• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Nemesis Project

Tuti, hogy a nálam lévő tigrisekkel egy pszichodráma csoportba járnak.


Mi lesz helyette? Bunker?
Leirnam a tortenetet de nagyon hosszu lenne,a lenyeg hogy nem jott ossze a bunker mert gyartas hibas volt ket tipus is [emoji20]
Ugy hogy a 26 literesrol majd atkerul a bunker azt pedig majd az egyik nyeremenyszuro szuri tovabb vagy inkabb tul mert hogy valoszinu egy Ex 800 tetra lesz alatta jocskan visszaveve [emoji4]
 
Huhúúú de szopórolleren voltam ma, @kisszsu volt olyan kedves és adott akasztós szűrőt mert ami volt az egy kaka lett,;)
Kölcsönbe két hétre míg nem jön a külső.Üzenem neked Zsuzsi az egyik nagyon jó és működik ahogy kell.
De hát nem ért ám véget itt a nap az akvárium körül vizet vettem észre,na le is vert engem is avíz hogy folyat ez a szemét.Úgy hogy víz leenged kb 5 cm hagytam benne és átemeltem egy másik száraz helyre eltelt 30 perc de nem láttam szivárgást,feltöltés után sem.aztán szerintem rájöttem hogy a kis akasztós pumpálta magán túl a vizet és ezért lehetett
+egy kisebb mennyiség.Vagyis remélem hogy ez volt a gond.:nailbiting:
 
Sziasztok !

A mai nappal az összes tigris garnéla átkerült ide összesen 12-15 db de szerintem még bujkál pár a másikban,majd idővel azok is átkerülnek.
A Blue Brown Bee-k is megvannak de alig jönnek elő.Nem tudom ez a két faj keveredhet e,majd kiderül :whistle:
Képek :

DSC0516505c84.jpg


DSC051661308c.jpg


DSC0515977798.jpg
 
Te Viktor.Remélem nem azért vetted a fotomasinát hogy mindig telos képekkel bombázz minket.[emoji2]
Tessék lőni komoly képeket is ha már egyszer van technika hozzá[emoji6]
Amugy meg nagyon szép színezetük van[emoji6]
 
Te Viktor.Remélem nem azért vetted a fotomasinát hogy mindig telos képekkel bombázz minket.[emoji2]
Tessék lőni komoly képeket is ha már egyszer van technika hozzá[emoji6]
Amugy meg nagyon szép színezetük van[emoji6]
[emoji16] En kerek elnezest,de ez gyorsabb volt este,de jonnek azert majd rendes kepek is,tele van a fenykepezo,csak ido kell hogy letoltsem na meg fel [emoji6]
 
Sziasztok !
Csak egy bejegyzés erejéig.
Tegnap bátorkodtam gyermekláncfű vagy más nevén pitty-pang levelet szedni még nem nyíló növényről.
Ezt 2-3 percig forraltam,lecsöpögtettem és ment mind a három akváriumba.
Nem gondoltam volna hogy úgy vetik rá magukat a garnélák mint eddig nem sok mindenre amit beraktam nekik.
Még a rejtőzködő életmódot folytató Blue Brown bee-k is előjöttek majszolni.
Úgy tolták be a zöldséget mint a nyulak :D
Összesen 4 petés tigris van az akváriumban és már csak egy petés BBB anyuka a másik vedlett így szerintem el is szórta a csemetéket,de ahogy ezek rejtőzködnek nem is fogom egy könnyen észrevenni Őket :)
 
Sziasztok !
Csak egy bejegyzés erejéig.
Tegnap bátorkodtam gyermekláncfű vagy más nevén pitty-pang levelet szedni még nem nyíló növényről.
Ezt 2-3 percig forraltam,lecsöpögtettem és ment mind a három akváriumba.
Nem gondoltam volna hogy úgy vetik rá magukat a garnélák mint eddig nem sok mindenre amit beraktam nekik.
Még a rejtőzködő életmódot folytató Blue Brown bee-k is előjöttek majszolni.
Úgy tolták be a zöldséget mint a nyulak :D
Összesen 4 petés tigris van az akváriumban és már csak egy petés BBB anyuka a másik vedlett így szerintem el is szórta a csemetéket,de ahogy ezek rejtőzködnek nem is fogom egy könnyen észrevenni Őket :)
Én a hétvégén szedtem a Balcsin tyúkhúrt, zsenge pitypang levelet és lóherét 1-1 marékkal, főztem pár percig, majd aprítógéppel kicsit megdaráltam és lapítva lefagyasztottam. Pár hétig elég lesz. Amikor megfőtt, egy szál tyúkhúrt bedobtam, az amanók, mint a zsizsikek elkezdtem fel-re rohangálni, mikor az egyik megtalálta, megfogta és elhúzott vele a dzsungelbe, a többiek a maradék darabkákért versenyeztek. Tényleg szeretik :)
 
Sziasztok !
Örömteli látvány fogadott tegnap mikor nekiláttam takarítani az akváriumot.
A szépen lassan egybefüggő monte carlo közt egyszer csak mozgásra lettem figyelmes,és nem tigris növendékek dugták ki az orrukat hanem a Blue Brown Bee csemeték merészkedtek elő,kb 5-6 ot számoltam de szerintem lesz több is.:rolleyes:
És két anyuka még most is petés.
Nagyon nagy a bizodalmam hogy megmaradnak és lesz egy szép állomány belőlük :)
 
Üdv !
Tegnap sajnos elment egy öregebb Tigris garnélám.De az állomány szépen növekszik,sőt a BBB állományból is látom a kicsiket elő elő jönni.És mindig van egy anyuka köztük aki petés.
elképzelhető ha megnő a BBB garnélák száma akkor csak az övék lesz ez a medence a Tigrisek meg vagy mennek a nagy 60 literbe vagy a yellow-k mellé újra vissza.
Ráfér egy alapos karbantartás az akváriumra mert diatom támadásban szenved na meg még egy két alga :D
 
Üdv!
Tegnap eszméltem rá hogy sajnos szét kell hogy bontsam az akváriumot.
Egyszerűen minden növény döglődik,a víz is fura nekem és a látványról már nem is beszélek,rengeteg az alga is szinte minden féle.
Sőt mostanában volt több tigris elhullásom is,illetve ami furcsa hogy bedobom a kaját legyen az bármi és nem mennek rá olyan mintha "kómásak" lennének.
A Tigriseket és a BBB-ket kiszedem és egy roppant egyszerű akváriumot szeretnék nekik építeni,egy kis fával és kővel a cél az átláthatóság lesz,semmi nagy igényű növény,csak moha meg ami bírja a low-low tech akváriumot.
Tervek már vannak a fejemben,aztán meglátjuk.
És jó lenne beszerezni bár Blue Carbon Rili garnélát is :)
Akkor nem sokára jelentkezem,új napló nem lesz emiatt a Nemesis Projekt megmarad ;)
 
Back
Oldal tetejére