• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Igen, a következő nyári időszakra mindenképp beszerzek vmit. Egyébként semmi változás azóta sem, ezért kihúztam az egyik beültetett csomót kíváncsiságból. Meggyökeresedett, 1-1,5cm gyökerei vannak, de semmi oldalhajtás... Fogalmam sincs mit csináljak. Monte Carlo volt eddig, ami az egekig nőtt volna, ha nem nyírom meg, ez meg stagnál lassan 2 hete... :/
Jó lett volna vmi fű félével begyepesíteni...
A legtöbbnél így működik... meg kell szoknia az ottani körülményeket. Jön a gyökeresedés, esetleg levélcsere, aztán a hajtások. Nyilván lehet ez ennél gyorsabb, de ahhoz tolni kell neki a fényt, a tápot, meg a co-t. Persze az sem mindegy hogyan. Légy türelmes, olvass és tanulj. Jó lesz az.(y)
 
Sziasztok! Vivipara és parvula elég rendesen barnul. Nem alga. Tenellusnak, blyxának semmi baja a staghorn algán kívül. :( Mitől lehet? Talaj: aqua basic plus, shrimp soil. Heti 5ml profito, Napi 1ml liqui carbo. Co 2 még mindig nincs jövő héten jön meg a reagens. Hőmérséklet: 23,5 Celsius.
 
Sziasztok! Vivipara és parvula elég rendesen barnul. Nem alga. Tenellusnak, blyxának semmi baja a staghorn algán kívül. :( Mitől lehet? Talaj: aqua basic plus, shrimp soil. Heti 5ml profito, Napi 1ml liqui carbo. Co 2 még mindig nincs jövő héten jön meg a reagens. Hőmérséklet: 23,5 Celsius.
Foszforhiány lenne?
 
Sziasztok! Vivipara és parvula elég rendesen barnul. Nem alga. Tenellusnak, blyxának semmi baja a staghorn algán kívül. :( Mitől lehet? Talaj: aqua basic plus, shrimp soil. Heti 5ml profito, Napi 1ml liqui carbo. Co 2 még mindig nincs jövő héten jön meg a reagens. Hőmérséklet: 23,5 Celsius.

Mikor ültetted? Ha friss akkor normális. Eleocharis. A fűfélék így viselkednek.
 
Sziasztok!
Vasárnap átrendeztem az akit. A talajba nyomtam ada talajkapszulákat. A kérdésem a következő lenne: a crypto levelei teljesen szétmálnak. Az ujjra ültetés miatt? Mennyi idő kell neki mire észhez tér?
 
Sziasztok!
Vasárnap átrendeztem az akit. A talajba nyomtam ada talajkapszulákat. A kérdésem a következő lenne: a crypto levelei teljesen szétmálnak. Az ujjra ültetés miatt? Mennyi idő kell neki mire észhez tér?
Újraültetésnél sérül a gyökérzete, ami megviseli a növényt. Mivel nem egy sprinterről van szó, ezért még pörgetett akváriumban is kell neki 2-3 hét, mire összeszedi magát, és elkezdi hozni az új leveleket.
 
Újraültetésnél sérül a gyökérzete, ami megviseli a növényt. Mivel nem egy sprinterről van szó, ezért még pörgetett akváriumban is kell neki 2-3 hét, mire összeszedi magát, és elkezdi hozni az új leveleket.
Rendben köszi!
Most levágtam azokat a leveleket amik szétmáltak hogy ne terheljék a vizet. Azt tudom hogy szívós kis növény.
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni HC Cuba-val(Tropica cserepes) kapcsolatban. Ez az első találkozásunk, tudom hogy nem egy egyszerű növény, de már régóta szemeztem vele.
Naplót még nem indítottam, de mindenképp tervben van. Viszont ez a probléma sürgetőbb. Szóval a gond az, hogy az ültetést követő pár napban még bubizott is, aztán hanyatlásnak indult és az alsó levelei elkezdtek mállani. Hozza az új friss igaz, szerintem túl kicsi hajtásait, de abszolút nincs jó kondiban. Több helyre is került az akvában, nem mindenhol rohad, de tartok tőle hogy ez csak idő kérdése, ha nem lépek közbe. Azért teszem fel kérdésem, mert biztos hogy más is futott már bele hasonló problémába.
Akvárium (64l) indítást követően ment a napi vízcsere 5 napig RO vízzel picit visszasózva, majd utána már csak kétnaponta. Most járok kb a 8-9. napnál. Kezdetektől ment a táp és a Co2 is nagynyomásúval. Mic-Mac 7,5(azóta már emeltem 8,2re), Carbo 3 ml hígítva, DC majdhogynem lime zöld, de az ötödig nap felé azon is tekertem felfelé, mivel tudtommal Co2 igényes a növényke. A világítás kezdetben 6 órát ment 3*24W (Odyssea 4*24W, három csővel üzemben), de már ezt is növeltem 7,5 órára. A lámpa 20 cm-re van az akvárium felett, viszont a talaj lejtése miatt az alsó nyolc centiben szinte csak kő és homok található, azt követően jönn a HC meg a többiek. Az egyik kőnél van egy kis barna alga, de nagyon minimális. Előző akván bejáratott szűrővel üzemelünk. A talaj Amazonia, sajnos csak a normál, Powder nélkül, táptalaj Power Sand special, hőfok 22-23. Tegnap estére szerintem a talajnak és a Co2-nek köszönhetően 6 körényki lett a PH, de ma reggelre ez visszakúszott 6,4-re. Nem tudom ez esetben lehet-e még a Co2-n növelni. A KH 3-4 között van a GH pedig 5. A ma reggeli TDS 170, igaz most több KH/GH pluszt raktam a cserevízbe. Amúgy a vízcserék este történtek, kivétel a mai nap. Ammónia mérőm nincs, de a Nitrit nulla a Nitrát pedig elfogadható szinten van. Ezért már három Red Cherry lakója van a gépezetnek, eddig nem reagáltak rosszul. Viszont a többiek a helyzet tisztázásáig várakoznak ideiglenes helyükön.
Igyekeztem mindent leírni, ha még kell bármi infó a segítéshez, akkor kivele. Nagyon jól jönne egy kis segítség, hogy milyen irányba induljak el...
Pár kép előtte és utánról. Flickr-en nagyobb felbontásban is elérhető.
Előtte:
29853630584_fa50ffee0d_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
30447995256_bb78063c54_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
29853623784_fbc215d48b_z.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
Utána, foszlásnak indulva :(
30447992936_ec51288d6f_z.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
29853633374_e6579941c5_z.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
29853633104_b573ab35c2_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
 
Sajnos az egyik legháklisabb növény CO2-re.

Hiába néz ki úgy a DC szerint mintha elég lenne, nem az. A talaj közelében nem elég a CO2. Told neki még egy kicsit. A sárgulás ezért van.
A többi paramétered rendben van.
 
Kb. 1éve vettem egy http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-anubias-nana-pinto.html növényt. Sosem szerette a helyét valamiért. Próbáltam több helyen is, de most sajna siralmas állapotba került, Már levél is alig van rajt. A többi növényemmel semmi gond! Most indítok a közeljövőben egy másik akvát és szeretném ha ott magára találna mivel vennék még hozzá ezért szeretném tudni hol a hiba. Mik az igényei ennek a növénynek?
 
Sajnos az egyik legháklisabb növény CO2-re.

Hiába néz ki úgy a DC szerint mintha elég lenne, nem az. A talaj közelében nem elég a CO2. Told neki még egy kicsit. A sárgulás ezért van.
A többi paramétered rendben van.
Köszönöm szépen a válaszod, igy már tudom milyen irányba induljak. Növelem a dózist. Valamint kíváncsiságból ideiglenesen lejjebb teszem a DC-t, hogy kiderüljön milyen a talaj közeli beoldás.
Köszönöm mégegyszer ;)(y)
 
Erdekelne a velemenyetek.
Egy ideje eszrevettem az ajzat kozeleben levo novenyeim levelein valami fekete lerakodas van. Eloszor csak olyan mint ha apro szennyezodesek lennenek, amik megulnek a leveleken, aztan szinte teljesen feketek lesznek a levelek. Nem maga a level hal el, mert kezzel ledorzsolheto a lerakodas es alatta zold a level szine, a levelek nem foszlanak szet, erosek.
Ahogy ledorzsolom a levelet, olyan mint ha sotetzoldes folyadekot fecskendeznenk a vizbe, es szepen elillan az vizaramlasban.
Mi lehet a problema?
 
Erdekelne a velemenyetek.
Egy ideje eszrevettem az ajzat kozeleben levo novenyeim levelein valami fekete lerakodas van. Eloszor csak olyan mint ha apro szennyezodesek lennenek, amik megulnek a leveleken, aztan szinte teljesen feketek lesznek a levelek. Nem maga a level hal el, mert kezzel ledorzsolheto a lerakodas es alatta zold a level szine, a levelek nem foszlanak szet, erosek.
Ahogy ledorzsolom a levelet, olyan mint ha sotetzoldes folyadekot fecskendeznenk a vizbe, es szepen elillan az vizaramlasban.
Mi lehet a problema?
Zselé szerű vagy por szerű? Kép?
 
Sziasztok!
Kicsit jobban visszavágtam a Microsoriumot és azóta azt vettem észre, hogy a megmarad levelek egy része tőből folyamatosan megbarnul. Az akvárium paraméterein semmit nem változtattam. A Cryptoknál is észleltem hasonlót, amikor egy-két levelet levágok, néhány szomszédos is "elolvad", de elhanyagolható mennyiségben.
Találkozott más is a jelenséggel? Mit lehet tenni? Elég szép kis bokrom van már, úgyhogy nem szeretném elveszíteni!
Aztán lehet, hogy túlreagálom és pár hét alatt magától rendbejön...
 
Sziasztok! Vettem egy szimpatikus növényt, amiről az eladó kb annyit tudott, hogy ződ és víz alatt van, itthon utánanéztem, acorus gramineus variegata mint kiderült. Olvastam róla, hogy igazából nem is nagyon díjazza a víz alatti életet. Az lenne a kérdésem, ha én most fogom és elültetem cserépbe, szépen kiteszem az ablakomba vajon életben marad? aztán ha szaporodna próbálkoznék vele akváriumban. Mert egyébként sima kavics aljzat van, nincs táptalaj.
A másik akváriumomban alternanthera reineckii van, szintén nincs táptalaj de éldegél, nőtt is. Olvastam akváriumban használható táprudakról. Mennyire ajánljátok és ha igen milyet?
 
20161112_204959_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az ilyen jellegu rothadas mitol lehet? CO2 Abbahagyasa utan jelentkezett kb 2 hettel, de elvileg ez a fajta noveny igenytelen fenyre, es tapozasra is. CO2 alatt nott mint a bolondgomba.
 
Back
Oldal tetejére