• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az "állatorvosi ló"

mennyire adagoltad túl?
nálam a 65 literben hetek óda 2mg feletti az érték, és mindenki jól van [igaz, nem tudom, honnan lesz, mert KH2PO4 már legalább két hete nem kerül bele... :)]
 
Szerintem már így is bőven eleget adagolsz, ne emeld tovább. Viszonyításul nálam 7-7 ml -vel egészen tűrhetően elvan a 182 literes aki:)
lehet, hogy ez csak nekem nem egyértelmű egyébként, de mint számomra nemrégiben kiderült (Nebula Prof. A Híres Vegyész mondta!), hogy egy nyomás =/= 1 ml, hanem egy nyomás a flakonból inkább 2 milli. Én nem ebben a hitben voltam egész sokáig -- talán ez is befolyásolhatja a tápozás mennyiségét, hogy ki mennyire pontosan fogalmaz ezügyben.
 
Ja, és nekem is gyanús ez a sok hal -- ez a centi szabály azért nem ilyen egyértelmű: egy 4 centis platti outputja nem hiszem, hogy annyi volna mint egy 4 centis otonak
 
lehet, hogy ez csak nekem nem egyértelmű egyébként, de mint számomra nemrégiben kiderült (Nebula Prof. A Híres Vegyész mondta!), hogy egy nyomás =/= 1 ml, hanem egy nyomás a flakonból inkább 2 milli. Én nem ebben a hitben voltam egész sokáig -- talán ez is befolyásolhatja a tápozás mennyiségét, hogy ki mennyire pontosan fogalmaz ezügyben.

bakker még a végén elhiszik, hogy értek hozzá, ne égess. :D :ROFLMAO::geek:
 
nálam az 5-5 milliliter az hajszálpontos, kalibráltak a dózispumpák - de persze majd ellenőrzöm azért.

lehetséges a növénytápokat egymással keverni? ha alacsonynak bizonyul a foszfát szintem, keverhetek más forrásból foszfátot a macro táphoz pl? egyszerűbb lenne így megoldani, és az automatikus tápozást sem kellene kézzel kiegészíteni.
 
Ami nekem elsőre feltűnt a paramétereknél,hogy a Gh3 és a Kh 1,ph 6 körül.
Az ideális,ha Full Ro-val cserélsz, 4-5-kh,gh5-7,a ph reggel valamivel 7 fölött,délután,este 6.8
Mivel Manado-d van ,nem is értem,hogyan lehet ennyire lágy a vized?A hét folyamán nem szokott feljebb menni a kh,gh?
A cseppteszt elvileg jó,az akvakertészek zöme ezzel mér.
 
full RO vízzel cserélek, csere után szoktam Salty GH+-al visszasózni 120-150 ppm környékére a vizet. a hét végére már 180 körül szokott állni, de GH/KH tesztet ritkán szoktam csepegtetni, TDS mérővel nézem csak.

gondolkodtam már, hogy a Salty GH+ nem a legjobb megoldás, mert a KH-t minimális mértékben emeli csak, így nem nagyon van a vizemnek pufferkapacitása. rosszul gondolom és maradhat ez, vagy egészítsem ki valamivel?
 
A Salty porozásban nem vagyok otthon.Kérdezd,akik ezt használják.
Nem csak a TDS számít,hanem a kh,gh is.
 
Én porozok. A TDS most éppen 137 ppm(eredetileg 130 csak a táp feljebb vitte)
Mértem egy KH-t a kedvedért.
Eredmény KH:0
Ettől függetlenül nem aggódom, mert már több mint egy éve csak porral sózok vissza. Az akimmal nincsen gond, így én csak a TDS-nek hiszek.
 
Szia,

nekem van SaltyShrimp-től GH+ -om és Sulawesi 7,5 -ösöm is. Ha kevésnek érzem valamiért a KH-t, ami egyébként nekem 0-2, akkor Sulawesi 7,5-össel sózok vissza. Ennek magasabb a GH/KH aránya. Igaz ez nem is oldódik azonnal, kis szemcsék esnek a földre, ha az akváriumba rakod, ha feloldani akarod, akkor meg az edény alján maradnak. (Gondolom ez a rész emeli a KH-t). Néha azért is használom, hátha ezt a fehér valamit bepuszilva jobban nő a csigapáncél. :)
 
Igaz ez nem is oldódik azonnal, kis szemcsék esnek a földre,

Az a fehér csapadék biztosan valami karbonát féle,ezek nem oldódnak vízben.Legalábbis a kalcium karbonát.Feljebb nyomják a kh-t,de teljesen nem oldódnak.
 
Az a fehér csapadék biztosan valami karbonát féle,ezek nem oldódnak vízben.Legalábbis a kalcium karbonát.Feljebb nyomják a kh-t,de teljesen nem oldódnak.

Olyan 1 nap után nekem eltűnik... Vagy feloldódik, kisebb szemcsékre esik, és elviszi a szűrő, vagy a garnélák / csigák betermelik... :)
 
hozzászólásokra hallgatva, és egyéb okok miatt (túl sokat túrnak) átkerültek a plattik egy másik, közösségi akváriumba. az állomány így 10 vörösneon és 6 amano garnéla. vörös neonból 20-as létszámot céloznék meg (10 nagyon kevésnek tűnik 96 literbe), amanoból is 10 körül gondoltam. ez így nem lesz túl népes, ugye?
 
hozzászólásokra hallgatva, és egyéb okok miatt (túl sokat túrnak) átkerültek a plattik egy másik, közösségi akváriumba. az állomány így 10 vörösneon és 6 amano garnéla. vörös neonból 20-as létszámot céloznék meg (10 nagyon kevésnek tűnik 96 literbe), amanoból is 10 körül gondoltam. ez így nem lesz túl népes, ugye?

Nálam 13 vörös és 5 normál neon van 100l-ben és nem tűnik soknak. 8 amano van, de fel sem tűnnek.
 
sikerült szereznem JBL PO4 tesztet, meg is csináltam gyorsan egy mérést, .8 és 1.2 között van a színskála szerint. ha jól emlékszem, 0.5 lenne az ideális. hogyan tudom csökkenteni? túl sok foszfát okozhatja az algásodást?

a zöld alga most úgy néz ki fénykorát éli, egyre inkább látszik a dekorokon, és a mohákon, de nyomokban a parvulán is megtelepedett.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére