hogy ennyiszer átalakítom az akváriumot, de sajnos én is ilyen vagyok, meg ez a sportág is olyan, hogy az ember törekszik az "igazi" létrehozására.
Köszönöm a kritikát is, ebből is sokat tanulok (talán ez látszik is a munkáimon)!
A kő és fa ötvözése kapcsán, pont ez tetszett meg az ötletet adó layoutban, mert így a két stílus összedolgozva egyedi látványt nyújt. A fa színe szerintem is szépen lassan majd kifakul, illetve remélhetőleg az alsó részekre kötözött weeping, illetve a felső ágakra kötözött flame majd bedúsul, és akkor meglátjuk milyen képet mutat. A moha nem egy gyorsan növő flora, így a végső kép nem jövő hétre alakul ki, szóval ez most tényleg türelem játék lesz. Kíváncsian várom, hogy a HM mennyi idő alatt növi majd be a jobb oldali részt. Fő feladat szerintem majd a maritima kordában tartása lesz. Megjelent a felszínen a "barna poros" réteg, ma reggel le is rántottam a vízfelszínről, illetve pár mm-rel lejjebb hagytam a vizet had mozgassa jobban a lily (de co2-t ne csobogtassa ki). Kíváncsi vagyok a red moor mikor kezd nyálkásodni majd.. (bár kihagynám azt a periódust :) ).
 
Mivel kaptam kritikát a lily beömlőre, így kicsit módosítottam a pozícióját, hogy ne legyen annyira szem előtt :cool:
íme:
Kp015-2.jpg
 
attibva said:
Mivel kaptam kritikát a lily beömlőre, így kicsit módosítottam a pozícióját, hogy ne legyen annyira szem előtt :cool:
íme:
Kp015-2.jpg


Úgy hogy a fotón is már alig látszik, szerintem élőben sem lehet vele már gond! Hány doboz mohát használtál fel? 3?
 
Két doboz weeping már volt kőre kötözve, ahhoz vettem még kettőt, illetve egy rács (GA által már felturbózott) spikyt és két doboz flame-et (sajnos Tropica nem tömte nagyon tele a rácsot).
 
Most látom csak... :eek:

Le a kalappal! Nagy gratula, ez az aki iszonyat jól fog kinézni - már látom. Nem is gondoltam, hogy ilyen jól összerakod, amikor a köveket válogattuk - bár sejthettem volna abból, amilyen tudatosan tervezted. Ott a pont. ;)

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Nekem személy szerint ez most nagyon tettszik legutoljára Cecska új aksija villanyozott ennyire fel.
Viszont 2 fenntartásom/kérdésem van:-elöl nagyon lennt nem fog nagyon összegyülni a mindenféle szerves mutyi?
-illetve a mohával mit lehet kezdeni mert ugye elég sűrű kis tömött nyövényke és elég sok trutyit fel tud szedni akkor az be fog algásodni nem?
 
Köszi mindenkinek srácok!! Balázs én sem gondoltam volna, hogy így sikerül összelegózni (nem is tudom nagyon megbontani a rendszert :lol: ), nagy elsimerés számomra a post-od!
Sid, az áramlás mozgatja ott is a vizet, de igazad van, ott azért gyűlhet a cucc. Azért nem aggódok, mert növényes akváriumban azért sűrűn cserél az ember vizet,. így annak a leszívása nem okoz majd gondot (tehát nem hónapokig pang majd ott a cucc). Mohában nem vagyok még otthon, de ahogy GA-ban is láttam ha a víz és a különböző paraméterek okésak, akkor elvileg nem algásodik (de ezt más szakik jobban tudják, én csak reménykedek :) )
 
Gratulálok! Nagyon jó elrendezés. Kíváncsian várom, milyen lesz később.
Talán, ha hagytál volna a kövek között (ahol az a sötét barlangszerűség van) egy ki szurdokot hátra felé, szellősebb és rejtelmesebb lenne a kép.
Személy szerint nekem ez így is az utóbbi idők legígéretesebb akváriuma. :thumbup:
 
Köszi Egedzs! A barlangszerűséget direkt csináltam (aranymetszés függőleges vonalában), az olyan sejtelmes (kis hülye amanok imádnak benne bújkálni, mint valami barlanglakók :lol: ) Én is kíváncsian várom milyen lesz, következő képet akkor töltök majd fel (hogy ne legyen elcsépelt) amikor a HM benövi a jobb oldalt, illetve a mohák beindulnak. CO2-t kap rendesen a rendszer, még egy darabig megcsinálom a napi kb. 10l-es vízcserét is. Rem nagy algásodás nem indul be, mert azért a sziklákat lesikálni ilyen elrendezésnél... :crazy:
 
Szia attibva!

Jó, hogy raktál fel egy közelebbi képet.

Kérdésem lenne!
A sziklákat csak szimplán az akvárium oldalának döntötted, vagy van köztes anyag?

A új képen szembetűnőbbek a vágott fa végek, valahogy el kéne rejteni őket!

Egyébként még mindíg nem tudok betelni vele!
Továbbra is szorítok!
 
A legszélső sziklákat úgy raktam be, hogy igazából nem támaszkodnak az üveghez, azt a pár mm-es közeget majd a moha rejti. A favégekben igazad van, főleg ami középre fut be, lehet holnap vízcserekor egy reccsentéssel orvoslom, hogy természetesebb legyen a pusztítás :)
Köszi az észrevételeket!
 
Csak ovatosan a reccsentéssel!

A Red moort szárazon sem könnyű úgy törni hogy akarod!
Göndör fűz ágat, ami szárazon törik mint a ropi, egy hét áztatással szinte karikába lehet hajlítani!!!
Inkább valami rejtős dologra gonoltam: az alsó vastagabb elé húzni a követ, a középre nyúlóra fisidenst kötni, stb!
Persze ha belefér az összképbe!
 
;)
KÖveket nem nagyon tudom mozgatni, de majd ott növényes rejtést használok max, a középre benyúlónál meglátom mennyire férek majd hozzá (szétrántani nem nagyon aakrom a berendezést, mert akkor a maradék hajam is égnek állna :))
 
Mai up: Nyitásra GA-ba motoroztam, ugyanis tegnap este azt vettem észre, hogy az iwagumiban elég 40w a mostani moor-os berendezés mellett nem elég, mert a fák sokat lefognak. Pont még egy 13w-os Blau elfért, így be is vételeztem egyet. A lámpát átalakítottam gyorsan a 18-asnál kitalált módon (A talpat lecsavaroztam, a kábelt kiszabadítottam belőle, majd a gégecsövet és a könyökrészt lefűrészeltem a lámpatestről. Átlátszó gyorskötözővel a talpra ráerősítettem a lámpatestet, így közelebb van a lámpatest a vízhez, illetve az Arc Pod-okhoz hasonlóan van felrögzítve az aki szélére :thumbup: ). Hogy a külsőszűrő is frissítve legyen, vettem egy perlonkészletet, úgyhogy a régi elhasznált kidobásra került (betyárul nézett már ki..).
Druszám a középre benyúló ág végét kézi ráhatással (előg fogóval kicsit előkészítve) lereccsentettem, így már természetesebb :D.
Mindenkinek jó hétvégét! :wave:
 
5. napos az új setup, ennek örömére teszek fel 1-2 képet (Tibi megihletett a fotózáshoz :mrgreen: ). Az emers HM kezdi hoznia friss kis leveleit, Hydro terjed (majd meg kell fékezni.. :crazy: ), és a mohák is kezdenek éledezni. A napi vízcserékkel mai nappal leálltam, és mostmár úgy néz ki a barnás por (gondolom talajból) is eltűnt a vízfelszínről.
Kp033-2.jpg

Kp046-1.jpg

Kp036.jpg

Kp051.jpg

Kp048.jpg
 
Nagyon tuti a hydro-d, vigyázz ne engedd, hogy felnyurguljon !! :thumbup:
Érdekes hogy a fényről írsz és mondtad is a boltban hogy mire kell, de még is olyan sötétnek tűnik az aki hátsó része!!
Amúgy nagyon tetszik az akid, pazar nagyon és ötletes! :thumbup: :angel:
 
Köszi mindenkinek!
Tibi a fa eléggé behatárolja a fény bejutását, ezért a négy lámpát úgy sikerült belőni, hogy a kis mezőt, a hydrot és a mohákat világítsák. A fa miatt a HM-et kicsit kevesebb fény éri, de úgy néz ki így is hozza a friss leveleket. Egyébként a fotózáskor levettem a fényt mert a középső részen nagyon erős lenne, ezért tűnika két széle sötétebbnek! ;)
 
Back
Oldal tetejére