• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Piga csapat - Eweni

Ez a másik kedvencem. Brutális monstrumnak néz ki, erőteljes Riddick feeling! Nagyon jól ki lett használva az akvárium magassága.
Én voltam az első aki odaért a GA-hoz ,de hát ez érthető szerintem.Zöldfülű lévén annyi időt szerettem volna ott tölteni amennyit csak lehet.Reggel fél 9-kor indultam ,jó 2 órás autózás után már ott is voltam.A boltban annyian voltak ,hogy bemenni sem lehetett volna,így kint beszélgettem @talachi -ékkal,míg be nem robogott a kapitányom, @Piga.Megmutatta mire is gondoltak TZ.-vel ,de hamar át is íródott a forgatókönyv,mert a nagy főkő először fekve lett volna bal irányzékkal,de Piga felállította ,innen meg már adott volt a dolog.Aztán kitaláltuk ,hogy ennek a scape-nek meg már jobban állna a magasabb akvárium.Majd jött a kövek kislagozása vízzel ,és 13 óra után felhordtuk a cókmókot.Nem sokkal ezután már csatlakozott TZ.is.Ennyi lenne az előélete az akváriumnak.Mi használtunk a kövek alatt is geotextiliát,meg az üregek kitöltéséhez is a kövek hátuljánál.Piga remek érzékkel forgatta a köveket,némelyik ugy cuppant a helyére.Viszont az idő eszméletlen gyorsan eltelt ,azon kaptuk magunkat ,hogy az akváriumok feltöltve és már este 10 óra van.Remek nap volt.Vissza-vissza-vissza:):LOL:
 
A bal szerintem stimmel, csak nem tette mellé, hogy rendezői vagy színpadi bal. :-D
ja lehet hogy igazad van, tényleg. Viszont amikor mi építettünk, akkor legalább 10 percig kellett magyaráznom, hogy az egész scape-et egy kicsit jobbra kellene tolni, mire az @ozzy meg a @Matyi mind a ketten ilyen értetlen bociszemekkel próbálták meglátni amit én láthatok, mígnem aztán rájöttem, hogy végül is talán célravezetőbb volna balnak hívni az irányt, amire igazából gondoltam. Utána nagyon megkönnyebbülten helyeseltek! :D
 
Piga remek érzékkel forgatta a köveket

Igen, remek érzékkel! Profi a srác! ;) De ugyan ilyen fontos, hogy nagy türelemmel is. Szerintem ez volt a titka, mind a hatvanhárom követ ugyan olyan gondossággal vizsgálgattuk a megfelelő helyre. Tök jó, hogy a végén sem fogyott el a türelmünk, tényleg nem volt olyan kő, amire azt mondtuk, "mindegy, úgy sem fog látszódni". A tömeg arányokra, a kapcsolódásokra és természetesen mintázat "szálirányára" is figyelni kellett. A koncepciót a kollégák találták ki, de ez a fajta berendezés abszolúte a sajátom is. Nekem ez tetszik, hogy maga a koncepció diktálja a következő lépést. Tulajdonképpen csak fegyelmezetten és következetesen végig kell vinni és ha nem fogy el a türelem, akkor valami jó kisül belőle.

Mindezt azért is jutott eszembe kiemelni, mert például letsgoék berendezése pont nem ilyen. Nagyon nagyon tetszik, sőt irigykedek is. De annyira bonyolult számomra, hogy igazából én nem tudnám sosem, hogy mi a következő lépés, hogyan is jön ez így össze. Érdekes dolgok ezek. :)
 
Ez a scape nagyon fotogén. Tényleg látszik rajta a gondos válogatás és a végtelen türelem(y)
 
Ha már talachiékhoz írtam ide is írok néhány sort.

Az egyik dolog ami az egész rendezvényt életre hívta, hogy teljesen új ötleteket megvalósításokat, stílusokat lássunk.
A csapatokat is igyekeztünk úgy választani, hogy változatos legyen és ezt a csapatkapitányok is tovább fokozták, szerintem nagyon színes társaság jött össze. (y)

Ez az akvárium is olyan határokat feszeget, amerre tuti nem mozdultunk volna. Nagyon nehéz dragonból építkezni.
A fotók nem adják vissza a tényleges méreteket. Mert ez is egy magas akvárium és elég rendesen felér a szikla csúcsa.

Szép sűrűn lett ültetve úgyhogy tuti hamar bezöldül majd. @Piga -tól kérdeztem, hogy nem e akart a homokra valami törmeléket vagy valamit, hogy ne legyen ilyen éles határ a dekorhomok és a sziklák között, de nem tervezték.
Ez pl olyan ami talán változik majd a következő hetekben hónapokban, ha ők is úgy gondolják. Lehet egy picit segítene.

A fotózáshoz meg kell majd találni a megfelelő szöget. Talán alulról fotózva lesz a legjobb.

A hátsó növények fejlődésére kíváncsi leszek, mert ez sokat változtat majd a mostani képen (y)
 
A novenyvalasztas eleg erdekes. Pont este gondolkodtam hogy mennyit valtoztat majd a kepen ha bedusul. Izgalmas ez a scape nagyon.
Amugy ha beteszitek a twinstart talan fogkefezni sem kell majd?
 
A novenyvalasztas eleg erdekes. Pont este gondolkodtam hogy mennyit valtoztat majd a kepen ha bedusul. Izgalmas ez a scape nagyon.
Amugy ha beteszitek a twinstart talan fogkefezni sem kell majd?

Lehet a vége az lesz, hogy mindhárom kap egy minit
 
Ha már talachiékhoz írtam ide is írok néhány sort.

Az egyik dolog ami az egész rendezvényt életre hívta, hogy teljesen új ötleteket megvalósításokat, stílusokat lássunk.
A csapatokat is igyekeztünk úgy választani, hogy változatos legyen és ezt a csapatkapitányok is tovább fokozták, szerintem nagyon színes társaság jött össze. (y)

Ez az akvárium is olyan határokat feszeget, amerre tuti nem mozdultunk volna. Nagyon nehéz dragonból építkezni.
A fotók nem adják vissza a tényleges méreteket. Mert ez is egy magas akvárium és elég rendesen felér a szikla csúcsa.

Szép sűrűn lett ültetve úgyhogy tuti hamar bezöldül majd. @Piga -tól kérdeztem, hogy nem e akart a homokra valami törmeléket vagy valamit, hogy ne legyen ilyen éles határ a dekorhomok és a sziklák között, de nem tervezték.
Ez pl olyan ami talán változik majd a következő hetekben hónapokban, ha ők is úgy gondolják. Lehet egy picit segítene.

A fotózáshoz meg kell majd találni a megfelelő szöget. Talán alulról fotózva lesz a legjobb.

A hátsó növények fejlődésére kíváncsi leszek, mert ez sokat változtat majd a mostani képen (y)
Azt gondolom,hogy a törmelékkel még nem késtem el Vik.:)
Kiváncsi leszek a crypora a háttérben.Jó lenne ha beindulna rendesen,mert még nem használta igy senki tudtommal.
 
A kiegészítő kövek témájában egyetértek Viktorral! Valamivel szerintem is meg kellene törni a kontrasztot!
Én még a törmeléknél nagyobb darabokat is el tudnék képzelni a homokban.

Amúgy pöpec! Jó hogy a magas akit választottátok!
 
A kiegészítő kövek témájában egyetértek Viktorral! Valamivel szerintem is meg kellene törni a kontrasztot!
Én még a törmeléknél nagyobb darabokat is el tudnék képzelni a homokban.

Amúgy pöpec! Jó hogy a magas akit választottátok!
Az a helyzet,hogy én is egyet értek veletek,de ott este valahogy bejött a homokos placc.De ha kikeveredek Tör.Bálra mindenképp orvoslom ezt.:)
 
Az a helyzet,hogy én is egyet értek veletek,de ott este valahogy bejött a homokos placc.De ha kikeveredek Tör.Bálra mindenképp orvoslom ezt.:)
Faunán filóztál már főnök????IAPLC-s képen mi mutatna jól???:D
 
Igen, remek érzékkel! Profi a srác! ;) De ugyan ilyen fontos, hogy nagy türelemmel is. Szerintem ez volt a titka, mind a hatvanhárom követ ugyan olyan gondossággal vizsgálgattuk a megfelelő helyre. Tök jó, hogy a végén sem fogyott el a türelmünk, tényleg nem volt olyan kő, amire azt mondtuk, "mindegy, úgy sem fog látszódni". A tömeg arányokra, a kapcsolódásokra és természetesen mintázat "szálirányára" is figyelni kellett. A koncepciót a kollégák találták ki, de ez a fajta berendezés abszolúte a sajátom is. Nekem ez tetszik, hogy maga a koncepció diktálja a következő lépést. Tulajdonképpen csak fegyelmezetten és következetesen végig kell vinni és ha nem fogy el a türelem, akkor valami jó kisül belőle.

Mindezt azért is jutott eszembe kiemelni, mert például letsgoék berendezése pont nem ilyen. Nagyon nagyon tetszik, sőt irigykedek is. De annyira bonyolult számomra, hogy igazából én nem tudnám sosem, hogy mi a következő lépés, hogyan is jön ez így össze. Érdekes dolgok ezek. :)
Köszi de profit soknak érzem.Igyekszem.Az építés előtti napokon agyaltam mit kéne építeni,hogy ne legyen "ciki" a két mestermű mellett.De építéskor ahogy leraktuk az első követ szinte mutatta magát hogyan tovább.
Azt vettem észre,hogy ahogy épült fel a scape egyre nőtt a lelkesedés..köszi srácok..;)
 
Na az én fotóim;)
20634789_714b5a6edf4756b85d6b5a131c8a98f8_xl.jpg
20634781_198f0ee4559f8e9db23d3ebf16050bb8_xl.jpg
20634773_0856823f1885471ae4388ac0f7a50e02_xl.jpg
20634721_1bc433108cb80dabcfb06abcc32f4dc6_xl.jpg

@Piga ez lett a legjobb kép:D:p(ne hagyjuk már veszendőbe):D
20634777_e5dce5c9c57a6e5e6eee28bc58a84bff_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
Nem is kell elkapkodni a hal választást. Inkább a növényekre érdemes koncentrálni. Azon fog múlni sokminden.
 
Back
Oldal tetejére