• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az "állatorvosi ló"

az alga továbbra is nő, lassan egybefüggő zöld köddé válik az összes növény és dekor.

a plantedtank algae guide-ja szerint alacsony tápanyagszint okoz ilyet, vagy alacsony co2 szint, esetleg gyenge áramlás. a co2 biztos nem alacsony, az áramlás is látszólag rendben van, de a tápanyagszintet meg tulképp most csökkentettük le.

egy 20 literes, co2 beoldású, ~.75 watt/liter körüli parvulával, ludwigiával beültetett garnélás medencém heti 1-1 micro/carbo nyomással megy most (és így hagyta abba a durva algásodást), vajon itt is ez lenne a megoldás?
 
3 napos blackout kezelés jutott még eszembe, segíthet?

ha igen, utána milyen tápozási mennyiségekkel, mennyi világítássak induljak újra?
 
valaki mondjon A-t vagy B-t légyszi, mert ma már ez várt mire hazaértem:

ND3_3648.jpg

ND3_3651.jpg
ND3_3656.jpg
 
Blackoutot neki.

Utána mehet a rendes világítás és tápozás

ma reggel indult a folyamat, vízcsere megvolt, növénytáp, co2 leállítva, két hatalmas pokróccal lefedve (benéztem alá, vaksötét volt).

3 naposra terveztem, az elég lesz, vagy toljam ki hosszabbra?

újraindításkor a "rendes világítás és tápozás" alatt 7 órás világítást és 5-5 ml tápozást értesz, vagy azért kisebb mértékkel kezdjek? (pl 6 óra, és csak 3-3ml)
 
3 napos elég.

Én csak full tápot full fényt használok. Ebben hiszek.
De sokan használják a fokozatosságot. Több út vezet a sikerhez :)
 
nos, megvolt a menet, ma reggel lerántottam a leplet.

a rotala wallichii és a ludwigia durván nőtt, a cypherus viszont sárgult sokat. szemre a reineckii is nőtt felfelé, de mintha az alsóbb részeken pusztulást mutatott volna. nem kapcsoltam még világítást, 14 órakor lesz majd fény, akkor látszani fog jobban minden.

az alga ~90%-a eltűnt, a redmooron látszik még itt-ott, a növények mintha teljesen megszabadultak volna tőle. 50% vízcsere megvolt, a vízben úszó elhullott leveleket kiszedegedtem, vízcsere után beadagoltam 5-5 ml microt, macrot, carbot. a fény 7 órára van belőve naponta, 14-21 óra közé.
kihagytam valamit, van még extra tennivaló? kicsit aggódom, hogy ugyanaz(oka)t a hibá(ka)t követem el mint először, és visszaáll minden...
 
a rotala wallichii és a ludwigia durván nőtt, a cypherus viszont sárgult sokat. szemre a reineckii is nőtt felfelé, de mintha az alsóbb részeken pusztulást mutatott volna.
A sárga részek visszazöldülnek.A meg természetes,hogy egy kissé megnyurgulnak a fény hiányában,de az is helyre jön majd.:)

kicsit aggódom, hogy ugyanaz(oka)t a hibá(ka)t követem el mint először, és visszaáll minden...
Én lehet,hogy óvatosabb lennék a fénnyel és legalább 1,1.5 órával kevesebbet tolnék az első héten.:)
 
a pogostemon helferik egy része teljesen elhalt, kifakult szürkés masszaként lebegnek a levelek a tövön. kiszedtem amit tudtam, illetve a reicneckii-t is rendbe tettem, leszedtem az elhalt részeket, és újraültettem az "egészséges" darabokat. erősen hiánytünetesnek tűnik a növény, lyukasak a levelek. meg úgy növekedés jeleit nem igazán mutatja.
 
a blackout alatt az ecsetalga új erőre kapott (gondolom a co2 hiány miatt), de azt vszeg kordában tudom tartani majd carboval, viszont jön vissza a "szőrösödés".

egyelőre nem akkora a vész mint blackout előtt, de láthatóan növekszik. mit tudok tenni hogy elkerüljem? (az amanok szorgosan csipegetnek, és egy másik akváriumból hoztam haza 6 red cherry-t erősítésnek)

a világítás most 6 óra, a táp 5-5ml, ahogy Viktor javasolta. (illetve a macro kicsapódása miatt mindkettő hígítva lett 1:1 arányban RO vízzel, így 10-10 ml/nap)
 
az ecsetalgát sikerült carboval pusztítani, és a zöld alga is visszaszorulni látszik, bár azért leveleken még bőven van. gondolom a 12 fős amano csapat segít legtöbbet, mert azért itt-ott még megvetette a lábát, most pl az aljzaton látszik egy kevés.

a vízfelszín ma fehéres hártyával fogadott, nagyrészét papírtörlővel leszedtem. a túletetésre figyelek, mi okozhat még ilyet?

más: a pogostemon helferik hanyatlásnak indultak, a pár napja egészséges példányok is kezdenek fakulni, puhulni. a reineckii sem tűnik úgy, hogy erőre akarna kapni, mi kell ezeknek, hogy tudom megmenteni őket? a parvula sem akar beindulni, illetve az acicularis is pár tőnél fakulni-sárgulni kezdett (remélem az csak levélváltás)

viszont ha csak el nem rontottam a mérést, a foszfát szintem viszonylag magas, 1.8 ppm legalább.
 
acicularis elkezdett levelet váltani, ha jól nézem, érdemes most megnyírni? vagy kell azt egyáltalán?
 
75110-spongebob-square-pants-nobody-cares.jpg


alakulnak a dolgok azért, a parvula elindult, a zöld alga minimális szintre szorult vissza. az ecsetalga fel-fel bukkan köveken, de gyorsan carbozom, hogy eltűnjön. a reineckii elkezdett új leveleket hozni, a cypherus is zöldül.

azért ha a fenti kérdésekre lenne valakinek ötlete (acicularis, hártyás felszín) ne tartsátok magatokban :)
 
azért ha a fenti kérdésekre lenne valakinek ötlete (acicularis, hártyás felszín) ne tartsátok magatokban

Én a magam részéről nyírtam már az acicularisom, most olyan jó 20-30cm-es, úgyhogy nagyon nem viselte meg.

A hártyás felszín, ha jól tudom, a növényi bomlástermékeken elszaporodó baktériumok miatt van (talán ezért is érdemes eltávolítani mielőbb a bomló emers leveleket). A legjobb orvosság rá egy skimmer, nekem eheim van, tökéletesen bevált.
 
akkor kihagyom a nyírást, alapból nehezen férnék hozzájuk a kövek között, és nem jelentős a levélváltás (meg szépen sűrűsödik, öröm nézni)

nincs most igazán bomló levél/növény az akváriumban, kiszedtem minden elhalt darabot. egyelőre arra számítok, hogy a hártyásodás magától megszűnik (valamiért a carbohoz kötöm, azóta van, hogy azt elkezdtem alkalmazni), de ha nem múlik, akkor beújítok egy skimmert én is.
 
akkor kihagyom a nyírást, alapból nehezen férnék hozzájuk a kövek között, és nem jelentős a levélváltás (meg szépen sűrűsödik, öröm nézni)

nincs most igazán bomló levél/növény az akváriumban, kiszedtem minden elhalt darabot. egyelőre arra számítok, hogy a hártyásodás magától megszűnik (valamiért a carbohoz kötöm, azóta van, hogy azt elkezdtem alkalmazni), de ha nem múlik, akkor beújítok egy skimmert én is.

Ebben az akváriumban az indítás óta nem nyírtuk az Acicularist. Működik így is úgy is. Nekem otthon kicsit lassan regenerálódott nyírások után.
Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére