• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Pepe variációk (225l)

pepe0419

VIP kertész
Újraindítom az akváriumot.
Elől a fák között Buce és Anubias Barteri petite, nana lesz, hátul stemk (Rotala, Pogo, Pinnatifida, Bacopa), Alternanthera reineckii 'Mini', Staurogyne repens, Juncus repens, a sziklák szélén MC.
Eddig így néz ki:

20220131_180654.jpg

vagy

20220131_175717.jpg

Hátul, oldalt:

20220131_175725.jpg

20220131_175735.jpg


Hátul alulra megy apró lávakő, tetejére geotext, arra a régi Amazonia, majd táptalaj és friss Amazonia.

Nem fogok naplózni, max néha teszek fel képeket.

Növényem az indításhoz van bőven, főleg Buce és Anubias.
 
Tetszenek nagyon a vizes ágak és az elrendezés is, a “vagy” változat kicsit jobban, mert aszimmetrikusabb én erre még ráerősítenék kicsit, elvennék egy ágat valamelyik harmadoló pont körül, hogy szabadon láthatóvá váljon mögötte a növényzet.
Ha nem, így is jó lesz, a berendezéshez szőlő tőkét használtál?🙂
 
Tetszenek nagyon a vizes ágak és az elrendezés is, a “vagy” változat kicsit jobban, mert aszimmetrikusabb én erre még ráerősítenék kicsit, elvennék egy ágat valamelyik harmadoló pont körül, hogy szabadon láthatóvá váljon mögötte a növényzet.
Ha nem, így is jó lesz, a berendezéshez szőlő tőkét használtál?🙂
Köszi, melyik ágak elvételéd javaslod, balra a keresztezők? Amúgy nekem a középen magas ágat is bejöttek, de lehet, hogy sok lenne.
És igen, szőlő a nagyobb része, de van 1 vasfa is :)
 
melyik ágak elvételéd javaslod, balra a keresztezők
Próbálgatni kellene, most nincs nálam laptop, hogy megnézzem melyiket. Most úgy tűnik, hogy a jobb oldalon a keresztezők mellett balra az elsőt venném ki, (az egy vékonyabb ág, egy nagyobb tönkkel) mert ott megmaradna talán a helyén az a lapos ív, ami elég szép.🙂
 
Próbálgatni kellene, most nincs nálam laptop, hogy megnézzem melyiket. Most úgy tűnik, hogy a jobb oldalon a keresztezők mellett balra az elsőt venném ki, (az egy vékonyabb ág, egy nagyobb tönkkel) mert ott megmaradna talán a helyén az a lapos ív, ami elég szép.🙂
holnap megnézem :) hétvégén lenne az ültetés, addig szabad a varia :)
 
Ilyesmire gondoltam, nem tudom jobb lett-e:
 

Attachments

  • 115880-820089b14da2930875ec2238c5f8d96a.jpg
    115880-820089b14da2930875ec2238c5f8d96a.jpg
    265.3 KB · Megtekintések: 36
Köszi. Nem rossz így sem, bár nekem jobb szélről (a kígyófejű ág mellől) hiányzik valami :) Megnézem este. A fák mögött duplán rakott bazalkocka van, lehet, hogy ennyire nem tudom lesüllyeszteni, van egy laposabb kockakövem, kicserélem.
Szándékosan azt a képet módosítottad, amelyen középen ott vannak a magas ágak? Mintha tegnap azt írtad volna, hogy a másik a jobb :)
 
Szándékosan azt a képet módosítottad, amelyen középen ott vannak a magas ágak?
Igazodtam hozzád, mert mintha neked meg az első jött volna be. Ha ennyire nem tudod lesüllyeszteni a jobb oldalt, akkor inkább hagyd az egészet, mert nem fog mutatni. Ahol hiányt érzel, ott majd lehet gazdagabban növényezni, a legfontosabb, hogy úgy csináld, ahogy neked tetszik.:)
 
Na feltöltöttem lávakővel, táptalajjal régi és új Amazoniával. Növényesítés péntek-szombat. Elöl még nem tudom mi lesz. Dekor homokot gondoltam.
Bal oldalon a hosszú ágak közül a vékonyat lehet, hogy kivágom.
 
Félig feltöltve, beültetve.
20220205_191422.jpg20220205_191431.jpg

Növények:
Pogostemon erectus
Rotala sp. Green
Rotala rotundifolia
Hygrophila pinnatifida
Bacopa australis
Bacopa caroliniana / amplexicaulis
Micranthemum Monte Carlo
Alternanthera reineckii Mini
Rotala Vietnam Hra
Ludwigia palustris
Anubias Barteri "Nana"
Juncus Repens
+1 valami stem féle a wabiból :)

Néhány ág megmozdult, így súlyozom őket bazalttal.

Holnap feltöltés, szűrő takarítás és átköltözés.

Tartok tőle, hogy komoly harc lesz a növények között és lesznek vesztesek.
 
Majdnem feltöltve. Kicsit még zavaros, de a szűrő reggelre letisztítja, remélem. Direkt nem pucoltam ki, hogy sok hasznos baci kerüljön bele. Halak, garnélák 1-2 nap múlva költöznek.
 
Ma átköltöztek a halak (14 neon, 4 razbóra, 6 páncélos harcsa) és egy rakás CBS. Még jön 30 neon, 5 pandaharcsa és 5 almacsiga. Van még kb. 100 CBS az átmeneti akváriumban, lassanként átköltöznek.

A fák taknyosak, a víz kicsit még zavaros (tegnap szűrőt takarítottam), remélem a takarítóbrigád megoldja.

20220209_193206.jpg
 
Csőcsere megvolt, 2 db 865s T5 39W, 1 db Grolux 39W. Leengedtem 10cmre a vízfelszíntől.
Még picit zavaros, de a takarítók 99%-os munkát végeztek, takony szinte sehol a fákon.

20220210_180319.jpg
Egy csomó garnéla páncél van alul, valószínűleg a víz változás miatt.
 
A nagyba beköltözött 30 neon, 4 pandacory.

A bettás még beüzemelés alatt, halacska 1 hét múlva érkezik. Addig néhány garnélát teszek majd át. CO2 egyelőre nincs. Egy Chihirios LED érkezik még rá a neon helyett.

Egy kosszal kirámoltam a wabit is, és a maradék növényekből újraindítottam.

Márciustól jön a csendes üzemeltetés, és a kinti munkák :)
 
Back
Oldal tetejére