• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nebula (3D)

koszi ! :)

reggelre szepen letisztult semmi kosz ill maradek nem lebegett
(asszem mondjuk ez ertheto) :D :D
gondolkoztam megegy szuro bekotesen :D
A hydort el szeretnem adni de mig nincs ra jelentkezo addig hadd menjen :)
bar jobban szeretem mint az atmant kissebb a pumpateljesitmenye igy felesleges lesz.
egy vizpumpara annal jobban szuksegem lenne vizcserelni.csak sajna azt eladot sem talalni nem higy cserelhetot :)

nem lenne rossz kicsit begyepesiteni de ne legyunk nagyravagyoak :) megvarom hogy a novenyek magukhoz terjenek aztan eldol milesz a sorsa.vilagitas lehet kicsit sok lesz
4db 18w os neon megy napi 7orat :D
(az aki melett a muanyag csokisdobozban szarazon nevelgetem a hc-t kiserletkepp.eleg jo eredmenyekkel)

az elozo aki a feneken pattant meg.
a szilo engedte el gondolom mert csak csordogalt 1-2csepp kezdetben.ez volt az elso..aztan ami kicsepegett szepen az egyik oldalon ott felszivta a butorlap.mire eszrevettem keso volt.felig leengedtem mondvan masnap majd ranezek mert gyanus.na hat nem kellett masnapra varni..
ahol megdagdt a butorlap,ott a tobb mint 100kilot siman megemelte 2-5mm-t helyenkent.ez eleg is volt neki.

sajnos ez az en hibam az aki 5evet allt kb a padlason hidegben-melegben ,elfaradt a ragasztas.megsporolhattam volna ha kihuzom szilikonnal.szemre 'jonak' tunt de ezt szemre nem lehet megallapitani sajnos.
 
Ez a szűrés már nem a játék kategória! :LOL: Először azt hittem vicceltél, de a képet látva.. tényleg bekötötted. :)
Azért jókat mosolyogtam a leírásodon. :) Egyúttal örülök, hogy halad a project! ;)
 
Udv!

a kis aki meg mindig szinte algamentesen uzemel a co2 hiany ellenere is.sot fejlodik is szo-szo.
A szuro csoveken nemi barnulas van,illetve egy kis zold az uvegen de Dezso az egyetlen tulelo orommel fogyasztja

picit jatszottam a kavicsokkal,a hct megnyirbaltam es ledugtam a nagyobb leveleket amik meggyokeresedtek.

szo mi szo nemnagyon neztem ra az utobbi idoben,csak vizet toltottem vissza mert a parolgas az nagyon durva mertekben van jelen.kb feler egy vizcserevel..

tapozas neptun liqui carbo egy hete de szemmel lathato valtozas nincs.

lassan de biztosan kezdodik az uj aki project de az csak 60l lesz.addig meg novesztgetem a novenyeket ebben :)

A hinarak a bal sarokban viszont semmi valtozast nem mutatnak ami erdekes mert elvileg nem tul igenyes novenyek.

a91e55646856290c3addceab438c8ee2.jpg


picit megvagdostam a kepet hogy a szuro csovek ne ronditsanak bele :)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Üdv!

# utolso naplóbejegyzés.

Mai nappal megsemmisült az aki.A hajó léket kapott,a pajzsok és a védelem nullára generálódott minek következménye butor és parketta 80%os elázása.
Az élővilágot sikeresen evakuáltam egy 20Literes kapszulába.

A sikertelen küldetés nem vette el a kedvem nemsokára jelentkezem a V2-vel amint sikerül ujjáépiteni a projectet addig lefagyasztom és regisztrálom az adatokat.

viccet félretéve.probálom pozitivan felfogni a dolgot amit nemnagyon lehet,de ebből az akiból sokat tanultam .Mit lehet,mit nem.mit szabad megcsinálni DIY mit kell szakértőre bizni,mit kell előtte és utána ileltve közben ellenőrizni.
Most ami kimaradt.az 5éves aki szilikonozása mielött feltöltötetm volna.nos ez szép lassan megadta magát.

Egy admint kérek legyen oly szives tegye át befejezettek közé talán más is tanul belőle,esetleg talál pár ötletet :)

Köszönöm a figyelmet ,folyt köv!
Varhato volt. Kar erte...

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Ez nagyon tutin néz ki. Csak a bal oldal kicsit üres.... oda mehetne még egy pár kő, feltölteni talajjal, és bezöldíteni... :D
 
olvastal a gondolatomban :) tegnap este kicsit alakitottam rajta

e445168359d19b48f3393ca24ff56255.jpg
nemsokara elvileg lesz uj uveg de valami hasonlot tervezek :)

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Köszi,csak átmeneti növényotthon,ha minden igaz nem sokára lesz egy ívelt elejü aki abban folytatom majd a próbálkozást :)
Bár szőlőgyökereim szép mintásak vannak egyenlőre a köves téma jobban megfogott :)
sajnos képen nem nagyon jön át,de majd lehet ma kicsit alkotok hátha eltüntethetőek a karcok szerkesztéssel :)
 
probaltam eltuntetni a karcokat ,homalyositani hogy ne latsszanak de nem lett jobb :)
2f6a960a51274f339be3dfd450261bab.jpg


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Utolso elotti bejegyzes:
:)

atmeneti aki:
vettem ma egy kis zoldet,sajnos nagyon ramaty allapotban,de remelem helyrejon :)

szert tettem egy ives eleju akira ami meg nincs nalam de majd fog remenyeim szerint naplot kapni. :)

indulas :kitudja.

pici aki:

karcok nelkul:

497be15db1d8e60adba16a45b48099c0.jpg


valojaban:

d95b96aff96923b165bdeb110d92373b.jpg


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Optikai karctalanito eszkoz hasznalatban [emoji3]

kezd helyrejonni a hc ,a par szal ami eredetileg maradt a nagybol pedig kezd valamifele polip szeruen terjeszkedni a vizrozsa minden iranyaba :)
bar meg igyis sokkal zoldebb mint az uj szerzemeny :)

5fb3320bdf082456dd1fca0b656302de.jpg


Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
kis vizko letakaritas utan,kis takaritas atrendezes funyiras utan :)
sajnos a hatso papiron lefolyt a viz20170311_142532-01.jpeg

Az uj szerzemény HC még mindig sokkal sárgásabb a régi társánál

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Költözött pár lakó bele és Dezső éjjelente átrendezi a köveket de azért van némi terjeszkedés :)
 

Attachments

  • IMG_6135.jpg
    IMG_6135.jpg
    118.7 KB · Megtekintések: 14
Üdv ismét népség!

Az utolsó bejegyzésem 2016 Aug eleje.
Ez volt a balesetes akvárium utóélete és egyben vége is.idöközben történt sok munkahely váltás költözés,költőzés,aztán külföldre költözés...aztán most ismét költözés de ez már remélhetőleg az ultolsó végleges:)

igy háthogyhogynem szeretnék egy kis aksinak is szoritani helyet az uj otthonban,de mivel pici a ház igy csak egy kis akvárium jöhetett szóba.

sajnos csak ~35nm t tudtam kihozni amit kilehetett igy egy 35l es Dennerle hajtott eleju üveg lesz a kalitka.

nagyobbat akartam de azt hiszem ez most igy elég lesz egyenlőre mert sikerült hozzájutni használtan egy szép állapotuhoz.
(Értelem szerüen épitkezes kozben-utana=alacsony koltsegvetes)

DE

visszaolvasva a régi bejegyzéseket ugy gondolom viszonylag türelmes voltam igy most ismét próbára kell tennem magam :)

tehát uj naplot nem inditok neki de itt fogom nyomon követni a haladást.

egyenlőre ott tart a dolog hogy meg van tervezve a helye és meg van az üveg.
Megrendeltem par Co2 alkatrészt,és alighanem jön a napokban a szűrő is.

ahogy az előzőekben is sokminden DIY lesz de sok segitséget is biztosan kérek majd.

köszöntem ;)

Akva: Dennerle 35l
Szűrés:JBL Cristalprofi e900
Co2: sodastream kisérletezés DIY reaktorral
Kövek:Badacsonyról fogok válogatni ;)
Aljzat:nemtudom még valami sötét szinű GA
Scape:fejben megvan de ugysem az lesz a vége.rizsteraszos köves ;)
növények:alacsony pázsitot szeretnék háttérben némi pirossal
Élőlények:garnisok,és algázó géb
em sosem volt még lehet megprobálkozok vele ill. Egy kisebb neonhal csapat
bútor: DIY
Világitás: DIY
Szellőzés DIY


Illetve sokminden más is az lesz :)
Egyenlőre ennyi másokadik felvonás part I end.
 

Attachments

  • 5C9898ED-9F14-4237-AEA1-3F19D01F9BCC.jpeg
    5C9898ED-9F14-4237-AEA1-3F19D01F9BCC.jpeg
    184.7 KB · Megtekintések: 14
  • 44039CCB-B9BC-4A88-854D-D152A63166A9.jpeg
    44039CCB-B9BC-4A88-854D-D152A63166A9.jpeg
    121.5 KB · Megtekintések: 12
  • 3CBBC8E3-5E93-4367-824C-059F8EE52948.jpeg
    3CBBC8E3-5E93-4367-824C-059F8EE52948.jpeg
    234.7 KB · Megtekintések: 12
Back
Oldal tetejére