• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Nemesis Project

Sziasztok !
Tegnap megint elment egy tigris garnéla:cry:(n):rage::muted::oops:,petés nőstény kifehéredve vagy is olyan rózsaszín beütéssel feküdt a talajon.
Nem tudom mi az bűbánatos isten nyila lehet velük.Ami az egészben az érdekes hogy a Blue Brown Bee garniknak meg semmi bajuk.Az a furcsa a dologban hogy nem jönnek enni és ez ugye azt is jelenti hogy valami nem okés velük.
Pedig nem is mindennap etetek hanem minden másnap.
Egyébként döntöttem,szétcsapom az akváriumot,és egy új átgondoltabb elképzeléssel újraindítom.Remélhetőleg megáll az elhullás hétvégéig.A tigrisek mennek a yellow garnélák mellé,és ez a medence megmarad a BBB-k nek.
 
Nem jo hirek Viktor,de tudom hogy orvosolni fogod a problémát.Érdekes ez az elhullás.Nálam meg ugy elvannak mintha RC-ket tartanák.Elég korán átpakoltam őket a nagyba ,de semmi bajuk nem lett ...sőt,két petés kismama is van köztük.Mi a nyavalya lehet a tieiddel[emoji17]
 
Mi a nyavalya lehet a tieiddel
Ez az amit Én sem tudok megfejteni:confused:,már azon is gondolkodtam hogy nem az RC brigád megy majd vissza az Aokigahara utódjába hanem csak tigrisek lesznek,azért 60 literben biztos jobban ellesznek majd.
Egyenlőre agyalok és várom a hétvégét na meg imádkozom :nailbiting:,hogy több elhullás már ne legyen.
 
Fuck,fuck es meg egyszer FUCK hazaerven meg egy Tigris elpatkolt,ez valami jarvany lehet van mi az isten,a masikban meg egy nagyobb CRS dobta be a torolkozot [emoji36]
Egybol az osszes Tigrist atpakoltam a masik akvariumba,maradtak a BBB k nekik meg az eg adta vilagon semmi bajuk [emoji53]
En ezt meg mindig nem ertem ....... ?!
 
Nem vagyok nagy szakértő garnéla témában, de ha több akváriumban volt elhullás, én a cserevízre gyanakodnék. Vagy legalábbis a hőfokra, most már azért kezdenek jönni a melegek.Rámértél a vízre, amivel cserélsz, nem volt semmi változás?
 
Na ez a poen hogy nem volt a viben valtozas,a vizhofok kb 22 korul van folyamatosan megy napkozben a venti,reggelre lesz olyan 24-25 fok.
Na azert meg tomeges elhullasrol szerencsere nincsen szo,En is kicsit tullihegem,de fo az ovatossag [emoji6]
 
No mivel ez a napló már úgy is a szomorkodás tárgya még belefér egy bejegyzés.
Szóval áthelyeztem a Tigriseket a TFSL-ba tehát a másik akiba.
Ma reggelre ott is feldobta egy a talpát :cry:
Most azon a mélyponton vagyok amin még eddig soha a hobbi elkezdése óta,szóval megvisel.
Tudom nem nagy dolgok ezek mert hullani mindig fognak garnélák de a tény hogy egyszerűen nem tudok ellene tenni semmit nagyon bosszant.Mert ugyebár az ideális környezet meg van kristály a víz,a vízparaméterek is rendben a vízhőfok sem lehet ok.A feleségem azt mondta hogy már már túl steril is a környezet,persze ezt nem gondolta komolyan.
Szóval nem értem a dolgokat.Azt már eldöntöttem hogy ez a projekt a kukában landol a hétvégén és erősen elgondolkodom rajta hogy elindítom e egyáltalán újra ezt az akváriumot.Az indokokat sorolhatnám,de nem kezdek bele,majd eldöntöm van még két napom.
Megkérnék egy moderátort @danyi03 dobd át ezt a naplót a befejezett akváriumok közé.
Köszöntem ! ;)
 
Azért nem értem mert sokaknál láttam együtt tartani CBS-CRS csapattal ugye a TIbee vonal miatt az pedig csak 6-os PH alatt lehetséges.
No mindegy remélem nem lesz több elhullás.:nailbiting:
 
Azért nem értem mert sokaknál láttam együtt tartani CBS-CRS csapattal ugye a TIbee vonal miatt az pedig csak 6-os PH alatt lehetséges.
No mindegy remélem nem lesz több elhullás.:nailbiting:
Csak egy tipp volt, sajnos nincsen semmilyen tapasztalatom a lágyvizes garnikkal. :(
 
Viktor, nálam a CRS, CBS, a Te yellow fire-jaid, az @Evereka tigrisei mind-mind ugyanabban a vízben vannak: közel 7-es pH, a kH/gH kicsit a Tied fölött, tds 120-150 között, heti egy vízcsere, kb 15-20%, levegős szűrés, különböző talajok (akadama, fehérváscsurgói nagyszemű homok) és nincs ilyen gond. Nagy néha egy-egy elhullás volt, de kb 2-3 hetente egy, eddig összesen a négy rekeszben kettő, vagy három darab.
Kajájuk gyakorlatilag a kertből szakított spenót levél kavicsra gumizva és addig van bent, amíg megeszik, nem nézem az időt (2-3-4 nap)
Szerintem is engedd a pH-t magasabbra nyugodtan, 6,5-7 közé. Szerintem Te a taiwanokra gondoltál, amire @Tibi írta is, hogy 6,5 fölé ne menjen a pH.
 
Nálam mindkét akváriumban 6,5 a pH ,és egyenletesen.Bio Rio-t is csak a Taiwanok miatt tettem a kicsi szűrőjébe,de a nagy akiban a tigrisek szépen elvannak ,petésednek ,matatnak,algáznak.
Szoktam én is látni egy-kettőt elhullani de nagyon ritkán (talán 2-3 db hullott el eddig).
Ja és én nem is nagyon mérek kh-gh-t.Csak TDS-t.[emoji6]
 
Hát pont ez az hogy a yellow-k + CBS-CRS + Tigris is most már ugyan azon a vízen osztozik és az első kettő fajból minden egyed remekül érzi magát.Na mindegy is ezen már nem fogok rágódni ha úgy gondolják hogy elég volt nálam akkor menjenek :D
 
És még valami.
@Pecás már látta nálam az ideiglenes kis 54 literest ami a növény és állatmenedék inditás óta.Nos abban még csak vizet sem szoktam cserélni,mindig csak felöntöm sima csapvizzel,és ott sincs bajuk a tigrincseknek.Még most is van benne jó pár darab.Apránként halászom át őket a nagyba.Szóval se mérések, se lágyvíz ,se semmi azt elvannak.
 
Viktor, egy dologról nem volt szó: kb mennyi idősek lehetnek?
Vegyes állomány elhullás volt,először Én is ezt hittem de amikor kb fél éves garnélák is hullottak akkor már nem állta meg a helyét ez a hipotézis.
Összesen most így utánaszámolva kb 1 hónap alatt 6 garnéla ment el.
 
Vegyes állomány elhullás volt,először Én is ezt hittem de amikor kb fél éves garnélák is hullottak akkor már nem állta meg a helyét ez a hipotézis.
Összesen most így utánaszámolva kb 1 hónap alatt 6 garnéla ment el.
Akkor sajnos az időskori végelgyengülés esete kilőve, pedig még az lett volna a "legjobb" (már amennyiben van jó) scenárió ...
 
Szetkaptam,ujrainditottam,mindezt 4 ora leforgasa alatt .........
Uj naplo uj nevvel holnap,es esteleg keppel ha a bacitol mar letisztult a viz [emoji6]
Ja es a lakok ........... [emoji4]
 
Back
Oldal tetejére