• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Semmi extra

Megvan mind 2 akvárium.
Az 54 literest ma rendezgettem. Egy ideje ismét csak 1 fénycső világít, mert algásodott az akvárium. Agancs alga volt, de már egyre kevesebb. A Manado keményíti a vizet, RO vízzel csinálom a vízcseréket és nem kell vissza sóznom. A HM még mindig kicsike, pedig már szeptember elején bekerült. Viszont kevés volt a garnéla, úgyhogy tettem ide a pirosak közül. Igazándiból ide került a piros garnélás akvárium régi szűrője, amit 1 hónap után takarítottam ki és volt benne vagy 30 kis piros garnéla, maradtak ebben az akváriumban.

Ilyen volt
20221031_134337.jpg
Ilyen lett
20221031_144539.jpg
Bolbitis és Microsorum került be, az 54 literesbe ezek is elég nagyok lesznek, amikor megnőnek.


A kicsi téglalap alakú akvárium helyett a Dennerle 30-as kocka akváriumát rendeztem be.
20221031_144331.jpg
A növények 90%-a Buce.
 
Megvan mind 2 akvárium.
Az 54 literest ma rendezgettem. Egy ideje ismét csak 1 fénycső világít, mert algásodott az akvárium. Agancs alga volt, de már egyre kevesebb. A Manado keményíti a vizet, RO vízzel csinálom a vízcseréket és nem kell vissza sóznom. A HM még mindig kicsike, pedig már szeptember elején bekerült. Viszont kevés volt a garnéla, úgyhogy tettem ide a pirosak közül. Igazándiból ide került a piros garnélás akvárium régi szűrője, amit 1 hónap után takarítottam ki és volt benne vagy 30 kis piros garnéla, maradtak ebben az akváriumban.

Ilyen volt
View attachment 170658
Ilyen lett
View attachment 170659
Bolbitis és Microsorum került be, az 54 literesbe ezek is elég nagyok lesznek, amikor megnőnek.


A kicsi téglalap alakú akvárium helyett a Dennerle 30-as kocka akváriumát rendeztem be.
View attachment 170664
A növények 90%-a Buce.
Hát ez a buce halmaz észveszejtően szép! :love:
 
Üdv.
Túl sok változás nem volt az akváriumoknál. Az utolsó nőstény Amano garnéla elpusztult végelgyengülésben a héten. Rengeteg csiga van, nem tudom hova tűntek el a Csigaevő csigák. Csak 1 darabot látok mostanában. A HM végre növöget.
Vegyél hozzá még 3-4 darabot, de ne rakd be őket rögvest az akváriumba. Egy hétig hagyd külön őket, azután nagy lakomát fognak csapni új otthonukban. :)
 
Üdv.
Jó régóta nem írtam ide semmit. Igazándiból nincs sok változás.
A kicsi 30 literes akváriumban főleg Bucephalandra van, nem kell túl gyakran hozzányúlni. A Békalencsét szedegetem a tetejéről, de nagyjából ennyi. Mai vízcserénél kicseréltem a csövet spin-re.
Előtte-utána képek
20230220_153312.jpg

20230221_165230.jpg
A nagyobb 54 literes akváriumban az Alternanthera-t kellett rendbetenni. Kiszedtem az összeset, az idősebb lyukacsos leveleket leszedtem róla, az egészséges töveket visszaültettem. Teli van növénnyel az akvárium, úgyhogy tervbe van véve,hogy helyette a 112 literest újra előveszem. Nagyon fontos: az nem harmadik akvárium lesz, hanem az 54 literes helyett. Amikor végre jó idő lesz.
Előtte-utána képek
20230220_153326.jpg
20230221_164741.jpg
 
Örülök, hogy visszatértél.:love:

Nekem meg a kis hydrocotyle verticillata sor tetszik nagyon. 🤗 Az végtelen mutatós itt elöl.
És a ritkítás után előkerült a díszhagyma /Crinum calamistratum is.👍

Ha lenne egy pár gömbhalad, a rengeteg csigából halálra zabálhatnák magukat.;)
 
Üdv.
Április 10-én szétszedtem az 54 literes akváriumot és a régi 112 literest rendeztem be helyette. Itt még mindig t8-as fénycsövek vannak, 36w összesen. Egy atman cf1000 szűrő működik alatta. A szűrő levegőbuborékokat engedett a vízbe, de csalhatatlan logikámmal kikövetkeztettem, hogy a fejtömítésssel lehet a baj. Úgyhogy kicseréltem a fejtömítést, rendbe is jött.
Élőlények:egyelőre a Galaxyk és 2 Endler guppi. A guppik már elég öregek, még @star67 Csillától vannak. Jövő hónapban akarok még Panda harcsákat venni ide.
Barna alga van és picit homályos a víz-új indítás miatt, ezt tudjuk. Manado aljzat van benne, erről is tudjuk, hogy eleinte emeli a víz keménységet-mértem már 21 gh-t itt-tiszta RO vízzel csinálom a vízcseréket egyelőre.
A mostani vízcserénél tettem a vízbe Tropol-t, ezért is barnás a víz. Fa nincs benne, csak lávakövek. Profitot és Excel-t adagolok a vízbe.
20230429_172228.jpg

A kis akváriumban Tripartita túltengés van. Konkrétan nem látni tőlük a Buce-kat. Meg kell tépjem őket,egy alaposabb karbantartás keretében.
20230429_172832.jpg
 
Üdv.
Április 10-én szétszedtem az 54 literes akváriumot és a régi 112 literest rendeztem be helyette. Itt még mindig t8-as fénycsövek vannak, 36w összesen. Egy atman cf1000 szűrő működik alatta. A szűrő levegőbuborékokat engedett a vízbe, de csalhatatlan logikámmal kikövetkeztettem, hogy a fejtömítésssel lehet a baj. Úgyhogy kicseréltem a fejtömítést, rendbe is jött.
Élőlények:egyelőre a Galaxyk és 2 Endler guppi. A guppik már elég öregek, még @star67 Csillától vannak. Jövő hónapban akarok még Panda harcsákat venni ide.
Barna alga van és picit homályos a víz-új indítás miatt, ezt tudjuk. Manado aljzat van benne, erről is tudjuk, hogy eleinte emeli a víz keménységet-mértem már 21 gh-t itt-tiszta RO vízzel csinálom a vízcseréket egyelőre.
A mostani vízcserénél tettem a vízbe Tropol-t, ezért is barnás a víz. Fa nincs benne, csak lávakövek. Profitot és Excel-t adagolok a vízbe.
View attachment 175467

A kis akváriumban Tripartita túltengés van. Konkrétan nem látni tőlük a Buce-kat. Meg kell tépjem őket,egy alaposabb karbantartás keretében.
View attachment 175468
Megkérdezhetem honnét kapják a növények a makro-t? A difformis különösen sokat kíván(na).
 
Megkérdezhetem honnét kapják a növények a makro-t? A difformis különösen sokat kíván(na).
Az az egyik új növény, még alkalmazkodnia kell. A Myriophyllum(ez nem hiszem, hogy megmarad) is új növény, az Anubias és van egy Cryptocoryn fajta ami új beszerzés.
A Manado aljzat pedig keményíti a vizet eleinte, ez is okozhat problémát a növényeknek. Ez idővel rendeződik.
Profitot adagolok egyelőre és excelt. Régebben is használtam profitot és bevált. De van itthon vas, kalium és foszfát is külön ha szükséges.
 
Utoljára módosított:
Ma hoztam a GA-ból 12 fiú Endler guppit, a meglévő 2 db mellé.
Próbáltam róluk fotót csinálni, de ezek piszok mozgékony halak. Szerkeszteni kellett a képeket, hogy valamit azért lehessen látni belőlük.
Már csak pár páncélosharcsa kerül még ide.
20230509_181931.jpg

És még a kosaramba került:
Phyllanthus fluitans
Cryptocoryne wendtii Fancy Pink
Ludwigia palustris super red
Nymphoides hydrophilla Taiwan

A Fancy Pink Cryptocorynra kíváncsi leszek milyen lesz. Régebben volt a Flamingo fantázianevű változat, ami tényleg rózsaszínű volt, nagyon szerettem, de már nincs ilyen.

Az Endlerek között van egy olyan, ami nem annyira színes. Azt mondanám, még Ő sem tudja fiú-e vagy lány. Ha kiderül hogy leányzó, akkor kiszedem a 30-as akváriumba.
 
Utoljára módosított:
Ma 6 db Panda páncélosharcsát-Corydoras panda- és 6 db Törpe szívóharcsát-Macrotocinclus affinis- hoztam az akváriumba.

Egyetlen egy, idős Törpe harcsám maradt, az újak kb. fele akkorák, mint az idősebb társuk.

A Pandák eltűntek a susnyásban, mint a szürke szamár a ködben. Remélem néha azért látom majd őket.

Az Endlereket jó választás volt megvenni. Mindig elől vannak, nyüzsögnek-ezt szerettem volna látni. A régiek,az a 2 db, ami eddig volt, továbbra is eggyütt vannak, de azért vannak a többiekkel is. Azt vettem észre, hogy egymáshoz jobban ragaszkodnak. Régi társak már.
 
Back
Oldal tetejére