• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Nemesis Project

Üdv!
@BBálint elültette a bogarat a fülembe úgy hogy nagyon erősen gondolkodom ezen a gyönyörűségen :

SuperPrincess2_zpsf18215e0.jpg
Nem csúnya! :D
 
Sziasztok !
Változások történnek majd,mivel nem sikerült elindítani az akváriumot az izzó beszerzése miatt,így gondoltam egyet és rendeltem egy új üvegketrecet is.
Ennek a legfőbb oka az volt (bár erre már nem nagyon akartam költeni) hogy kettő kagylós lepattanás is van a kis akváriumon és igencsak karcos már szegényke.
Így az új üveg a jövő hét végére meg lesz : 36 x 25 x 20 ez csak 3 literrel nagyobb mint ami most van így 18 liter lesz.
A scape nem fog változni ugyan úgy átrakom ahogy most van.Annyi változás még lesz hogy 1 liter ista talaj váltja a manadot mert jó az ha a ph nem ingadozik,meg hát ha kell ültetni ezt azt akkor azért jobb a minőségibb talaj.
Úgy hogy egy kicsit mélyebb lesz az akvárium így nagyobb tér marad a dekorhomoknak is elöl.
 
az izzó beszerzése miatt,
Megpróbálod a led izzót? Kiderült, belefér-e?

gy az új üveg a jövő hét végére meg lesz : 36 x 25 x 20
Bocs a kérdésért, hossz-szélesség-magasság?
Ha valóban 900-1000 lument tud majd az az izzó, nem lesz sok az 50 lumen/liter? Főleg 20 centi magassággal? (Mint sejtheted, kérdésem nem teljesen önzetlen, a 10 literesem még alacsonyabb, vagy 150, vagy 400 lumennel világítanám, de a kisebbet keveslem, a nagyobbat CO2 nélkül sokallom.)
Miért nem egy ekkorát: Opti-white akvárium - 29l, 60x30x16 cm - alacsony most csak 11 990,00 Ft - Green Aqua ;)

A scape nem fog változni ugyan úgy átrakom ahogy most van.
Hiszem, ha látom. :)
 
Megpróbálod a led izzót? Kiderült, belefér-e?
Egyenlőre kompakt izzó lesz de lehet hogy ledet is megrendelem max máshol hasznosítom majd.

Miért nem egy ekkorát:
Minden a világítás a szűrés és a hely is ezt a méretet engedi csak meg,illetve az ár 1500.-Ft sem elhanyagolható :)
A fénnyel kapcsolatban nem hiszem hogy az a 700-800 lumen sok lenne,eddig legalábbis korábban sosem voltak algaproblémák de egy garnélásban nem is baj ha van egy kis alga amit fogyaszthatnak.

Hiszem, ha látom.
Hát ezzel úgy vagyok hogy ezt annyira eltaláltam,hogy nem szeretnék változtatni rajta :)
 
Sziasztok !
Fene se gondolta volna hogy ilyen nehéz lesz beszerezni az izzót a lámpához,mármint nem nehéz de árban jót akarok.
Szóval ha minden jól megy hétvégére meg lesz az üveg meg valamilyen világítás is,ja és majd el felejtem megrendeltem az E27-es foglalatú led izzót
800-900 lm 9 watt 5050 smd ledek vannak benne 6000-6500 k,majd kiderül milyen lesz.
A garnélák kérdése eldőlni látszik:
- Blue Brown Bee
- Black Sakura
Ez utóbbi annyira megtetszett a fekete színével úgy hogy ez is lesz az akváriumban aztán majd meglátjuk.De természetesen a Bee-hez lesznek a vízparaméterek igazítva.
Most már csak azt kell megoldanom hogy úgy ahogy van átpakoljam az elkészült scape-et az új akváriumba.
Monte Carlo lesz a háttérnövény :D
 
Update ;
Elkeszult az uveg,es atpakolgattam amit tudtam.
Hatul harisnyaba toltott manados hurka emeli a talajt ami vegul Ista lett.
Az akvarium pontos meretei
36*25*20
Kaptam izzot is ugyan 18 watt de a lapmpa ugy nez ki elbirja.
Ha minden jol megy akkor holnap mohazas,es feltoltes [emoji6]
a320b522085d19abe3d7150f93930190.jpg
 
Update ;
Elkeszult az uveg,es atpakolgattam amit tudtam.
Hatul harisnyaba toltott manados hurka emeli a talajt ami vegul Ista lett.
Az akvarium pontos meretei
36*25*20
Kaptam izzot is ugyan 18 watt de a lapmpa ugy nez ki elbirja.
Ha minden jol megy akkor holnap mohazas,es feltoltes [emoji6]
a320b522085d19abe3d7150f93930190.jpg
Jobb ebben a nagyobb üvegben. (y)
 
Pedig csak a melyseg nagyobb kemeny 7 centivel,magassagban pedig -2 centi lett.
De itt az a 7 centi mennyi is? Kb. 30 százalékkal lett mélyebb? Az első képpel összenézve nagy a különbség.
Az csak jó, ha alacsonyabb. Már csak ki kell ütni a két üveg között a falat és lesz egy szép, hosszú de lapos akváriumod. :D
 
Szep estet!
Upload holnap,ma mar nem fert bele,de mohak,riccardia bedorzsolve,fissi ragasztva,hatternoveny MC elultetve [emoji4]
Ket kep ami semmit nwm mond de dokumentacionak jo lesz [emoji6]
1e38e42f00c17c24f2d7c47ccdfe1354.jpg


2d5da6b5ade2388c1297954320230066.jpg
 
Utoljára módosított:
Szep estet!
Upload holnap,ma mar nem fert bele,de mohak,riccardia bedorzsolve,fissi ragasztva,hatternoveny MC elultetve [emoji4]
Ket kep ami semmit nwm mond de dokumentacionak jo lesz [emoji6]
1e38e42f00c17c24f2d7c47ccdfe1354.jpg


2d5da6b5ade2388c1297954320230066.jpg
Ott bal hátul a második MC csomót szerintem nyomd egy kicsit mélyebbre, ill. hátul, középtől kissé jobbra még ragasztanék valamit arra a kőre. Egyébként szép munka! (y)

Na jó, nem vagyok távolbalátó, de valamit írni kellett ezekere a képekre. :ROFLMAO:

Elöl homokos plázs lett kialakítva?
 
Back
Oldal tetejére