• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paracheirodon innesi - Neonhal

Szia!
Ha darakór hipermarketekben lehet kapni 400-500 ft ért Neptum Parakill turbót remélem jól írtam pl. Aushanba is kapható.Ilyenkor az egész akváriumot kezelni kell.Szerintem érdemes kivenni a fertözőtt halat és külön kezelni ,hogy amikor leesnek az élősködök ne mehessenek rá másik halra,de fontos ,hogy amiben volt kezelni kell ,mert fertőzöt az egész akvárium.A neon halaknak ebből a szerből a fele kell az előírt adagból ,mert érzékenyek rá,meg tehetsz egy kis sót is az aksiba.
Köszi de már megtörtént a kezelés és sikeresen meggyógyultak a halak ;)
 
Sziasztok!

Visszaolvasva a hozzászólásokat másnál is megtaláltam ugyanazt a problémát mint a saját neonjaimnál: a legritkább esetben bújnak elő egy növény takarásából. 100 literes az akim, csak ők vannak benne egyelőre. A villany leoltása után viszont gyakrabban látom őket nyílt terepen. A világításom 2x24 watt. Lehet hogy később hozzászoknak a fényviszonyokhoz és bátrabbak lesznek ( még csak pár napja laknak bent )?
 
Szia! Köszi a válaszod. Még annyi kérdésem lenne, hogy ezek nem is nőnek nagyobbra mint ahogy ott láttam őket?
 
Mit gondoltok, 125 literes kocka aksiba 50x50x50 hány neon hal kerüljön? Lenne egy sziámi hím is benne -elvannak együtt?
 
Mit gondoltok, 125 literes kocka aksiba 50x50x50 hány neon hal kerüljön? Lenne egy sziámi hím is benne -elvannak együtt?

Nekem anno a neonokkal 54 literben volt a sziámi és nem bántották egymás. Nem is érdeklődtek a neonok a sziámi után. :)
 
Back
Oldal tetejére