• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Nemesis Project

keszalvo

Bölcs Ent
Sziasztok !

Az előző naplót kukáztam mert már nem illett bele a képbe és itt talán jobban nyomon követhető lesz.
A névválasztás már nem is olyan könnyű mint az elején mert nem köthető a scape kinézetéhez inkább arra utal hogy mit is fogok az akváriumban tartani.:D (na jó bevallom szerettem a Resident Evil 3 Nemesis részt sokszor végigjátszani,és valahogy most ez ugrott be)

A száraz adatok :
Akvárium : 38 x 18 x 22 sima akvárium 4-es üveg 15 liter,fekete fólia @Lewis javaslatára lekerült :)
Szűrés : Aqva nova akasztós szűrő (azért ha majd lesz lehetőség lecserélem Eheim 2040 re ),de most ez volt kéznél.
Világítás : sikerült nagyon jó áron egy Haqos stellar lámpához hozzájutnom így ez fog világítani 14 watt 760 lm Philips 6500 k égővel.
Talaj : táptalaj nem lesz,max golyózok,illetve a megmaradt manadot hasznosítom újra,de még ez is változhat lévén kb 1 liter talajra lenne szükségem Ista vagy bármely más talajból.
Dekor : lávakő megmaradt készlet,illetve majd valamilyen fa de ezt még nem döntöttem el.
Co2 : nem lesz kizárólag folyékony formában

Scape : Először egy aprólékos részletes akvárium képe rajzolódott ki előttem de rájöttem ebből már van kettő itthon úgy hogy most egy kicsit a naturál téma felé mennék,főleg a fenntarthatóság miatt is.
Így ami nagyon tettszik az @BBálint és @Evereka Re scap-es akváriuma,tehát egy középső szigetes elrendezés körben dekor homokkal,a szigeten pedig sok mohával.
Növények : már ebből is kiderül hogy leginkább a mohák fognak dominálni de ahogy magamat ismerem nem kerülhetem el hogy más növény is helyet kapjon benne.
Élőlények : Na és itt jön majd a találós kérdés kik is fognak benne lakni ?

Egyenlőre itt tartok,és szépen lassan majd azért képekkel is jövök,azt tudni kell hogy erre az akváriumra konkréten
3000.-Ft-ot költöttem,és ezt nagyon túlszárnyalni nem is szeretném mert a lakók lesznek majd nagyobb költség :whistle:
 
Holnap valoszinuleg feltoltes varhato,es szerintem mar tolem megszokhatoan nem azt csinaltam meg amit irtam [emoji38]

52132dad2b3302e8befdc22eec36c3f6.jpg
 
Koszi Dani,marha nagy kihivas ez a 18 cm melyseg [emoji57] remelem majd a novenyekkel sem tolodnak el az aranyok [emoji6]
 
Sula biztos nem annyira profi meg nem vagyok [emoji4]
A carbon rili mar nem jar messze az igazsagtol [emoji6]
 
No feltoltes elmaradt,ma egyszeruen nem ereztem magamban az akaratot,meg ido sem volt ra (de bezzeg a Last Of Us -t azert nyomtam egy kicsit [emoji16] )
Szoval igazabol minden keszen all,meg vannak a mohak illetve a szurot is megcsinaltam biologiai szures ellatasara.
Valamelyik nap majd feltoltom es beszamolok rola.
Amit meg nem tudok es johetnenek a javaslatok hogy a hatso traktusba milyen novenyt ultessek,eloszor riccia-t gondoltam kis lapocskakon ,de jelenleg ebbol nincsen.
 
Kövek moha nélkül maradnak? Már azt hittem, DSM, és zöldellnek majd a "hegycsúcsok"...
Leghátul talaj is van vagy két marékkal?
 
Kövek moha nélkül maradnak? Már azt hittem, DSM, és zöldellnek majd a "hegycsúcsok"...
Leghátul talaj is van vagy két marékkal?
Mohásítva lesz de szolidan mert nem szeretnék mohaerdőt :D
Hátul használt manado van kb 1 liter ezt tűzdelem majd meg JBL golyóval.
 
Szóval a garnélák kérdése véleményezést szeretnék Tőletek kérni ki melyikre szavazna : :)
- Black Sakura
- Chocolate Sakura
- Blue Carbon Rili
Vagy ( és )
- Crs
- Cbs
- Blue Brown Bee
 
Ne érts félre ,nem akarlak lebecsülni téged Viktor,de a Bee féléket már macerásabb tartani ,mint az olcsóbb kategóriásakat.Nekem sem maradtak meg a CBS-ek,pedig porozok vissza ahogy illik.Emlékszem nemrég egyszer beszéltem @eMZé Zolival is ,és megnyugtatott nem csak nálam volt elhullás ,hanem nála is egy csomó.Érdekes ez a garnélatartás,mert másnál meg extrém körülmények között is elvannak(lásd.azt hiszem @Icepeak írta hogy nem nagyon foglalkozott velük ,mégis szépen szaporodtak a CRS-ek nála) Én nem mondok neked konkrét fajt,csak annyit ,ha belevágsz akkor hajrá, szorítok hogy sikerrel tartsd őket bármelyik is lesz a befutó.
ui:előfordulhat azért egy 200 literesben nehezebb tartani őket mint egy nanoba,ugyhogy lehet Evelin akváriumában én is teszek még egy próbát majd velük;)
 
egy 200 literesben nehezebb tartani őket mint egy nanoba
Ez így van. :)

@keszalvo : Tigrincsed már úgyis van. TiBee esetleg? :)
A hardscape és a helyhiány miatt én olyan garnélát választanék, amit nem nagyon kell szelektálni. De hát ezt ki-ki türelme szerint döntse el. :D :D
 
Utoljára módosított:
Érdekes ez a garnélatartás,mert másnál meg extrém körülmények között is elvannak
Ezt pont így gondolom Én is,pl. az sem mindegy hogy honnan milyen tartási körülmények közül jön a vásárolt példány.;)

Tigrincsed már úgyis van. TiBee esetleg?
Röhögni fogsz de ez már a 26 literesben futó projekt részét képezi :whistle:

A hardscape és a helyhiány miatt én olyan garnélát választanék, amit nem nagyon kell szelektálni.
Megfontolandó,de egyenlőre valami új eddig nem próbált fajjal szeretnék megismerkedni,ami egy újabb lépcsőfok és nem kell egyből emeletet ugrani ha érted a hasonlatot :D

én princess beet ajánlanám neked.
Na ezt pont elfelejtettem beírni pedig rajta van ez is a listámon (y)
 
Fuck :rolleyes:
Kezdhetném így is,ugyan is történt tegnap hogy hazaérvén gondoltam egyet és nekiláttam volna moházni az akváriumot.
Gondoltam tekerek egy kicsit az égőn mert nem jól állt a foglalatba,na ezt nem kellett volna azzal a lendülettel elrobbant a kezemben :facepalm:
Úgy hogy ma megyek égőt venni,a szokásos Philips 6500 k 14 watt egyenes kompakt lesz 760 lm fényerővel.

Viszont ma nézegettem a E*bay oldalon SMD 5730-as E 27 -es foglalatú alumínium bordázott égőt 900-1000 lm fényerővel,ez szerintetek mennyire hatásos egy Haqos stellar 13 wattos lámpában ? Engem leginkább a hűtőbordás alumínium melegedése zavarna ami lehet hogy hozzáérne a lámpa a felső borításához. Árban nagyon jó 1860.-Ft
Itt a kép :
24LED5C3A5BF856FE_zpse752d8ff.jpg


6548679C56FE5_zps2f120b5a.jpg
 
Back
Oldal tetejére