• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nebula (3D)

ZwickCore

Kertész szaki
Udv!

74dd274e1f27cd14addd82b51bfd82e6.jpg


Akva:74x35x35
Szures:Hydor prime 30 (900l/h)
co2:nagynyomasu,-folyamatban-
vilagitas:-folyamatban-

Nemregibem ujra kedvet kaptam egy aki osszerakasahoz,es most engedelyt is naplozasra :)
Nem tipikus novenyes akksi,mert 3d hatteres ,de remelem kezdesnek nem okoz majd nagy gondot az alga(bar nezopont kerdese kis zold foltok nekem termeszetesen hatnak)

Az aki:adott volt egy hatteres 74x35x35os uvegkalitka,ebbol kioperaltam az elozo hatteret,de mivel a ragasztot nem lehetett levakarni ezert csinaltam bele nikecellbol es csemperagasztobol hatteret

af487cb746d9940721cc6dad91f1138f.jpg

11bc3d6bc01845f8d2793dad24ff7fe0.jpg

4540b9cdf1623de3b1fffcca742ee78b.jpg

f67c771ada34c8146a1cd730716dc4cb.jpg

a kesziteset nemis nagyon mutatnam be eleg sok iras van a netet mit-hogy ha valakit erdekelne.

A hatter utan elmentem kore vadaszni.mivel sotet szinu aljzatot szerettem volna sotet kovekkel bazaltra esett a valasztas.Gondoltam mivelhogy ez eleg sok helyen megtalalhato nem veszek inkabb gyujtok (pl bazaltorgonak)

mosas,fertotlenites,mosas,suvickolas utan nagyjabol elrendeztem az aljzaton.kis homokot hasznaltam hogy ne az uvegre pakolasszam.

bc25037b0be47b4337f6826ab7aa4dea.jpg

kerult bele szologyoker alaposan kiaztatva es kimosva,meg nagyon apro szemu fekete kavicsot akarok a tetejere.

egyenlore itt tartok, hetfon keszen lesznek a butorlapok es keszul a butor.

6618016614c77b75945ef02864363535.jpg

koszi hogy elolvastad :)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Utoljára módosított:
kerdes a kovetkezo: az eheimben anno siporax volt ,elotte csak belso szivacs szuro.
A siporaxtol szep tiszta lett a viz ,ezt tervezek szuroanyagnak a szurobe,vagy esetleg van ami jobb lenne?

a tobbi kerdes mar a vilagitassal kapcsolatos :)


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Amit még sokan használnak itt, a seachem mátrix, bio-rio, eheim substrat pro.
szerk.: tetszik, hogy tettél fel képeket a háttért készítésről, érdekesek!
 
sera daylight t8 18w
resun 10000k t8 20w
sun-glo 4200k t8 20w

vagy ezek helyere kellene valami.konkretumot meg nemtudok de a tokere szeretnek mohat hogy fa-hatasa legyen az aljatra pedig valami alacsonyra novo fufele-vagy hasonlo eloteri novenyt kesobbiekben majd esetleg kiegesziteskent valami magyobb novenyt.Co2 mar folyamatban a magas nyomasu.
15-centire lesz a pilacs egyenlore a vizfelszintol

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Ez így kb. 2,5WpG közepes fényerő. A világítás topicban a kérdésed felett is írtak pár érdekes dolgot. Nyilván a fő kérdés, hogy a meglévő szetted mire elég. Én ebben még nem vagyok annyira otthon, majd a szakik válaszolnak. :) Nyilván egy komolyabb pilács (4WpG, 1W/l körül), amit mondjuk visszafogsz az elején, később több lehetőséget ad.
 
Ez így kb. 2,5WpG közepes fényerő. A világítás topicban a kérdésed felett is írtak pár érdekes dolgot. Nyilván a fő kérdés, hogy a meglévő szetted mire elég. Én ebben még nem vagyok annyira otthon, majd a szakik válaszolnak. :) Nyilván egy komolyabb pilács (4WpG, 1W/l körül), amit mondjuk visszafogsz az elején, később több lehetőséget ad.

Egy kis kiegészítés, Ebben a topikban is érdemes körülnézned:
https://akvakertesz.hu/threads/milyen-noevenyt-valasszak.1178/page-26#post-326008

valami alacsonyra novo fufele-vagy hasonlo eloteri novenyt
A link pedig pont egy olyan oldalra mutat, ahol a srácok az előtéri, gyepszerű növényekről írnak. Nekem még nem volt ilyen, mert nem nagyon alkalmas a jelenlegi akvám hozzá. (több pilács kellene pl. esetleg CO2)
 
lassan de nembiztosan keszulodik a butor is :)

3fd88d772b067f9de7c67496d5b9e909.jpg

az ajtok,a teto meg az allab hetvegen levagasra var,illetve a pantok is hianyoznak de legalabb babaleptekkel haladok. [emoji5]

valamikor a Co ert is sikerul elmennem sajnos nemvart problemak jottek kozbe :(

a kalitkat feltettem mindenesetre hogy passzol e es esdig jol mutat.:) (legalabbis nekem)
a teto is butorlap lesz vizhatlanitva,(1x mar bevalt)
1-1 ventillatorral ,1 ami sziv ,1 ami kifuj.
3csoves t8 egyenlore az eselyesebb vilagitas szempontjabol, a csohosszak miatt idealisabb.egyenlore...

az akva a sarokban van,van mellette ablak de kozvetlen napfeny sosem eri ,talan napnyugtakor vagy 5percre,es viszonylag sotetebb is a sarok igy remelem az erre hajlamos alga majd elkerul.

koszi hogy beneztel!

szuroanyagra koszonom a valaszt ez a ketto lesz egyenlore 1-1 liter.

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Jó látni a haladást! (y)
javaslat 1: áramlás szempontjából a tisztább helyre tenném a mátrixot.
javaslat 2: közvetlen napfénytől óvd az akváriumot. 5 perc? Szerintem az is meg fogja bosszulni magát. Anno én is néztem, hogy honnan az alga növekedés... Majd hétvégén konstatáltam (mikor egész nap a szobában tébláboltam) , hogy a nap már laposan jár és van kb. negyed óra, mikor részben elkapja az akvát. Persze jó ideig fel se tűnt, mert estefelé értem haza. Azóta a függönyt jobban elhúzom.
Csőhosszakat én is nézegettem az akvádhoz. A 75cm ilyen tekintetben nem túl ideális hossz, de hát abból gazdálkodik az ember, amiből lehet. :)
Látom a Hydor is a helyére került. Majd írhatnál róla 1-2 mondatot, mik a tapasztalataid vele.
A talajodtól egy kicsit tartok. Nekem néhány cm vastag 1-2mm-es "kavics" van most és még ez is képes berohadni.:cautious: (Korábban diszkoszok voltak, amiatt van bent még)
 
A szuro Nukenukem kollegatol szarmazik,(ezuton is koszonom neki a korrekt uzletet) 900l/h van rairva,kiprobalas erejeig kapcsoltam be.elotte eheim pro 3am volt(most meg nem mondom melyik)
az aramlas szerintem kevesebb nala,de bizom benne hogy szuroanyaggal es reaktorral egyutt is megbirkozik azert es jo lesz a beoldas.bar azt vettem eszre ennek a csovezese joval vastagabb mint az eheime volt lehet ennek koszonheto a lassabb vizmozgas.
a legtelenitese -nekem-egyszerubb mint a pumpas eheime.(ezt kitudtam nyitni vizpacsalas nelkul az eheimet nem.bar lehet en voltam ugyetlen.)egy kis kupak leteker vizzel feltolt kupak vissza es legtelenites megtortent.a szurotartaly kis karokkal rogzul,konkretan 6 karom fogja stabilan.
szep csendben jar nem levegosodott fel eddig.
csapol ugyanugy nyithatoak zarhatoak,jol szabalyozhato az aramlas vele.

pro:nagy hely szuroanyagnak,halk,konnyu legteleniteni,
kontra:kevesnek tunik a 900l/h flow de ezt nem kiabalom el,(az eheimet nem birtam annyira folytani hogy nekem jo legyen lehet tul lottem vele anno)a szuroanyagoknak nincs elvalaszto rekesze mint az eheimnek.

osszessegben megvan az elonye/hatranya ,nyilvan nem az az arkategoria de szerintem hasznalhato kis cucc.eddig megvagyok vele elegedve.

a homokkal kicsit melle-tul lottem csak kozepen fog maradni egy sav,a tobbi kikerul illetve apro szemu bazalt lesz helyette :) a dombol is hianyzik mert meg nemvolt idom elmenni venni.

a homero nagyon idegesit ellentetben.mind latvanyban mind hasznalhatosagban...megvettem mert hogy jbl rossz nem lehet.eddig minden nap leesett..2 kijelzos sima autoba szerelheto homeron gondolkozom.merne a vizhofokot(a szondajat gumicsobe rakva vizallova teve, elrejtve a masik pedig a tetoben annak homersekletet.
 
Érdekes tapasztalatok a szűrőről. Örülök, hogy megosztottad! Kollégámnak Hydor belső viszi a 200L akvát és meg van vele elégedve.
Nekem van JBL hőmérőm, igaz nem digitális. Egész jó, kivéve a sárga színét. Sárga.... ki talál ki ilyen idióta színeket? :cautious:
 
Udv ismet!

ma vettem egy kis granitorlemenyt ugyhogy a lego utolso darabja is a helyere kerult (a jelenlegi allast tekintve de ugyis talalok valamit ami nem tetszik..)
ugyhogy mar a novenyek belepakolasa lesz a kovetkezo projet,de elotte meg a butor kerul befejezesre.

novenyek tekinteteben varok segitseget ki mit hova tenne :) a gyokerbol egy fat szeretnek csinalni mohaval illetve a tobbit 'befuvesiteni'

a butoron kozepen nincs alatamasztas helytakarekossag miatt ugyhogy kozepen lesz egy alu gerenda allitva a stabilitas vegett

a2e77918eab4ad7705ae78cbf7716ee8.jpg

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

pont ilyesmit kerestem!

a masik amit meg keresgelek az a fara kotozheto moha
valami ilyesmit szeretnek kihozni belole,csak ritkabbat.


https://www.google.hu/search?q=aqua...isch&q=aquascaping+tree&imgrc=f9Lr6x_UCaqDRM:

a talaj nem ennyire vastag,alatta nagyobb kovek vannak csak hogy legessen epiteni ra.
ere kerult a homok ezert tunik vastagabbank,de remelem nem okoz majd nagy gondot(anno nemvolt ilyen problemam)

ha megis akkor kikerul az egesz cumo es ujraepites lesz belole de akkoris valami hasonlot szeretnek kihozni belole
(egyenlore 80%ban elegedett vagyok a kinezettel meg) :)

tervben lesz majd egy 3 tartalyos diy dozispumpa,illetve egy diffuzort akarok csinalni a befolyo csore hogy este nyomjon friss levegot.kesobbi tervekben szeretnek mindent 'automatizalni'.de ez persze nagyon messze van probalok turelmes lenni es betartani a 'fokozatokat'
a co2 kb 1 honap mulva lesz meg addig meg van mit tenni.

amint lesz egy kis idom a hetvege folyaman funyiras utan..osszerakom a pilacsot is' szarazon'
egyenlore osszerakom a T8 ast kompletten,es veszek hozza 3 uj csovet
a kesobbiekben meglatjuk mit lehet elerni vele :)
 
up:icsit mokoltam a vilagitassal.
volt egy jo ora mire rajottem mit mihez hova kellene kotni es meg az aram is a jobaratom volt ugyhogy hetvegere mar szerintem pilacsom is lesz egyenlore standard osram cool white csovekkel (talaltam vagy 10darabot a garazsban meg a 80as evek pora is rajta van) [emoji16]
ezek termeszetesen cseresek lesznek majd mert ez novenyezni nemhiszem hogy jo.
egy gyors obis latogatas es jovo heten mar csak a butor marad :)

6bf8929ded94e627458aeb2f98cac72c.jpg

547306164e0559d43d77f3d6c9499be2.jpg



Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

elkeszult a pilacs,bar egyenlore nincs osszekotozve meg.elfelejtettem venni sorkapcsot igy az jovo hetre marad.
vettem.helyette ket szellozot,ami a teto oldalaban lesz egyik oldalt 2 kisebb ventillatorral,a masik oldalt pedig csak kivagok egy lyukat hogy a ho tavozzon amit a pilacs kelt.
-legalabbis ez az elkepzeles-

a csovek fole szeretnek csinalni tukorbol reflektort,bar nemtudom mennyire jo az elkepzeles:
Nem akarok foliaval szorakozni,es miv a suly nem szamit,ugy gondoltam sima tukorbol vagatok csikokat,es ezt osszerakva 3-3-3 darabbol beraknam a csovek ala.igy a ho sem a para nem szallna felfele,hanem szepen kifujna a venti.

egyenlore ennyi,otleteket,vetozast is varok :)

861b72aa4c2c93dc6a01b63c0c327364.jpg

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére