• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paracheirodon innesi - Neonhal

Eleinte fakók, ha megnyugszanak, beszoknak, megjön a színük. Esetleg nem ez lehet a "gond"?
A boltban is fakók voltak, s vidáman bandáznak nálam is. Jellemzőjük a hosszú neon csík, szinte csak ez látszik belőlük, de nem vörös neon, mert a mellrészen nincs pigment.
 
Neeem. Zabálnak, virgoncak. Van egy tippem, h tán zöld neon, de semmi se zöld rajta csak a csík.
 
Na most már kíváncsi vagyok. Főleg, hogy mióta halazok, két egyforma leírást sose találok egy fajról (pl a cory-jaimat azóta se bírom beazonosítani, mert aminek eladták, az tutira nem így néz ki). Most ha ez a zöld neon lesz, akkor a kék meg a piros beütés szerint Paracheirodon simulans lesz talán? :) Mert találtam másik halat is zöld neon néven (Hemigrammus hyanuary), na de az egyáltalán nem úgy néz ki. De a halazás is pont olyan mint minden más, ráférne egy rendrakás :)
 
Na most már kíváncsi vagyok. Főleg, hogy mióta halazok, két egyforma leírást sose találok egy fajról (pl a cory-jaimat azóta se bírom beazonosítani, mert aminek eladták, az tutira nem így néz ki). Most ha ez a zöld neon lesz, akkor a kék meg a piros beütés szerint Paracheirodon simulans lesz talán? :) Mert találtam másik halat is zöld neon néven (Hemigrammus hyanuary), na de az egyáltalán nem úgy néz ki. De a halazás is pont olyan mint minden más, ráférne egy rendrakás :)
Hát ezaz. Neom Tetra néven nyomták. Főleg nagyon megtetszett a megjelenése. A zöld neonnal nem tudom. A GA honlapján van, de elég rossz kép van ró, így nem venném meg. Nekem sokkal karcsúbbak.
 
102792.jpg

Tudományos név : Paracheirodon innesi
Magyar név: Neonhal
Csoport: Pontylazacok
Származás: Az Amazonas felső folyása.
Testhossz: 4 cm
Természetes élőhely: Árnyékos vizek.
Viselkedés: Társas, rajokban él.
Táplálkozás: Mindenevő, kedveli a kis legyeket (drosophilia).
Szaporítás: Nehéz.
Medence: Minimum 50 literes
Halnépesség: 50 literre 6-8 hal
Dekoráció: Sötét talaj, gyökerek, sok növény.

Hőmérséklet: 20-24°C
pH: 6,5-7,2.
Keménység: 10-15 NK°

102793.jpg

Megjegyzés: A vörösneon és a neonhalak (utóbbi hűvösebb vizet kíván) a két legismertebb pontylazac. A nőstény abban különbözik a hímtől, hogy az oldalán végigfutó kék csíkja görbe, s hogy felnőtt korában kövérebb a hímnél. Ha sikeres szaporítást akarunk, különítsük el a szaporodó párt egy medencébe, melynek az aljára előzőleg egy műanyag rácsot helyeztünk, hogy a szülők ne tudják majd felfalni az ikrákat. A víz tartalmazzon ásványi anyagokat (keménysége 0,5-2 NK°) s a pH-ja 5,8 körül legyen. Egy tőzeglemezzel biztosítani tudjuk, hogy a pH alacsony maradjon, s ezzel csökkentjük annak az esélyét, hogy az ikrák megpenészedjenek. A medencét el kell sötétíteni, mert az ikrák nem fejlődnek fényben. Az ivadékokat etessük infuzóriumokkal, később pedig sóféreglárvákkal. A gyakori vízcsere s a víz keménységének fokozatos növelése kedvez az ivadékok növekedésének.

102794.jpg
A neonjaim mindig elbújnak. Lehet hogy sok a fény?
 
Régóta tervezek venni egy csapathalat a 160 literes akváriumomba. Idáig Galaxy razbóra volt tervben, de visszaolvasva a régi naplómat-Növényraktár, a régi Zöldséges, Uszonyos-akkor még tartottam Neonhalat és szép képeket csináltam róluk.
Szóval az új csapathal vagy a sima Neonhal lesz vagy pedig Zöld neon, amit hamis neonnak is szoktak nevezni.
Pár régi képem
DSC_1236k (1).JPGDSC_0932k.JPGDSC_0866k.JPGDSC_0857k.JPGDSC_0840k.JPGnikon_77k.jpgnikon_225k.jpgnikon_202 (1).JPG
 
Back
Oldal tetejére