• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Princess Evelin

Langa Léta

Kertész szaki
Sziasztok,

új vagyok a fórumon így inkább előbb bemutatkoznék (aki esetleg régebben aktív volt az index-es fórumon, ott is ezen a néven "futottam").
Közeledek a 4ik X-hez, gyerekkorom óta akvarizálok, kisebb-nagyobb sikerekkel/kihagyásokkal (utóbbi 12 év szünet volt, képzelhetitek hogy kivagyok már :D )
A jelenleg épülő medencémet a nagyobbik lányom után neveztem el, 70*45*45 (141l) növényes akvárium lesz. Főleg gerinctelenekkel (csigák, garnélák), halakat nem tervezek bele (de természetesen, már fejből vágom, hogy mi menne bele, ha esetleg meggondolnám magam ;)). A növényeket pont ma rendeltem meg, holnap megyek a fákért, hétfőn elvileg kész az állvány, szerdán megyek köveket szedni.... rosszabb mint egy építkezés :wacky:

A technika:
  • Világítás: Odyssea Quad 4x24 W T5 lámpa - 6500K + 4x MoonLed (3 időkapcsolóval)
  • Szűrés: Eheim 2224 (remélem elég lesz)
  • CO2: nagynyomású palack (külső diffúzorral, időkapcsolóval)
  • Víz: RO egy kevés csapvízzel keverve (~3-5°dGH)
  • Táptalaj: Compo Sana vizinövény virágföld (2-3cm)
  • Talaj: JBL Manado (5-7cm)
  • Dekorelemek: vasfák, mangroove, bazalt-sziklák
Növények:
  • Eleocharis parvula mini
  • Marsilea crenata
  • Alternanthera reineckii 'Mini'
  • Vesicularia dubyana
  • Fissidens fontanus
  • Hygrophila corymbosa siamensis
  • Limnophila aquatica
  • Alternanthera reineckii ´Lila´
  • Microsorum pteropus Narrow
  • Anubias barteri var. Nana
  • Anubias barteri var. Angustifolia
  • Nymphaea Lotus (zenkeri)
  • később még valami Bucephalandra meg Cryptocoryne, de ezeket még nem döntöttem el
Állatok:
  • Garnélák
    • Caridina logemanni
    • Caridina serrata
    • Paracaridina sp.
    • Atyopsis moluccensis
Hamarosan dobok fel képeket, ahogy alakulgat a Lay-Out.
A naplót természetesen azért hoztam létre, hogy minél több infót megoszthassak veletek. Ill. várom az építő jellegű kritikákat!
 
csak, hogy valami fotó is legyen
12030312_505867066248325_6334690530267923262_o.jpg
 
Ma elmentem a fákért :) Minimális fűrészelés, 2 óra pakolgatás után megszületett az első terv:

Aranymetszés kiszerkesztve/kiszámolva (a Nymphaea lesz majd a központ), és ha elég magas lesz az aljzat, akkor a két fa "csücske" kint lesz a vízből:D
A fák már kint bubiznak az erkélyen a vödörben :cool:
Holnap megyek sziklákat gyűjteni, de lehet, hogy már nem rakok bele, mert szerintem egy kicsit már zsúfolt lesz...(n)
 
Szia!
Szerintem kicsi lesz a szűrőd ehhez az akvárium mérethez!Én ugyan ezt fél kakaón egy 25 literes medencéhez használom! :)
 
Szia!
Szerintem kicsi lesz a szűrőd ehhez az akvárium mérethez!Én ugyan ezt fél kakaón egy 25 literes medencéhez használom! :)
Hali,
Szerintem is alul lett tervezve, de már egy Aqua Nova NCF 1500 szűri a medencét kb 70%-ra fojtva.
Több változás is lett az eredeti tervhez képest. Összefogom írni, és megkérem valamelyik admin-t, hogy módosítsa az első hozzászólást.
 
Hali,
Szerintem is alul lett tervezve, de már egy Aqua Nova NCF 1500 szűri a medencét kb 70%-ra fojtva.
Több változás is lett az eredeti tervhez képest. Összefogom írni, és megkérem valamelyik admin-t, hogy módosítsa az első hozzászólást.

Nem ismerem,de gondolom,hogy az 1500 az a l/h lehet,akkor már sokkal jobban hangzik!
 
Sziasztok,

úgy gondolom, már régóta kellet volna frissítenem, mert már nagyon sok minden változott a kezdeti vízióhoz képest, de valahogy mindig elmaradt:rolleyes: (persze nem ígérem meg, hogy ezentúl másképp lesz :LOL:)

A technika:
  • Világítás: Odyssea Quad 4x24 W T5 lámpa - 6500K + 4x MoonLed (3 időkapcsolóval) + 2*24W Odyssea (1*6500K +1 * növényes). Tényleg, valaki nem vágja, hogy ezek csövek hány lument tudnak? a gyártó honlapján nem találtam semmi infót...
  • Szűrés: Eheim 2224 (remélem elég lesz) be sem indult a drága, mert használtan vettem és megszívattak :cool:Most egy 1500l/h Aquanova figyel benne (nem vagyok vele elégedett, de pillanatnyilag erre volt pénzem, ha úgy alakul lecserélem valami "rendes" szűrőre. Ill. nem rég raktam még be egy skimert is, jó vásár volt :facepalm:
  • Szűrőanyagok: az üzemenkívűli alsópolcosból kivettem a szűrőanyag egy részét. Sera Biopour/Sera Biopur Forte, szivacs, perlon. De igyekszem haladni a korral, így bele ficcent 250ml Seachem Purigen :D
  • CO2: nagynyomású palack (külső diffúzorral, időkapcsolóval) UpAqua külső Atomizer lett a vége (vegyes érzelmek, de alapvetően nem rossz cucc), 30 bpm, hosszú mérések/beállítások eredménye, állandóan 20-30pmm a CO2 szint (pont ennyit "fogyasztanak" a növények), mikor nem megy a világítás közbe ki be kapcsolgat a szinten tartás miatt. Ha lesz stex veszek rá PH mérős vezérlőt :rolleyes:
  • Víz: RO egy kevés csapvízzel keverve (~3-5°dGH) hát igen, ez nem jött be... magas volt a KH így nem tudtam eléggé lesavanyítani a garniknak a vizet. Visszasózás lett a vége (Salty Shrimp - Bee Shrimp Mineral GH+), így meg túl kevés volt a KH, az ideális CO2 szinttel 6 alá ment a PH :p Mivel tartottam, hogy a nitrogén körforgás kárára ment, ezért egy kevés szódabikarbónával beállítom 2-re a KH-t. Friss mérés: GH 7,5; KH 2,33; PH 6,37 TDS 152
  • Táptalaj: Compo Sana vizinövény virágföld (2-3cm) 3cm lett... kimaxoltam :cool:
  • Talaj: JBL Manado (5-7cm) amennyi időt elcsesztem a tisztításával az elején abból már vehettem volna egy "rendes" talajt :ROFLMAO: Alapvetően kedvelem, színe szép kicsit nehezebb is lehetne...
  • Dekorelemek: vasfák, mangroove, bazalt-sziklák
  • Tápozás: TF Macro, TF Planter, Aqualine Fe, Easylife Carbo
Növények:
  • Eleocharis parvula mini
  • Marsilea crenata
  • Alternanthera reineckii 'Mini'
  • Vesicularia dubyana
  • Fissidens fontanus
  • Hygrophila corymbosa siamensis
  • Limnophila aquatica ezt hamar elajándékoztam, valahogy nem jött be
  • Alternanthera reineckii ´Lila´
  • Microsorum pteropus Narrow már 2x szüreteltem és ajándékoztam el a hajtásokat:D nekem bejön, bár az asszony bele ültette a fülembe, hogy le kell cserélni valami színesre... ötlet?
  • Anubias barteri var. Nana
  • Anubias barteri var. Angustifolia
  • Nymphaea Lotus (zenkeri)
  • később még valami Bucephalandra meg Cryptocoryne, de ezeket még nem döntöttem el
  • Cryptocoryne sp. flamingo (nehezen akar meg indulni, de már hozott pár levelet)
  • Echinodorus quadricostatus (nem győzöm nyírni, meg a hajtásokat elajándékozni)
  • Ludwiga repens 'Rubin' a Limnophila helyett jött, jól érzi magát, fejlődik szép. Annyi bajom van csak vele, hogy túl nagyok a levelei, valahogy emiatt kicsit szúrja szemen...
  • Alternanthera reineckii roseafolia nem rég jött, nehezen akar megindulni, igazából azóta kezdet fejlődni, mióta fejlesztettem a fényen
  • Alternanthera sp. netes vásárlás után kaptam ajándékba, egy igazi ékszer, imádom
  • Rotala indica ritkításból kaptam, kedvelem :D
Állatok:
  • Csigák
    • Tylomelania super orange nem vettem végűl
    • Clithon sp. Thorn ezt sem
    • Neritina natalensis sp. zebra jópofák, eszik az algát ezerrel, cserébe telekulázzák az akváriumot, ill pete hegyek
    • Neritina pulligera mint az előbbi
    • Anentome helena, a migránsok miatt kellettek egy ideig, de már elajándékoztam őket, mert egy részt szeretnék másféle csigát, másrészt olvastam pár helyen, hogy elkapják a garnikat (nekem ez nem tűnik hihetőnek, de jobb félni mint megijedni)
  • Garnélák
    • Caridina logemanni CRS S grade lett a vége. Jópofák, már szaporodtak is. Taiwan Bee is van pár, a Redruby a kedvencem meg a Kingkong :cool:
    • Caridina serrata nem lett végül, mert nem akartam, hogy TiBee szaporulat legyen
    • Paracaridina sp. Super Princess Bee vettem, nagyon jópofák szaporodtak is
    • Atyopsis moluccensis 3at vettem, érdekes figurák:love:

  • Halak
    • Otocinclus vittatus: megérték a pénzüket, igaz az első eresztés egy részét elvitte a CO2, de másodjára már oda figyeltem a szoktatáshoz azóta nincs gond:cool:
    • Boraras urophthalmoides: üaaazzz, mire megtanultam a nevüket :LOL: Nagyon elszaporodtak a cyclops-ok a vizemben, miattuk vettem őket. Kiették a cyclops-okat, rámozdulnak a kisgarnikra, lehet, hogy idővel menni fognak még nem tudom...
Fotók: https://www.flickr.com/photos/136070453@N05/albums
 
Szia! szép nagyon és a techinkád is komoly :D örülök hogy végre találtam valakit aki ilyen szinten űzi és győri :D
 
Szia! Érdeklődéssel figyelem akváriumod indulását, részben azért is mert én is hasonló méretben nyomom. Lehet pár kérdésem?

-Miért választottad ezt a táptalajt? Ez nem mocsári és elsősorban tavi növényeknek van? Mint pl, sásfélék. Remélem beválik, érdeklődéssel figyelem.
- Miért tettél be még 2x24W-ot a 4X24 watt mellé? Ezt részben azért is kérdezem mert ugyan a szűrőd térfogata nagy kapacitású, de azért nem a legcombosabb szürőanyagokat használod. Tudom a növények is szűrnek. De nem félsz hogy a sok fényhez kevés lesz a szűrés így?
Szavaidból azt vettem ki, hogy éjjel is megy a CO2 kapcsolgatva a szintentartás végett. A növények éjjel nem vesznek fel CO2-őt. Világitás bekapcsolása elött 2 órával szokták beinditani a CO2-öt. mert igy aránylag beáll a szint mire kigyullad a lámpa..
Mindenesetre tetszik, hogy kicsit más utat próbálgatsz. Az akváriumod látványa, pedig magáért beszél!
 
Szia! Érdeklődéssel figyelem akváriumod indulását, részben azért is mert én is hasonló méretben nyomom. Lehet pár kérdésem?
Ne hülyéskedj, örülök, hogy végre van valami érdeklődés:)
-Miért választottad ezt a táptalajt? Ez nem mocsári és elsősorban tavi növényeknek van? Mint pl, sásfélék. Remélem beválik, érdeklődéssel figyelem.
Több helyen is olvastam, hogy a "sima" virágföld is teljesen jó az akváriumi növényeknek, ez meg kimondottan vízinövényeknek van, gondoltam egy misét megér :D A legtöbb helyen 1cm-t írnak 5-6cm fedőréteggel, én ezt kimaxoltam 3cm-re, hogy ne merüljön ki 6-8 hónap alatt. De majd az idő megmondja, hogy meddig tart ki.
- Miért tettél be még 2x24W-ot a 4X24 watt mellé?
Láthatod, ez nem egy standard akvárium méret. 45cm szélességre kevés volt a 4x24W, a hátsó növények kúsztak középre, ami elől volt pedig stagnált. Feljebb emelni nem akartam, a plusz 2x24W-al pont le van fedve az akvárium teljes szélessége. Mióta bent van a bővítés, azóta minden bubizik/fejlődik.
Ezt részben azért is kérdezem mert ugyan a szűrőd térfogata nagy kapacitású, de azért nem a legcombosabb szürőanyagokat használod. Tudom a növények is szűrnek. De nem félsz hogy a sok fényhez kevés lesz a szűrés így?
Szerintem ezek az ilyen-olyan hiper-szuper szűrőanyagok egy kicsit túl vannak spilázva. De amúgy azért ezeket raktam bele, mert ez volt otthon :rolleyes: Kiszedtem a közel 14 éve Standby üzemmódban lévő alsópolcosból. Egyenlőre jónak tűnik, ha gond lesz a nitrogén körforgásban azt remélem észreveszem :) Ismervén magamat, ha vennem kellett volna szűrőanyagot is, akkor biztos valami fullos cuccot vettem volna. De egyenlőre jónak tűnik így.
Szavaidból azt vettem ki, hogy éjjel is megy a CO2 kapcsolgatva a szintentartás végett. A növények éjjel nem vesznek fel CO2-őt. Világitás bekapcsolása elött 2 órával szokták beinditani a CO2-öt. mert igy aránylag beáll a szint mire kigyullad a lámpa..
A szinten tartás miatt, hogy minél kevésbé ingadozzon a PH és a CO2. Az általad is leírt módszernél megfigyeltem, hogy nálam akár 0,2-t is esett a PH. Úgy gondolom, hogy nem igazán tesz jót semmilyen élőlénynek a PH ingadozás, sőt mikor indul a fény már minden ott van a növényeknek (táp,fény CO2, mi kell még? :D). Szerintem még egy kis oxigén beoldás nem ártana (Twinstar vagy oxidator), de tudod "a pénz a legkevesebb" :ROFLMAO: Egyenlőre halak/garnélák jól vannak. Oto-val megfizettem a tanulópénzt (R.I.P.:cry: ), de a fórumon leírt módon szoktattam a második eresztést a CO2-höz, azóta nincs gond.
Mindenesetre tetszik, hogy kicsit más utat próbálgatsz.
Próbálkozok, nyilván nem fogom megváltani a világot az ötleteimmel, de úgy gondolom ez viszi előre az embert:rolleyes:
Az akváriumod látványa, pedig magáért beszél!
Örülök, hogy így látod, köszönöm.
Én korántsem vagyok elégedett, de utóbbi időben néha látom az alagút végén a fényt (nem, nem a vonat jön olyankor szembe...:ROFLMAO:)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére