• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sedona

Egyszerűen gyönyörű az akid, de ez nállad nem is kétséges ;) :thumbup: !!
A feszített víztükőr nem csak Viktor idegesítése miatt volt mikor ott volt? :lol: :D
 
Köszi a dícséreteket! Mostanában én is bírom, hogy ilyen elképesztő növény-egészség van a lágyvíz miatt. Igaz, a CO2 palack kifogyása (összevissza ugrál a szint, mindig utána kell húznom) és a nagyobb hőmérséklet (28-29 fokot mérek) miatt CO2 problémáim vannak mostanában, és mintha némi staghorn alga érkezett volna... De leszorítjuk.. ;) Palack csere, és légkondi.

Cecska said:
A feszített víztükőr nem csak Viktor idegesítése miatt volt mikor ott volt? :lol: :D
Nem, ez már korábban is tetszett nekem, gyakorlatilag az aki indítása óta így van... Azt vettem észre, hogy ha a halak jól érzik magukat, akkor nem ugrálnak ki... A razbórák pl. majd két évig bírták, ilyen vízszint mellett, gond nélkül, utána az én hibámból pusztultak el, de erről valahogy nem beszélnek a fórumokon az akvaristák... :(

tibicuk said:
Most nézem,hogy kalászhalak voltak az akiban.Pont ezeket a halakat néztem ki azt hiszem.Iriatherina werneri volt?Akkor lemondok róluk,ha így ugrálnak. A hely volt kicsi nekik,vagy a fény miatt dobálták magukat?
Nem tudom, próbáltam beszélni velük, de nem akartak velem szóba állni, hogy mi nem tetszett nekik. ;) Viccen kívül --- egyébként gyanítom, hogy valahogy nem komázták ezt a kemény vizes CO2-s világot... Nem akarom másra kenni, de amióta láttam, hogy hogyan kell egy kalászhalnak kinézni (LondonDragon - azaz Paulo akija volt a UKAPS-en) azóta kicsit neheztelek a magyar halas nagykerre, aki GERONIMO ad el nekünk. Valahogy egészségtelennek tűntek az itthon vásárolt halak nekem, csak szenvedtek a bécsben vett razbórákhoz képest. Nyilván ugyanaz a forrás, tehát még egyszer - nem akarok igazságtalan lenni, de gyanakszom.... Az viszont tény: szürke, jelentéktelen, ronda kalászhalakat kaptam - ahhoz képest amit az angoloknál kapni. :( Nem tettem le erről a halról, nagy kedvenc a mai napig. De nem itthonról fogom venni, tuti.
 
Emlékszem, arra akartatok kárhoztatni, hogy low-tech-et csináljak büntiből. Nos az élet is beleszólt, megkapjátok. ;)
A dolog úgy áll, hogy egyéb magánéleti dolgaim miatt kb. 3 hónapja (!) full low-tech az aki (ugyanebből az okból az opti-összerakás is késik). :(

- Nincs CO2 befecskendezés. Egyáltalán.
- Nincs Easy Carbo adagolás.
- Nincs tápozás (csak vízcsere után odavágok valami Green Aqua Macro-Micro-t)
- Nincs vízcsere gyakorlatilag. Havi 1x cserélek 50%-ot.
- Nincs szűrőtakarítás.
- Nincs üveg-lekaparás (fotózás előtt sem ;) )
- Nincs növénnyírás (de a növekedés is lassú).
- Nincsenek halak, se garnélák.

A növényeken látom a lassú romlás állapotát (még kb. 1-2 hónap van az akiban így és vége), de némi vékony csővel kiszippantható barna színű "slime-algán" kívül nem látok egyéb problémát.

Így néz most ki:
sedonalowtech.jpg


Nyilván ehhez kellett az, hogy fullra beállt egészséges növényes aki volt, pöpec szűréssel, profi ADA világítással és AquaSoil-al. Még adagolok Green Bacter-t is néha és full RO-val cserélek havonta vizet (csapvízzel pótolom a párolgást)... A fotó vízcsere után készült pár órával, ezért az őrült bubizás.
 
Igazi kis dzsungeles aki lett belőlle, ha nem olvasom el a szomorú írásod , rögtön rá vágom hogy igen egy igazi high tech aki!
Low tech-hez képest is nagyon durva, igaz észre lehet venni pár staghorn és barna algát, de ez a legjobb akikban is néha fellelhető! Remélem mihamarabb rendbejönnek dolgaid és újra nekivághatsz a nagy akinak és talán a kis aki se marad a háttérbe. ;)
 
Hááát Sedona "rozsdás" sziklái már nem annyira tükröződnek, de hangulatos kis "esőerdő" lett belőle. :)
 
Hümm azért ez fura hogy ilyen jól bírja az aki magát! Ilyenkor elgondolkodik az ember hogy mégis hogyan??? Hiszen ha a saját akváriumomba kimarad a co2 egy két napig, vagy lustulásból nem tápozok jön is egyből az alga. Azt hiszem vannak még számomra homályos dolgok a növényezésben. :roll:
 
Outro én sem értem. Ezek mindegyike egyszerre szvsz: beállt aki, jó aljzat, lágyvíz, jó spektrumú megvilágítás, sok növény, elegendő táp ehhez a stagnáláshoz. Nincs CO2 fluktuáció, alapvetően egyensúly van. De ne feledd, hogy ez így hosszú távon nem fenntartható állapot!

Szerintem egyébként természetes, hogy egy high-tech akiban az "elkényeztetett" növények szenvednek ha kimarad a CO2 befecskendezés pár napig.
 
Szép, még így is tetszik, de a szép kövek nem látszanak, a képről úgy tűnik hogy a növények jól érzik még így is magukat.
Remélem mihamarabb megoldódik minden probléma. :thumbup:
 
Úgy tűnik, hogy a "low-tech támadást" egyelőre jól viseli az aki. (az üvegcsöveket még meg kell takarítanom...) ;)
Ezért úgy döntöttem, hogy kiviszem nektek a GA standjára a Terraplaza-ra vasárnap! Aki kíváncsi rá, ott élőben is megnézheti. :idea:

5093222898_0ebb24929d_b.jpg


Sajnos csak délelőtt tudok ott lenni, de ha valakinek kedve van dumálni, szívesen látom!
 
keymaker said:
Ezért úgy döntöttem, hogy kiviszem nektek a GA standjára a Terraplaza-ra vasárnap! Aki kíváncsi rá, ott élőben is megnézheti.
Sajnos csak délelőtt tudok ott lenni, de ha valakinek kedve van dumálni, szívesen látom!
Még szép, hogy kíváncsiak vagyunk rá. Ott leszünk!
 
- Nincs CO2 befecskendezés. Egyáltalán.
- Nincs Easy Carbo adagolás.
- Nincs tápozás (csak vízcsere után odavágok valami Green Aqua Macro-Micro-t)
- Nincs vízcsere gyakorlatilag. Havi 1x cserélek 50%-ot.
- Nincs szűrőtakarítás.
- Nincs üveg-lekaparás (fotózás előtt sem ;) )
- Nincs növénnyírás (de a növekedés is lassú).
- Nincsenek halak, se garnélák.

Na ez már nekem is tetszik :D :D ;)
Az aki meg szép. :clap:
 
Ez az aki valóban egy kis csoda,amit hogyha élőben láthatunk,nem nagyon tudjuk róla levenni a szemünket!! ;)
 
Túlzás nélkül a rendezvény legesztétikusabb kiállított darabja volt, jó, hogy kihoztad! :clap:
 
Köszi mindenkinek! :oops: Azt hiszem az ilyenek miatt éri meg az egész aki-költözetés... Szeretem amikor az ilyen dolgaim inspirálnak embereket, ez mindennél többet ér. Köszi, hogy kijöttetek, jó volt dumálni veletek. Sajnálom, hogy délután már nem lehettem ott. No majd legközelebb, egy újabb aki mellett... ;)
 
keymaker said:
Úgy tűnik, hogy a "low-tech támadást" egyelőre jól viseli az aki. (az üvegcsöveket még meg kell takarítanom...) ;)
Ezért úgy döntöttem, hogy kiviszem nektek a GA standjára a Terraplaza-ra vasárnap! Aki kíváncsi rá, ott élőben is megnézheti. :idea:

Sajnos csak délelőtt tudok ott lenni, de ha valakinek kedve van dumálni, szívesen látom!


Basszus, ha ezt korábban olvasom :( rólad lemaradtam Key , de az akit láttam és gyönyörű még Low Technek is :)
 
Back
Oldal tetejére