• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paracheirodon innesi - Neonhal

Semmi probléma nem volt a 3-4 nap alatt! :)
Sőt, még jót is tett a távollétem az új lakóknak: a magára hagyott akváriumban a halak megnyugodtak, megszűnt az ideges bújkálás. A rákokkal is jól kijönnek, bár továbbra is probléma, hogy etetéskor ott leselkednek az amano-k, és minden lehulló lemezes eleséget lecápáznak :/ Ennek ellenére, nem rohamozták meg a kaját a halak, amin meg is lepődtem.
 
Sziasztok !

Azt szeretném kérdezni, hogy neon halak mellé ajánlott e a boraras brigittae?Milyen halakat ajánlottok a neonok mellé, egy 50 l medencébe?
 
Szia.
Egy 50 literesbe inkább csak a "brigiket" ajánlom, és a neonokat nem, mert nekik kicsi lesz a kiúszó tér.
 
Van itt köztetek valaki aki szokott vagy szaporított már neonhalakat mert érdekelne a dolog?Meg köszönném ha valaki leírná hogy csinálta mert a neten nincs valami sok részletes írás róla!
 
Van itt köztetek valaki aki szokott vagy szaporított már neonhalakat mert érdekelne a dolog?Meg köszönném ha valaki leírná hogy csinálta mert a neten nincs valami sok részletes írás róla!

Csak néhány találat:
Neonhal, neonhal napló, neonhal szaporítás: Neonhal szaporítása
Neonhal, a békés akváriumi csapathal - Édesvízi fajok
http://diszhal.info/Paracheirodon_innesi.php
DIYhal - Vörös neonhal

A lényeg, hogy nagyon lágy víz kell, pH 6 körül és sötétség.
 
Köszi ezeket már olvastam saját tapasztalat érdekelt volna de rájöttem hogy inkább dániót kellene szaporítanom annak nem kell lágy víz kezdésnek jobb lesz :D
 
Sziasztok pár hónapja vettem a másik oldalon neon halakat 20db-ot amiből kb 16-18 db van meg guppyk társaságában. 40 db volt belőlük mára csak pár darab van a guppykból a neonokból 1-2 hetente egy el hullik.A neonokat megfigyelve függőleges úszás illetve el bújnak.A guppykat csak meghalva találom szét málódva kérdés mi lehet a gond?
 
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata arról, hogy a dominóharcsa (Pimelodus pictus) milyen viszonyban van a neonhalakkal? Bántja őket?
Köszi :)
 
Sziasztok! Most szeretnék egy akváriumot kislányomnak berendezni ,nagyon odavan a halacskákért .Tetszenek a neonhalak.Szeretném a tanácsotokat kérni.Olvastam h a neonhal csapatban érzi jól magát,kb. hány db-ot célszerű vásárolni.Tisztába vagyok h az akvárium méretétől függ :) akvárium nem tudom pontosan hány literes anyumnál porosodik ,rég nem volt benne élet ,de olyan 80-100 L körüli lehet.7-8 neon is csapatnak számít ,vagy inkább több legyen ,szeretnék másfajta halakat is.Köszönöm a segítséget előre is.
 
Sziasztok!
Sajnos ma vettem észre ,hogy az egyik neonhalnak az egész hátsó farkuszónyát teljesen lecsípkedték :( reggel még meg volt neki .Nem tudom melyik hal bánthatta ,mert nem került új lakó az aksiba :( De úszkál nem venni észre rajta ,hogy különösebben zavarja vagy hátráltatná bármiben.Kérdésem az lenne,hogy visszanő neki vagy ilyen szépséghibás marad? :( volt már valakinek hasonló esete?Köszönöm a választ előre is!
 
Sziasztok ! pár napja vettem észre hogy a neonhalaimon fehér pöttyök jelentkeztek ,mi lehet ennek az oka ?
 
Sziasztok!
Sajnos ma vettem észre ,hogy az egyik neonhalnak az egész hátsó farkuszónyát teljesen lecsípkedték :( reggel még meg volt neki .Nem tudom melyik hal bánthatta ,mert nem került új lakó az aksiba :( De úszkál nem venni észre rajta ,hogy különösebben zavarja vagy hátráltatná bármiben.Kérdésem az lenne,hogy visszanő neki vagy ilyen szépséghibás marad? :( volt már valakinek hasonló esete?Köszönöm a választ előre is!
Néhány hét alatt visszanő, de ilyenkor nagyobb a fertőzésveszély. Pici sót/vitamint érdemes adagolni akár a közös akváriumba, akár kivenni 1-2 hétre.
 
Néhány hét alatt visszanő, de ilyenkor nagyobb a fertőzésveszély. Pici sót/vitamint érdemes adagolni akár a közös akváriumba, akár kivenni 1-2 hétre.
Szia! Köszönöm a választ!!! :) Igen már picit látszik,hogy nő vissza.
 
Értem és ezt a kezelést hogy kell csinálni ?
Szia!
Ha darakór hipermarketekben lehet kapni 400-500 ft ért Neptum Parakill turbót remélem jól írtam pl. Aushanba is kapható.Ilyenkor az egész akváriumot kezelni kell.Szerintem érdemes kivenni a fertözőtt halat és külön kezelni ,hogy amikor leesnek az élősködök ne mehessenek rá másik halra,de fontos ,hogy amiben volt kezelni kell ,mert fertőzöt az egész akvárium.A neon halaknak ebből a szerből a fele kell az előírt adagból ,mert érzékenyek rá,meg tehetsz egy kis sót is az aksiba.
 
Back
Oldal tetejére