• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Nemesis Project

0. Nap

6ec0db7b2f5ec38924e140e3fe85cea0.jpg
 
Sziasztok !
Csak hogy ne telefonos kép legyen a naplóba ma vízcsere után készült kettő kép amit ha már @danyi03 Tomi moderátor lettél meg is kérnélek hogy ha van rá lehetőséged akkor rakd be légy szíves a totál képet a naplóképnek köszi !;)
Holnap szűrőcsere Eheim Liberty 2040-es jön,mert a kis szűrő ugyan jó de nem arra találták ki amire Én szánom.
Akkor a képek :

DSC05015.jpg


DSC05018.jpg
 
Eltelt 2 hét az indulás óta nem rohan az akvárium de nem is kell neki ez egy garnélás akváriumnak készült.
Ami nagyon tettszik benne hogy a szivacs a szűrőn elárulja mekkora is valójában az akvárium úgy hogy szerintem sikeresen eltaláltam az itthon lévő kövekből az arányokat.

DSC05045.jpg


Lakók hamarosan beköltöznek remélhetőleg ;)
 
Sziasztok !
Azért egy bejegyzés erejéig szeretném elmesélni egy a szűrővel kapcsolatos történetet.
Adódott a lehetőség hogy lecseréljem a kis mini akasztós szűrőt több okból kifolyólag.
@dantesix kolléga volt oly nagylelkű hogy elfuvarozta nekem a 2040-es lybertit a GA-ból.
Mivel egyszer már belefutottam egy ilyen szűrőbe ami nem volt jó gondoltam kétszer ugyan abba a cipőbe nem lépek bele.
Sajnos tévedtem.A motor zúgása nagyon hangos,a mellette működő 2041-es szűrőt nem is hallani.
Beszéltem @viktorlantos is és megállapodtunk hogy megy vissza a Fisch Kft-nek.Nagyon korrekt cég,elmondták szériahibáról lehet szó.
Vártam,eltelt egy hét és hívtak hogy nem tudják kideríteni a probléma okát így az Eheim központi cégnek kell visszaküldeniük az meg ki tudja mennyi idő lesz.
Így hát mint a múltkori szűrőnél is kénytelen voltam egy nagyobbik tesót kérni cserébe amire 1000.-Ft-ot ráfizettem és a mai napon meg is érkezett.
Remélhetőleg jó lesz.
Szóval csak azért írtam le ha valaki ilyen 2040-es szűrőben gondolkodik az számoljon vele hogy hangosabb lesz mint a régi modellek.
Hogy valami jó is legyen 16.-án előreláthatólag érkeznek a Blue Brown Bee garnélák :)
 
Mire szántad, miért nem való egy ilyen akváriumba?
A garnélás akváriumokat próbálom túlszűrni így a kis akasztós 260l/óra gyári értékkel,három nap után már csak szinte csepegteti a vizet,míg egy eheim bunker megtömve bio szűrőanyaggal és a tetején perlonnal három hétig vígan hozza azt a szűrést amit elvárok tőle.
Szóval ezért nem erre szántam,ez egy elfekvő szűrő amit akkor használok ha beüt valami gebasz :)
 
A garnélás akváriumokat próbálom túlszűrni így a kis akasztós 260l/óra gyári értékkel,három nap után már csak szinte csepegteti a vizet,míg egy eheim bunker megtömve bio szűrőanyaggal és a tetején perlonnal három hétig vígan hozza azt a szűrést amit elvárok tőle.
Szóval ezért nem erre szántam,ez egy elfekvő szűrő amit akkor használok ha beüt valami gebasz :)
Ééértem, azért kérdeztem, mert láttam, hogy árulod (? :) ), és tervezem egy 20 literes garnélás nano indítását, de akkor ne akasztósban gondolkodjak? Végül is Neked is akasztós van, az EHEIM akasztósnak sokkal nagyobb a tartálya?
 
Ha teheted akkor külső szűrő legyen amit vásárolsz kevesebb a macera vele,a csapokkal jobban szabályozható.
Viszont ha akasztósban gondolkodsz akkor nem sok a jó lehetőség,nekem pl. anno a 2041-es szűrte a 15 litert is :D
Ennek akkora a tartáj része hogy 0,6-0,8 liter szűrőanyagot simán elnyel,gyári szivacsokat nem is használom belőle soha azt elteszem félre.
Ja és ha elfér és teheted akkor 30 liter legyen az akvárium abban már könnyebben tudsz mozogni is,ergo több féle garnéla lehet.
Nem kell magas akvárium nekem mind a kettő csak 20 cm magas,halakat meg amúgy sem tartok ekkora méretben ;)
 
Ha teheted akkor külső szűrő legyen amit vásárolsz kevesebb a macera vele,a csapokkal jobban szabályozható.
Viszont ha akasztósban gondolkodsz akkor nem sok a jó lehetőség,nekem pl. anno a 2041-es szűrte a 15 litert is :D
Ennek akkora a tartáj része hogy 0,6-0,8 liter szűrőanyagot simán elnyel,gyári szivacsokat nem is használom belőle soha azt elteszem félre.
Ja és ha elfér és teheted akkor 30 liter legyen az akvárium abban már könnyebben tudsz mozogni is,ergo több féle garnéla lehet.
Nem kell magas akvárium nekem mind a kettő csak 20 cm magas,halakat meg amúgy sem tartok ekkora méretben ;)
Nem akarom a naplód szétoffolni ám :) Az az igazság, hogy minimális pénzráfordítást szeretnék csak, egy 20l-es akváriumom van otthon, azért kérdeztem, hogy ez az aquanova elég lehet-e, vagy a 2041-es eheim? A külső szűrőhöz kell cső, üveg szett, később lehet, hogy beruházok egy ecco-ra, de most 6-8eFtból megakarom úszni az egészet :)
 
Nem akarom a naplód szétoffolni ám
Nem offolsz ezért van a napló hogy ha valami érdekel kérdezz ;)
Ha kis költségvetésű akváriumot szeretnél indítani akkor elég az eheim 2040-es is csak az imént említett motorzúgás miatt azt most nem ajánlanám.
Jó egyébként ez a kis szűrőm is,csak nagyon gyorsan telítődik kosszal,ha meg sűrűn van takarítva az a baciknak sem tesz jót,na meg nem is fér bele annyi aktív szűrőközeg.
Ha aqvanova akkor viszont a nagyobbik testvért válaszd azt hiszem nf 400 talán,mert annak már állítható a vízhozama így könnyebben beállítható a víz áramlása.
 
Nem offolsz ezért van a napló hogy ha valami érdekel kérdezz ;)
Ha kis költségvetésű akváriumot szeretnél indítani akkor elég az eheim 2040-es is csak az imént említett motorzúgás miatt azt most nem ajánlanám.
Jó egyébként ez a kis szűrőm is,csak nagyon gyorsan telítődik kosszal,ha meg sűrűn van takarítva az a baciknak sem tesz jót,na meg nem is fér bele annyi aktív szűrőközeg.
Ha aqvanova akkor viszont a nagyobbik testvért válaszd azt hiszem nf 400 talán,mert annak már állítható a vízhozama így könnyebben beállítható a víz áramlása.
Ok, köszi az infókat, gondolkodom még :)
 
Elvesztettem a fonalat: az indításkor használt kis akvanova kicsinek bizonyult? Valahol írtunk is róla, hogy az ehiemek kb. kétszer olyan mélyek/magasak, mint a többiek... és kétszer olyan hmm "szépek" is. :D
 
Hat ilyen egy beszari garnelat sem lattam meg mint ez a blue brown bee.
Ugy kell keresgelnem majdnem kifolyik a szemem [emoji36]
Kajara sem jonnek elo,pedi hetfo nem most volt,lehet sok a biofilm ami harom het alatt felhalmozodott,ki tudja,mar azon is gondolkodtam hogy atrakom ide a tigriseket mert szerintem azok meg azert nem szaporodnak mert a yellowk elnyomjak.
Nev szerint mas fajhoz tartoznak de kerdes hogy egymassal szaporodnak e ?
Az Mc szepen maszik le a hatso reszrol,a kis dekor osvenyeken is hamarosan Mc lesz [emoji4]
Ja es alig varom hogy ezt a kis szurot lecsereljem mert semmire nem jo,meg zizeg katattyol az idegbe kerget [emoji53]
 
Back
Oldal tetejére