• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

A zselés növények az ültetés után azonnali tápozást igényelnek.
Hmmm, akkor ezt rosszul tudtam. :) Elképzelhető tehát, hogy ennyire rosszul viselnék, hogy azonnal nem kaptak tápozást?
Bár JBL táptalajt használt az indításnál, ahogy írta. Ez nem elég a számukra az indításnál?
 
Hmmm, akkor ezt rosszul tudtam. :) Elképzelhető tehát, hogy ennyire rosszul viselnék, hogy azonnal nem kaptak tápozást?
Bár JBL táptalajt használt az indításnál, ahogy írta. Ez nem elég a számukra az indításnál?

  • Lehet átalakulás miatt,
  • Lehet rossz zselé lemosás miatt
  • Lehet tápanyaghiány miatt
  • Lehet meleg miatt - parvula nem szereti a tartós 25 fok feletti hőmérsékletet

De azért nem mondanék le róla, mert elég jó gyökérzettel érkezik ez a növény.
 
Lehet meleg miatt - parvula nem szereti a tartós 25 fok feletti hőmérsékletet
Itt azt áll hogy hőmérséklet: 10-28fok. Az hogy tartós az mit foglal magába? A víz hőmérséklet mióta el ültettem a parvulát 26 fok. Akkor az ki van zárva hogy a hőmérséklet nem jó nekik ugye? :) Úgynéztem hogy a zselét is rendesen lemostam. Co2 hiány nem lehet ugye? Mert azt mondják low tech be is el van. Nagyon remélem hogy csak átalakul :)
 
Itt azt áll hogy hőmérséklet: 10-28fok. Az hogy tartós az mit foglal magába? A víz hőmérséklet mióta el ültettem a parvulát 26 fok. Akkor az ki van zárva hogy a hőmérséklet nem jó nekik ugye? :) Úgynéztem hogy a zselét is rendesen lemostam. Co2 hiány nem lehet ugye? Mert azt mondják low tech be is el van. Nagyon remélem hogy csak átalakul :)
igen azt mondják lowban is elvan.De szerintem annyira azért nem.Sokan rá futottak már erre. Fény,táp,co és minden okés.

Tapatalkkal küldve az én LG-K120 eszközömről
 
Itt azt áll hogy hőmérséklet: 10-28fok. Az hogy tartós az mit foglal magába? A víz hőmérséklet mióta el ültettem a parvulát 26 fok. Akkor az ki van zárva hogy a hőmérséklet nem jó nekik ugye? :) Úgynéztem hogy a zselét is rendesen lemostam. Co2 hiány nem lehet ugye? Mert azt mondják low tech be is el van. Nagyon remélem hogy csak átalakul :)

A meleg vízzel az anyagcsere is felgyorsul. Sosem mértem ki, de van aki úgy akvarizál, hogy ehhez hozzá tudja igazítani a tápozást.
Pl Tom Barr elmondása szerint feléjük a meleg miatt ez van. Emelik a tápot, tolják a több CO2-t. Ez lehet a magyarázat arra, hogy magasabb hőmérséklet mellett is szépen üzemel a növény.
 
Van egy ügyfelünk akinek van egy brutál sokszaz literes diszkoszos-novenyes akvariuma, ő például locsolja bele rendesen a tápot a melegviz miatt, a növények meg nőnek gyönyörűen.
 
Sziasztok!
Az normális ha a tündérhínárnak a halak gyógyszeres kezelése után a friss hajtásai bebarnultak és néhányon le is estek?
 
Sziasztok!
Az normális ha a tündérhínárnak a halak gyógyszeres kezelése után a friss hajtásai bebarnultak és néhányon le is estek?

Hi,

Milyen gyógszert használtál?

Növényes akikban a gyógyszerek egy része nem tesz jót a növényeknek, illetve fordítva is igaz, növények a gyógyszer hatását csökkenthetik. Ez a hatás sajnos sok terméken egyátalán nincs feltüntetve.
 
Hi,

Milyen gyógszert használtál?

Növényes akikban a gyógyszerek egy része nem tesz jót a növényeknek, illetve fordítva is igaz, növények a gyógyszer hatását csökkenthetik. Ez a hatás sajnos sok terméken egyátalán nincs feltüntetve.
Szia
Sera baktopurt használtam.
 
Szia
Sera baktopurt használtam.

Hello,

Nincs ezzel a szerrel közvetlen tapasztalatom. Google search alapján összetevőkre ezt találtam:

Baktopur by Sera (Europe/USA)
Acriflavine,
1.3-butylglycol
methylene blue.

Info nem SERA-tól, szóval lehet, hogy téves!!

Metilénkék mérgező növényekre, Acriflavine ugyancsak. 1.3-butylglycol valószínűleg nem.

Nem volt a dobozban semmi sem feltüntetve erről? SERA honlapon nem találtam bővebb infot, ha esetleg megnéznéd mégegyszer a dobozt, hátha van benne plusz info?

Az, hogy mi mérgező erősen dózis függő.

Valószínűleg a szűrőnek sem tett jót a kezelés. Érdemes figyelni a halak állapotát, mert pusztuló növények + nem funkciónáló szűrő nem a legjobb kombináció!

Persze az is lehet, hogy a növények rendbe jönnek és semmi gondot nem okoz a kezelés.

Üdv!
 
Utoljára módosított:
Hello,

Nincs ezzel a szerrel közvetlen tapasztalatom. Google search alapján összetevőkre ezt találtam:

Baktopur by Sera (Europe/USA)
Acriflavine,
1.3-butylglycol
methylene blue.

Info nem SERA-tól, szóval lehet, hogy téves!!

Metilénkék mérgező növényekre, Acriflavine ugyancsak. 1.3-butylglycol valószínűleg nem.

Nem volt a dobozban semmi sem feltüntetve erről? SERA honlapon nem találtam bővebb infot, ha esetleg megnéznéd mégegyszer a dobozt, hátha van benne plusz info?

Az, hogy mi mérgező erősen dózis függő.


Üdv!
Megnéztem és semmit nem írnak arról hogy mérgező lenne, de metilénkék man benne. És a dózis meg a gyárilag előírt volt .2x 5 ml
 
Megnéztem és semmit nem írnak arról hogy mérgező lenne, de metilénkék man benne. És a dózis meg a gyárilag előírt volt .2x 5 ml

Sera egy komoly cég, és ha növényes akváriumban nem lehet használlni, akkor azt feltételezem, jelezték volna.... Hány napig tartott a kezelés?

Nem színezte el az akvárium üveget / szilikont?

Esetleg egy ammónia teszt kit nem biztos, hogy rossz befektetés amíg a helyzet rendeződik az akiban....

http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-ammonia-alert-ammonia-teszt.html

Több vízcsere és levegőztetés is segíthet, ha szükséges.
 
Sera egy komoly cég, és ha növényes akváriumban nem lehet használlni, akkor azt feltételezem, jelezték volna.... Hány napig tartott a kezelés?

Nem színezte el az akvárium üveget / szilikont?

Esetleg egy ammónia teszt kit nem biztos, hogy rossz befektetés amíg a helyzet rendeződik az akiban....

http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-ammonia-alert-ammonia-teszt.html

Több vízcsere és levegőztetés is segíthet, ha szükséges.
A kezelés két napig tartott, vízcsere is volt és már látok életképes hajtásokat a növényen, tehát talán nem megy teljesen tönkre.;)
Kösz a segítséget! :)
 
Sziasztok! Rákérdezek itt is, hátha jobban szem elé kerül, mint a naplómban. Az alábbi hiánytünetek tapasztalhatóak a rotala régi levelein. Milyen hiányra utalhat?
rotala4.jpg
Részletek (tápozás, fény, vízparaméterek, stb.) a naplómban.
 
Kollegak, a segitsegeteket kernem!
Microsorum levelei szürkülnek, barnulnak, majd feketednek, elhalnak....
Szabadsagbol visszaterve eszleltem a problemat. Elöször arra gyanakodtam, hogy hatha a pumpa rossz helyre adagolta a carbot, mig üzemelt a szabi alatt es kapott belöle direkt a Microsorum, de a helyzet tovabb romlik, pedig azota ujra kezzel adagolom a tapokat, masik helyre.
A többi növenyen nem igazan eszlelek hianytüneteket. Amit meg fontos megemliteni, hogy a heti karbantartasnal relative nagymennyisegü mulmot, ülepedett szennyezödest razok ki a Microsorum es egy melle rögzitett Anubias levelei közül, de ezt minden karbantartasnal igyekszem összeporszivozni es eltavolitani.
A Microsorum közvetlenül majdnem az esöztetö alatt van, amiböl jön a beerkezö szürt viz. Ezidaig nem lattam ezeket a tüneteket, pedig mar több, mint 4 honapja üzemel az aki.
Tapozas: 250 literre napi, 12 ml Brighty K es 12 ml Step 1 majd Step 2-re valtottam julius vegen. Vilagitas 4 x 54 W, napi 6 ora.
Mi lehet a baja szerintetek?
IMG_0571.JPG IMG_0572.JPG
 
Back
Oldal tetejére