• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nebula (3D)

4000K-es a csöved, ezt a 840-ből látod, nekünk cool daylight kellene, 6500K-es, 865-ös cső.
Máshogy mutatja a színeket is, illetve a spektruma is kicsit más.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
akkor vettem 3 csovet feleslegesen?[emoji44] [emoji32] [emoji29] [emoji36]

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Szerencsére Osram csöveket vettél, amik nem olyan drágák (vannak akvarisztikai csövek, amik ugyan azt tudják, csak jó drágán).
De úgy néz ki, hogy igen. Én legalábbis lecserélném 865-ösre.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Illetve közben titokban kicsit átszerkesztettem(kibővítettem) az előző hsz-t. [emoji14]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Udv!

nos mivel az aki bubifelhoben uszott es a diffuzor sem nyerte el a tetszesem,igy hekkeltem egy DIY torpe reaktort.

semmi nagy dologra nem kell szamitani,nemes egyszeruseggel egy t alaku pvc idom,egy toldo,3 kupak,meg nemi cso kell hozza.

csak par percre probaltam ki holnapi ph meresnel kiderul hogy muzsikal.

b7b269809fb793e74aa49def76479c8c.jpg

bcf703cce1e33fa595bd43ba22f82cf3.jpg87e5968ac64c0258bc5fa041868f8084.jpg

a t idomba a diffuzort epitettem bele,menetesen szettekerheto igy konnyu lesz takaritani.akupakokat beragasztottam mert a nyomas kitolja magabol.
lightosan kitomtem egy kis KZS-vel :)

meglepo es mulatsagos mert meretre alig 25 cm az egesz de a mutyur olyan jol oldja be a cumot hogy egy darab bubi sincs az akiban.teljesen kinyitott szuro csappal es egekig tekert CO2val elkezd csobogni de ez nyilvan a hatarokon jobal kivulre esik mint amennyi az akiba kell csak kiprobaltam mit bir :)

holnap teszek ra egy csobilincset a csatlakozasokra a biztonsag kedveert.

A hatekonysagarol egyenlore csak szemmel lathatatlan bubikrol tudok beszamolni holnap kiderul mennyit tud beoldani :) (de bizakodo vagyok)

egy kep osszeszerelve:

5a443cf26cad694650695aed0c09fde0.jpg

a gatya szij csunya de szuksegmegoldas volt.spannerkent hasznaltam minthogy este leloje nekem a dugot.holnapig rajta marad addigra 100%ra megkot a szilo.

azoraallas:

2ca1f0cb19e5e10d80fd4e134d01d1be.jpg

mivel mar kis nyomason is (remelem)hatekonyan mukodik igy tovabb lesz eleg a palack :))


a nagyobb baj hogy a hatteren megjelent nemi barna alga.ez varhato is volt de fogkefevel konnyen kezelheto

a vilagitassal bajban vagyok de valoszinu holnap szerzek be uj csoveket

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Utoljára módosított:
udv!

sukerult elrendezni a mini reaktort es a csoveket vegre :)

f78233ab37ba0b01cf328a3f520ba3a7.jpg

felkerult az akira a takaro lec is igy mar nem latszik a vizvonal :)
Csinaltam egy normalis dobozt a vilagitashoz/ventillatorokhoz, ebbe is
tettem egy ventillatort hugy a trafot fujja.az osszes ventillator a vilagitaskor kapcsol be es le.

ez eddig a jo hir,a rossz hogy volt par nap mig a co csak siman porlasztokorol ment,mig csinaltam a reaktort es igy szepen betamadott a barna alga.
ezzel nem is lenne baj,szamitottam a hatter miatt,de jobban aggaszt hogy a koveken is van belole..illetve mindenen.
Azokat kicsit nehezebb takaritani mint lefogkefezni a hatteret... :/

a kerdesem ebbol adodo hogy mennyit kene vilagitanom?
a ph reggel 7.5-7.6 korul van ,estere 6.8,kornyeke.


vettem liqui carbot (neptun)
ill novenytapsot (neptun)
carbobol napi 2ml megy
novenytapbol (mikro+makro)1ml
naponta megy 1 (aquaplant &co2)tap tabletta is

sajnos nem GA wellnes csomag de egyenlore csak ez van,hosszu tavon persze azt szeretnek csak errefele ez volt kaphato :)

a co2 2-3bpm korul megy,
a pilacs jelenleg 14:00-23:00ig megy.
a novenyek a mohat leszamitva egyenlore nem tul boldogak a mohat leszamitva az bubizik..

min valtoztassak?


a masik ami aggaszt:
vettem uveggarnisokat, 6ot 3-3 aranyban.
a csajok ugy ahogy voltak eltuntek..1et kifeheredve kihalasztam.
a sracok kozul tegnap 3 volt ma mar csak 2.eszrevettem hogy csipkedik egymast.pedig azt irtak tarthato tobb him egymas melett.

amit tegnap megfigyeltem:az egyik dobott egy hatraszaltot a viz tetejeig,ott megpordult es lesullyedt a viz aljara.
ott osszegornyedt,es elkezdett elfeheredni.erdekes zoldes feheres szine lett..
10perc utan magahoz tert es szep lassan elkezdett mozogni majd atlatszo lett..nemtudom mitol lehetett..

Dezso a sisakcsiga koszoni eli kis vilagat o jol van szorgosan eszegeti az algat :)

b6bb9d43a3999a52252ac7f9f6e5e165.jpg


1e42b71c280d4b42558174c0ea943f85.jpg

7e7ffcd2d869b8be45dd48d4ccbfbcec.jpg

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
egy kis mokolaskepp csinaltam egy nagyon homemade reflektort.
A visszavero felulet tukor.
Mivel sulyosabb mint egy polirozott alu vagy mas foncsor ezert feltettem a masik oldalra is egy gazteleszkopot.

csodat nem varok tole de talan valamelyest jobb lesz igy a novenyeknek.
szemmel lathatoan vilagosabb lett az aki bar kepeken nemnagyon latszik.

teto:

c30a7bb7af9e4160d5248708f3e3c1c2.jpg

elotte:

057f31ecd97bc4d6ed998753de85b01f.jpg

utana:

39a426896802a7a670c59fe9e6bb723a.jpg

szamit novenyek szempotjabol vajon?

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
up:
:etelepultek a neonok es a babaultik :)

9cb81b1f668c31d389ced07336f76bc7.jpg

a valosag nem ilyen szep..
2cc0b15d8703c4470cd0dad556a80191.jpg
sajnos elontotte az akit a barna alga eleg durvan...napi 10 orat pilacsolok a moha bubizik is rendesen de az alga is eleg nagy mereteket oltott..

nemtudom minlenne a megoldas.megtobb feny /idon at vilagitani?


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
up:

olvasgatok egy ideje mar forumon,tobben is mondtak hogy a vilagotas az oka a barna alganak.
mivel az aki mar tobb mint egy honapja megy a kezdeti algat mar kiejtettem.
no hat beupgradeltem megegy csovet a tetobe :)
-es meg az aram sem csapkodott meg-

igy most 4db 18w os cso heggeszti a vizet +(felette a tukor csak szamit valamicsket)

remelem igy mar jobban fog tetszeni a novenyeknek es az alganak kevesbe.

az algatol total sarganak latszik az aki most de jovo heten lesz egy nagy mechanikus takaritas fogkefevel
egy par elotte/utana kep:

0c8a13082db1727599f10ffa29b769af.jpg

b3c28a3f2de7cdda9b7909c9180d9268.jpg

---

f0e8307e1ee2fd2c79672958b2c2bf69.jpg

9897df103375fea391cc3cfc7611073a.jpg

igy a pilacs mar 1w/litert tud,mennyi lenne az optimalis ido vilagitas szempontjabol?

a vizoszlop 30-35cm magas, a pilacs a viztol 15cm re van(talan valamivel kevesebb)
co2 megy alacsony bubiszammal,
2bubi/mp
szuroben 3liter siporax van,+perlon de tervezek bele meg 1 litert legalabb meg.
illetve van egy kis Aquael szurom250l/ht tud eztis bele teszem de szivacs nelkul hogy valamelyest nagyobb legyen a flow illetve estenkent levegoztetni fog.co2 melett van ertelme folyamatosan levegoztetni amugy?

:)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
A barna alga az ammóniát is jelentheti. A szűrés rendben van?

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
a szuroben alul durva szivacs van,felette 3l siporax ,plusz perlon.
a szuro 900l/h t tud bar a reaktor miatt gondolom kevesebbet mar.
minden vizcsere utan megy a bio stsrt bacikultura potlasara.
elvileg rendben kellene lennie

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Ez alapján valóban rendben kell lennie. :)
Csak megemlítettem, jobb előre kizárni, mint nem gondolni rá. [emoji14]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
jovo heten veszek bele meg 2liter siporaxot bele :) tobb jobb alapon.

valamint megjelent az agancs alga is reggelre ugy latom ugyhogy valami nem okes..

az aramlast keveslem ezert mokoltam picit megint.

volt egy pici belso szurom aminek a kulso haza hianyzott(ezert nem lehetne rogziteni)
plus a feje is korbe leesik.

a teljesitmenye nem hatalmas mert sak 250l/h t tud,de az aramlasra legalabb rasegit,es lehet hogy meg levegoztetni is tudok vele.

a fejet beragasztottam pvc hideghegesztovel igy nem forog el viszont takaritani is eleg korulmenyes lesz(szerintem csak ecettel)
mivel a haz hianyzott ezert a garnélák vedelmere raktam egy kis kosarat (meg szivacsot is huzhatnek ra :) )

ezt is pvc ragasztoval ragasztottam ra,ez halistennek leveheto igy a kis rotor takarithato errol az oldalrol

598c27da560dc99b34638a2a57d33fb3.jpg

66f13cfcf1d97bf973f4763c0e323f68.jpg

a szuro befolyoja ala fogom tenni es sak egy kis lyukat furok a hatteren igy ezis rejtve marad.

a puding probaja az eves delutan kiderul segit e az aramlason

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

nos:rovid allapotjelentes.
penteken itthagytam az akit igy tulzottan sok jora nem szemitottam mikor 2nap utan ma hazaertem..
ennek ellenere meglepodtem.
ez az allapot fogadott:

View attachment 18338

a viz gyonyoruen lesztult semmi kod nincs benne.
a viz picit sargasbarna ez a szolotoke miatt van valoszinu nem azott ki teljesen.remelem hamar elmulik bar igyis orulok a tiszta viznek.
mivel nem talaltam dc-t igy vettem egy ph merot

erdekesseg:veszpremi csapviz kereken 7es ph
akvarium 8.6os ph.

ma beuzemeltem a co2-t is.

mivel a magnesszelep elegge elvan szinezodve,es eleg meleg jobban lattam ha teszek ala egy hutobordat.Hatha alapon nem lesz olyan meleg..

igy nezett ki:
View attachment 18339

nemlepodtem meg hogy megcsapkodott a labaknal kilogtak a drot szalai.

na hat becsokiztam.

View attachment 18340

remelem a csoki boritasa nem olvad meg.
a co csore huztam megegy vastagabb csovet es lekabelkotegeloztem.ezt mar nem lovi le :))

View attachment 18341
A kepen is latszik hogy elvan szinezodve a szelep...remelem nem kell ujat vennem.. :/
mostis lehetne tojast sutni rajta..
mai naptol elindult a Co2 is.

a homokon es a toke egy reszen megjelent valami takony-szeru kepzodmeny gondolom penesz.remelem ezis eltunik idovel.

View attachment 18342

View attachment 18343

bar nem valo bele de lehet ideiglenesen rakok bele bambuszt mert nitrat megkotesre jolat olvastam rola es annyival is tobb noveny van benne :)

elvegre kiserletezesnek van jovore szeretnek egy nagyobb akit osszedobni

koszi hogy beneztel!

epito jellegu kritikat/tanacsot barmivel kapcsolatban mindig elfogadok^^.

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
Minden képen olyan csövet kellene rátenned ami nem tágul olyan könnyen a hőre.
 
Ha nem szétszedhető én tennék rá egy sűrű szivacsot. Cserébe lefogja a 250lph maradékát is. :)
nem a szures hanem az aramlas miatt tettem be :) eddig jonak tunik
jovo heten veszek bele meg 2liter siporaxot bele :) tobb jobb alapon.

valamint megjelent az agancs alga is reggelre ugy latom ugyhogy valami nem okes..

az aramlast keveslem ezert mokoltam picit megint.

volt egy pici belso szurom aminek a kulso haza hianyzott(ezert nem lehetne rogziteni)
plus a feje is korbe leesik.

a teljesitmenye nem hatalmas mert sak 250l/h t tud,de az aramlasra legalabb rasegit,es lehet hogy meg levegoztetni is tudok vele.

a fejet beragasztottam pvc hideghegesztovel igy nem forog el viszont takaritani is eleg korulmenyes lesz(szerintem csak ecettel)
mivel a haz hianyzott ezert a garnélák vedelmere raktam egy kis kosarat (meg szivacsot is huzhatnek ra :) )

ezt is pvc ragasztoval ragasztottam ra,ez halistennek leveheto igy a kis rotor takarithato errol az oldalrol

View attachment 20021

View attachment 20022

a szuro befolyoja ala fogom tenni es sak egy kis lyukat furok a hatteren igy ezis rejtve marad.

a puding probaja az eves delutan kiderul segit e az aramlason

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Szia!
A barna algával én is küzdöttem az elején. Nálam a az akva 90x40x45 a lámpa az akvától 25cm-re van 120watt megy napi 6 órát. Írtad, hogy napi 10 órát világítasz ha jól emlékszem, szerintem az sok. Esetleg világíts kevesebbet és figyeld meg, hogyan alakul.
Majdnem elfelejtettem Amano de abból bőven és felzabálják az összes algát.
Amúgy ügyes DIY megoldásokat alkalmazol(y)
 
Szia!
A barna algával én is küzdöttem az elején. Nálam a az akva 90x40x45 a lámpa az akvától 25cm-re van 120watt megy napi 6 órát. Írtad, hogy napi 10 órát világítasz ha jól emlékszem, szerintem az sok. Esetleg világíts kevesebbet és figyeld meg, hogyan alakul.
Majdnem elfelejtettem Amano de abból bőven és felzabálják az összes algát.
Amúgy ügyes DIY megoldásokat alkalmazol(y)
Volt egy kis valtoztatas,a pilacs egy oraval kesobb indul,most 1-tol 10ig megy este.a pici 'szuro'is kavarja egy kicsit pluszban a vizet.
tegnap azt vettem eszre hogy eddig az aljzaton is hatalmas bubifelhok voltak a barna algan,most majdnemhogy csak a novenyek bubiztak :)

lassan ugy latom sikerul megtalalni az idealis allapotot alga szempontjabol
-bar attol magyon messze vagyok-

azt olvastam masik forumon hogy levegoztetes us konnyebben megszunteti a barna algat viszont ugye a co2-t kihajtja..ami annyira nekem nem jo.

mas:felkinlodtam a fenytereloket meg a nagyon homemade reflektorba is:
d89596308f17d54c88bedde1b663dfd5.jpg

igy egy picit meg javult a feny koncentracioja' az akiban.
ahogy neztem a felig kidoglott hc- elkezdte visszanyerni a szinet,mar nem fako hanem kezd zoldulni.
remelem megmenekul.nem merek most sem hozzanyulni sem belepiszkalni nehogy felkavarjam az aljzatot.

A moham viszont hisztizik..lehet kiegett a carbotol?
elbarnultak a levelei viszont utana indulnak az uj zold hajtasai...nem ertem..

gondolkoztam hogy szetkapom es ujrainditom rendes aljzattal plus normalis (GA) tappal de ezt tanulo akinak terveztem ugyhogy most mar kitartok mig szep nem lesz :)
meg ha sokaig is tart.. :)

nem tul szep de jelenleg igy all:

c5b84350305640fe46b09a5f6845df19.jpg

nemtudom miert mentek at a neon halak harcsaba de allandoan a feneken uszkalnak..

plus az egyik garnis levedlett :)
remelem a babaultikat nem bantja az uveggarnela..ma megtalaltam a levedlett bundajat' :)

nalam algara o van rendszeresitve:

9b54488d38391bc4fcce395c783290d7.jpg

kar hogy hozza sem szagol..viszont a sisakcsigam jol dolgozik latszik a nyomvonala merre jar :D
csak sajnos lassu.

kiprobaltam egy masik nagyobb kelvines csovet hat eg es fold a kulonbseg..
ezekkel a 840es csovekkel sarga a hatter es a viz is ezert (is)tunik ennyire lehangoloan algasnak..

ha osszejon egy kis anyagi valtok csoveket nagyobb kelvinure minimum 860 de inkabb 880asra.

bar azzal valpszinu megtobb alga fog megtelepedni de
'lehetetlen nincs csak tehetetlen'
=)

barkacs szempontbol mindig kitalalok valamit :)

most epp lemeno nap efektet talaltam ki

.64ab3959254926955dfe7e6c11e1bc68.jpg
bar kepen nem sok latszik belole..
semmi nem kell hozza csak egy solar kerti pilacs.

szetkaptam es betettem a lampak ala.nappal feltolti a pilas este meg szep lassan kialszik.
lesz megegy belole, amit majd bedobozolok es a vegleges helyere kerul:)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Volt egy kis valtoztatas,a pilacs egy oraval kesobb indul,most 1-tol 10ig megy este.a pici 'szuro'is kavarja egy kicsit pluszban a vizet.
tegnap azt vettem eszre hogy eddig az aljzaton is hatalmas bubifelhok voltak a barna algan,most majdnemhogy csak a novenyek bubiztak :)

lassan ugy latom sikerul megtalalni az idealis allapotot alga szempontjabol
-bar attol magyon messze vagyok-

azt olvastam masik forumon hogy levegoztetes us konnyebben megszunteti a barna algat viszont ugye a co2-t kihajtja..ami annyira nekem nem jo.

mas:felkinlodtam a fenytereloket meg a nagyon homemade reflektorba is:
View attachment 20073

igy egy picit meg javult a feny koncentracioja' az akiban.
ahogy neztem a felig kidoglott hc- elkezdte visszanyerni a szinet,mar nem fako hanem kezd zoldulni.
remelem megmenekul.nem merek most sem hozzanyulni sem belepiszkalni nehogy felkavarjam az aljzatot.

A moham viszont hisztizik..lehet kiegett a carbotol?
elbarnultak a levelei viszont utana indulnak az uj zold hajtasai...nem ertem..

gondolkoztam hogy szetkapom es ujrainditom rendes aljzattal plus normalis (GA) tappal de ezt tanulo akinak terveztem ugyhogy most mar kitartok mig szep nem lesz :)
meg ha sokaig is tart.. :)

nem tul szep de jelenleg igy all:

View attachment 20074

nemtudom miert mentek at a neon halak harcsaba de allandoan a feneken uszkalnak..

plus az egyik garnis levedlett :)
remelem a babaultikat nem bantja az uveggarnela..ma megtalaltam a levedlett bundajat' :)

nalam algara o van rendszeresitve:

View attachment 20075

kar hogy hozza sem szagol..viszont a sisakcsigam jol dolgozik latszik a nyomvonala merre jar :D
csak sajnos lassu.

kiprobaltam egy masik nagyobb kelvines csovet hat eg es fold a kulonbseg..
ezekkel a 840es csovekkel sarga a hatter es a viz is ezert (is)tunik ennyire lehangoloan algasnak..

ha osszejon egy kis anyagi valtok csoveket nagyobb kelvinure minimum 860 de inkabb 880asra.

bar azzal valpszinu megtobb alga fog megtelepedni de
'lehetetlen nincs csak tehetetlen'
=)

barkacs szempontbol mindig kitalalok valamit :)

most epp lemeno nap efektet talaltam ki

.View attachment 20076
bar kepen nem sok latszik belole..
semmi nem kell hozza csak egy solar kerti pilacs.

szetkaptam es betettem a lampak ala.nappal feltolti a pilas este meg szep lassan kialszik.
lesz megegy belole, amit majd bedobozolok es a vegleges helyere kerul:)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
Ügyesen barkacsolsz, le a kalappal.
Csatlakoznek @matrai kollegahoz, ha 9 orat vilagitasz, 1 W/L teljesitmennyel, az lehet, hogy valoban sok, szerintem max. 6-8 ora eleg lenne, attol függöen, hogy milyen algad van/jelenik majd meg.
En ket-harom dolgot csinalnek most: mernek vizparametereket, NO3, NO2, NH4/NH3, akar meg foszfatot is, csak, hogy lasd, hogy hol tartasz most. Azutan, ha minden rendben, telepitenek algaevöket, amano garnelakat, es/vagy Otocinclusokat is, es emellett ültetnek meg növenyeket! Lehet, en latom rosszul, de szinte alig van növenyed-üres az akvarium, megy a vilagitas ezerrel, tapozol is, CO2 beoldasod is jo elvileg, csak kellene az akvaba, ami ezt felhasznalja.
Jo lett a scape, csak most mar bolonditsd meg meg növenyekkel egy kicsit;)
 
Back
Oldal tetejére