• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Princess Evelin

Semmi sem olyan állandó mint a változás :)
A külső atomizer eddig a szívó csőre volt rakva, ezt az új szűrővel nem lehetett kivitelezni :) mert a 2078 túl gyakran légtelenített.
Átraktam a befolyóágra, így a probléma megszűnt, viszont így elég jól "ködösít" az atomizer....:D
Már ki is néztem magamnak egy Sera külső reaktort, remélem az majd beválik(y)
 
Már be is ficcent egy Sera Flore, kicsit hangos, de egyenlőre jónak tűnik a beoldás. Úgy gondolom jó barátok leszünk :D
 
Nagyon ütős a Brokkoli termésed az akiban! Remélem a garnélák kihasználják a bór jótékony hatását, amit a brokkoli rejt magában!:) Gratulálok az akváriumodhoz, szép egészséges ökoszisztéma lett belőle!:)
 
Nagyon ütős a Brokkoli termésed az akiban! Remélem a garnélák kihasználják a bór jótékony hatását, amit a brokkoli rejt magában!:) Gratulálok az akváriumodhoz, szép egészséges ökoszisztéma lett belőle!:)
Köszi:)
ezek olyanok mint a sáskák :-D reggelre semmi sem marad a brokkoliból.
 
Kisebb változások :)
Hygrophila corymbosa 'siamensis' ment helyette jött Ludwigia brevipes. Úgy látom elég lassan nőnek, szerintem jóban leszünk :D
Amióta felfejlesztettem a szűrésemet ill. EI szerint tápozok, szinte alig van algám :rolleyes: Köszönöm, sokat merítettem ebből a fórumból.
PH vezérelt CO2 bevált, vízcserekor kalibrálom, így nem sokat "csal".
6 Hónap TF táp használata után úgy döntöttem, hogy kipróbálok más tápokat is. ADA, Topica ill. GA tápokon gondolkoztam sokat, de végül a dexkill's tápok mellett döntöttem.
2 hete használom, mérem a vasat és a nitrátot, azzal próbálom belőni, hogy még legyen elegendő puffer egyaránt micro és macro elemekből is, de túl sok se legyen.
Carboval leálltam - mivel alig van alga-, már csak helyi kezelésként alkalmazom néha.
Az NO3 teszt mellé lassan vehetek Foszfátot is, mert jött 50db Boraras brigittae és kb. egy óra múlva megy 5-6db Blue Dream garnéláért (úgy gondolom érdekes színfoltot vihet be a jelenlegi csapatba). Úgy gondolom, hogy így már annyi nitrát fog termelődni, hogy külön szükséges lesz foszfátot is adagolnom, de majd meglátjuk.
Páran összeállva rendeltünk egy kevés növényt Indonéziából, én személy szerint pár Bucephalandra-t, amit települtek jövök fotókkal :D
A CRS-ek elég jól elkezdtek szaporodni, érdekes módon nagyon sok a CBS utód, pedig előtte sosem volt CBS-em... nem baj, csak egészség legyen ;)
 
Szerintem ezek az ilyen-olyan hiper-szuper szűrőanyagok egy kicsit túl vannak spilázva. De amúgy azért ezeket raktam bele, mert ez volt otthon :rolleyes: Kiszedtem a közel 14 éve Standby üzemmódban lévő alsópolcosból. Egyenlőre jónak tűnik, ha gond lesz a nitrogén körforgásban azt remélem észreveszem :) Ismervén magamat, ha vennem kellett volna szűrőanyagot is, akkor biztos valami fullos cuccot vettem volna. De egyenlőre jónak tűnik így.
Nem mintha gond lett volna nitrogén körforgásban, de ma volt egy részleges szűrőanyag upgrade:D Csak nem bírtam ki, hogy egy ilyen (számomra) fullos szűrőben, ne a legjobb szűrőanyagok legyenek:rolleyes:
A 2078-ba beficcent 2l ADA Biorio ill. 2l Seachem Matrix. Kb 1-2 hónap múlva még tervezek bele 2l Siporax-ot vagy Matrixtrop-ot, még nem döntöttem el hogy melyik legyen.
Tehát a jelenlegi szűrés sorrend szerint:
1.: Mechanikusan ugyan de csak szűrként funkcionál a garnélavédelem :ROFLMAO: Hosszú Gush-t raktam rá. Nem kell tisztítani, mert a nagy felületnek köszönhetően eloszlik a szívóerő így a csigák/garnélák simán leeszik a ha megtapad rajta valami.
2.: Szivacs előszűrő a 2078 tetején
3.: 2l Sera Biopur Forte
4.: 2l Seachem Matrix
5.: 2l ADA Biorio
6.: Némi vatelin és 250ml Seachem Purigen
7.: végén a gyári perlon

Csapattam a vízbe némi Seachem Pristine-t ill. egy ampulla Prodibio Bio Digest-et remélem nem lesz ammónia tüske ;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére