• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ph-kh, tds-gh

Mégegy kérdés(bár nem ide tartozik):hány órát,és mikor világítsak?
Majd biztosan jönnek a többiek is ötletekkel, de tudtommal ezek csökkentese lagyvizzel lehetseges vagy ioncserelö gyanta hasznalataval. Egyebkent az altalad felsorolt ertekek nem rosszak, vannak ettöl sokkal magasabb KH, GH ertekkel biro csapvizek is. A pH sem rossz, ha 7,2.
A vilagitasra nehez a valasz: sok mindentöl függ. Van-e sok, igenyes növenyed? Van-e CO2 rendszered? Milyen erös a vilagitasod, hany literes hozza az akvariumod?
Egy high tech rendszernel (1W/l vagy 60-70 lumen/l) altalaban 5-6-7 ora a vilagitasi idö. Egy low tech rendszernel, gyengebb vilagitassal lehet ez akar 8-10 ora is.
Több info kellene, es nezd meg az erre vonatkozo topicot is, ott is talalsz hasznos infokat.
 
Köszönöm szépen!

A világításomat 120 led/m szalagból csináltam 2x40 cm-re.20W az 1m-en és 2400 lumen.Egy korábbi tanácsra dimmelem,80%-on megy most,éjszaka 10%-on ment.
30 literes,és azt még érdemes tudni,hogy elég világos,napos a lakás.Most nem süt,ha sütni fog,függönyözöm az ablakot.
Elég sok növény lett végül,de CO2 még nincs.
 
Tegnap este beindítottam az első akváriumomat.

Ha tegnap este indítottad akkor a pH még tud majd feljebb kúszni, attól is függ milyen aljzatot használsz. A 7.2 pedig nem kirívó, attól függően persze hogy milyen élőlényeket szeretnél tartani.

A világításod pedig CO2 nélkül még sok is. :)
 
Tropica substrate és rajta Amazonia light van.
garnélák fogják lakni 6-8 kis 1,5-2 centis halakkal.Még nem tudom,hogy milyenek legyenek.Co2 természetesen tervben van.
Viszont jó az,ha a pH feljebb kúszik?A teszt szerint ábrája szerint ez a határ.
 
Tropica substrate és rajta Amazonia light van.
garnélák fogják lakni 6-8 kis 1,5-2 centis halakkal.Még nem tudom,hogy milyenek legyenek.Co2 természetesen tervben van.
Viszont jó az,ha a pH feljebb kúszik?A teszt szerint ábrája szerint ez a határ.

Az amazonia talaj nem fogja feljebb tolni, sőt inkább lehúzza. Viszont ha az elpárolgott vizet mindig csapvízzel pótlod akkor a GH és KH megindul felfele, és velük együtt a pH is. A pH-t a CO2 viszont majd ha meg lesz akkor az szintén lefele tornássza. Ilyen paraméterek mellett halak tekintetében kb csak z akva mérete, ami kizáró tényező lehet, garnéláknál pedig bármelyik neocaridina faj jó lehet kezdésnek.
 
Az amazonia talaj nem fogja feljebb tolni, sőt inkább lehúzza. Viszont ha az elpárolgott vizet mindig csapvízzel pótlod akkor a GH és KH megindul felfele, és velük együtt a pH is. A pH-t a CO2 viszont majd ha meg lesz akkor az szintén lefele tornássza. Ilyen paraméterek mellett halak tekintetében kb csak z akva mérete, ami kizáró tényező lehet, garnéláknál pedig bármelyik neocaridina faj jó lehet kezdésnek.

Köszönöm szépen! :)
 
Köszönöm szépen!

A világításomat 120 led/m szalagból csináltam 2x40 cm-re.20W az 1m-en és 2400 lumen.Egy korábbi tanácsra dimmelem,80%-on megy most,éjszaka 10%-on ment.
30 literes,és azt még érdemes tudni,hogy elég világos,napos a lakás.Most nem süt,ha sütni fog,függönyözöm az ablakot.
Elég sok növény lett végül,de CO2 még nincs.
Szia! 50%-ra dimmeld vissza a ledeket, amíg nincs CO2 adagolás. Időtartamra elég lehet akár a 6 óra is!
 
Jó reggelt,sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy 3 napos akvárumban normális-e,hogy a pH szint leesett 7,2-ről 6,8-ra,ill. az NO2 picit felment (1mg)?
Lehet,hogy a fehér nyálka okozza,ami a red mooron megjelent?
Szűrőben a szivacsot kimostam (az is elég koszos volt),és öntöttem a vízbe egy kis bacit.
 
Jó reggelt,sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy 3 napos akvárumban normális-e,hogy a pH szint leesett 7,2-ről 6,8-ra,ill. az NO2 picit felment (1mg)?
Lehet,hogy a fehér nyálka okozza,ami a red mooron megjelent?
Szűrőben a szivacsot kimostam (az is elég koszos volt),és öntöttem a vízbe egy kis bacit.
Ha agyagos aktiv talajod van, az huzza le a pH-t. Uj inditasu akvariumnal pedig emelkedik az NO2 szint, az 1 mg/l az mar eleg sok, nyomatni kell a vizcsereket.
A nyalkanak nincs köze a pH-hoz, majd ha lesznek kesöbb algaevök, lelegelik, de vizcserekor le is lehet kapargatni, leszivni.
 
  • Like
Reactions: Ace
Ha agyagos aktiv talajod van, az huzza le a pH-t. Uj inditasu akvariumnal pedig emelkedik az NO2 szint, az 1 mg/l az mar eleg sok, nyomatni kell a vizcsereket.
A nyalkanak nincs köze a pH-hoz, majd ha lesznek kesöbb algaevök, lelegelik, de vizcserekor le is lehet kapargatni, leszivni.
Köszönöm szépen!
 
Jó reggelt,sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy 3 napos akvárumban normális-e,hogy a pH szint leesett 7,2-ről 6,8-ra,ill. az NO2 picit felment (1mg)?
Lehet,hogy a fehér nyálka okozza,ami a red mooron megjelent?
Szűrőben a szivacsot kimostam (az is elég koszos volt),és öntöttem a vízbe egy kis bacit.

Halat még ne tegyél bele, NO2-nek illik nullához közelítenie, elég mérgező lehet. 1 ppm már erre érzékeny halakat elpusztíthat.
 
Halat még ne tegyél bele, NO2-nek illik nullához közelítenie, elég mérgező lehet. 1 ppm már erre érzékeny halakat elpusztíthat.
Nem,semmiképp nem tennék be élőlényt,még akkor sem,ha a vízparaméterek jók lennének.
Igyekszem előbb a problémákat orvosolni,valamint benöveszteni a növényeket.

Köszönöm szépen!
 
Back
Oldal tetejére