• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Jah azt lehagytam :D 2x39w (t5) nincs co2 ,meleg miatt 27c lett. De vizes palackal vissza hűtöm 25c-re lejjebb nem megy. :( Napi 10h világítás ,akva (80x35x50) 140l. Talaj jbl pro scape (7cm).

Hagyni kellene picit a növényeket, hogy alkalmazkodjanak az új körülményekhez. 1 hét elég kevés.
Érdemes figyelni amit @dexkill is írt. Az új hajtásokat a növényen.

A meleg víz miatt gyorsabb a növények anyagcseréje is. Ilyenkor a CO2-t és a tápot is hozzá kell igazítani a nyári menethez. Emelj még a tápon kicsit.
 
Hagyni kellene picit a növényeket, hogy alkalmazkodjanak az új körülményekhez. 1 hét elég kevés.
Érdemes figyelni amit @dexkill is írt. Az új hajtásokat a növényen.

A meleg víz miatt gyorsabb a növények anyagcseréje is. Ilyenkor a CO2-t és a tápot is hozzá kell igazítani a nyári menethez. Emelj még a tápon kicsit.
Most emeltem 2-2ml mic mac és carbo 3ml de nincs co2!
 
Most emeltem 2-2ml mic mac és carbo 3ml de nincs co2!

Igen tudom, hogy nincs, de ha lenne az is kellene. Ahogy a levegő beoldást is emelni kell a nyári időszakban.

Csak a lényeget akartam leírni. Írtad, hogy ilyen ad-hoc megoldással hűtöd az akváriumot, de ez nem stabil kiszámítható hűtés.
Én emelnék a tápon.

A pontalga lehet ettől a brutál napos időtől is, ha nem teljesen árnyékos helyen van az akváriumod.
 
Igen tudom, hogy nincs, de ha lenne az is kellene. Ahogy a levegő beoldást is emelni kell a nyári időszakban.

Csak a lényeget akartam leírni. Írtad, hogy ilyen ad-hoc megoldással hűtöd az akváriumot, de ez nem stabil kiszámítható hűtés.
Én emelnék a tápon.

A pontalga lehet ettől a brutál napos időtől is, ha nem teljesen árnyékos helyen van az akváriumod.
Ok emelek a tápon és majd csinálok venti hűtést pár nap múlva..Vagy néztem nálatok a jbl ventit az jó lenne?Jah teljesen árnyékos helyen van, de sajna meleg a szoba.
 
Ok emelek a tápon és majd csinálok venti hűtést pár nap múlva..Vagy néztem nálatok a jbl ventit az jó lenne?Jah teljesen árnyékos helyen van, de sajna meleg a szoba.

Ha van barkács hajlam akkor jobb ventit is tudsz készíteni.
Minden másra ott a kész dobozos polcról levehető.
 
Iszonyatosan keveset adagolsz profitból meg brutálisan sokat! Amenynyiben kiszámolod a leírásból po4 ből Én 20ml t adagolok 180 ra, no3 ból 40 et s profitból 25 mlt bár 20 ml az ajánlás! Én simán heti tápozok alga nincs növények tökéletesen nőnek! A világításod nagyon kevés 0,5 watt per litertől kertészkedünk az a minimum! 0,75 az ideális 1 watt per liter már mély víz! Milyen aljzatod van mikori az akvárium? Nem a tápozás van keresendő a hiba napi lebontásban elsődlegesen
Szia! PO4-ből és NO3-ból azért adagolok olyan keveset, mert ennyi elég. Van rá tesztem, csak egy picit kell megdobnom az értékeket. Kálium, vas stb. tesztem nincs a ProFito-hoz, egyszerűen kipróbálásból emeltem ekkorára az adagot. Persze csak fokozatosan. Mindíg vártam pár hetet az adagemelések után. Hátha javul valami. Például a HC-m most kezdett összefüggő felületet alkotni. Elfelejtettem írni, hogy február 1-én indítottam az akit. Ez az első akvám. Még bukdácsolok... Aljzat JBL Manado 5cm, hátul vastagabb, kb. 7-8 cm. Világításon nem akarok egyelőre emelni, most egy darabig még biztosan lowtech-ben nyomom. Inkább váltok majd növényt. A Carbot nem tudom emelni a gömbmohák miatt. Ha csak egy minimálisat is emelek az adagon, elkezdenek barnulni.
Arra gondoltam, hogy egy picit próbálkozok még a reineckii-kel, és ha végképp nem megy, lecserélem őket egy igénytelenebb fajtára. Táptablettákon is gondolkodtam, mert iszonyatosan sok léggyökeret növesztettek. A többi növényem egyébként jól érzi magát, csak velük van gond.
(Itt a halakat fotóztam, de a növények is jól látszanak.)
jxmpvzKWilQ5qw8_xnL1eG6YWxFpFCR4VFbDxjWnKXItnet9WYogeFnWeKXI?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Gondolom, hogy a 1600 lm-es 24W-os T5 csövet használod. Milyen a fényszíne? 6500K? Mennyi idős a cső? Sajnos a kb. 12 lm/l fény az A. reineckii-nek nagyon kevés.
Szia. Bocsi-bocsi. 2x24W. :) Elírtam. T5 mind a kettő, és sylvania. Az egyik 10000K a másik 6500K. Decemberben vettem őket szettben. Februárban lettek beüzemelve.
A többire válasz egyel fentebb.
 
Szia. Bocsi-bocsi. 2x24W. :) Elírtam. T5 mind a kettő, és sylvania. Az egyik 10000K a másik 6500K. Decemberben vettem őket szettben. Februárban lettek beüzemelve.
A többire válasz egyel fentebb.
Szia, na úgy mindjárt más a világítás! A 10k s fenycsővet Én lecserélném a helyedben hq ho 865, 6500 kelvin osramra kb 1499 Ft! A 10000 kelvin nem egy optimális spektrum a növényes akváriumban tengeriben inkább de már ott is 20 k sakat használnak! hosszútávon algásodást fog okozni a 10k féncső! A növényeidnek szerintem az a baja, hogy nincsen a manado alatt "koncentrált táptalaj" adott esetben Aqua basis plus így tápanyag hiány lép fel!


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia! PO4-ből és NO3-ból azért adagolok olyan keveset, mert ennyi elég. Van rá tesztem, csak egy picit kell megdobnom az értékeket. Kálium, vas stb. tesztem nincs a ProFito-hoz, egyszerűen kipróbálásból emeltem ekkorára az adagot. Persze csak fokozatosan. Mindíg vártam pár hetet az adagemelések után. Hátha javul valami. Például a HC-m most kezdett összefüggő felületet alkotni. Elfelejtettem írni, hogy február 1-én indítottam az akit. Ez az első akvám. Még bukdácsolok... Aljzat JBL Manado 5cm, hátul vastagabb, kb. 7-8 cm. Világításon nem akarok egyelőre emelni, most egy darabig még biztosan lowtech-ben nyomom. Inkább váltok majd növényt. A Carbot nem tudom emelni a gömbmohák miatt. Ha csak egy minimálisat is emelek az adagon, elkezdenek barnulni.
Arra gondoltam, hogy egy picit próbálkozok még a reineckii-kel, és ha végképp nem megy, lecserélem őket egy igénytelenebb fajtára. Táptablettákon is gondolkodtam, mert iszonyatosan sok léggyökeret növesztettek. A többi növényem egyébként jól érzi magát, csak velük van gond.
(Itt a halakat fotóztam, de a növények is jól látszanak.)
View attachment 13472
Én 5 éve tápozok easy life al heti lebontásban soha semmi probléma nem volt! Vízcsere előtt mennyi a po4 Ed s az no3?
A pravulát nyírogasd nyugodtan ha jól látom a Hc mögött az van!? Profitoból napiban ennyi nem kell pontos adagolást adott meg @dexkill! A nagyok azt szokták mondani a gyári tápokra nyugodtan rá lehet számolni plusz 20-25%-ot ez értendő a profitora! Több nem kell!!! A trágyázás azaz tabi jó ötlet mivel nincs koncentrált talajod! Persze bele is vághatsz, hogy kiszeded a növényket a manado könnyen kijön s alá teszel koncentráltat pénzben s időben jobban kijőssz igy majd újra ülteted az akváriumot! Mindenki végig meg szinte ezeken a dolgokon Én anno fehér márvány aljzattal nyomkodtam a golyókat így kezdtem a növenyezést...hát volt gond. Aztán koncentráltra visza a márványt hát voltak csodák! A vas valszeg a profito miatt rendben van bár ezt sejteni lehet az adagolásbol, kijelenteni tesztek nélkül nem lehet! A no3 és po4 azaz kálium-nitrát és kálium foszfát formában van a növény tápokban igy gond nem szokott lenni a káliummal főleg ezen növény a gyökeres keresztül veszi fel a tápanyagot ahogy a Hc s a pravula is. Mérj vízcsere előtt egy po4 no3 at s kiderül megfelelő e a szinted. Üdv


iPhone 6s plus készülékről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Na pont alga szépen tűnik elfele + lyukak is, legalábbis remèlem .Lett egy venti (csináltam) ami 26c viszi le és tâp+1ml azaz +3ml macro és 2ml mikro lett. Jah -1óra a fényből az az 9h lett. 9fd0ecde27fcd2f599b5bd29511a455c.jpg
 
Weeping moss régi, tavasszal nőtt levelei satnyák, barnulnak, de csak az utóbbi kb 2 hétben. A szálak vége frisszöld, nő is kicsit, de visszavett a tempóból. High light akva, 65 lm/l fény, EI tápozás, Gh ~6°nk víz. Foszfát van, vas van, kálium, nitrát is biztosan - előbbi kettőt mértem, utóbbiakat nem. A hőmérséklet sajnos nehezen megy 25°C alá hűtéssel is. 26-27°C is volt, most már "csak" 24,5-25°C körül mozog, de a hűtés csak ezen a héten került fel. A Carbot túladagolom (ekvivalensen az EL Carbo 1 ml/15 l lenne), de a szűrő áramába nyomom bele, ezt viszont 2 hónapja így kapja. Lehetséges, hogy csak a meleg okozza a barnulást?! Vagy van egyéb tippetek? Köszi!
 
Weeping moss régi, tavasszal nőtt levelei satnyák, barnulnak, de csak az utóbbi kb 2 hétben. A szálak vége frisszöld, nő is kicsit, de visszavett a tempóból. High light akva, 65 lm/l fény, EI tápozás, Gh ~6°nk víz. Foszfát van, vas van, kálium, nitrát is biztosan - előbbi kettőt mértem, utóbbiakat nem. A hőmérséklet sajnos nehezen megy 25°C alá hűtéssel is. 26-27°C is volt, most már "csak" 24,5-25°C körül mozog, de a hűtés csak ezen a héten került fel. A Carbot túladagolom (ekvivalensen az EL Carbo 1 ml/15 l lenne), de a szűrő áramába nyomom bele, ezt viszont 2 hónapja így kapja. Lehetséges, hogy csak a meleg okozza a barnulást?! Vagy van egyéb tippetek? Köszi!

Sok moha elég nehezen viseli a meleget. Előfordulhat. Inkább legyen 23-24 mint határon táncolva :) Toljad neki a hűtést.
 
Sziasztok,

A következő problémában kérném a segitségeteket: barnulnak a levelek

DSCF0800.jpg

a kép nem túl jó, holnap megpróbálok tölteni jobbat.


81 l az akvárium
EI szerint tápozok, mellé napi 2 ml Profitot és 2 ml Ferrot adagolok
Világitás : kb. 100 W ( 2 x 50 W Power LED ) , 12:00 -től 21:00 ig megy, 2 órát 100W -al, a többit 50 -el

A növények hozzák a hajtásukat, a probléma először a MC -n jelentkezett ( egy "bokron"),ezután terjedni kezdett és a HC -n is megjelent.

előre is köszönöm !
 
Lehet hogy én a helyedben levenném a világítási időket és feltekerném a fényerőt, mondjuk 8 órát pirítanék, ebből 5 órát 100W-al, a maradék hármat 50-el.
 
Lehet hogy én a helyedben levenném a világítási időket és feltekerném a fényerőt, mondjuk 8 órát pirítanék, ebből 5 órát 100W-al, a maradék hármat 50-el.

szia,

köszönöm, hazamegyek átállítom a világítást
 
Sziasztok! Parvula mini-t 2 hete ültettem el proscape shrimp soil talajba ami alatt jbl aqua basic plus van. Mielött beültettem 2 hetet állt, zselés dobozában. A legelső héten(multhéten) semmilyen tápanyagot nem kapott mert nem voltam otthon. Vasárnap kapott egy heti adag profitot és naponta liqui carbo-t. Co2 még nincsen, várom a visszacsapó szelepeket. A levelek eléggé sárgulnak, hullanak. Mi lehet a baj?
P1040014.JPG P1040016.JPG P1040017.JPG P1040018.JPG
 
Sziasztok! Parvula mini-t 2 hete ültettem el proscape shrimp soil talajba ami alatt jbl aqua basic plus van. Mielött beültettem 2 hetet állt, zselés dobozában. A legelső héten(multhéten) semmilyen tápanyagot nem kapott mert nem voltam otthon. Vasárnap kapott egy heti adag profitot és naponta liqui carbo-t. Co2 még nincsen, várom a visszacsapó szelepeket. A levelek eléggé sárgulnak, hullanak. Mi lehet a baj?
View attachment 15943 View attachment 15944 View attachment 15945 View attachment 15946
Valószínűleg csak épp lecseréli az emers leveleket submersre. Ha látod rajta, hogy hoz új leveleket akkor tuti, hogy rendbe fog jönni. A tápanyaghiány ennyi idő alatt nem jelentkezhet a növényeken. ;)
 
Back
Oldal tetejére