• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Semmi extra

Ma láttam egy 1 cm-es kis harcsát a nagy akváriumban.
20220628_202720.jpg20220628_202647.jpg
Nagy az öröm!❤Ha már ekkorára megnőtt, biztos megmarad.
20220628_202708.jpg
Ezt pedig csak azért mert ritkán látni őket így.

A héten szereztem egy Bettát-Ő lett Pityu. A kis garnélás akváriumba tettem, mert még nem készült el a lakhelye. Eddig nem vettem észre, hogy enné a garnélákat. Naponta 2x etetem, hogy ne is legyen éhes.
Viszont a 3 Endler guppit átraktam a nagy akváriumba, ahova majd Galaxy-kat akarok. A kis Endlerek nagyon boldognak tűntek a sokkal nagyobb akváriumban.

Ma végre elindítottam egy kis akváriumot, ez lett volna a Betta lakása, de lehet hogy Ő marad a garnélásba, ide pedig kiszelektálom a nagyon piros garnélákat.
20220628_201012.jpg
Szerintem illene a piros a Budhához.
 
Utoljára módosított:
Ma láttam egy 1 cm-es kis harcsát a nagy akváriumban.
View attachment 167996View attachment 167997
Nagy az öröm!❤Ha már ekkorára megnőtt, biztos megmarad.
View attachment 167998
Ezt pedig csak azért mert ritkán látni őket így.

A héten szereztem egy Bettát-Ő lett Pityu. A kis garnélás akváriumba tettem, mert még nem készült el a lakhelye. Eddig nem vettem észre, hogy enné a garnélákat. Naponta 2x etetem, hogy ne is legyen éhes.
Viszont a 3 Endler guppit átraktam a nagy akváriumba, ahova majd Galaxy-kat akarok. A kis Endlerek nagyon boldognak tűntek a sokkal nagyobb akváriumban.

Ma végre elindítottam egy kis akváriumot, ez lett volna a Betta lakása, de lehet hogy Ő marad a garnélásba, ide pedig kiszelektálom a nagyon piros garnélákat.
View attachment 167999
Szerintem illene a piros a Budhához.
Mekkora cukiság már az a kis cory! Örülök, hogy végre nálad is kikelt ikra.
Van rá esély, hogy a szűrőben is találsz majd.😉
 
Új növényeket ültettem a nagy akváriumba. Bal hátul a Rotala eléggé satnya, nem igazán fejlődik. Meglátom még hogy lecserélem-e.
20220712_194620.jpg
A kis harcsa megvan, elég sokat nőtt.
20220712_140306.jpg
Átraktam ide 2 Helena csigát is.

A Pityu, a Betta a kis akváriumban hamar beszokott az új helyére. Gyorsan megtanulta honnan kapja az ennivalót. Beraktam egy úszó etetőgyűrűt neki.
20220712_194700.jpg
Úgy látszik, nem fanyalodik rá a garnélákra(ismét mázlim van, az előző bettám se ette őket).
Elég sokan vannak.
20220712_194650.jpg
 
Megjegyzés: nem 1, hanem 2 kis harcsa van. Most már tényleg szét kellene szedni a szűrőt.
Ezek az első ivadékok amik felnőnek nálam, úgyhogy nagyon örülök. Amikor a harcsák leikráztak, nem volt más hal az akváriumban, csak a 3 felnőtt harcsa és a 3 géb, 1 Amano garnéla és sok Hópehely garnéla. Valószínűleg ezért is maradtak életben a kicsik.
Érdekes, hogy kicsinek mennyire hasonlítanak a Pygmy corykra, pedig nem azok.
 
Pár növényt átültettem és került be új is a balszélső Rotala helyére. Jó, hogy hozzányúltam az akváriumhoz, mert így észrevettem a planáriákat is. Kezelés elindítva.
20220724_181910.jpg

Megjegyzés:a kvarchomok mint aljzat, táptalaj nélkül nem sokat ér. A Rotala és a palustris is sokkal lassabban fejlődik, mint akár a Manado talajban.

A 2 kis harcsa szépen növekszik, még mindig csak egy sötét csík van az oldalukon, nem pöttyösek.
 
Utoljára módosított:
Pár növényt átültettem és került be új is a balszélső Rotala helyére. Jó, hogy hozzányúltam az akváriumhoz, mert így észrevettem a planáriákat is. Kezelés elindítva.
View attachment 168519

Megjegyzés:a kvarchomok mint aljzat, táptalaj nélkül nem sokat ér. A Rotala és a palustris is sokkal lassabban fejlődik, mint akár a Manado talajban.

A 2 kis harcsa szépen növekszik, még mindig csak egy sötét csík van az oldalukon, nem pöttyösek.
Akkor nézd meg a "Vízalatti füvészkert" naplómat. Szűrőhomok volt évekig és sok novény virult benne. :)
 
Írtam a csere-bere és az eladó akváriumok topicba, hogy kisebbre cserélném ezt a 112literes akváriumot szettben. Nem volt rá jelentkező.
Viszont...
Volt itthon egy régebbi 60×30×30-as akvárium, amivel csináltam egy próbafeltöltést, pár napig. Nem volt vele semmi gond, úgyhogy berendeztem. Az állatok addig egy kisebb akváriumban voltak/vannak.
Tegnap berendeztem az akváriumot Jbl Manado aljzattal, Eheim Classic 250 szűrővel, ez a szűrő már bejáratott a másik akváriumban. Egyelőre egy kis led lámpa van felette.
Igazi klasszikus berendezés lett.
20220828_220705.jpg

Nem bonyolítottam túl, úgyhogy a cím marad.
 
Utoljára módosított:
Megvannak a növények: Sagittaria subulata, Hemianthus micranthemoides és Hellanthium tenellum red. És hazajött velem még 12 db Galaxy razbóra (Gyöngy dánió). Ültetés majd csak holnap lesz.
20220909_193729.jpg20220909_193336.jpg

Pár kép a kis akváriumról. Ezt is át kell majd rendeznem.
20220909_195619.jpg20220909_195624.jpg
 
És a budhás, meg a bettás? Azokkal mi a helyzet?
A budhásban voltak addig a halak, amíg az 54 literesbe be tudtam őket tenni. A budhás akvárium helyett az ikeás csíráztatót fogom beüzemelni, korábban emers vizinövényekkel bevált és gyüjtögettem pár magot, amit csíráztatni akarok.
A Bettás akvárium, a piros garnélás akvárium. Pityu elpusztult. Nem tudok rá magyarázatot, nem volt semmi jele annak, hogy bármi baja lenne. Napközben semmi nem volt, este pedig már a víz tetején lebegett. Kicsit mintha fel lett volna puffadva. Ez azért érintett érzékenyen, mert a régi bettám sokáig élt. Ami érdekes, hogy a másik akváriumban is elpusztultak a harcsák, a kicsik is a planária elleni kezelés alatt/ után. Kicsit magam alatt voltam, azért is indítottam egy másik, kisebb akváriumot a nagy helyett. Gyanakszom a csapvízre, úgyhogy mostmár szigorúan visszasózott ro vizet használok vízcserekor, a párolgás pótlására pedig tiszta ro vizet.

A Manadóval indított akváriumban eddig algásodásnak semmi jele. 3 napja pedig pluszban a piros fénycsövet is bekapcsoltam.

A Galaxyik tegnap még bújkáltak, ma reggel már a világítás felkapcsolásakor előrejöttek a front üveghez megnézni, hogy mi van. A fiúk kergetik a lányokat, a gébek megcsinálták maguknak a kis barlangjukat (ültetéskor majd figyelnem kell a lakásukra). Eddig minden ok.

A garnélás akváriumban nagy a káosz a bedobált mohák miatt, de végül is az egy garnélás akvárium, nekik pedig az jó. A Bucék elkezdtek virágozni. Egy kedves fórum társtól pedig kaptam Helena csigákat, amik majd renbe rakják a csiga populációt. Sok garnéla van. Akinek vannak garnélái az tudja micsoda öröm látni a sok különböző méretű garnélát boldogan kapirgálni.
 
Utoljára módosított:
@Szella , ahogy látom, annak arányában, ahogy ível Piroska pályája, úgy fogy a szabadidőd.
Hagytál végül valamit vagy már az 54 liter is átalakult? És a Budha? Garnélák? Guppik? Én sem vagyok túl aktív mostanában, de a törzsgárda is rendesen behúzta a kéziféket.😥
Imádtam a képeid, hiányzik a beszámoló a gébekről, meg persze főként Bolyhoskáról.
 
Back
Oldal tetejére