• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nebula (3D)

koszi a tanacsot megfogadtam :)

a co:9:00-21:00ig megy
a vilagitas:15:00-22:00ig megy.
ph estere 7.6-7.7korul van
algafronton a barna alga nem bubizik nekem mar ezis orom :)
az allatok a sisakcsiga kivetelevel nem foglalkoznak vele :/

Dezso es Bela a ket csiga viszont szorgosan zabalja.
latni merre haladnak,ott tisztasag van :)

megjelent azonban nemi ecset igaz csak egy helyen.gyorsan lekaptam es lecarboztam.
ami nagyobb gond hogy megjelent az agancs raadasul a mohak kellos kozepen.
amit tudtam kiszedtem de oda nem nyomtam carbot.sajnos szerintem igyis kiegette mert teljesen bebarnultak :/
remelem helyre jonnek majd..ennek ellenere bubiznak.

az uj szerzemenyek is meglepo de buborekozasnak indultak -gondolom ez jot jelent) :)
A hinarral volt mar tapasztalatom,gyorsan novo igenytelen viszont nemtudom a brazil kardfu mennyire igenyes..
ennek ellenere azon is latok buborekokat.

a hatteret manualisan letakaritottam kicsit de a kovekhez nem akarok nyulni hogy ne keverjem fel az aljzatot.
sajnos tesztekre elfogyott a keret ugyhogy majd csak kovetkezo honapban kapok pontosabb kepet.

par kep:

44399ae8a67dbb77a4a0cc46df432af6.jpg

e66a9ef9309e011ae0911facd39c5c0e.jpg

3d3df3b3702991ba1cbfa8551e7bf6c6.jpg

kicsit kibovitettem az esti pilacsot is de nem kerult meg fel :)

1 napelem,3cella parhuzamosan kotve,3 led es szep derenges lesz ami szep lassan alszik ki.bar ezek a cellak jo allapotban vannak igy lehet reggelig fognak vilagitani.

esetleg tanacsot algara
-vagy barmi masra-
meg szivesen fogadok :)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Utoljára módosított:
kerult megegy napelem 3 leddel a tetobe este tok jol nez ki csak telefonon nem latszik semmi belole.
viszont vettem ma Tungsram csoveket
18w 865.
amin meglepodtem hogy az van rairva hogy made in usa..
en eddig tokre azt hittem hogy ez magyar termek. na hat sebaj.
3at vettem mert csak annyi volt a 4.ik maradt 4000kelvines

eg es fold a szine igy az akinak.

bar nagyon algas es beteg az aki most azert egy elotte utana kepet meger.


b5aa8a178d02acc1c9513a7b42805904.jpg

b32e98faa7cec3568d61045464b5532f.jpg

63fa7c7a12437c2f4ed53e4f454af573.jpg

a novenyek bubiznak mintha muu- szaj
lenne,sodas zold szinuk van.

csinaltam egy homemade lily pipe-t ami nagyon jol mukodik sokkal jobban oszlik el a co szepen terit.viszont ehhez mar keves a kulso szuro mert alig mozgatja a felszint es a halak pipaltak estere.

a reaktor hiaba pici lefogja ugyhogy egy kulso vizpumpaval megturbozom majd a teljesitmenyet ha lesz ra keret.ez lesz a kovetkezo project plus 2liter siporax a szurobe.
2000l/h ban gondolkozom,egy potmeterrel szabalyozni a pumpa teljesitmenyet.igy mar szelesebb teruleten mozoghatok beallitas tekinteteben.

Ti mennyit vilagitanatok co 2 melett?
a novenyek bubiznak folyamatosan es nem akarok sem tul sem alaloni.
csak sotetben tapogatozom.

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 

Attachments

  • 8b7942baf17a3cc73e48403b2adaaa5d.jpg
    8b7942baf17a3cc73e48403b2adaaa5d.jpg
    87.8 KB · Megtekintések: 1
a szeptol sajnos eleg messze van :/

a kovek koze nem terveztem,egy gyepet akartam vali fufelekbol alulra de ez meg eleg ketseges.
lehet jobban jarnek ha vennek normalis aljzatot es restartolnam a dolgot mert ebbe a nagy bazaltba borzalom akarmit is beletuszkolni.igaz.ha megkapaszkodott nehezebben is jon ki..

milyen novenyre gondoltal?

kerdes:az normalis ha a novenyek bubijaitol durvan buborekos a felszin?

b9dd704dd9b8bb595965befbfca2ddec.jpg

vagy ezt lekene szednem rola?

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
a szeptol sajnos eleg messze van :/

a kovek koze nem terveztem,egy gyepet akartam vali fufelekbol alulra de ez meg eleg ketseges.
lehet jobban jarnek ha vennek normalis aljzatot es restartolnam a dolgot mert ebbe a nagy bazaltba borzalom akarmit is beletuszkolni.igaz.ha megkapaszkodott nehezebben is jon ki..

milyen novenyre gondoltal?

kerdes:az normalis ha a novenyek bubijaitol durvan buborekos a felszin?

View attachment 20519

vagy ezt lekene szednem rola?

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
Szia,
Nekem akkor volt ilyen amikor volt valamiféle hártya a víz tetején és alá ragadtak be a bubik. (Az én esetemben egy növénynek sikerült berohadni közepesen és ez okozta a gondot...) Próbáld meg leszedni itatós papírral.
 
valamiféle hártya a víz tetején és alá ragadtak be a bubik
Ilyen nekem is volt, de aztán megszűnt (változott pár dolog az akiban és kihozta belőle). Nézem a fotót, ahogy írtad is nagyobb vízfelszín mozgás, szűrés (lph) nem ártana.
ha vennek normalis aljzatot es restartolnam a dolgot
Támogatom! (ha van hozzá elég lelkierőd, hogy nekivágj, biztos meghálálja az akid) :)
CO2-höz DC-t nem használsz?
ph estere 7.6-7.7korul van
Nekem lowtechben kb. 7,5. Ennyire lúgos a vized? Visszaolvastam és korábban estére lentebb volt a pH-d. Ez most, hogy van? CO2 beoldást miért kezded olyan korán a világítás bekapcsolásához képest? (csak érdeklődök)
 
sajna most nem tudok beruhazni egy pumpara sot nagyjabol semmire sem mert tegnap felmondtam ugyhogybjelenleg allast keresek :/

erdekes hogy egy sima diy lily vagy nevezzuk csunya-pipenek milyen hatasfoka van.narmint esozteto/kifolyohoz kepest.
sokkal jobb volt a beoldodas mert eddig a halak siman elvoltak igy viszont mire hazaertem pipapltak pedig semmit nem valtoztattam rajta

cohoz ph merot hasznalok dc-t talajjal meg wellnescsomaggal egyutt akartam rendelni de az most tolodik :/

ph-t elirtam bocsi :) az a reggeli allapot de 7.5korul van reggel este meg 6.6 korul.
azert inditottam olyan koran hogy kevesebbet tobb ido alatt toljon mint egyszerre sokat de mar allitottam rajta :)
most 12-10ig megy.

pilacs fel 4 tol fel 11ig :)



Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Kívánom, hogy a helyzeted mihamarabb normalizálódjon!
Ha a teknő fölé hajolsz és megszagolod a vizet, mit érzel? (büdös?)
 
nem egyaltalan nincsen szaga affele'termeszetes 'akvarium szaga van es az sem eros.
a tetejerol nagyjat leszedtem nem jott annyi vissza ra.
tunt el 2 neonhalam es nem leltem rajuk lehet ez lehet a ludas?

idovel majd megtudom :)

viszont noveny temaban:
az osszes novenyem erdekesen mukodik..
a moha mar talan kezd helyrejonni es szepen novoget,de a tobbi noveny valahogy sinylodik.

cb2763053f3064980858c2bfea11cb7a.jpg

az uj novenyek kozul is a levelek kezdenek sargulni,fakulni.
a regiek kozul barna algasak a levelek.az uj levelek szep ude zoldek de idovel azok is bebarnulnak.

viszont estere az osszes noveny szep buborekokat ereget es novoget foleg a hinar felek.akkor valami keves neki?


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
nem egyaltalan nincsen szaga affele'termeszetes 'akvarium szaga van es az sem eros.
a tetejerol nagyjat leszedtem nem jott annyi vissza ra.
tunt el 2 neonhalam es nem leltem rajuk lehet ez lehet a ludas?

idovel majd megtudom :)

viszont noveny temaban:
az osszes novenyem erdekesen mukodik..
a moha mar talan kezd helyrejonni es szepen novoget,de a tobbi noveny valahogy sinylodik.

View attachment 20594

az uj novenyek kozul is a levelek kezdenek sargulni,fakulni.
a regiek kozul barna algasak a levelek.az uj levelek szep ude zoldek de idovel azok is bebarnulnak.

viszont estere az osszes noveny szep buborekokat ereget es novoget foleg a hinar felek.akkor valami keves neki?


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
Ez èrdekes. A növènyek vadul bubiznak, elvileg minden jo nekik, mègis sínylődnek...
Biztos, hogy a növények bubiznak, és nem az alga, ami a növényeken van???!!!o_O
 
nemhiszem hogy az alga mert mikor betettem és elültettem már aznap keményen buborékolt :O ezértis nemértem a dolgot..
 
Vannak mindenfele ötletek a felszini hartya kepzödesere, akar okozhatta a ket neonod elpusztulasa is, vagy meg valamit "ereget" a szölögyöker a vizbe, vagya növenyid sinylödnek, több oka is lehet. Probald meg rendszeresen napi 1-2x papirtörlövel leszedni, az viszonylag jo megoldas. ha jol latom van Lilaeopsisod, azokat sokkal jobban szet kellett volna szerintem ültetned a megfelelö növekedeshez. A sargulasa valoszinüleg a körülmenyekhez valo alkalmazkodasa miatt van. Nem mondom, hogy nagyon igenyes, de kicsit hisztis növeny szerintem.
Szoval egyenlöre rendszeres felszini hartya leszedes, esetleg meg valami gyorsan növö stem növeny a hatterbe, ha megengedheted magadnak. Esetleg forumtarsaktol valami ajandek "dudva" :), ami gyorsan nö.
 
Udv!

most olvasom valamiert nem kaptam ertesitest hogy ujbhozzaszolas jott.a jartya eltunt,azota vissza sem jott.

most viszont hatalmas bajban vagyok....

most vettem eszre hogy valahol ereszt a tank

az akvarium butor megszivta magat es durvan megdagadt
HOUSToN! baj van..

256d6010e43e0c8ad3eb57cc4448bea2.jpg

82c1564460e277702eb8b00783c2073a.jpg

21061ac1bb88f24053f32666ca88eb3b.jpg

kva eletbe..attol felek egyszer ha nem vagyok itthon kette torik a feszultsegtol az uveg .elol 3milis difi van.
valahol ereszthet mert sehol nem kerulhet oda viz.most vettem eszre hat baromira idegesit...

most mikor talan fejlodesnek indulnanak a dolgok lehet szet kell boritanom mindent..

http://cloud.tapatalk.com/s/582f4838346fc/QuickCam_1479150510885.mp4


fogalmam nincs szetszedjem e vagy hagyjam igy mig nem lesz uj bitorlap..

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

most olvasom valamiert nem kaptam ertesitest hogy ujbhozzaszolas jott.a jartya eltunt,azota vissza sem jott.

most viszont hatalmas bajban vagyok....

most vettem eszre hogy valahol ereszt a tank

az akvarium butor megszivta magat es durvan megdagadt
HOUSToN! baj van..

View attachment 21029

View attachment 21030

View attachment 21031

kva eletbe..attol felek egyszer ha nem vagyok itthon kette torik a feszultsegtol az uveg .elol 3milis difi van.
valahol ereszthet mert sehol nem kerulhet oda viz.most vettem eszre hat baromira idegesit...

most mikor talan fejlodesnek indulnanak a dolgok lehet szet kell boritanom mindent..

http://cloud.tapatalk.com/s/582f4838346fc/QuickCam_1479150510885.mp4


fogalmam nincs szetszedjem e vagy hagyjam igy mig nem lesz uj bitorlap..

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
Szedd szet. Nem jatek.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Üdv!

# utolso naplóbejegyzés.

Mai nappal megsemmisült az aki.A hajó léket kapott,a pajzsok és a védelem nullára generálódott minek következménye butor és parketta 80%os elázása.
Az élővilágot sikeresen evakuáltam egy 20Literes kapszulába.

A sikertelen küldetés nem vette el a kedvem nemsokára jelentkezem a V2-vel amint sikerül ujjáépiteni a projectet addig lefagyasztom és regisztrálom az adatokat.

viccet félretéve.probálom pozitivan felfogni a dolgot amit nemnagyon lehet,de ebből az akiból sokat tanultam .Mit lehet,mit nem.mit szabad megcsinálni DIY mit kell szakértőre bizni,mit kell előtte és utána ileltve közben ellenőrizni.
Most ami kimaradt.az 5éves aki szilikonozása mielött feltöltötetm volna.nos ez szép lassan megadta magát.

Egy admint kérek legyen oly szives tegye át befejezettek közé talán más is tanul belőle,esetleg talál pár ötletet :)

Köszönöm a figyelmet ,folyt köv!
 
Üdv!

No azért ne szaladjunk még ennyire előre!
Mint igértem "még visszatérek"
nos uj naplót nem nyitok inkább mint margóra:
A fennakadások miatt és az ünepek miatti legatyásodás totálisan utolért..
DE
már untam szerencsétlen növényeket nézegetni a szétázott szekrényen,a lakók meg Dezső a sisakcsiga kivételével mind elhaláloztak :/

Még régebben találtam kidobva egy kis akváriumot van vagy 20liter de gondoltam hát ha másra nem is karantnnak meg sos-estére jó lesz.
Na hát ma alkottam is egy keveset.
Kidzsuváztam,kivizköveztem,ujraszilikonoztam,igy a mentőkabin használt de legalább elkészült.
Sajnos valami egeret vagy hasonló putkányt tarthattak benne mert tiszta karom nyom :(
sebaj ajándék lónak nem nézni protkót ugyebár...

Nos:

Halk kacarást és fikaáradatot egész nyugodtan,felkészültem :)

Dimenziók átmeti aki:

-Aki: kukázott,4mm vastag üveg, (40x20x26) (nemtudom hány liter szerintem a szűrőben több viz van 20nak saccolom) =)
-Co: kifogyott, az most nincs,az uj aki inditásáig nem is tervezem.
-Táp: tiptárápp ha elmegyek az állatkereskedésbe neptun LiQui carbo, Az uj akinál majd lesz GA
-Talaj:'B' Virágföld+gránit örlemény =) miért ne probálnám ki ha már egyszer van =)
-növények:ami megmaradt egy kis brazil kardü,van egy hangyányi HC,egy kis jávai moha .egy kis hinár féle,meg amit még nem tudok :)
-élővilág: Dezső a csiga
-szűrés: (B)atman cf 1200 (1500l/h) + Hydor prime (900l/h) :D (Halkan röhög)
-csövezés:hát..igen..az nagyon diy.
Az atman szürőben hatalmasat csalódtam kész rémálom a kilégtelenitése...de ha már van akkor hadd menjenek legalább a bacik nem haláloznak el és a kövi már bejáratott szürővel indul.
A növények elhalt részeit levagdostam,ami menthető volt mentettem,ami nem az ment a kukába.
Nem gondoltam tul a dolgot csak beledobáltam pár követ,de majd megmondjátok milyen a látvány.
Akövetkező butor fehér lesz, sokkal jobban mutat fehér háttérrel egy aki mint feketével(Pedig fekete b_zi vagyok)
sszégyen nem szégyen most átmenetileg ez van de aki a kicsit nem becsüli :p

izelitőnek pár kép (a4es papir a háttér)
még nem rendeződtek el a dolgok,plus a képek is elég gyatrák de amit kell azt lehet látni :)

15967752_1394561610563383_1638610535_o.jpg


15991715_1394561377230073_1559465906_o.jpg
15995831_1394561443896733_1748416505_n.jpg
15991578_1394561553896722_43285847_o.jpg

és végül az uccsó:sajnos elcsusztak a papirlapok de szerintem egész pofás kis átmeneti :)

16106717_1394576787228532_1969667031_o.jpg
Véleményt hideget meleget nyugodtan :)

Köszi!
 
Véleményt hideget meleget nyugodtan :)
Bárki bármit mond, nekem tetszik!

Bár a szűrési kapacitáson én még emelnék kicsit, mert kevésnek érzem, de alapvetően rendben lesz... :smuggrin:

Viccet félretéve, az előző aki hol repedt el?
 
Back
Oldal tetejére