• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

PC ötletelés

Molroth

Kertész bálvány
Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy ilyen témát a PC tulajoknak, akik - hozzám hasonlóan - nem kimondottan profik hardware fronton.

Az én problémám, hogy nemrég egy csinos füstfelhő kíséretében elhalálozott a fostalicska Gigabyte alaplapom, ami vitte magával a nem túl új, de még mindig tűrhető Sapphire radeon 4890 hd videókártyámat.

Egy darabig laptopról nyomultam, amit még az őskorban készítettek, de hétvégén voltam otthon az ősöknél, és összegubiztam pár cuccot, amivel ismét üzembe helyezhettem az asztali gépem.

Ami adott volt, az egy 500Wattos Corsair táp, AMD X2 6000 proci, illetve 3giga memória (2x1gb ddr2+2x512 ddr2), no meg a merevlemezek. Bekerült egy Asus m2n sli deluxe alaplap, aminek az egyik memória foglalata rosszník tűnik, de még valahogy megpróbálom kitakarítanui, hátha csak poros... Szóval jelenleg csak 2,5 giga rammal megy a gép. :( Bár a három sem túl brutál. :p
A vékony keresztmetszet a videokari, ami most egy régi nVidia GeForce 7300LE... Ezt kellene valami tűrhetőre cserélnem, de egyrészt nincs túl sok pénzem rá, másrészt nem nagyon vagyok most képben, hogy mi számít jónak.

Valaki esetleg tud adni tanácsot, hogy 10-15e Ft körül milyen kártyára érdemes beruháznom?
Természetesen nem a legújabb játékokat akarom játszani fullos beállítással, főleg MMO-kkal játszok, pl SW-TOR. Ilyesmikhez kellene nekem egy elfogadható kártya, ami nagyjából hozza az előző kártyám teljesítményét. Nem baj, ha tud dx11-et. :D

Köszi előre is a tippeke!
 
Használtan szerintem kapsz 15 körül HD5750 videokarit is, de inkább az 512-es változatát. Szerintem az egy jó vétel. ;)
Köszi szépen! :)
Meglátjuk, hogy meglesz-e rá a zseton. Az az igazság, hogy nincs egy éve, hogy az előző kártyát megvettem, ezért az asszony be is hisztizett, hogy biztos, hogy mostanában nem veszünk újat.. :p Mondjuk babavárás meg lakásfelújítás mellett nem is ez a fő gondom. :p
De van egy régebbi 4200-es amd procim, meg egy elég fasza zalman procihűtőm, hátha sikerül eladnom, és akkor már nem kell sokat hozzátennem. :)
 
Sziasztok!

Megőrjít a Goggle drive. Másnak is iszonyat lassú? Firefoxal meg Chrome-al is ugyanaz a helyzet de még a gépre letölthető alkalmazással sem jobb, pedig 500-as UPC-s netem van vezetékkel kötve a gépre, mégis úgy jön be az oldal és tölti be a fotóimat mintha modemes netem lenne :mad:
 
Sziasztok!

Megőrjít a Goggle drive. Másnak is iszonyat lassú? Firefoxal meg Chrome-al is ugyanaz a helyzet de még a gépre letölthető alkalmazással sem jobb, pedig 500-as UPC-s netem van vezetékkel kötve a gépre, mégis úgy jön be az oldal és tölti be a fotóimat mintha modemes netem lenne :mad:

A speedtest mit mond az 500-as netre, mondjuk pl egy német szerverre?
A másik, hogy miért nem a Google photos alkalmazást használod fotóknak? Felhő alapú az is, és tök sokat tud, szifonon is ezt használom a natív alkalmazás helyett pedig az is nagyon jó cucc.
 
A speedtest mit mond az 500-as netre, mondjuk pl egy német szerverre?
A másik, hogy miért nem a Google photos alkalmazást használod fotóknak? Felhő alapú az is, és tök sokat tud, szifonon is ezt használom a natív alkalmazás helyett pedig az is nagyon jó cucc.
Most azon filózom, hogy lehet csak 250-es, de akkor is iszonyat lassú az a szolgáltatás. Minden más jóval gyorsabb.
upc.jpg
 
Back
Oldal tetejére