• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ph-kh, tds-gh

Mekkora akváriummal indulsz? Kitaláltad , hogy fogod adagolni a pH down port? Milyen pH -ra tervezed beállítani az akváriumot?? Használsz majd Co2- ? Nekem még nincs Co2 beüzemelve , de kb 3 hét múlva update-elem a akváriumot egy naygnyomású Co2 rendszerrel...Várom tapasztaltaidat....

55 l-es az aki, RO vizbe előre (beöntés előtt) fogom belőni a ph-t a down por segítségével folyamatos méréssel és úgy 6,4-et célzok meg először a CRS/CBS-eknek. CO2 van, elosztom a két aki között.
 
55 l-es az aki, RO vizbe előre (beöntés előtt) fogom belőni a ph-t a down por segítségével folyamatos méréssel és úgy 6,4-et célzok meg először a CRS/CBS-eknek. CO2 van, elosztom a két aki között.


Nekem az a tapasztalatom, hogy RO víz visszasózva CO2-vel nem hogy magas a pH, hanem annak örülök, 6 felett van...

Gondolod, hogy szükséges vagy tapasztalat?
 
Nekem az a tapasztalatom, hogy RO víz visszasózva CO-vel nem hogy magas a pH, hanem annak örülök, 6 felett van...

Gondolod, hogy szükséges vagy tapasztalat?

Nekem 7 a ph-m a sima RO víz esetében. A CO2 csak pötyögne az akiban a garnélák miatt, így arra nem támaszkodhatok, így kell a por :D
 
Sziasztok!

Használtam a keresőt, olvasgattam is, de nem találtam arra információt hogy az ADWA TDS AD 31 műszer szondája mennyi ideig használható. Neten mindenhol azt írják, hogy cserélhető a szonda (elektróda), illetve erre kevesebb a garancia, de nem találtam egy helyet sem, ahol ezt ténylegesen meg lehetne vásárolni, illetve írnák, hogy mennyibe kerül, hiszen ez a műszer lelke.

Segítséget előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Használtam a keresőt, olvasgattam is, de nem találtam arra információt hogy az ADWA TDS AD 31 műszer szondája mennyi ideig használható. Neten mindenhol azt írják, hogy cserélhető a szonda (elektróda), illetve erre kevesebb a garancia, de nem találtam egy helyet sem, ahol ezt ténylegesen meg lehetne vásárolni, illetve írnák, hogy mennyibe kerül, hiszen ez a műszer lelke.

Segítséget előre is köszönöm!
Szia!
Csak meghibásodás esetén kell cserélni a szondát. Van elérhetőségem, ahol 6ezerért kapsz az ad 31-be fejet. Ha érdekel, dobj egy pü-t.
 
Szia!
Csak meghibásodás esetén kell cserélni a szondát. Van elérhetőségem, ahol 6ezerért kapsz az ad 31-be fejet. Ha érdekel, dobj egy pü-t.
Szia! Köszi szépen! Érdekelne az elérhetőség, írnék privet, de még tojáshéj a fenekemen, és még nincs rá jogom sajnos.
 
Sziasztok!

Közel egy éve nem mértem meg a csapvizünk TDS-ét, mindig csak a RO-t és a visszasózott állapotot mérem, de ma kíváncsiságból rámértem... Kicsit meglepett, hogy 437-es TDS-t kaptam... :confused: :nailbiting: Régebben valahol azt olvastam, hogy 500 az egészségügyi határérték, ami innen már nincs túl messze... Mivel jobb témát nem találtam, ezért itt tenném fel a kérdést, hogy Nálatok mennyi a csapvíz TDS-e? (Jah igen, ezt egy 9 éve épült családi házban mértem, tehát nem 100 éves csövekkel. A mérőm jó, mert a RO vízre jó értéket ad vissza, és a mérő és a teszt vizet tartalmazó pohár is tiszta volt.)
Kíváncsiságból rámértem az aktívszenes vízszűrő kancsó vizére is, ami 440-et adott... :) Itt abba is hagytam a méregetést. :)

Előre is köszi a válaszokat! :)
 
Sziasztok,

köszönöm a gyors válaszokat. :) Csak kíváncsi voltam, hogy az amerikai, 500 ppm-es ajánlott maximális értéket csak nálunk közelíti meg a víz, vagy mindenhol ilyen...
 
Sziasztok,

köszönöm a gyors válaszokat. :) Csak kíváncsi voltam, hogy az amerikai, 500 ppm-es ajánlott maximális értéket csak nálunk közelíti meg a víz, vagy mindenhol ilyen...
Ha itt élnének, akkor náluk sem annyi lenne a maximum. :p
 
Sziasztok,

köszönöm a gyors válaszokat. :) Csak kíváncsi voltam, hogy az amerikai, 500 ppm-es ajánlott maximális értéket csak nálunk közelíti meg a víz, vagy mindenhol ilyen...
A magasabb érték sem a világ vége, ha nem csak és kizárólag azt iszod. Van egy-két olyan ásványvíz, hogy kiöntöd a pohárba és koppan, azokra is csak annyi van írva, hogy melegüzemben dolgozók nem fogyaszthatják, és állandó fogyasztásra nem javasolt. De ha rendszeresen iszol mondjuk narancslevet is, akkor már belefér ez is.
 
Sziasztok!
RO víz esetében milyen ph emelkedésre számítsak egy nap alatt? Ma készítettem, a holnapi vízcseréhez 20 l-nyit és volt időm méregetni. Miután lejött a víz, a mérőm 5,4 ph-t mutatott. Most megmértem megint, már 5,9-részt változott. Felcsúszik a sima csapvíz értékére? Méregetnem kell sajna, mert ma is 7,1 volt a CRS akimban az érték és az amazonia sem húzza lefelé. Van benne tőzeg is, de lehet hogy kevés. Szereztem csersavat is, ph down is van itthon, de valahogy mégis visszakúszik az érték. Köszönöm!
 
Hello mindenkinek,kérdésem lenne hozzátok,hogy a 3 napja cserélt vizem(vasárnaponként szoktam 50%-ot,de most a héten keddre csúszott:mad:)mitől mutat ilyen értékeket:gh 16 ,kh20 tetra 6in1 teszttel.A többi érték jó.Lehet ez az ingadozó co2-től?vagy más lehet a háttérben?(rohadt mágnesszelep tervben van már (n))
 
Hali! Extrém kérdésem lenne. 1 hete indítottam új akváriumot, bejáratott szűréssel. Brutálisan lágy a csapvíz náluk, így az amazóniával a víz ph ja lement 5,4re! A kh az fix 3. CO2 éppen csak pötyög, 1 bubi/sec. Mennyire káros ez a halakra? Ma szeretném őket visszatenni.
 
Hali! Extrém kérdésem lenne. 1 hete indítottam új akváriumot, bejáratott szűréssel. Brutálisan lágy a csapvíz náluk, így az amazóniával a víz ph ja lement 5,4re! A kh az fix 3. CO2 éppen csak pötyög, 1 bubi/sec. Mennyire káros ez a halakra? Ma szeretném őket visszatenni.

Semennyire, ha nem olyan halaid vannak ami magas pH-t kedveli.
Lehet a pH teszted is csal kicsit.

Az ilyen alacsony pH inkább a bio szűrést gyengíti. Jó lenne azért 6 közelébe hozni legalább.
 
Back
Oldal tetejére