• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paracheirodon innesi - Neonhal

Bejerült ideiglenesen a 110-esembe 6neon aminek elég lágy a vize. Van itt mas is: sziámi algázók és amanók. Tegnap észrevettem hogy az egyik amano egy darab valamit zabál, megnéztem és láttam hogy ikrák. Elzavartam róla és átraktam egy 1hete bejáratás alatt lévő 30asba (mármint az ikrákat). Ennek is lágy a vize. Fényt levettem hő fel 26-27re. Ha reggelre nem kel ki gondolom nem sikerült.
Amúgy tegnap szürkés volt az ikra. Mostanában néztem, most fehéres-sárgás. Kb 4mm-es darabka, akár 100kis golyó is van benne.
Rejtéj számomra amúgy..
 
Bejerült ideiglenesen a 110-esembe 6neon aminek elég lágy a vize. Van itt mas is: sziámi algázók és amanók. Tegnap észrevettem hogy az egyik amano egy darab valamit zabál, megnéztem és láttam hogy ikrák. Elzavartam róla és átraktam egy 1hete bejáratás alatt lévő 30asba (mármint az ikrákat). Ennek is lágy a vize. Fényt levettem hő fel 26-27re. Ha reggelre nem kel ki gondolom nem sikerült.
Amúgy tegnap szürkés volt az ikra. Mostanában néztem, most fehéres-sárgás. Kb 4mm-es darabka, akár 100kis golyó is van benne.
Rejtéj számomra amúgy..

Hú akkor elég lágy lehet a vized. Külföldi fórumokon azt is olvastam hogy ha már 8NK fölötti vízben éltek egy ideig, utána nem fognak ikrázni hiába rakod át őket lágy vízbe. Milyen paraméterű vízből érkeztek hozzád?
 
15 körüliből jöttek 5 alattiba
mintha bolyhosodna a széle a csomagnak
színe inkább már fehér
az is lehet, hogy nem termékenyült meg és elkezdett megromlani/rohadni?
 
15 körüliből jöttek 5 alattiba
mintha bolyhosodna a széle a csomagnak
színe inkább már fehér
az is lehet, hogy nem termékenyült meg és elkezdett megromlani/rohadni?
Ezt nem tudom. Azért írd meg mi történik majd!
 
Csak hím neonokat érdemes lehet tartani? Csupán vizualitás szempontjából kérdezem. A hímek kisebbek és jobban tetszenek. 10 db-ot szeretnék venni 65 literbe.
 
Sziasztok!
Neonhal szaporítással próbálkozom, ikrázásig 99%-ban el is jutok mindig, ivadékok is lesznek szép számmal, de 1 hét múlva elpusztulnak. Gondolom etetési gondokkal küzdök, megpróbáltam a teljesen por alapú eleséget is (kimondott ivadékhalakhoz ajánlja a gyártó), de ezek szerint nem válik be. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy nincs valami kevésbé nehézkes és időigényes megoldás az etetésükre, mint az artémianevelés? (folyékony ivadéktápot még nem próbáltam, nem tudom mennyire lehet jó megoldás). Segítségetek előre is köszönöm!
 
Üdv!
Kis módosítás előző hsz.-emhez. Papucsállatkát kezdtem tenyészteni, az új generációt azzal kezdtem el etetni kiegészítve pár csepp folyékony ivadéktáppal. Úgy néz ki most is hasonló befejezés várható, mint korábban, az ivadékok elgyengülnek, 1-2 napig úsznak, utána a vízfenéken fekszenek csak, majd elpusztulnak. Papucsokat már a szikzacskó felszívódása előtt elkezdtem beleadagolni (vattás megoldással friss vízbe csalogatva őket), abból elv nem lehet túletetési probléma, tehát etetési gondot szerintem jegelhetem, más probléma lehetséges.

Tenyésztő akvárium paraméterek:
- 8l-es akvárium
- desztillált víz+halas akváriumból is pár deci víz, hogy 3nk° legyen+black water csepegtetés a megfelelő 6,5ph-s víz eléréséhez
- vízmelegítőt nem használok, a helyiség 24-25 °C hőmérsékletű, alá nem igen megy, tehát a víz hőfoka sem
- levegőztetés van
- szűrés nincs, de nem tudom ez lehet-e a probléma, ha 1hétig bírják
- növény: fissidens mohával is próbáltam már, meg üresen, növény nélkül is

A nyár folyamán 1x sikerült elérnem, hogy 3 hal túlélje 2 ikráztatásból, pedig akkor se papucs, se folyékony táp, se por állagú eleség nem volt, hanem csak apróra zúzott lemezes táp és akkor még a vízsavanyítással sem foglalkoztam, csak tisztán desztvíz volt.

Valakinek nincs valami ötlete mit ronthatók el, illetve mi lehet a gond?
Segítségetek előre is köszönöm!
 
Üdv!
Kis módosítás előző hsz.-emhez. Papucsállatkát kezdtem tenyészteni, az új generációt azzal kezdtem el etetni kiegészítve pár csepp folyékony ivadéktáppal. Úgy néz ki most is hasonló befejezés várható, mint korábban, az ivadékok elgyengülnek, 1-2 napig úsznak, utána a vízfenéken fekszenek csak, majd elpusztulnak. Papucsokat már a szikzacskó felszívódása előtt elkezdtem beleadagolni (vattás megoldással friss vízbe csalogatva őket), abból elv nem lehet túletetési probléma, tehát etetési gondot szerintem jegelhetem, más probléma lehetséges.

Tenyésztő akvárium paraméterek:
- 8l-es akvárium
- desztillált víz+halas akváriumból is pár deci víz, hogy 3nk° legyen+black water csepegtetés a megfelelő 6,5ph-s víz eléréséhez
- vízmelegítőt nem használok, a helyiség 24-25 °C hőmérsékletű, alá nem igen megy, tehát a víz hőfoka sem
- levegőztetés van
- szűrés nincs, de nem tudom ez lehet-e a probléma, ha 1hétig bírják
- növény: fissidens mohával is próbáltam már, meg üresen, növény nélkül is

A nyár folyamán 1x sikerült elérnem, hogy 3 hal túlélje 2 ikráztatásból, pedig akkor se papucs, se folyékony táp, se por állagú eleség nem volt, hanem csak apróra zúzott lemezes táp és akkor még a vízsavanyítással sem foglalkoztam, csak tisztán desztvíz volt.

Valakinek nincs valami ötlete mit ronthatók el, illetve mi lehet a gond?
Segítségetek előre is köszönöm!
Szia!
Nem tudom hogy ezen a fórumon lesz e aki segíteni tud neked. Talán egy másik akvarisztikai fórumot is meg kellene próbálnod.Bár ez a mondat lehet hogy segít, most találtam a neten:
"no Neon Tetra fry will survive if the dH exceeds 4, and a dH of 1 or less is ideal."
 
Szia!
Nem tudom hogy ezen a fórumon lesz e aki segíteni tud neked. Talán egy másik akvarisztikai fórumot is meg kellene próbálnod.Bár ez a mondat lehet hogy segít, most találtam a neten:
"no Neon Tetra fry will survive if the dH exceeds 4, and a dH of 1 or less is ideal."
Köszönöm válaszod! Esetleg nem tudsz véletlen fórumot, ahol kaphatok tanácsot? :)
 
Sziasztok!
Vettünk múlt héten szombaton 10 neonhalat, karantén aksiba kerültek, mert ezek mindig darakórosak itt, nem akarom befertőzni a beállt akváriumot. Hétfőn elkezdtem a kezelést (gondoltam, nem azonnal kemikáliázok, előbb lássuk, kell-e, hétfőn az egyik farkán megjelent az első pötty, így ment is be a lötty - JBL punktol), Tegnap, az 5. napon megkapták a 3. adagot. No akkor a kérdés, így, hogy az elején elcsíptem, kell-e így is a 15. napig kétnaponta kezelni őket? Mikor rakható be a nagy medencébe a 10 új lakó? Azóta nincs több pötty.
 
Vettem tegnapelőtt egy érdekes Neon csapatot. A piros színük, kb. akkra területet fed, mint az Innesi-é, de szinte áttetsző, halovány, a neon csík, mint a vörös neoné. Orruktól a faroktőig egyenesen ,nme mint a normál neonnak.
 
Back
Oldal tetejére