• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paracheirodon innesi - Neonhal

hello

az lenne a kérdésem hogy miért kergetik egymást a neon halaim?
54 literes akvárium
8 neon, 1 vörös neon, 1 géb, 2, L144-es anci valamint amanok és redcherryk.
a világításom 2x 24 watt
köszi
Dávid

Szia!

Élvezik az életet, szerintem elég játékos halak. Nekem cc. 45 db van. Néha csoportban úsznak, néha az egyik elkanászosodik, és gondolkodás nélkül el kezdi kergetni a körülötte lévőket.
Most, hogy a vizük kezdi megközelíteni a normálisat (pH, GH, kH) (fekete vizük biztos nem lesz) Azóta megfigyeltem, hogy egy páran násztáncot járnak. Eddig csak a hímek rivalizáltak egymással.
szerintem ez természetes viselkedés náluk, akkor aggódj, ha nem lesznek hrtelen aktívak;)
 
hello

az lenne a kérdésem hogy miért kergetik egymást a neon halaim?
54 literes akvárium
8 neon, 1 vörös neon, 1 géb, 2, L144-es anci valamint amanok és redcherryk.
a világításom 2x 24 watt
köszi
Dávid

Az 54 literes akvárium igazból elég kicsi a neonhalaknak. Ők szeretik a hosszú kiúszó tereket, általában 90-100 cm hosszú aksikban érzik jól magukat.
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan hely, ahol lehet venni, vagy csak megtekinteni egy ilyen fátylas csodát. Nem mindenképpen venni, hanem megnézni szeretném...
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan hely, ahol lehet venni, vagy csak megtekinteni egy ilyen fátylas csodát. Nem mindenképpen venni, hanem megnézni szeretném...
Én Szegeden voltam egyszer egy tenyésztőlél és ott láttam ... hát nekem nem tetszet és szegénynek szenvednie kell az uszonyaival olyan mint egy vitorla...
 
Köszi. Mondjuk annyira nem életem célja, hogy lássak egy ilyen példányt, de érdekességnek jó lenne :D Mondjuk csak képen is :)
 
Az természetes elöregedés vagy betegség lehet, hogy időnként 1-1 neon lefogy, olyan lesz, mint egy aszott öregember. Még a háta is görbének tűnik. Ezután vélhetőleg ammóniává redukálódik az akváriumban. Nem tömeges, és nem hirtelen a fogyás. Más halon nem látok gondokat.
 
Az természetes elöregedés vagy betegség lehet, hogy időnként 1-1 neon lefogy, olyan lesz, mint egy aszott öregember. Még a háta is görbének tűnik. Ezután vélhetőleg ammóniává redukálódik az akváriumban. Nem tömeges, és nem hirtelen a fogyás. Más halon nem látok gondokat.
Ez természetes elhullás. Nálam 2 generáció úszkált az akváriumban, az első már elkopott. Minden 1-2 hétben volt egy "aszott vénember" elhullás, a fiatalabbak azóta is jól vannak, pedig mostanra már bizony Ők sem fiatalok...
 
Sziasztok,

Egy sürgős kérdésem lenne: nagyon nagy gond, ha 3 napig nem kapnak enni a neonhalak?
Köszi előre is!
 
Kinek mit, szerintem ez sok mindentől függ és egy elzsírosodott hal nem biztos hogy olyan egészséges mint egy kicsit vékonyabb barátja, fajtársa. Nem lesz semmi bajuk 3 naptól hiszen az Amazonas medencében sem biztos hogy esznek minden nap, és mégis megvannak és sokasodnak.
 
Mit jelent a jól táplált?

Nem arra gondoltam, hogy zsírgolyó, hanem arra, hogy rendszeresen etetve van. Vagyis ha egyébként naponta eteted a halaidat normálisan, akkor a három nappal semmi gond nem lesz; amikor újra adsz nekik enni, bármit megesznek majd :D (de a legutolsó csak vicc volt...)
 
Nem arra gondoltam, hogy zsírgolyó, hanem arra, hogy rendszeresen etetve van. Vagyis ha egyébként naponta eteted a halaidat normálisan, akkor a három nappal semmi gond nem lesz; amikor újra adsz nekik enni, bármit megesznek majd :D (de a legutolsó csak vicc volt...)

Ma vagy holnap hozom el őket a boltból és a szombat-vasárnap-hétfő maradna ki. Ezért akadékoskodtam ennyit... :) Gondolom a boltban nincsenek túletetve.
 
Szia Árpi!

Gondolom a boltban nincsenek túletetve.
Ki fogják bírni károsodás nélkül!
Kísérlet alapján egy Ezüst kárász 147 napi éhezés után szenderült jobb létre.
Egy kis testű hal persze kevesebb ideig bírná, de nálam egy 2 hetes nyaralás eddig sosem okozott gondot.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére