• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Red Moor Reef

pstefan

Főkertész
Sziasztok!

Az elmúlt hetekben a nagyobb akváriumom átalakítottam, így kicsit megkésve naplót is készítek hozzá :) Ez az akvárium a Comfortable Home | Magyar Akvakertész Fórum átalakulása. Már nagyon át kellett alakítani, mert 2 év alatt teljesen kimerült az egész akvárium, a talaj (ADA Malaya) olyan koszos lett a porszívózások ellenére, hogy a végén hiába takarítottam, mindig jött belőle a por/kosz, újra beütött a scutariella, a növények közül volt, ami nagyon jól érezte magát, volt, ami nem, így az összkép sem volt az igazi. Talán csak akkor volt igazán szép a végén, amikor volt 112 liternyi limnophila sessiliflora-m. :lurking:

Legalább egy éve tervezem az átalakítást, de valahogy sosem volt meg az adandó alkalom. Egy dologban biztos voltam, hogy ebben a low-tech környezetben gyepem nem lesz, mert a QUAD lámpám alig juttat fényt a talajszintre ennél a magasságnál. A terv az volt, hogy a növények valami dombon, hegyen, sziklán, gyökéren legyenek, de a lakóknak is otthonos legyen, el tudjanak bújni, ha akarnak, viszont látszódjanak is. (Ez utóbbit rontottam el a Comfortable Home | Magyar Akvakertész Fórum -ban, mert ott az utolsó évben már alig láttam a lakókat, pl. nem is tudtam, hogy van még törpe páncélosharcsám, és azt hittem, hogy csak egy otom van.)

Nagyon sok tervem volt, hogy milyen akváriumot szeretnék, de a Scaper's Day úgy néz ki, hogy nagy hatással lehetett rám, mert végül - legalábbis szerintem - eléggé Scaper's Day - Ozzy csapat - Blue Lagoon | Magyar Akvakertész Fórum stílusban készült el az akvárium, pedig nem ez volt a terv. :) Igazából inkább olyan, mintha a Scaper's Day - Ozzy csapat - Blue Lagoon | Magyar Akvakertész Fórum összefeküdt volna a Hónap akváriuma - talachi 247.5L - Arms of the Naiads | Magyar Akvakertész Fórum -val. :D Amolyan ágas-bogas-kosaras. :) Párom szerin olyan, mint egy víz alatti korallszirt, a napló neve is innen jött. :)

Hosszú felvezetés után a jelenlegi állapot: (Természetesen a képek bitang rossz minőségűek :poop:, amiken a PhotoFiltre nevű csoda képszerkesztő szoftver sem tudott segíteni. :rolleyes: )

IMG_6843_Medium.jpg


További részletek külön bejegyzésben lesznek. :cool:

Köszi, hogy benéztél! :peeking:
 
Jó kis dzsungeles akvárium ,és valóban fel lehet vélni egy csöpp-tényleg pici- hasonlóságot a kettő között.De ez nem jelent semmit,mert nagyon jól néz ki.Mondjuk én inkább a gyepes aljzatokat komázom,de attól még ez is tetszik:)
 
Jó kis dzsungeles akvárium ,és valóban fel lehet vélni egy csöpp-tényleg pici- hasonlóságot a kettő között.De ez nem jelent semmit,mert nagyon jól néz ki.Mondjuk én inkább a gyepes aljzatokat komázom,de attól még ez is tetszik:)

Köszi, az építés közben ez a hatás jobban érződött, egy hónappal később jóval dúsabb növényzet mellett nem annyira jön ki, főleg a fotón.
 
A technikai adatok előtt még az építésről is felraknék pár képet. :)


Három Red Moor képzi a hardscape alapját. Ezeket gyors kötözővel fogtam össze, szerencsére elég ágas-bogasak ezek a Red Moorok, így fúrni nem kellett, csak kicsit fűrészelni. (Hőségriadóban, tűző napon, vasfűrésszel... :banghead: ) A fákat úgy válogattam, hogy összerakás után legyen egy kis "tartály" hátul, ahova lehet önteni az általános talajt. Dupla réteg fekete rovarhálóból készítettem kis zsákot és abba ment az ADA Amazonia. A "zsákot" pillanatragasztóval próbáltam fixálni, de nem igazán sikerült, a talaj és a fák tartják össze az egészet. Egy hónap alatt összesen van 1-2 szem amazonia került le a dekorhomokra. :ROFLMAO::D Súlyozó kövek is csak gyors kötözővel vannak a fához fogatva, egy hónap után ki is kerültek. :)
IMG_6787_Medium.jpg


Első napon eddig jutottam. Idő is és a RO víz is elfogyott. :)
IMG_6788_Medium.jpg


Második nap, amikor már minden lakót vissza kellett raknom a frissen indult akváriumba. Limnophila és Lomariopsis csak azért van bedobva, hogy segítsék a tápok felszívását. Elhullás nem volt, mert bejáratott szűrőm volt, egy tálcát a 2075-ösből belemostam az akváriumba, kapott BT-9-et, Stability-t és Prime-ot, ha mégis eresztene valami csúnyát az Amazonia. :)
IMG_6797_Medium.jpg


Csak most tűnik fel, hogy mennyit nőttek a növények. (Ricciát pont tegnap vágtam vissza, kötöztem le, így ott nem látszik a változás.)

Legközelebb a technika és növénylista jön. :)
 
Ahogy ígértem, a technikát egy külön bejegyzésben gyűjtöm össze.

Akvárium:
  • Méretei: 112 liter, 80*35*40 cm
  • 15 éves Juwel Record 800
  • Fekete ragasztású, már, ahol még megvan a ragasztás (darabok hiányoznak belőle), karcos, mint a fene, szép, zöld üveg, jó sok vízkőfolttal a vízszintnél, köszönhetően a kb.: 13 évnyi csapvizes használatnak. :) Nincs szívem lecserélni, már hozzám nőtt. Talán a következő költözéskor a szekrénnyel együtt kidobásra kerül.
Szűrés:
Világítás:
Tápozás:

Egyéb technika
:
  • Sönchtig Oxydator D az extra oxigén ellátásért
Vízkezelés:
Garnélák miatti egyéb adalékok:

Legközelebb növény és lakólista lesz. :)
 
Tyű ha jó lett tényleg szép egyveleget kaptunk.A talajelhejezés meg ötletes (y)
Kicsit bele nyúka piszka a képbe bocsi :geek:,igy nem annyira túlexponált és jobban látszanak a növények is :

IMG_6843_Medium.jpg
 
21409585_79499b2a98f7bc9dccd01227e023a5a7_xl.jpg


Üdv, és süssön Rád a Nap! Saját -- valamint a brigantik nevében is kijelenthetem (gondolom) -- jó érzéssel és büszkeséggel tölt el, hogy a lagúna ihletet adott, s ezt továbbgondolva sikerült valami egyedit létrehozni. Röviden: zsíííír (y)
Hosszaban, finoman savval dúsítva: növénylista ugyan nincs, de a fókuszban lévő szerintem reinickii mini nagyon durva ott, iszonyú erős vörös folthatása van. Valami finomabb, színesedő stemre cserélném inkább... ki kéne próbálni tán a rotalát, vagy a myrio matogrossensét, most hirtelen ez a kettő ugrott be. Ja! Ludwigia arcuata, az is tudja... s mivel elég közel vannak a lámpához, szerintem el is pirulnának rendesen. :D

folyt köv... mingyá'
 
... a (rendezői) jobb hátsó teret megtölti majd a bolbi meg a micro, kordában kell őket tartani idővel... a pinnatifida szerintem jó ötlet fönt, bokrosítani kéne majd, de kapja el a fonalat először.
ja! szintén a rendezői jobbon a homokba hajított pókerzseton kinézetű kővön én állítanék kicsit :D

Gratula! Nekem ez rendben van (y)
 
Tetszik az elrendezés, én is valami hasonlót álmodtam meg, csak 60 literben.
Egy kérdés: A rovarhálót honnan szerváltad? szerinted az apró szemű garnéla talajt megfogja?
 
@keszalvo és @ozzy köszönöm a képek igazítását és a véleményeket! :) Csak egy kompakt vízalatti fényképezőgépem van, ami nem tudja túl jól kezelni a fénycsöveket az akvárium felett. A fotózáson még igazítanom kell.

növénylista ugyan nincs,
Ezután a következő bejegyzésem a növény és élővilág lista lesz. :) Mert az nagyon hiányzik.


a fókuszban lévő szerintem reinickii mini nagyon durva ott, iszonyú erős vörös folthatása van
Még sosem volt reineckii-m, ki akartam próbálni. Eddig nagyon szépen nőtt, a beültetés után alig látszott ki, most meg olyan tőle az egész, mintha egy kirobbanó vulkán lenne. :) Szerencsére élőben nem ennyire rikító, de tényleg elég hangsúlyos. Még egy kicsit marad, hogy kiélvezzem, ilyenem is volt, de aztán biztos bezabálják az Amanok, mert tegnap két levelet széttéptek... :devil: Egyébként a levelek hátuljának valami csodálatos színe van, nem is tudtam, hogy ilyen neonos a hátulja. Vagy vulkánná alakítom a zátonyt, vagy valamit igazítok, de még várok, hogy alakul az egész összkép. :) Amiket leírtál azok tök jó növények, kicsit félek, hogy Co2 nélkül mit mondanak, de lehet, azokat inkább pluszba kéne berakni, és akkor nem csak egy piros foltom lenne... :oops:

teret megtölti majd a bolbi meg a micro, kordában kell őket
Mind a kettő mind a két oldalon van, sőt még elöl is, így ha beindulnak, akkor lesz mit vágni. Szerencsére van ajándék, mém játék nyertes GA ollóm (thx @Nigro ), így már nem papírvágó, meg régi fodrászolló lesz a szakeszköz. Szerencsére ezek nem úgy nőnek, mint a Limnophila Sessiliflora, amit már egy hónap alatt többször vissza kellett vágnom.

szintén a rendezői jobbon a homokba hajított pókerzseton kinézetű kővön én állítanék kicsit
Ohhh, a mohás kavicsokkal még kezdeni kell valamit, van olyan, ami az Oxydator mögé van dugva, mert nem fért sehova. Ezek mind maradék mohák, kíváncsi vagyok, hogy a talajon be tudnak-e gömbösödni, ha igen, akkor maradnak, ha csak döglődnek, akkor kövestül kikerülnek.

Szerk.: 47 perc kellett, hogy megtaláljam a pókerzseton követ. :ROFLMAO::D Annak bitang jó a mintája, de lehet, hogy rosszul áll. Ezt a méretet már mozgatják a csigák... :eek:

a pinnatifida szerintem jó ötlet fönt, bokrosítani kéne majd, de kapja el a fonalat előszö
Nagyon durván terjed, nagyon sok hajtása van, rendesen megkapaszkodott, nem tudom, hogy azért mert a GA-ban telenyomták szteroidokkal, és azok eddig tartottak ki, vagy tényleg jól érzik magukat. Az új hajtások már kisebbek, nem nyúlnak fel akkorára (remélem így is marad), mint a vásárolt tövek. Viszont a telepítés után 1-2 héttel elkapta a staghorn a Pinnatifida-t, én meg keményen megcarboztam, így a régi levelek jelentős részét elégettem... Pár nap alatt kifehéredtek, kilyukadtak, és hullanak. Most arra várok, hogy hova tudnak ezek a tövek regenerálódni.

Még egyszer köszi az észrevételeket. (y)
 
Utoljára módosított:
Tetszik az elrendezés, én is valami hasonlót álmodtam meg, csak 60 literben.
Egy kérdés: A rovarhálót honnan szerváltad? szerinted az apró szemű garnéla talajt megfogja?

Köszi! Mindenre van kész ötlete áruház-ból vettem. A rovarhálónak nagyobb a lyuka, mint a szúnyoghálónak, de ez fekete volt, így alig látszik. :) Két rétegben szerintem simán mindent megfog. A normál amazonián Amazonia Powder van, ami elég kis szemű, és az sem hullik át rajta, sőt a Seachem MAtrixCarbon sem, és az is elég kis szemű. De ha jól emlékszem, akkor olyan a doboza, hogy van rajta kis ablak, és meg tudod nézni, milyen háló van a dobozba. :)

A fákat én a GA-s fémvázba próbáltam be (szerintem az 60 literes) és ott egyáltalán nem tűnt úgy, hogy nem fog beférni a 112 literes akváriumba. :alien: De csak fűrészelés után tudtam berakni a fákat... :ROFLMAO:
 
Köszi! Mindenre van kész ötlete áruház-ból vettem. A rovarhálónak nagyobb a lyuka, mint a szúnyoghálónak, de ez fekete volt, így alig látszik. :) Két rétegben szerintem simán mindent megfog. A normál amazonián Amazonia Powder van, ami elég kis szemű, és az sem hullik át rajta, sőt a Seachem MAtrixCarbon sem, és az is elég kis szemű. De ha jól emlékszem, akkor olyan a doboza, hogy van rajta kis ablak, és meg tudod nézni, milyen háló van a dobozba. :)

A fákat én a GA-s fémvázba próbáltam be (szerintem az 60 literes) és ott egyáltalán nem tűnt úgy, hogy nem fog beférni a 112 literes akváriumba. :alien: De csak fűrészelés után tudtam berakni a fákat... :ROFLMAO:
Köszi szépen!

Már rég kerestem ilyet, remélem jó lesz, mert ezzel kicsit előre tudnék dolgozni. :)
A fa nálam nem probléma, simán miszlikbe vágom, de az sem lenne nagy baj, ha kilógna itt-ott. :)
Köszi még 1x!
 
A növénylistával és dekorlistával még el vagyok maradva... :)

Dekorok:

Általános növényes talajba ültetve, elölről hátrafelé (összesen 1,5 liter ADA Amazonia és 0,5 liter ADA Amazonia Powder van az akváriumban):
Dekorhomokba ültetve:

Fára, kőre aggatva, kötve, ragasztva (fentről lefelé haladva)

Minden növényből csak egy doboz van bent. :)
 

:) Köszi! :) Lehet, hogy inkább be kéne tolnom Hozzátok, hogy kattintsatok egy rendes képet.

Találtam a gépen még egy sötétebb képet, ez legalább nem annyira túlexponált. :) De cserébe olyan, mintha zöld lenne a víz, pedig ma kristálytiszta volt. Tegnap beöntöttem a maradék Mosura BT-9-et meg egy kis Stability-t, ezek a következő napon jobb eredményt hoznak, mint a Seachem Purigen. :ROFLMAO:

Amit eddig nem írtam: háttér nincs, csak a fal van mögötte, ettől olyan mintha lenne egy kis mélység hátra, és mintha ott is körbeúszható lenne. :)

IMG_6845_Medium.jpg
 
Köszi szépen!

Már rég kerestem ilyet, remélem jó lesz, mert ezzel kicsit előre tudnék dolgozni. :)
A fa nálam nem probléma, simán miszlikbe vágom, de az sem lenne nagy baj, ha kilógna itt-ott. :)
Köszi még 1x!

Nem tudom, hogy az építős képeken mennyire látszik, de a Red Moor "kosár" teteje az Amazonia felett legalább 1-1,5 cm-el van, ez is biztosítja, hogy nem akarnak kihullani a szemcsék. Így viszont csak nagyobbra növő növények lehetnek, az Acicularis most még olyan, mintha mini lenne, mert az alja nem látszik elölről... :)
 
Ma már azt hiszem nem kezdek bele új témába, de ami késik, az jön. :)

Spoiler alert:
  • fél naposra tervezett, de 3 napos akvárium átalakítás leírása :banghead::eek:
  • Scutariella legyőzése (újból) :devil::wtf::mask:
  • Rejtély, hogy miért szürke az akvárium jobb első sarkában a La Plata a felszín alatt, míg máshol szép sárga :)

Köszi, hogy benéztél! :peeking:
 
Back
Oldal tetejére