• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

A Microsorum nekem is gondokkal küzd, de nálam elbarnulnak a levelek, mintha elszáradnának... de végül is már ősz van, nem!?:ROFLMAO::cautious:

A Microsorum igényei:

A fényigénye nem túl nagy 60-80W/100L- nél már szépen fejlődik (pedig ez nem is kevés). 24-28 fok között tökéletesen elégedett de a hidegebb vizet is elviseli. Szereti a lágy és alacsony sótartalmú vizet. A társas akváriumokban a sok hal és a sok etetés miatt mindig nagyobb a víz ammóniumtartalma, mint a természetes vizekben, de bizonyos határig a Microsorum ezt tudja hasznosítani. Ennél több tápanyag nem kell neki a vízben, mert az egyéb tápelemek tekintetében az igényét a rendszeres vízcserék kielégítik. Meghálálja a tőzegszűrést, mert ez a vizet kissé savanyítja és egyben kissé lágyítja is azáltal, hogy a tőzeg megköti a kalcium és magnézium ionokat.

A nálam produkált tünetek alapján Magnézium, Vas, és/vagy Nitrát hiányra tippelek...
 
A Microsorum igényei:

A fényigénye nem túl nagy 60-80W/100L- nél már szépen fejlődik (pedig ez nem is kevés). 24-28 fok között tökéletesen elégedett de a hidegebb vizet is elviseli. Szereti a lágy és alacsony sótartalmú vizet. A társas akváriumokban a sok hal és a sok etetés miatt mindig nagyobb a víz ammóniumtartalma, mint a természetes vizekben, de bizonyos határig a Microsorum ezt tudja hasznosítani. Ennél több tápanyag nem kell neki a vízben, mert az egyéb tápelemek tekintetében az igényét a rendszeres vízcserék kielégítik. Meghálálja a tőzegszűrést, mert ez a vizet kissé savanyítja és egyben kissé lágyítja is azáltal, hogy a tőzeg megköti a kalcium és magnézium ionokat.

A nálam produkált tünetek alapján Magnézium, Vas, és/vagy Nitrát hiányra tippelek...
A vizhömerseklet valoban magasabb volt most az elmult hetekben, akar 28-29°C is. A masik Microsorum, igaz nem ugyanez a faj, viszont nem mutat ilyen tüneteket.
A vizparameterek, amiket legutobb mertem: pH: akar 8, vagy magasabb, KH: 8, GH 8. Sajnos a csapvizünk pH-ja eleg magas, ez valamelyest a CO2 beoldast követöen lejjeb megy. De az elmult honapokban nem produkalta ezeket a tüneteket, lehet megis a hömerseklet nem tetszik neki.
 
Nálam is szokott néha ilyet produkálni, kizárólag nyáron, szóval szinte biztosan a melegtől van.
Nem állítom hogy nálad is ez van, de ha a tápanyagok rendben vannak, simán lehet.
Esetleg vízcserekor/karbantartáskor nem volt túl sokáig víz fölött?
 
Üdv Mindenkinek.
Az egyik crypto növényem levelein pici sárga foltok jelentek még. Más növényem nincs ilyen. Kálium hiányra tippelek. Green Aqua Micro-macro tápot adagolok. A kálium melyikben van? Emeljem az adagolást? 112l-be 4 pumpányit teszek. Vagy vegyek gyökértápgolyót?
Köszönöm a segítséget.
 
Utoljára módosított:
Üdv Mindenkinek.
Az egyik crypto növényem levelein pici sárga foltok jelentek még. Más növényem nincs ilyen. Kálium hiányra tippelek. Green Aqua Micro-macro tápot adagolok. A kálium melyikben van? Emeljem az adagolást? 112l-be 4 pumpányit teszek. Vagy vegyek gyökértápgolyót?
Köszönöm a segítséget.

Érdemes lenne egy Kálium tesztel megnézned a vized. A Green Aqua Micro Macro egy kálium nehéz táp. Brutál sok van benne.
Nem írtad, hogy napi vagy heti adagolást használsz, de ha a napi adagolással használod kizárt a kálium hiány.
 
Nálam is szokott néha ilyet produkálni, kizárólag nyáron, szóval szinte biztosan a melegtől van.
Nem állítom hogy nálad is ez van, de ha a tápanyagok rendben vannak, simán lehet.
Esetleg vízcserekor/karbantartáskor nem volt túl sokáig víz fölött?
Tul sokaig nem hiszem, a normal 15-20 perc, mig visszatöltöm az akvariumot, de azok a levelek is feketednek, melyek a viz alatt vannak ilyenkor...tanacstalan vagyok. Figyelgetem, aztan meglatom mi lesz. Ha tovabb romlik, akkor kiszedem levagom a feketedö leveleket es adok neki egy ujabb eselyt meg. Most nincs mar olyan nagy kanikula, remelem a viz hömerseklete is lejjebb megy.
 
Sziasztok!
Holnap lesz 1 hetes a 30l-es nanom, de sajnos egyenlőre nem túl fényes a helyzet. 4 fajta növényt ültettem, ebből 3 egy hét lepörgése alatt látványos fejlődésnek indult. A gondom viszont pont azzal a növénnyel van, amiben a leginkább biztos voltam, hogy mint a gép úgy fog nőni. Az Eleocharis Parvula Mini semmit sem változott egy héthez képest. Mit gondoltok mi lehet az oka?
Néhány infó:
Rendes Co2 rendszer + folyékony Co2, Micro/Macro táp, Dennerle Scaper's Soil talaj + Dennerle Nano Deponitmix táptalaj, 1W/l világítás.
Ui.: A Scaper's Soil egyik fele már fél évet volt használva!
Köszönöm a válaszokat! :)
 
Sziasztok!
Holnap lesz 1 hetes a 30l-es nanom, de sajnos egyenlőre nem túl fényes a helyzet. 4 fajta növényt ültettem, ebből 3 egy hét lepörgése alatt látványos fejlődésnek indult. A gondom viszont pont azzal a növénnyel van, amiben a leginkább biztos voltam, hogy mint a gép úgy fog nőni. Az Eleocharis Parvula Mini semmit sem változott egy héthez képest. Mit gondoltok mi lehet az oka?
Néhány infó:
Rendes Co2 rendszer + folyékony Co2, Micro/Macro táp, Dennerle Scaper's Soil talaj + Dennerle Nano Deponitmix táptalaj, 1W/l világítás.
Ui.: A Scaper's Soil egyik fele már fél évet volt használva!
Köszönöm a válaszokat! :)
Szokott hisztizni főleg ha zselés. Hány fokos és milyen kemény a vized?
 
Sziasztok,

4 hete megy az akvárium, és azt vettem eszte, hogy a parvula, és a háttérben lévő növény levelei sargulnak, de csak a régi levelek, amik ulteteskor is megvoltak már... Lehet hogy csak elhullatjak őket? Az új hajtások szépnek tűnnek.
 
Sziasztok,

4 hete megy az akvárium, és azt vettem eszte, hogy a parvula, és a háttérben lévő növény levelei sargulnak, de csak a régi levelek, amik ulteteskor is megvoltak már... Lehet hogy csak elhullatjak őket? Az új hajtások szépnek tűnnek.
Nagy valószínűséggel a levélváltás (egyébként teljesen normális) jelenségét látod. A növények lecserélik az emers (felszíni) leveleiket submersre. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Én a zselés miatt hagynék még neki időt és a víz hűtése mindenképp megér legalább egy pc ventit nem csak a parvula miatt

Igen, a következő nyári időszakra mindenképp beszerzek vmit. Egyébként semmi változás azóta sem, ezért kihúztam az egyik beültetett csomót kíváncsiságból. Meggyökeresedett, 1-1,5cm gyökerei vannak, de semmi oldalhajtás... Fogalmam sincs mit csináljak. Monte Carlo volt eddig, ami az egekig nőtt volna, ha nem nyírom meg, ez meg stagnál lassan 2 hete... :/
Jó lett volna vmi fű félével begyepesíteni...
 
Back
Oldal tetejére